VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čáslavští pionýři se radují z opravené klubovny, čeká je "egyptský" tábor

Čáslav – Čáslavští pionýři si v uplynulých týdnech udělali velkou radost. Zrekonstruovali totiž svou klubovnu, kterou mohou zájemci najít v lokalitě Břízky.Cesta k lepším podmínkám Čáslavského pionýrského klubu ale nebyla snadná a ruku k dílu přiložili nejen členové, ale i dobrovolníci. Co všechno oprava obnášela a co vše se kolem ní dělo, vyprávěl člen klubu Jakub Hanuš.

20.5.2013
SDÍLEJ:

Oprava čáslavské pionýrské klubovny v dubnu a květnu 2013.Foto: archiv Čáslavského pionýrského klubu

Čeho se na Vaší "základně" opravy týkaly?
Opravy postihly celou budovu klubovny. Opravy začaly již v dubnu, konkrétně o víkendu 20. a 21. dubna. Ten víkend jsme opravovali část střechy a škrábali zdi uvnitř a probourali zeď mezi velkou a malou klubovnou. Další víkend jsme štukovali místnosti skladu a kuchyň. A první víkend v květnu jsme štukovali teď již jedinou místnost klubovny a chodbu a natahovali stěny zvenku. Posléze věnovali odpoledne nakreslení loga pionýrů na čelní stěnu a poslední víkend jsme klubovnu a chodby nabílili a položili palubky a také dokončili venkovní zdi. Nic snadného to nebylo, ale podařilo.

Jste neziskový sektor, jak jste tedy opravy financovali?
Samozřejmě, že bez pomoci bychom to nezvládli. Projekt byl podpořený z programu Think Big Nadace Telefónica, který je určen mladým lidem, kteří chtějí něco změnit ve svém okolí. Dotace činila
sedmdesát tisíc korun. Podmínkou bylo, že celá akce bude z těchto peněz financována stoprocentně – nevadí, do sedmdesáti tisíc korun se hravě vejdeme – a také, že realizační tým musí tvořit minimálně tři osoby.

Kdo se na tom tedy podílel od vás?
V našem případě jsem to byl já – Jakub Hanuš, pak Josef Trpišovský a Kamila Pavková.
Vy jste byli ale jen začátek a práce bylo hodně. Kolik lidí se zapojilo? Přišli pomoci i lidé, jak se říká, „zvenčí"?
Jistě, to by asi jinak tak rychle nešlo. Každý víkend nám přijelo pomoci patnáct až dvacet lidí. Z toho minimálně deset bylo rodičů členů. Někteří nám pomáhali poctivě opravdu každý víkend a za to jim patří obrovský dík, ale byli jsme pokaždé velmi rádi i za ty, kteří přijeli, jen když měli čas a přiložili ruku k dílu.

Pionýrům se
 v Čáslavi daří
Sluší zeptat se, jak se vašemu klubu daří. Jak si stojí pionýři 
v Čáslavi?
Na skupině máme aktuálně registrováno osmdesát pět členů od pěti let až po dospělé. Kdo se ale chce přihlásit, máme dveře vždy otevřené. Zájemci mohou přijít mezi nás kdykoli během celého roku. Nejlépe na schůzky. Scházíme se pravidelně každý týden v pátek.

Jakými činnostmi se zabavujete?
Vším! Sportovními aktivitami i tábornickými a turistickými dovednostmi. Třeba uzlováním, čtením turistických a mapových značek, prací s buzolou a mapou, šifrováním. Je toho opravdu dost. V zimním období cvičíme v tělocvičně, hrajeme hry na poznávání našeho města – například „Za bludičkou", ale navštívíme i místní muzea. Rádi si pořádáme výlety. Třeba výšlapy do přírody. Například na Železné hory, do okolí Doubravky, na Tisou skálu. Jezdíme ale i za památkami, vždyť tu kousek od nás máme Kutnou Horu.

A co pravidelné akce?
Pravidelné máme víkendovky na chatě Doubravka u Chotěboře. Účastníme se Ledové Prahy, nebo branné hry s názvem Cesta odhodlání. Dále pořádáme akce jako Slet čarodějnic nebo Drakiádu. Vidět nás je i na akcích, které pořádají jiné subjekty, například na Otevírání Doubravy, Pohádkovém lese, či Zálesákovi v Bratčicích.

Předpokládám, že nechybí ani tábor.
Ano, ten je vyvrcholením celoroční činnosti. Náš letní tábor je pořádán v Hološinách. Vždy má nějakou celotáborovou tematickou hru. Mohu prozradit, že v letošním roce nás čeká téma Egypt.

Autor: Redakce

20.5.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Spartani z Kutné Hory Michal Pavlík a Martina Fabiánová během závodů na Havajských ostrovech.
10

Kutnohorští spartani reprezentovali na Havaji

Ilustrační foto.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

V kutnohorském krytém bazénu dochází k opravám

Kutná Hora - Letní odstávku krytého bazénu v Kutné Hoře využívá TJ Sparta Kutná Hora k opravám. V tomto týdnu zde dochází k rekonstrukci nátoků do bazénu a k výměně pískové náplně ve filtrech.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Hospodskému výběru a gardám přijede do Zbraslavic konkurovat tým osobností

Zbraslavice - Několik osobností z kulturního i sportovního života se představí v sobotu 19. srpna ve Zbraslavicích. Stane se tak od 9.30 hodin na fotbalovém hřišti v rámci třetího ročníku celodenního charitativního turnaje o „Pohár Generali pojišťovny“.

KRÁTCE: Na Kaňku budou ukázky westernového ježdění

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení