VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětem v mateřinkách zpříjemní školní rok nové třídy i hračky

Kutnohorsko Do začátku nového školního roku zbývá několik dní a v mateřských školách na Kutnohorsku se dolaďují poslední detaily do příchodu malých žáčků.

26.8.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Ti mají na co se těšit. Během letních prázdnin budovy mateřinek prošly velkými změnami. V některých školkách čekají na děti nové umývárny, jinde dokonce i nové třídy. Tak je to například v čáslavské mateřské škole v ulici Rudolfa Těsnohlídka. „Během letní pauzy byla z bývalé prádelny vytvořena třída pro čtrnáct dětí. Kolaudace proběhne dnes a od pondělí už bude třída normálně fungovat," řekla ředitelka Mateřských škol Čáslav Renata Mišutková. Stavba třídy stála přiblíženě 2,5 milionu korun a z většinové části ji pokryla dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Stavební práce se v červenci a srpnu ale nevyhnuly ani dalším školkám v Čáslavi. V mateřince v Masarykově ulici proběhla výměna kotlů. Ve školce v ulici Jahodová byla kompletně zrekonstruována kuchyně a v Husově ulici na děti čeká obnovená zahrada. „V uplynulých měsících byly na zahradu dány nové herní prvky. Proběhla rovněž revitalizace zeleně. Nechaly jsme vysázet nové keře a květiny," doplnila ředitelka.

Velké opravy proběhly o prázdninách i v dalších mateřských školách na Kutnohorsku.

Kutná Hora

MŠ Benešova I. - Dlouhodobý problém se zatýkáním dešťové vody do suterénu budovy vyřešily opravy nejen samotného sklepa, ale i okolí budovy. „Byla zbudována potřebná izolace. Během prací ale bylo nutné rozkopat i venkovní areál ve směru ke sklepu. Veškeré práce už ale byly ukončeny. Poškozená místa v zahradě jsou rovněž opravená. Děti i rodiče se mohou těšit třeba na nově vydlážděný chodníček," uvedla ředitelka Mateřských škol Kutná Hora Jana Procházková. Stavební práce ale postihly vnitřek školky. „Už dlouho bylo potřeba vyměnit podlahy v jednotlivých třídách. Během tohoto léta k tomu došlou ve dvou. Část podlah má nyní nové PVC a část koberec. Spojilo se s tím i vymalování tříd," dodala ředitelka.

MŠ Benešova II. - Stavaři navštěvovali během léta i Mateřskou školu Benešova II. v Kutné Hoře. Opravili zde dvě umývárny. „Kompletně vyměnili obklady i samotné zařízení umýváren," řekl Jana Procházková.

MŠ Sedlec - Prostory sedlecké školky prošly v červenci a srpnu vymalováním.

MŠ 17. listopadu - Mateřinku v ulici 17. listopadu stavební práce teprve čekají. Začnou v nejbližších dnech, protáhnou se do podzimu a budou se týkat úplného zateplení budovy. „Proběhlo výběrové řízení a vítězné firmě bude staveniště předáno ve čtvrtek," upřesnila Jana Procházková. Práce budou probíhat postupně. Děti ze tříd, které se budou zrovna opravovat, ale nebudou dočasně v jiných odděleních. Školka v době rekonstrukce provizorně využije prostory bývalé školní družiny v ulici Jana Palacha.

Zruč nad Sázavou

MŠ Malostranská - Mateřská škola Malostranská zažila letos klidné léto. „Loni jsme rekonstruovali jídelnu, ale letos k žádným změnám nedošlo," řekla ředitelka školky Zdeňka Kuželková. Příští rok by ale letní měsíce tak klidné být nemusely. „Chystáme se zažádat o dotaci na rekonstrukci levé části budovy. Pokud to vyjde, tak v příštím roce bychom chtěli vybudovat bezbariérové vstup do třídy v přízemí a také širší a bezpečnější schodiště v budově. Dále bychom rádi obnovili zeleň u školky," doplnila Zdeňka Kuželková.

MŠ Na Pohoří - Během léta byly vymalovány zdi na chodbách a kolem schodišť.

MŠ Uhlířské Janovice - O 24 míst více má nyní školka v Uhlířských Janovicích, kde byla v uplynulých měsících vystavěna nová třída. Samotné stavební práce byly ukončeny v červenci. V srpnu došlo k vybavení třídy novým nábytkem, hračkami a didaktickými pomůckami. Kromě nové třídy bylo součástí projektu i vybudování venkovního pískoviště. Dnes dopoledne proběhne slavnostní kolaudace nových prostor školky a s příštím týdnem bude třída v provozu. Kapacita uhlířskojanovické mateřské školy včetně nové třídy je obsazena.

MŠ Svatý Mikuláš - Mateřská škola dostala během letních měsíců novou sedlovou střechu a uvnitř vznikla nová herna. Ta byla vytvořena z bývalého skladu tuhých paliv.

MŠ Vrdy I. - Budova Mateřské škola Vrdy I. prošla rozsáhlými opravami v minulých letech. Proto se v letošním roce vedení školky zaměřilo na venkovní prostory. „Rekonstrukcí prošlo pískoviště. Je v něm vyměněný písek a v jeho okolí je nová dlažba," uvedla ředitelka Jitka Truksová. Kromě pískoviště se obnovy dočkaly i herní prvky na zahradě. „Prolézačky a houpačky jsou čerstvě natřené a s nimi i plot kolem zahrady," podotkla ředitelka. „Zahradu jsme postupně obnovily během prázdnin, takže změny děti ještě neviděly bude to pro ně překvapení k začátku roku," dodala Jitka Truksová. 

MŠ Žleby - Částku ve výši 55000 korun uvolnilo zastupitelstvo obce Žleby na rozšíření zařízení místní mateřské školy. „Koupily jsme šatnové a ručníkové bloky a také nové židle," řekla vedoucí učitelka školky Daniela Urbánková. Ze zbylých peněz pak vedení školky pořídilo dětskou kuchyňku a menší stavebnice.

Autor: Irena Blahníková

26.8.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Tyjátrfestu vystoupilo hudební duo Flaškinet i zpěvák Pavel Callta.
28

Na Tyjátrfestu vystoupilo hudební duo Flaškinet i zpěvák Pavel Callta

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Desátý ročník Dačického 12 bude velký, slíbil za pořadatele Michal Vavák

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Club Deportivo Kutná Hora zvládl úspěšně uspořádat další ročník populárního běžeckého závodu Dačického 12. Za organizátory jsme vyzpovídali Michala Vaváka, také milovníka běhu.

KRIMI MIX: Pachatel využil nepozornosti, z auta ukradl kabelku

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z Kutnohorska.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 14. do 20. srpna naposledy rozloučí se svými blízkými.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení