VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Czech Pointy se osvědčily, obce proto usilují i o jejich rozšíření

Kutnohorsko/ Poslední měsíce, v nichž na mnoha obecních úřadech v regionu fungují pracoviště systému Czech Point, ukázaly, že o tento druh služby je mezi lidmi opravdový zájem. Tam, kde dosud chybí, usilují o její zřízení v nejbližší době.

23.2.2009
SDÍLEJ:

Od letoška funguje Czech Point také ve Vrdech.Foto: DENÍK/Jan Šmok

Na Czech Pointech mohou lidé získat výpisy z obchodního, živnostenského a trestního rejstříku, z katastru nemovitostí a řidiči od začátku letošního roku také přehled o počtu trestných bodů, které nasbírali za přestupky.

Obecním úřadem s jedním z nejdéle fungujících terminálů na Kutnohorsku je Suchdol. Od 1. ledna, kdy bylo zdejší pracoviště uvedeno do provozu, si zde nechalo vyhotovit ověřený výpis celkem devětadevadesát zájemců. „Z toho dvacet dva bylo z obchodního rejstříku, tři z živnostenského, čtrnáct z katastru nemovitostí a padesát čtyři z rejstříku trestů,“ upřesnil starosta Jaroslav Prokš.

Systém se osvědčil též ve Žlebech. „Lidé mají zájem hlavně o výpis z rejstříku trestů, z katastru nemovitostí a nově také o bodový systém,“ vypočítal starosta Vladimír Šindelář. „Bližší informace nemáme pouze k vydávání formuláře pro zřízení živnosti, ale myslím si, že to je věc, kterou je lépe, když si zájemce stejně zařídí raději sám na živnostenském odboru,“ přidal vlastní názor.

Žleby, stejně jako například Křesetice, patří právě k obcím, které usilují o rozšíření, takzvaný „upgrade“ této služby. „Na obecním úřadě jsme dva, kdo mají certifikát na vydávání výpisů. Pracoviště je však pouze jedno. Upgrade by se týkal právě zřízení druhého pracoviště,“ řekl starosta Šin〜delář. „Na upgrade bychom měli letos získat dotaci ve výši osmašedesát tisíc korun, kterou však zřejmě nevyčerpáme,“ dodala starostka Křesetic Marie Jirků.
K obcím, kde systém Czech Point na úřadě ještě zastoupení nemá, patří třeba Záboří nad Labem a Zbýšov. V obou však dělají nezbytné kroky k tomu, aby také zde mohli lidé zmiňované terminály využívat.

„Minulý týden jsem podal žádost. Pracoviště by u nás mělo být do konce května,“ poznamenal starosta Záboří Bohumil Kačerovský. Vznik pracoviště zde vyjde na něco přes dvaadevadesát tisíc korun, z čehož pětaosmdesát procent by měla činit dotace ministerstva vnitra.

Starostka Zbýšova Květa Němcová má schůzku se zástupcem dodavatelské firmy Autocont, od něhož by se měla dozvědět bližší podrobnosti včetně časového výhledu, dnes. Nákup a instalace potřebného počítačového vybavení by v této obci měla stát pětadevadesát tisíc korun, z čehož osmdesát tisíc korun by pokryla státní dotace a zbytek by zafinancovala obec z vlastní „kapsy“.

Autor: Ondřej Dvořák

Místo události:
23.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z krajského finále starších přípravek v Čáslavi.
137

Gólové dostihy v krajském finále starších přípravek vyhrála Čáslav

Starostka Hvožďan Markéta Balková.
56

Vesnicí Středočeského kraje roku 2017 je obec Hvožďany

OBRAZEM: Žáci představili veřejnosti odpočinkovou zónu

Kutná Hora - Program Extra třída, který podporuje finančními prostředky obecně prospěšná společnost EDUin, dotáhli do konce žáci osmé třídy Základní školy Kamenná stezka.

Díky dotaci pořídí do čáslavské nemocnice 41 nových přístrojů

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Město Čáslav zapůjčilo z rezervního fondu 12 milionů korun čáslavské nemocnici. Finanční prostředky jsou určeny na modernizaci zdravotnické techniky.

Prostřednictvím projektu poznali studenti lépe město Čáslav i jeho široké okolí

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Studenti prvních až třetích ročníků Střední průmyslové školy a obchodní akademie v Čáslavi prezentovali dnes v aule školy své projektové dny, kterým se věnovali v průběhu měsíce června.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 26. června do 2. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies