VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové infocentrum: sedm dní v týdnu, dvanáct měsíců v roce

Kutná Hora /FOTO/ – Slavnostní otevření nového informačního centra se ve středu za přítomnosti zástupců města Kutná Hora, průvodcovské služby a Českých drah uskutečnilo na hlavním vlakovém nádraží v Kutné Hoře.

1.6.2011
SDÍLEJ:

Otevření nového infocentra na hlavním nádraží v Kutné Hoře.Foto: DENÍK/Ondřej Dvořák

Jak poznamenala jednatelka Průvodcovské služby v Kutné Hoře Ivana Vopálková, centrum bude určeno především turistům, kteří nemíří do centra a nejedou proto do stanice Kutná Hora – město. „Určeno je především těm, kteří míří ke kostnici,“ řekla Vopálková.

Provozní dobu infocentra stanovila průvodcovská služba podle příjezdů vlaků. Zřejmě se ale nejedná o definitivní verzi. Bude se měnit podle konkrétních zkušeností, nabytých v průběhu provozu infocentra.

Také okolí zařízení, které se nachází v rohové části nádražní budovy nalevo od vstupu, ještě nemá konečnou podobu. V následujících dnech by je měl doplnit ještě banner s nápisem Tourist Info, umístěný tak, aby přímo „udeřil do očí“ každého, kdo právě vystoupá schody z podchodu.

Stěna napravo od vstupních dveří infocentra by podle Ivany Vopálkové měla sloužit jako plakátovací plocha s informacemi o kulturních akcích.
Obnoven má být i takzvaný citylight s mapou města vpravo od východu z nádraží. A stejná mapa, jaká se objeví v tomto citylightu, bude k dispozici i přímo v informačním centru. Obsluze bude sloužit k tomu, aby turistům názorně ukázala, kam se mají vydat a jak jsou jednotlivé cíle daleko.

Ivana Vopálková rozptýlila také obavy provozovatelů informačního centra v Sedlci z možné konkurence. Právě k němu by měla totiž obsluha nádražního infocentra turisty směrovat. Totéž se týká i nabídky prodeje upomínkových předmětů. „Na hlavním nádraží samozřejmě kromě bezplatně poskytovaných informací bude i nějaký drobný prodej upomínkových předmětů, ale sortiment v žádném případě nebude takový, aby konkuroval informačnímu centru v Sedlci,“ ubezpečila Vopálková.

Starosta Kutné Hory Ivo Šanc uvedl, že nové infocentrum sice není úplně „super“ podle představ expertů, což ale ani nebylo cílem. „Z mého pohledu je mnohem důležitější, že je to funkční zařízení,“ řekl Šanc, jenž také zalitoval, že zrovna nepřijíždí vlak s japonskými či čínskými turisty, aby mohli uvítat prvního návštěvníka. „Skoro by se mi chtělo říct „malý krůček pro průvodcovskou službu, velký krok pro město,“ parafrázoval starosta na adresu nového centra známý výrok.

Příležitosti využil Šanc také k seznámení s dalšími plány města ohledně hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře. Připomněl nevyhovující kapacitu i celkovou podobu zdejšího parkoviště s tím, že město již má připraveno rozšíření parkoviště včetně „zkulturnění“ parkovací plochy před bývalým ústavem nerostných surovin. „Další krok, jak doufám, bude generální úprava kutnohorského nádraží. Přece jen známe v České republice i hezčí nádraží, než je toto,“ uzavřel Šanc.

Vzhledem k tomu, že celá řada turistů navštěvuje Kutnou Horu o víkendu, bude nové informační centrum otevřeno po sedm dní v týdnu. „Ačkoli jsem původně předpokládala, že toto informační centrum bude pouze sezonní, chceme zkusit, jak bude provoz vypadat i v době mimo hlavní turistickou sezonu. Uvědomujeme si, že sezona té městské turistiky je celoroční,“ řekla dále Vopálková. „Pokud uvidíme, že bychom tady byli pro jednoho dva lidi, tak by samozřejmě nebylo ekonomické, abychom tady byli v lednu či únoru,“ dodala s tím, že právě první rok bude takříkajíc testovací.
Obsluhu informačního centra bude zajišťovat zaměstnankyně průvodcovské služby, která má zkušenosti s poskytováním informací již z loňské sezony v kapli Božího těla.

Autor: Ondřej Dvořák

Místo události:
1.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Běh Dačického 12, Michal Vavák

Desátý ročník Dačického 12 bude velký, slíbil za pořadatele Michal Vavák

KRIMI MIX: Pachatel využil nepozornosti, z auta ukradl kabelku

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z Kutnohorska.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 14. do 20. srpna naposledy rozloučí se svými blízkými.

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice

Žleby - U zvonice Československé církve husitské byla dříve okolní plocha oplocena, ale během let zde nezůstalo nic. Okolí památky pomalu pustlo. Prostor před zvonicí se začal používat jako parkoviště a auta najížděla do těsné blízkosti zvonice.

Na Palackého náměstí zahrála kapela Palindromes

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Další Otevřený čtvrtek se uskutečnil na Palackého náměstí dnes od 17 hodin. K poslechu zahrála přítomným kapela Palindromes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení