VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konec dohadů: Sportovní hala bude stát u Kamenné stezky

Kutná Hora – Dlouhé tahanice a dohady skončily. Na úterním hlasování rozhodli zastupitelé Kutné Hory, že multifunkční sportovní hala bude stát v areálu mezi Základní školou Kamenná stezka a průmyslovou školou. Cesta k usnesení ale nebyla jednoduchá.

1.7.2013
SDÍLEJ:

Vizualizace sportovní haly Kamenná stezkaFoto: architektonická studie

Po nedávném veřejném shromáždění, kde se hovořilo o několika možných variantách pro umístění haly, a z názorů jednotlivých zastupitelů vyplývalo, že na příští schůzi půjde o rozstřel mezi „Kamenkou" a takzvaným Průmyslovákem, předložila náhle zastupitelka Zuzana Moravčíková návrh, který doporučoval areál Na Klimešce s tím, že si oddíly z Kutné Hory zaslouží lepší stavbu, než by vznikla u Kamenné stezky.

Starosta Ivo Šanc odvětil, že cílem města a také přáním soukromého investora není jen stavba haly, kde by se mohly konat mistrovské turnaje, ale hala, která by byla široce využívána mládeží a dětmi z místních škol. „Není to ale jediným argumentem pro umístění haly na Kamenné stezce. Je zde i fakt, že onen pozemek je jinak těžko využitelný a je vhodný pro stavbu haly," zdůraznil.

Vzápětí připomněl, že již dlouho existující projekt pro „Klimešku" je mnohem dražší a investor není připraven zaplatit nákladnější halu.

Návrh postavit halu Na Klimešce podpořilo nahlas hned několik zastupitelů.
Mezi nimi byl i Pavel Bezouška: „Hala tam má lepší umístění. Je to logičtější volba. Vytvořil by se tak celý sportovní areál," řekl a pokračoval: „Nejsem přesvědčen o tom, že je špatně umístěná pro školy. Myslím si navíc, že by byla hala v této lokalitě využitelná i pro různé další sportovní akce, které se zde konají a posloužila by zde třeba jako možnost mokré varianty," vysvětlil a dodal, že jeho podporu mají však obě varianty a že nejdůležitější je, aby hala stála.

Pro stavbu na Klimešce se vyslovil i Karel Ptáček, s tím, že původně nákladný projekt by se dal zredukovat. „Projekt byl rozdělen do tří etap. Poslední etapa by se ani nemusela stavět. První etapa by nestála více než hala na Kamenné Stezce," zdůraznil. „Areál jsme před těmi osmi lety chtěli vytvořit uceleně pro sportovce a postavit funkční a reprezentativní stavbu. Nechci, abychom za pět let žádali o výjimky, protože hala u Kamenné Stezky nebude mít vyhovující parametry," doplnil.

Zastupitelka Irena Jelínková naopak o správnosti varianty „Klimeška" zapochybovala: „Učím v Seifertových sadech. Máme dvouhodinovku tělocviku a pomalu polovinu zabere, než se studenti přesunou do Biosky. Nedovedu si představit, že by se táhl průvod až na Klimešku," řekla.

Na stranu Kamenné Stezky se postavil i zastupitel Zdeněk Jirásek, který v první řadě řekl, že bere v potaz otázku finančních možností města a využitelnosti haly, jež se mu zdá u Kamenné stezky lepší než Na Klimešce. „Mým druhým důvodem je ten, že na veřejném shromáždění prezentoval architekt Martin Kremla čtyři alternativy pro stavbu haly a Kamenná Stezka z nich vyšla nejlépe. Martina Kremly si vážím a stejně tak jeho názoru," vysvětlil svou volbu zastupitel.

Když zastupitelé pro dlouhé debatě přistoupili k hlasování, byl návrh Zuzany Moravčíkové odmítnut s poměrem deset zastupitelů pro, šest proti a sedm se rozhodlo zdržet hlasování. Varianta u Kamenné stezky byla posléze odsouhlasena dvaceti hlasy pro. Jeden zastupitel se vyjádřil proti a dva se rozhodnutí zdrželi.

Zastupitelstvo tak schválilo nejen, že sportovní hala bude stát na Kamenné stezce, ale i to, že provozovatelem bude soukromý subjekt. Zatím se o místo soukromého investora haly uchází společnost Královopolská Ria. Kdo ale nakonec bude halu financovat, se teprve ukáže.
„Královopolská Ria není jistým investorem. Museli jsme ale její nabídku brát při našem rozhodování v potaz. Kdo bude investor, rozhodne vbrzku řádné výběrové řízení," osvětlil kroky, ke kterým nyní projektu stavby směřuje starosta Šanc.

Projekt počítá s multifunkční sportovní halou s větším zaměřením na florbal, házenou a basketbal.
Předpokládaná výše finančních prostředků je mezi padesáti a šedesáti miliony korun. Prozatím se předpokládá, že mezi osmou a patnáctou hodinou bude hala sloužit preferenčně školám.

Co na výběr lokality pro novou
halu říkají kutnohorští sportovci?
Michal Vavák, člen basketbalového oddílu Sokol Kutná Hora
„Jsem rád, protože Kutné Hoře multifunkční hala chyběla. Basketbalisté totiž musí každý rok řešit, kde budou hrát domácí zápasy, nebo zda dostanou výjimku hrát v Sokolovně."

Jakub Vančura, futsalista a fotbalista Sparty Kutná Hora
„Je to jedině dobře, že město halu postaví. Nejen pro futsal, ale i pro ostatní sporty jako je basketbal, házená či florbal."

Josef Salák, člen házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora
„Jsem moc rád, protože varianta u Kamenné stezky je momentálně jediná životu schopná varianta, která se dá do roka od začátku stavby zrealizovat. Navíc hala na tomto místě bude využitá a školní mládeží."

Jan Třískala, člen florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora
„Jsem jednoznačně pro. Je to dobrá věc, která pomůže rozvoji našeho florbalového klubu. Konečně budeme moci trénovat na velkém hřišti, což nás dost limitovalo. Konečně nás také poženou domácí fanoušci a v neposlední řadě ušetříme třetinu rozpočtu, kterou jsme utratili za pořádání domácích turnajů v jiných halách."

Autor: Redakce

1.7.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Indiánsko westernové léto na Kaňku
89

Na Kaňku se jezdilo na koni i střílelo z luku

 Julie Fabo se narodila 12. srpna jako prvorozená dcera rodičům Lence a Robertovi ze Žlebů. Holčička po narození vážila 3350 gramů a měřila 50 centimetrů.
9

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Generálka Zruče s Hlízovem skončila nerozhodně

Zruč nad Sázavou - K poslednímu zápasu v rámci letní přípravy, tedy k takzvané generálce, nastoupili proti sobě týmy Zruče nad Sázavou a Hlízova. Souboj týmů z Kutnohorska, které se účastní I. B třídy, skončil nerozhodně 1:1.

OBRAZEM: Na Veteran Rallye přijelo přes 30 unikátních vozů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Více než tři desítky nablýskaných krasavců se v sobotu sjelo do Kutné Hory na devátý ročník Veteran Rallye spojené se Srpnovým hodováním.

Hudební léto u Dačického ukončila Dunajská vlna

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Sérii koncertů pod souhrnným názvem Kutnohorské hudební léto u Dačického, pořádanou již tradičně spolkem Kultura do města pod baldachýnem letitých stromů na zahradě stylového restaurantu Dačický v Kutné Hoře, uzavřelo pro letošek brněnské uskupení Dunajská vlna.

KRÁTCE: Výstava fotoklubu v Čáslavi je k vidění do neděle

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Kutnohorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení