FOTOGALERIE: Čáslavští Šneci běželi maraton u Barbory

Kutná Hora - Juniorský maraton odstartoval ve středu v poledne u chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře.

25.4.2013

Juniorský maraton 2013 v Kutné Hoře 24. dubna.Foto: Deník/Irena Blahníková

Středočeského semifinále štafetového závodu na maratonské trati pro desetičlenná družstva se zúčastnilo třináct týmů ze středních škol ze Slaného, Kralup nad Vltavou, Hořovic, Kolína, Nymburka, Poděbrad, Kladna a v neposlední řadě i Čáslavi.

Tým z Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické Čáslav, který si říkal Šneci, byl složen ze studentů prvního, druhého a třetího ročníku, a na startovní pole nastoupil s číslem 125.

Závodníci z Kutnohorska si vedli dobře a po celou dobu se drželi se ve středu pořadí. Po doběhnutí byli se svými časy vesměs spokojeni a hlavně byl každý rád, že má 4,2 kilometru dlouhý běh na slunci za sebou. I jejich trenér Tomáš Franc neměl žádných námitek. „Já jsem spokojený vždy, když najdu deset studentů, kteří mají chuť se takhle proběhnout," řekl.

Čáslavští si nakonec svou pozici ve středu udrželi a zdárně doběhli šestí. Vítězi běhu se stali vyslanci z Gymnázia Jiřího z Poděbrad a spolu s druhým týmem z Gymnázia Nymburk postoupili do finále, jež se odehraje na Volkswagen Maratonu v Praze v neděli 12. května.

25.4.2013

První kolo Poháru Okresního fotbalového svazu Kutná Hora: Červené Janovice - Uhlířské Janovice 4:2 (3:0).
23

Loňský finalista poháru vypadl s Červenými Janovicemi

Tuto parní lokomotivu nazývají Ušatá nebo také Bulík.
10

OBRAZEM: Parní lokomotiva Ušatá projela Posázavím

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Sadská /OBRAZEM/ – Rock of Sadská přinesl mnohahodinovou rockovou smršť s hlavní hvězdou newyorským Pro-Pain a další spoustou domácích i zahraničních kapel.

Uhlíři sahali po vyrovnání, ale marně

Mnichovo Hradiště – Druhé kolo I. A třídy, skupiny B odehráli fotbalisté Uhlířských Janovic v neděli na hřišti Mnichova Hradiště. Hosté ani ve druhém klání letošní sezony nebodovali.

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 21. do 27. srpna naposledy rozloučí se svými blízkými.