VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Kamenné stezce si děti vyzkouší školu nanečisto

Kutná Hora – Druhý únorový týden bude ve znamení zápisů do kutnohorských škol. Předškoláky s rodiči pozval ředitel Základní školy Kamenná stezka Vít Šnajdr.

20.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Radim Havlik

Vážení rodiče, právě v těchto dnech se rozhodujete, kam umístíte své dítě do 1.třídy.

Dovolte nám uvést několik důvodů, proč je právě naše škola tou pravou školou pro Vaše dítě.

Škola v centru je rodinného typu

Kamenná stezka má více než stoletou tradici. Jedná se o školu rodinného typu s přátelskou atmosférou. Ve třídách je malý počet žáků, což umožňuje individuální přístup k dětem.

Pedagogický sbor působící na Kamenné stezce je dlouhodobě stabilizovaný. Všichni pedagogové jsou proškoleni v práci s nadanými dětmi i dětmi se specifickými vzdělávacími potřebami. Škola úzce spolupracuje s pedagogicko – psychologickou poradnou.

Ve druhém pololetí školního roku 2011/2012 bude na naší škole jako jediné na Kutnohorsku realizován Přípravný kurz pro předškoláky a jejich rodiče. Kurz mohou navštěvovat nejen děti, které se chystají do 1.třídy na naši školu, ale všechny děti, které si chtějí v odpoledních hodinách 1 x týdně zkusit, jaké to je být ve škole.

Troufáme si říci, že naše škola disponuje velmi moderním vybavením. Výuka probíhá v pracovnách s nejmodernější audiovizuální technikou (dataprojektory, vizualizéry). Celkem pět učeben je vybaveno interaktivními tabulemi s ozvučením, dvě učebny jsou vybaveny počítači s příslušenstvím. Po celé škole je dostupné bezdrátové připojení k internetu.

V ranních i odpoledních hodinách škola pro děti zabezpečuje družinu, pro kterou využívá vilu se zahradou vzdálenou zhruba tři sta metrů od školy.
Zaměří se na sport, rozvoj talentu i projekty
Pokud ještě stále nejste rozhodnuti, pak zde předkládáme další nabídku pro příští školní rok:
1. Důraz bude kladen na sport – nabídneme řadu příležitostí pro sportovní vyžití dětí nejen během hodin tělesné výchovy, ale i mimo dobu vyučování (předpokládáme otevření zájmových kroužků sportovní hry, florbal, házená, gymnastika)
2. V zimním období budeme pořádat pro žáky 1. stupně LVZ, v létě pak ozdravné pobyty, turistické a poznávací zájezdy.
3. Od 5. ročníku rozšíříme v rámci Pracovních činností výuku dílen a domácích prací (pro dílny využijeme prostory sousední Střední průmyslové školy, lekce vaření a šití budou probíhat v nově zrekonstruovaných učebnách naší školy).
4. Svůj talent a záliby budou děti moci rozvíjet v nově nabízených zájmových kroužcích – dramatickém, výtvarném, či jazykovém.
5. I v příštím školním roce se opět otevře Přípravná třída, kde se děti vzdělávají podle Školního vzdělávacího programu „Tvořivá školička.“
6. Nadále budeme organizovat projektové dny pro rodiče a veřejnost, kde jsou představovány a prezentovány výsledky práce našich žáků.
Doufáme, že jsme Vám pomohli s rozhodnutím, kam své dítě zapsat a budeme se na Vás těšit u zápisu.


Autor: ředitel školy Vít Šnajdr

20.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Koncert skupiny Rybičky 48 v Kutné Hoře

KRÁTCE: V Kutné Hoře zahrají Rybičky 48, zámek nabídne prohlídku

Ilustrační foto

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Tak jsme druzí no a co! Skandovali čáslavští starší žáci v Dánsku

Čáslav - Vynikajícího umístění na mezinárodním turnaji v dánském Haderslevu dosáhli čáslavští mladí fotbalisté. V konkurenci dánských, holandských a německých týmů obsadila druhé místo 'patnáctka' a na děleném pátém až šestém místě skončila 'třináctka'.

Na konec školního roku se mohou jedničkáři těšit!

Kutnohorsko /ANKETA/ - Ten dlouho očekávaný okamžik se kvapem blíží. Těší se na něj děti i jejich rodiče, o učitelích nemluvě. V pátek 30. června si školáci dojdou do školy pro vysvědčení, někteří pro své první výroční, někteří pro své poslední „dětské", které je vstupenkou do života studenta.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 19. do 25. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

OBRAZEM: Na květinové kavárničce zahrál Stanislav Jelínek

Kutná Hora - Centrum pro zdravotně postižené a seniory uspořádalo ve středu odpoledne v hotelu Zlatá Stoupa v Kutné Hoře další kavárničku, tentokrát květinovou. Přítomným zahrál na poslední kavárničce před prázdninami k poslechu a tanci Stanislav Jelínek.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies