VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Kamenné stezce si děti vyzkouší školu nanečisto

Kutná Hora – Druhý únorový týden bude ve znamení zápisů do kutnohorských škol. Předškoláky s rodiči pozval ředitel Základní školy Kamenná stezka Vít Šnajdr.

20.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Radim Havlik

Vážení rodiče, právě v těchto dnech se rozhodujete, kam umístíte své dítě do 1.třídy.

Dovolte nám uvést několik důvodů, proč je právě naše škola tou pravou školou pro Vaše dítě.

Škola v centru je rodinného typu

Kamenná stezka má více než stoletou tradici. Jedná se o školu rodinného typu s přátelskou atmosférou. Ve třídách je malý počet žáků, což umožňuje individuální přístup k dětem.

Pedagogický sbor působící na Kamenné stezce je dlouhodobě stabilizovaný. Všichni pedagogové jsou proškoleni v práci s nadanými dětmi i dětmi se specifickými vzdělávacími potřebami. Škola úzce spolupracuje s pedagogicko – psychologickou poradnou.

Ve druhém pololetí školního roku 2011/2012 bude na naší škole jako jediné na Kutnohorsku realizován Přípravný kurz pro předškoláky a jejich rodiče. Kurz mohou navštěvovat nejen děti, které se chystají do 1.třídy na naši školu, ale všechny děti, které si chtějí v odpoledních hodinách 1 x týdně zkusit, jaké to je být ve škole.

Troufáme si říci, že naše škola disponuje velmi moderním vybavením. Výuka probíhá v pracovnách s nejmodernější audiovizuální technikou (dataprojektory, vizualizéry). Celkem pět učeben je vybaveno interaktivními tabulemi s ozvučením, dvě učebny jsou vybaveny počítači s příslušenstvím. Po celé škole je dostupné bezdrátové připojení k internetu.

V ranních i odpoledních hodinách škola pro děti zabezpečuje družinu, pro kterou využívá vilu se zahradou vzdálenou zhruba tři sta metrů od školy.
Zaměří se na sport, rozvoj talentu i projekty
Pokud ještě stále nejste rozhodnuti, pak zde předkládáme další nabídku pro příští školní rok:
1. Důraz bude kladen na sport – nabídneme řadu příležitostí pro sportovní vyžití dětí nejen během hodin tělesné výchovy, ale i mimo dobu vyučování (předpokládáme otevření zájmových kroužků sportovní hry, florbal, házená, gymnastika)
2. V zimním období budeme pořádat pro žáky 1. stupně LVZ, v létě pak ozdravné pobyty, turistické a poznávací zájezdy.
3. Od 5. ročníku rozšíříme v rámci Pracovních činností výuku dílen a domácích prací (pro dílny využijeme prostory sousední Střední průmyslové školy, lekce vaření a šití budou probíhat v nově zrekonstruovaných učebnách naší školy).
4. Svůj talent a záliby budou děti moci rozvíjet v nově nabízených zájmových kroužcích – dramatickém, výtvarném, či jazykovém.
5. I v příštím školním roce se opět otevře Přípravná třída, kde se děti vzdělávají podle Školního vzdělávacího programu „Tvořivá školička.“
6. Nadále budeme organizovat projektové dny pro rodiče a veřejnost, kde jsou představovány a prezentovány výsledky práce našich žáků.
Doufáme, že jsme Vám pomohli s rozhodnutím, kam své dítě zapsat a budeme se na Vás těšit u zápisu.


Autor: ředitel školy Vít Šnajdr

20.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ze zářijového náboru dětí do FK Čáslav.
62

Měsíc náborů brzy skončí, ale možnost začít hrát fotbal v Čáslavi žije dál

Ilustrační foto

Středočechů přibývá. Může jich být víc o statisíce

OBRAZEM: Starostové společně posnídali v Rytířském sále

Kutná Hora - Snídaně pro starosty, kterou uspořádala MAS Lípa pro venkov, se konala ve čtvrtek 21. září od 9 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora. Společného jednání se zúčastnilo 47 zástupců obcí z území Kutnohorska.

Druhou etapu cyklostezky dokončí ještě letos

Zruč nad Sázavou – Cyklisté ze Zruče nad Sázavou a okolí se projedou ještě v letošním roce po nové cyklostezce. V těchto dnech se na její stavě pilně pracuje.

KRÁTCE: Poplatek za odpady v Kutné Hoře je třeba uhradit do září

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kutnohorska.

Policisté z Čáslavi hledají muže z kamerového záznamu

Čáslav - Čáslavští policisté pátrají po totožnosti neznámého muže z fotografie z kamerového záznamu. "Hledaný muž by mohl poskytnout informace k případu krádeže peněženky v obchodu v obci Čáslav v ulici Jeníkovská, ke které došlo dopoledne 11. září," řekla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení