VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Kamenné stezce si děti vyzkouší školu nanečisto

Kutná Hora – Druhý únorový týden bude ve znamení zápisů do kutnohorských škol. Předškoláky s rodiči pozval ředitel Základní školy Kamenná stezka Vít Šnajdr.

20.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Radim Havlik

Vážení rodiče, právě v těchto dnech se rozhodujete, kam umístíte své dítě do 1.třídy.

Dovolte nám uvést několik důvodů, proč je právě naše škola tou pravou školou pro Vaše dítě.

Škola v centru je rodinného typu

Kamenná stezka má více než stoletou tradici. Jedná se o školu rodinného typu s přátelskou atmosférou. Ve třídách je malý počet žáků, což umožňuje individuální přístup k dětem.

Pedagogický sbor působící na Kamenné stezce je dlouhodobě stabilizovaný. Všichni pedagogové jsou proškoleni v práci s nadanými dětmi i dětmi se specifickými vzdělávacími potřebami. Škola úzce spolupracuje s pedagogicko – psychologickou poradnou.

Ve druhém pololetí školního roku 2011/2012 bude na naší škole jako jediné na Kutnohorsku realizován Přípravný kurz pro předškoláky a jejich rodiče. Kurz mohou navštěvovat nejen děti, které se chystají do 1.třídy na naši školu, ale všechny děti, které si chtějí v odpoledních hodinách 1 x týdně zkusit, jaké to je být ve škole.

Troufáme si říci, že naše škola disponuje velmi moderním vybavením. Výuka probíhá v pracovnách s nejmodernější audiovizuální technikou (dataprojektory, vizualizéry). Celkem pět učeben je vybaveno interaktivními tabulemi s ozvučením, dvě učebny jsou vybaveny počítači s příslušenstvím. Po celé škole je dostupné bezdrátové připojení k internetu.

V ranních i odpoledních hodinách škola pro děti zabezpečuje družinu, pro kterou využívá vilu se zahradou vzdálenou zhruba tři sta metrů od školy.
Zaměří se na sport, rozvoj talentu i projekty
Pokud ještě stále nejste rozhodnuti, pak zde předkládáme další nabídku pro příští školní rok:
1. Důraz bude kladen na sport – nabídneme řadu příležitostí pro sportovní vyžití dětí nejen během hodin tělesné výchovy, ale i mimo dobu vyučování (předpokládáme otevření zájmových kroužků sportovní hry, florbal, házená, gymnastika)
2. V zimním období budeme pořádat pro žáky 1. stupně LVZ, v létě pak ozdravné pobyty, turistické a poznávací zájezdy.
3. Od 5. ročníku rozšíříme v rámci Pracovních činností výuku dílen a domácích prací (pro dílny využijeme prostory sousední Střední průmyslové školy, lekce vaření a šití budou probíhat v nově zrekonstruovaných učebnách naší školy).
4. Svůj talent a záliby budou děti moci rozvíjet v nově nabízených zájmových kroužcích – dramatickém, výtvarném, či jazykovém.
5. I v příštím školním roce se opět otevře Přípravná třída, kde se děti vzdělávají podle Školního vzdělávacího programu „Tvořivá školička.“
6. Nadále budeme organizovat projektové dny pro rodiče a veřejnost, kde jsou představovány a prezentovány výsledky práce našich žáků.
Doufáme, že jsme Vám pomohli s rozhodnutím, kam své dítě zapsat a budeme se na Vás těšit u zápisu.


Autor: ředitel školy Vít Šnajdr

20.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bouřka. Ilustrační foto.
18

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Čáslavský ZUŠ-BAND zahrál ve Vlašském dvoře.
25

OBRAZEM: Čáslavský ZUŠ-BAND zahrál ve Vlašském dvoře

OBRAZEM: Do Kutné Hory dorazil nový zvon pro kostel svatého Jakuba

Kutná Hora - Nový zvon pro arciděkanský kostel svatého Jakuba v Kutné Hoře, pořízený z výtěžku veřejné sbírky Zvon pro Jakuba, konečně dorazil do stříbrného města. V pátek, hodinu po poledni, přivezli zvon Jakub Maria na korbě nákladního vozu zakryté plachtou, prozatím skrytý zrakům těch, kteří ho již netrplivě očekávali před Vlašským dvorem.

Slíbené peníze pro sestry: kraj schválil postup, jak je zajistit

Střední Čechy – Jak budou postupovat při navyšování platů sester a dalších zdravotnických pracovníků, kteří pracují ve směnném nebo nepřetržitém provozu, rozhodli krajští radní. Reagují tak na nejasnou metodiku dotačního programu Ministerstva zdravotnictví, kvůli které hrozí, že sestry dostanou slíbené peníze navíc opožděně.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici.

KRÁTCE: Jóga s výhledem na Barboru i neckyáda

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení