VYBERTE SI REGION

FOTO: Královská procházka svítí, světla rozzářila i reliéf Vrchlického

Kutná Hora – Královská procházka v Kutné Hoře svítí. V první den tohoto roku bylo rozsvíceno veřejné osvětlení kolem první části cesty od vstupu na Královskou procházku až k vlakovému přejezdu. Spolu s lampami se rozzářila i pozemní světla nainstalovaná u reliéfu spisovatele Jaroslava Vrchlického. Ten je tak nyní viditelný nejen ve dne, ale i večer po setmění. K rozsvícení oblíbené lokality turistů i pejskařů pomohl grant od společnosti Philip Morris International. Vedení města již dříve avizovalo, že osvětlení u přejezdu neskončí a v nebližší době se začne pracovat i na projektu pro zbytek cesty. Jeho realizace ale bude závislá na dotacích.

3.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 4.1.2016
SDÍLEJ:

Osvětlená část Královské procházky v Kutné Hoře 3. ledna 2016.Autor: Deník/Irena Blahníková

Autor: Irena Blahníková

3.1.2016
SDÍLEJ:

OBRAZEM: Poznejte kostely na Kutnohorsku 4. díl

Kutnohorsko - Po celé léto v Kutnohorském deníku představujeme kostely, které na okrese zdobí města a obce. Nejprve jsou podle abecedy představeny kostely menších obcí. Na závěr pak přijdou na řadu kostely ve městech a městských částech. Čtvrtý díl začíná Schořovem a končí kostelem ve Svaté Kateřině. 

Oprava morového sloupu potrvá do roku 2019

Kutnohorsko - Obyvatelé i návštěvníci Kutné Hory si mohli ještě krátce před začátkem letních prázdnin všimnout, že se morový sloup v Šultysově ulici halí do lešení. Nyní je již lešením zakryt úplně celý a probíhají zde intenzivní práce.

Před 50 lety zemřel brigádní generál František Moravec

Čáslav – Před 50 lety zemřel čáslavský rodák, brigádní generál František Moravec. Přestože se zúčastnil všech tří československých odbojů, je jeho osobnost pozapomenuta a nedoceněna. Čestnou výjimku ovšem tvoří rodné město Čáslav, které je na svého rodáka hrdá a jeho památka je v Čáslavi připomínána. Důkazem je název nejvýznamnější čáslavské třídy, ulice Generála Františka Moravce. Ta začíná na křižovatce „Ostrý roh" a končí na náměstí Jana Žižky z Trocnova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.