VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kovadlina přináší dětem víc, než jen splnění projektových cílů

KUTNOHORSKO - Projekt Církevní speciální školy Diakonie Českobratrské církve evangelické Čáslav s názvem „Kovadlina – středisko pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami a jejich všestranný rozvoj osobnosti“ našel podporu na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a byl v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů následně vybrán k podpoře Evropským sociálním fondem a rozpočtem České republiky.

2.12.2007
SDÍLEJ:

Z akcí pořádaných v rámci projektu Kovadlina.Foto: archiv Kovadliny

Projekt se už chýlí ke konci

„Projekt je již realizován a pomalu se chýlí ke svému závěru. Z jeho průběhu nyní můžeme říci, že byl opravdu užitečný především pro osmačtyřicet dětí se specifickými vzdělávacími potřebami. Také nám osobně přinesl kromě mnohé práce řadu velmi užitečných zkušeností a poznání, že upřímná snaha, odvaha a píle může přinést nečekané výsledky,“ uvedly spoluautorky projektu Jitka Richterová a Květuše Mašínová.

Jejich hlavní myšlenkou a cílem bylo propojení školní výuky s praktickými aktivitami běžného života tak, aby se školní znalosti mohly promítnout právě do činností, které budou handicapované děti nejvíce potřebovat ve svém dalším životě. Osmičlenné skupiny tak prožívaly na malém statku v objektu bývalé kovárny v Rohozci nedaleko Kut〜né Hory týden prací a poznávání běžných sebeobslužných činností.

Dopoledne se vždy konala výuka v kompetenci školních pedagogů a odpoledne děti s dalšími dvěma pedagogickými pracovníky pečovaly o dům, zahradu, domácnost a o drobné domácí zvířectvo. Podpora samostatného rozhodování, rozvoj sebeobsluhy, péče o své osobní potřeby a věci, zájmová a rukodělná činnost, nakupování základních potravin, příprava jednoduchých jídel – to všechno byly dílčí cíle dvouletého projektu.

 

Úklid i rozhrabání krtin na hřišti

V rámci partnerské spolupráce provádějí děti v obci společensko – prospěšné práce. Někdy je to rozhrabávání krtin na místním hřišti a na návsi, jindy úklid odpadků a černé skládky. „Děti se svými pedagogy a asistenty pomáhaly i s úklidem nedalekého parku zámku Kačina. Odměnou za práci byla i prohlídka zemědělské expozice,“ uvedla koordinátorka projektu Květuše Mašínová.

Zvláštní kapitolou projektu se stal chov drobného zvířectva. Děti pečovaly o malé domácí zvířátko činčilu, o králíky a dvě ovce.

Partneři projektu Kovadlina

Základní škola a Mateřská škola Kolín, Obecní úřad Rohozec, Městský úřad Čáslav, Úřad práce Kolín.

2.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Policisté komunikují s dětmi, které jsou spolujezdci ve vozidlech.
5

Policisté vysvětlují dětem silniční pravidla

Zdravotní sestry dostaly přidáno o dva tisíce korun

Střední Čechy - Zdravotní sestry dostaly přidáno. O dva tisíce korun větší výplatu sestry obdržely už v červenci, o poskytnutí finanční dotace ve výši 43,429 milionu korun na zvýšení jejich platů rozhodli včera středočeští zastupitelé na svém mimořádném zasedání.

OBRAZEM: Středy ve Zbraslavicích patří leteckým modelům

Zbraslavice - Letečtí modeláři se schází každou středu odpoledne ve Zbraslavicích. Na letišti mají vyhražený prostor pro svou zálibu.

Sbírka končí, zvon se rozezní v říjnu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Veřejná sbírka Zvon pro Jakuba se blíží ke svému závěru. Bude ukončena 31. srpnu. V současné době je vybráno více než 3,1 milionu korun.

KRIMI MIX: Vloupal se do restaurace

Kutná Hora - Jakými případy se zabývali kutnohorští policisté? Přečtěte si naše krimi zprávy z regionu!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení