VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čarodějnice na Kutnohorsku: hudba, tanec, kouzla i průvod

Kutnohorsko – Oslavy čarodějnic se blíží. Hranice vzplanou již tuto sobotu. Na Kutnohorsku se chystá mnoho akcí a organizátoři aktuálně dolaďují detaily. Jak už tomu bylo v minulosti, jsou i místa, kde čarodějnice oslavili dříve.

25.4.2016
SDÍLEJ:

Čarodějnice 2015 v Uhlířských JanovicíchFoto: Deník/Irena Blahníková

Program  na sobotu 23. dubna připravili například na statku Dítě a kůň. Akce „Čarodějnice na nečisto" nabídla bohatý program s rejem čarodějnických koní. Ve stejný den se slavilo se také i v kutnohorském klubu Sluníčko. 
Naplno však oslavy vypuknou tuto sobotu 30. dubna. Plné ruce práce budou mít 
v ten den nejen organizátoři, ale i hasiči. „Všem starostům na Kutnohorsku jsme odeslali dopis s informací, jak mají postupovat. Je potřeba, aby bylo veškeré pálení nahlášeno," uvedl ředitel kutnohorských hasičů Jiří Pokorný. Podle něj je evidence pálení potřeba zejména z toho důvodu, aby hasiči co nejvíce eliminovali plané výjezdy. „Samozřejmě, že u pálení čarodějnic je potřeba dozor. Zpravidla ho zajišťuje jednotka dobrovolných hasičů obce," doplnil Jiří Pokorný. Vzápětí dodal, že profesionální hasiči 30. dubna budou i tak v plné pohotovosti.

Malín

Čarodějnické odpoledne spojené se soutěžemi a opékáním vuřtů se uskuteční v sobotu 30. dubna od 16 hodin na loučce za sokolovnou Malín. Pro všechny bude zajištěno občerstvení, stejně jako soutěže, malování na obličej nebo sladké odměny. Vítány jsou návštěvníci v čarodějnických maskách. Malínské čarodějnice pořádá Spolek Malíňačky za pomoci Tělovýchovné jednoty Sokol Malín a Osadního výboru Malín.

Potěhy

Pálení čarodějnic se v Potěhách uskuteční v sobotu 30. dubna od 18.30 hodin na místním fotbalovém hřišti. Akce je určená pro děti i dospělé. Připraven je zajímavý program. Bude se konat soutěž o nejhezčí malou a velkou čarodějnici, připraven bude také ohňostroj. Občerstvení na akci bude zajištěno. Pálení čarodějnic pořádá Kulturní komise, Sbor dobrovolných hasičů Potěhy a Sokol.

Onomyšl

Slet a pochod čarodějnic všech věkových kategorií ve slušivých
převlecích se uskuteční 30. dubna od 18.30 hodin na návsi v Onomyšli. Připraveny budou hry a soutěže pro děti i dospělé,
stezka odvahy a plnění úkolů. Všichni, co na náves v Onomyšli přijdou také dostanou barevné křídy a bude se malovat na asfalt podle vlastní fantazie. Příchozí se mohou těšit na překvapení večera. Opékat se budou vuřty. Slet čarodějnic v Onomyšli pořádá Sbor dobrovolných hasičů Onomyšl a Křečovice spolu s Obecním úřadem Onomyšl.

Červené Janovice

Čarodějnické veselí se bude konat také v obci Červené Janovice a to 30. dubna od 18 hodin na místním hřišti. Zvláště těšit se mohou hlavně děti, pro které bude připravena mimo jiné noční bojovka, pro dospělé rožněná krkovička, točené pivo a další občerstvení. Pálení čarodějnic v Červených Janovicích hudebně doprovodí „Harmonikář". Zváni jsou všichni bez rozdílu věku, čarodějnické masky jsou obzvláště vítány. Akci pořádá Obec Červené Janovice.

Kutná Hora

První ročník akce s názvem Kutnohorský Majáles se uskuteční na nádvoří Vlašského dvora v sobotu 30. dubna. Program začne ve 14 hodin a program slibuje zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé. Program Majálesu by na nádvoří Vlašského dvora měl probíhat zhruba do 18.30 hodin. Během něj vystoupí například dětský soubor Palášek ze Základní školy Jana Palacha, kapely Nightrain, Rebel, The Crushers, Ponožky a Studená sprcha. Návštěvníci se tak mohou těšit na různé hudební žánry, pro děti budou připravené nejrůznější soutěže a malování na obličej. Po setmění se lampionový průvod vydá směrem k Menhirům, kde bude zapálen oheň a jako občerstvení bude připraveno pečené prase a točené pivo. Akci pořádá Průvodcovská služba Kutná Hora za podpory města.

Čáslav

Město Čáslav letos připravilo již druhý ročník „Pálení čarodějnic v Čáslavi". Akce se uskuteční v sobotu 30. dubna od 17 hodin v areálu bývalých kasáren Prokopa Holého. Čáslavské čarodějnice začnou čarodějnickým průvodem od Otakarovy bašty, kdy v čele průvodu pojede ozvučené auto. Průvod následně přivítá svým vystoupením populární kouzelník Pavel Kožíšek. Následovat bude bubble show, dílničky pro děti, které budou mít na starosti Organizace Pionýr, Zálesák Čáslav a Rádio Blaník, které zároveň připraví také různé soutěže pro děti. Od 19.15 bude na programu vystoupení zpěváka Stanislava Hložka. Kolem 20 hodiny večer by měla být zapálená připravená hranice. Závěr večera, přibližně mezi 20 a 22.30 hodinou, bude účastníkům čáslavské čarodějnice zpříjemňovat hudební skupina Keks. Dostupné bude občerstvení, počítá se také s opékáním vuřtů, které budou rovněž dostupné na místě.

Krchleby

Čarodějnické oslavy se uskuteční také v obci Krchleby. Místo a čas sletu je organizátory udán na sobotu 30. dubna v 18 hodin u místní kapličky. Připravena bude módní přehlídka garderob čarodějnic a čarodějů každého věku. Zároveň se budou také konat různé soutěže, například tanec s koštětem. Připraveno bude pečené selátko a vuřty.

Nové Dvory

Ani v Nových Dvorech nezapomenou na čarodějnice. Uskuteční se v sobotu 30. dubna na parketu Zahradní restaurace. Od 18 hodin budou připraveny soutěže pro děti, malování na obličej. Po setmění se všichni vydají na čarodějnickou stezku odvahy. Na hranici u fotbalového hřiště budou upáleny vyrobené čarodějnice.

Suchdol

Suchdolské pálení čarodějnic se v uskuteční v sobotu 30. dubna od 19 hodin na místním fotbalovém hřišti. Příchozí se mohou těšit na společné zapálení vatry, k dispozici bude občerstvení, stejně jako uzenina na opékání. Čarodějnice v Suchdole pořádá Sbor dobrovolných hasičů Suchdol ve spolupráci s TJ Sokol Družba Suchdol.

Zruč nad Sázavou

Ve Zruči nad Sázavou čarodějnice oslaví májovým pochodem, který organizuje Turistický oddíl TJ Jiskra Zruč nad Sázavou. Májový pochod se uskuteční v sobotu 30. dubna, přičemž start pochodu je od 7 do 9 hodin ráno. ve Zruči nad Sázavou na náměstí Míru. Cíl pochodu je v Českém Šternberku a lze si vybrat ze dvou tras, buď patnáct nebo dva a dvacet kilometrů.

Zbraslavice

Lampionový průvod a Pálení čarodějnic na louce u Spálenky se uskuteční trochu netradičně již v pátek 29. dubna ve Zbraslavicích. Průvod vyrazí v 18.15 hodin od místní základní školy. Během něj vystoupí děti z mateřské školy, mažoretky Andílci, Rebelky a Belli Ragazzi. Tradičně bude zvolena také „Miss čarodějnice", vystoupí Trio Chameleon s hostem Johankou Kopačkovou. Od 20 hodin je naplánován koncert hudební skupiny Patrola Šlapeto. K velkému ohni ve Zbraslavicích se po setmění přidá také ohňostroj, pro všechny návštěvníky bude limonáda zdarma a vuřty za symbolickou cenu. Návštěvníci se také během večera dočkají ukázky přeletu letadel. Akci pořádá Obecní úřad Zbraslavice ve spolupráci se základní školou a také SDH Zbraslavice.

Uhlířské Janovice

Čarodějnice budou i v Uhlířských Janovicích pálit o den dříve, tedy v pátek 29. dubna. Akce začne v 18.30 hodin u fotbalového hřiště. Připraveny budou dětské soutěže stejně jako soutěž o nejkrásnější čarodějnický kostým. Ve 21.30 bude připraven ohňostroj, hudebně akci doprovodí Jan Kment a Jaroslav Šourek.

Autor: Hana Kratochvílová

25.4.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie - ilustrační snímek

KRIMI MIX: Odcizil motocykl, policisté po něm pátrají. Neviděli jste ho?

Děti si vyrobily v prázdninových dílničkách nátepníky.
6

Děti si vyrobily v prázdninových dílničkách nátepníky

V Čáslavi došlo ke střetu osobního vozidla s vlakovou soupravou

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Ke střetu osobního vozidla značky Škoda Fabia s vlakovou soupravou došlo kolem 14. hodiny v Čáslavi na místní komunikaci ulice Za tratí, v místě nezabezpečeného železničního přejezdu ve středu 16. srpna.

Z triatlonu mi zůstal jen běh, usmíval se Vladimír Srb

Kutná Hora – Kutnohorský běžecký závod Dačického 12 vyhrál v sobotu Vladimír Srb z Jihlavy. V Kutné Hoře běžel poprvé a hned se mu podařilo vystoupat na nejvyšší stupínek v čase 43:26.

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení