VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkovacích míst někde přibylo, někde ubylo

Čáslav – Dokončená rekonstrukce historického centra v Čáslavi s sebou přinesla také změnu parkovacího systému v této části města.

3.10.2010 1
SDÍLEJ:

Podle některých obchodníků nejsou parkovací zálivy dobře vyprojektované. „Parkovacích míst je víc než předtím,“ oponují zástupci města.Foto: DENÍK/Ondřej Dvořák

O uspořádání, platném v ulici Generála Moravce, jsme již informovali. Od sedmé hodiny ranní do šesté večerní zde funguje neplacené parkování, omezené na dobu třiceti minut. Čas parkování si každý z řidičů nastaví na papírových hodinách, které, pokud je již nevlastní, získá za zhruba desetikorunový poplatek v městském informačním centru. Ve večerních a nočních hodinách pak je v této ulici parkování časově neomezené pro majitele parkovacích karet.

S tím, že se jedná o rozumnou variantu, pochválil uvedený systém i majitel knihkupectví z ulice Generála Moravce Josef Loub. Ten vidí problém spíš ve stavebním uspořádání parkovacích míst, která jsou umístěna v takzvaných zálivech. „Když tam bude stát jeden osobák, tak se tam velká dodávka už nevejde,“ tvrdí Loub. „Myslím si, že neměly být parkovací zálivy, ale měla to být jednolitá silnice, aby se dalo zastavit kdekoliv,“ dodal.

Místostarosta Jaromír Strnad to odmítl. „Snažili jsme se to udělat tak, aby parkovací místa byla co největší. Navíc ve skutečnosti se počet parkovacích míst v ulici Generála Moravce oproti stavu před rekonstrukcí zvýšil,“ řekl.

Nechtěli poškodit obchodníky

„Není tady auto na autě, takže tento systém se mi líbí, jsem spokojený. Do zálivů se mi zajíždí dobře,“ řekl Čáslavák Martin Volejník. „Je to dobré řešení. Jsem spokojenější než třeba v Kolíně. Čím víc parkovacích míst, tím lépe,“ uvedl také další z řidičů, Václav ze Schořova.

Naproti tomu na Kostelním náměstí, které se také pyšní novým povrchem, parkovacích míst ubude. I když zcela odsud automobily nezmizí. Nyní zde budou na parkovací kartu moci zaparkovat majitelé místních domů. Jaromír Strnad odmítl, že by nárůst parkovacích míst v Moravcově ulici byl zamýšlen jako náhrada právě za zrušená místa na Kostelním náměstí. „Zkrátka jsme se snažili, aby parkovacích míst bylo celkově co nejvíc,“ řekl. Udělat z náročně rekonstruovaného Kostelního náměstí parkoviště by však byla podle jeho slov škoda.

Celkově se podle Strnada město relativně benevolentním přístupem k motoristům snaží dosáhnout toho, aby zachovalo prostory okolo Žižkova náměstí jako skutečné středisko dění. „Jde nám o to, aby centrum žilo, ne abychom z něj život tlačili ven,“ poznamenal. V souladu s tímto záměrem má být i zhruba pětikorunové jízdné s omezením do brzkých odpoledních hodin na náměstí Jana Žižky. „Chtěli jsme vyjít vstříc obchodníkům, aby nebyli znevýhodněni proti supermarketům, u nichž jsou neplacená parkoviště,“ uzavřel Strnad. Položka z parkovacích poplatků není podle něj pro městskou kasu rozhodující.

Autor: Ondřej Dvořák

3.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z krajského finále starších přípravek v Čáslavi.
137

Gólové dostihy v krajském finále starších přípravek vyhrála Čáslav

Starostka Hvožďan Markéta Balková.
56

Vesnicí Středočeského kraje roku 2017 je obec Hvožďany

OBRAZEM: Žáci představili veřejnosti odpočinkovou zónu

Kutná Hora - Program Extra třída, který podporuje finančními prostředky obecně prospěšná společnost EDUin, dotáhli do konce žáci osmé třídy Základní školy Kamenná stezka.

Díky dotaci pořídí do čáslavské nemocnice 41 nových přístrojů

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Město Čáslav zapůjčilo z rezervního fondu 12 milionů korun čáslavské nemocnici. Finanční prostředky jsou určeny na modernizaci zdravotnické techniky.

Prostřednictvím projektu poznali studenti lépe město Čáslav i jeho široké okolí

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Studenti prvních až třetích ročníků Střední průmyslové školy a obchodní akademie v Čáslavi prezentovali dnes v aule školy své projektové dny, kterým se věnovali v průběhu měsíce června.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 26. června do 2. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies