VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé menších obcí se dožadují pravidelné dodávky elektřiny

Kutnohorsko -Následky červnové vichřice jsou na mnoha místech Kutnohorska patrné dodnes. V Chotusicích si ale připomínají nejenom popadané stromy.

17.12.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Michal Bílek

"Museli jsme vyházet většinu masa z mrazáku, ostatně, nebylo to poprvé ani naposledy. Kdyby se sečetly všechny škody, které nám častým přerušováním dodávky elektřiny vznikly, půjde to asi už do tisíců,“ vzpomněla na červnový výpadek proudu Zdeňka Mrázková. Část obce byla tehdy zcela bez elektřiny téměř tři dny.

V nedalekých Žehušicích následovaly po každém větším větru v letošním roce výpadky zhruba desetihodinové. Ty kratší už ani nepočítají.

Chceme jenom to, co si platíme

Obtížná situace vedla k sepsání petice. „K čemu je nám, že si nakoupíme přístroje a zařízení, když je nemůžeme používat. Škody, které vznikají například živnostníkům také nikdo nezaplatí. Až v případě výpadku delšího tří dnů vám ČEZ odpustí část poplatku za elektřinu. Ovšem kdo uhradí škody vzniklé na potravinách nebo ušlý zisk? Chceme jenom to, co dodavatel poskytuje i ostatním. Není nic příjemného dívat se, jak vám na obzoru svítí Kutná Hora či Čáslav, zatímco vaše obec se topí ve tmě,“ postěžoval si autor petice, žehušický místostarosta Vladimír Hraňo. Petice je k dispozici na obecních úřadech i na dalších místech postižených obcí. A rozhodně se nesetkává s nezájmem obyvatel.

„Petici jsem vzala na tradiční posezení chotusických seniorů. Přestože se většina z přítomných tváří spíše skepticky a nemyslí si, že by ČEZ taková petice vůbec zajímala, všichni jsou situací u nás v obci tak rozhořčeni, že podepsali do jednoho,“ informovala chotusická starostka Ludmila Lehetová. V Chotusicích podepsalo za prvních čtrnáct dní petici více jak sto lidí.

Co na to ČEZ

„V regionu, o kterém se zmiňuje petice, došlo od září do poloviny prosince k pěti plánovaným přerušním dodávky elektřiny, v souvislosti s výstavbou, vedoucí k posílení sítí a zkvalitnění dodávek elektřiny pro místní odběratele. Každá odstávka byla řádně ohlášena. Trvání nejdelší odstávky nepřesáhlo dobu sedmi hodin,“ sdělil mluvčí společnosti Martin Pavlíček. „Co se týče neplánovaných bezproudí, došlo ke čtyřem poruchám, s nejdelší dobou oprav okolo tří hodin. Společnost ČEZ se vždycky snaží, pokud možno, varovat odběratele s co největším předstihem, popřípadě co nejrychleji poruchy odstranit a obnovit dodávku elektřiny,“ dodal.

Autor: Jan Šmok

17.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRÁTCE: Pošty na Kutnohorsku dočasně omezují provoz

Ilustrační foto.

Problém s vodou v obcích Žáky a Štrampouch vyřešil nový vodovod

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Židovská synagoga v Čáslavi se otevřela v neděli pro veřejnost

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Židovské obce během neděle v celé zemi otevřely více než pět desítek židovských památek – synagog a hřbitovů. Den židovských památek se sice konal i dříve, letos šlo ale o první oficiální celostátní ročník. Lidé při něm mohli nahlédnout i na místa, která nejsou běžně přístupná nebo prošla rekonstrukcí. Mezi zpřístupněnými památkami samozřejmě nemohla chybět také čáslavská synagoga, jedna z nejhezčích v celém Česku.

Kutnohorští spartani reprezentovali na Havaji

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Jedním z hlavních vrcholů tohoto roku pro překážkové závodníky ve Spartan Race Michala Pavlíka a Martinu Fabiánovou z Kutné Hory byly tři závody během jednoho víkendu na Havajských ostrovech.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 14. do 20. srpna naposledy rozloučí se svými blízkými.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení