VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žádosti o granty ze zdravotnické oblasti budou mít větší záběr

KUTNÁ HORA - Do oblasti, která zlepšuje lidské zdraví, i v příštím roce půjdou prostředky rozpočtu středočeského kraje.

30.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Marta Myšková

„Tématické oblasti jsme oproti grantovému řízení roku 2007 rozšířili. Témata nově pokrývají širší spektrum žadatelů. Při hodnocení žádostí chceme klást co největší důraz na kvalitu navrhovaných projektů,“ uvedl Josef Kantůrek, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví. O tyto peníze mohou se svými projekty požádat právnické a fyzické osoby, které působí v kraji a nejsou krajskými organizacemi.

Prostředky z Humanitárního fondu v oblasti zdravotnictví jsou určeny na pět tématických oblastí:

1. Projekty zaměřené na zlepšení zdravotního stavu obyvatel Středočeského kraje

- prevence a léčba onkologických onemocnění, včetně zvládnutí terminálního stadia onkologického onemocnění v zařízeních hospicového typu
- prevence kardiovaskulárních chorob – osvětová činnost zaměřená na oblast pravidelného pohybového režimu, včetně podpory vzniku zařízení pro pohybové aktivity
- prevence dětské obezity – osvětová činnost, zaměřená na oblast pravidelného pohybového režimu, včetně podpory vzniku zařízení pro pohybové aktivity dětí předškolního a školního věku, osvěta zaměřená na získání správných stravovacích návyků, včetně výběru a přípravy potravin
- dítě a ústní hygiena – osvětová činnost, zaměřená na ústní hygienu dětí předškolního a školního věku.

2. Projekt podporující péči o občany se smyslovým postižením a s postižením končetin, omezujícím pohyb a sebeobsluhu

- podpora edukačních a léčebných programů, krátkodobých pobytů zaměřených na zkvalitnění života pacientů s tímto postižením (nevidomí, neslyšící), podpora poradenství k získávání kvalitních kompenzačních pomůcek pro tyto jedince, podpora zajištění bezbariérových komunikací a přístupů na úřady, k lékaři a pod., pro tyto občany.

3. Projekt podporující péči o klienty s onemocněním trávicího ústroj a metabolickým onemocněním

- podpora úsilí o dostatečnou informovanost klientů s metabolickým onemocněním (např. diabetes, pankreatitida, apod.) a klientů s onemocněním trávicího ústrojí (např. Crohnova nemoc, celiakie, cukrovka a její komplikace, např. syndrom diabetické nohy, vleklá gastritida, vleklá enteritida, infekční hepatitida a stav po prodělání této nemoci, apod.), léčebné programy pro zkvalitnění života u lidí s těmito druhy onemocnění.

4. Program zaměřený na zkvalitnění života pacientů s neurologickým, nebo psychiatrickým onemocněním chronického rázu a se stavy po onemocnění neurologickém a po onemocnění psychiatrickém, včetně drogových závislostí

- podpora edukačních a léčebných programů, krátkodobých pobytů zaměřených na zkvalitnění života pacientů s těmito onemocněními (např. stavy po ictu, epilepsie, Alzheimerova choroba, autismus, drogové závislosti, pohlavně přenosné choroby apod.), podpora poradenství pro získávání kvalitních kompenzačních pomůcek pro tyto jedince, podpora zajištění bezbariérových komunikací a přístupů na úřady, k lékaři a pod., pro tyto občany, podpora preventivních a léčebných programů pohlavně přenosných chorob a infekcí.

5. Projekt podpory vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví, edukační činnost občanů v oblasti zdravotnictví

- podpora edukačních projektů v oblasti zdravotnictví napomáhajících k realizaci jednotlivých cílů programu, dlouhodobý program zlepšování zdravotního stavu obyvatelstva ČR - „Zdraví 21“ v podmínkách Středočeského kraje (např. diagnostika násilí na dítěti v praxi praktického lékaře pro děti a dorost a v klinické praxi).

30.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zbraslavické hřiště hostilo již třetí ročník fotbalového turnaje
88

Fotbalisté se potřetí utkali o putovní pohár pojišťovny Generali

13. festival leteckých amatérských filmů ve Zbraslavicích
36

Na letišti se promítalo, odehrál se leteckých amatérských filmů

Kácovská pouť přinesla i šnečí závody

Kácov /FOTOGALERIE/ - Ke konci léta patří neodmyslitelně tradiční kácovská pouť. I letos tomu nebylo jinak, spousta zábavy pro malé i velké. Kolotoče, houpačky, autíčka, cukrová vata, vietnamské nudle, perníková srdce, to vše patří již léta k této akci. Návštěvníky až z Prahy dovezl v sobotu opět historický posázavský pacifik.

Kořínek ztrátu snížil, ale na body už Čáslav nedosáhla

Kratonohy - Fotbalisté Čáslavi na výhru z prvního kola Fortuna Divize C nenavázali. V sobotním utkání druhého kola prohráli Čáslavští 1:3 na hřišti Kratonoh.

Muž skončil v nemocnici po kolizi s býkem

Skvrňov - Vážné poranění hrudníku utrpěl muž v obci Skvrňov poté, co se dostal do kolize s býkem. 

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení