VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka č. 1: Proč kandidujete v obvodu Kutná Hora?

Kutnohorsko - Dvanácti kandidátům na senátora jsme položili deset otázek. Zde přinášíme odpovědi na první z nich.

8.10.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Jaromír Strnad, ČSSD

Do senátu jsem se rozhodl kandidovat proto, že jsem přesvědčen o tom, že náš region by měl v této instituci zastupovat člověk, který je občanem našeho volebního obvodu a tudíž má k němu vztah. O tom mě přesvědčilo uplynulých dvanáct let, kdy tomu tak nebylo a o našich senátorech (ČSSD a ODS) jsme v podstatě nevěděli.

Oldřich Doležal, nezávislý kandidát

V Kutné Hoře jsem se narodil. V okrese Kutná Hora, ve volebním obvodu Kutná Hora dlouhodobě pracuji a žiji zde 57 let. Tento nádherně rozmanitý kraj velmi dobře znám. Bez nadsázky mohu říci, že jsem ho celý prochodil pěšky a projezdil na kole. Dále je to podpora starostů a obcí mojí kandidatuře. Jako ředitel Úpravny vody Želivka a v posledních pěti letech i jako místostarosta a starosta obce Hulice již dvacet let intenzivně spolupracuji se starosty řady obcí a měst na realizaci důležitých akcí pro náš region.

Především je to však odhodlání a schopnost pomoci tomuto obvodu v prosazení potřebných projektů důležitých pro tento region. Tři z velmi potřebných projektů významně navíc přesahují hranice obvodu Kutná Hora, což je velmi výhodné z mnoha důvodů (Středočeská univerzita v Kutné Hoře, Sázava 21, Čistá Želivka - Komplexní program biotechnické ochrany povodí vodárenské nádrže Želivka).

Jsem zkušený manažer, který umí navodit atmosféru vzájemně výhodné spolupráce pro všechny zainteresované s jasným cílem spolehlivého dosažení dlouhodobě kvalitních výsledků, a to co nejhospodárněji. Dobře vím, že v obvodu Kutná Hora lze vytvořit se zástupci obcí a měst úspěšný tým k realizaci potřebných projektů.

Zásadně chci do vysoké politiky prosadit nový styl. Styl založený na dobré znalosti problematiky s cílem rychlého uskutečnění optimálních řešení pro společnost, pro poctivé občany, a to bez ohledu na zastaralá ideologická schémata, která společnost rozdělují.

Olga Zubová, Demokratická strana zelených

Protože jsem se tu narodila, žiji tady už přes padesát let a nikam neodejdu ani po volbách. Mám svůj volební obvod ráda, chci pro něj pracovat a po čtyřech letech v poslanecké sněmovně vím, jak na to.

Marie Matyášová, SPO Zemanovci

Odpověď shrnu do několika bodů:
– trvalé spojení místa mého bydliště od narození až do dnešní doby s občany tohoto regionu (narozena v Křečovicích, kde jsem prožila svoje mládí, a pak v Kutné Hoře, kam jsem se odstěhovala po svatbě a žiji dodnes),
– osobní i profesní spojení s občany volebního obvodu, neboť jsem vždy pracovala v místech regionu a v Kutné Hoře a tudíž znám problematiku tohoto obvodu,
– znalost problematiky ekonomické i manažerského sektoru regionu (působila jsem jako lektorka účetnictví a daní pro podnikatele),
– znalost problematiky státní správy (práce na městském národním výboru, v rozpočtové i příspěvkové organizaci),
– znalost problematiky venkova (rodiče celý život pracovali v zemědělství),
– znalost problematiky kontrolních mechanizmů (nejvyšší kontrolní úřad),
– zkušenosti z oblasti kulturní, vzdělávací, turistické a sociální týkající se mladší i starší generace

Michaela Šojdrová, KDU-ČSL

Ke Kutnohorsku mám osobní vztah. Na zámku Kačina jsem strávila měsíc, když jsem tu psala diplomovou práci o obnově zámeckého parku a obory. Jako poslankyně jsem tu pomáhala hned několika projektům, a tak jsem se seznámila s řadou šikovných a činorodých lidí. Ti mě v létě oslovili s tím, že by jejich kraj už konečně potřeboval senátora, který se za ně umí poprat, a právě takovou že mě poznali.
Mým rodným městem je Kroměříž. Mám odtud bohaté zkušenosti s využitím památek UNESCO a s tím, jak do města přilákat více turistů. Tohle je způsob, jak zajistit lidem práci a peníze do městské pokladny. Mnoho let se také věnuji školství a pracuji ve správních radách tří vysokých škol. Slíbila jsem, že do Kutné Hory přivedu vysokoškolská studia a dodržím to. V Kutné Hoře je potenciál pro vybudování kulturního a vzdělanostního centra, které bude klenotem Středočeského kraje. Cesta to bude trnitá, ale šanci máme obrovskou. Teď záleží hlavně na voličích, jestli mně dají svou důvěru a umožní mi, abych za ně bojovat mohla.

Zdeněk Nováček, TOP 09

Celý volební region znám velice dobře, a to je velká přednost. Kandiduji tu proto, že zde od narození nejenom žiji, ale také pracuji - v nemocnici v Kutné Hoře, v Čáslavi a nyní i v Havlíčkově Brodě. Skutečně jsem poznal celý tento senátní obvod se všemi jeho bolestmi. A protože tyto bolesti znají a vidí lidé z TOP 09, přijal jsem jejich nabídku. Ostatní regiony mě podpořily.

Josef Mrocek, Koruna Česká

Ve volebním obvodu Kutná Hora jsem se rozhodl kandidovat proto, že prakticky celý svůj život na Kutnohorsku žiji, nejdříve v obci Vrdy, od roku 1985 pak přímo v Kutné Hoře.

Jana Volfová, Suverenita

Do senátního obvodu Kutná Hora patří i část Havlíčkobrodska a speciálně Světelsko. Ve Světlé jsem několik let žila a byla jsem tam i v zastupitelstvu obce. Ostatně z Vysočiny pochází celá moje rodina a já se tu cítím doma.

Milan Vodička, Strana svobodných občanů

Svobodní kandidují do senátu poprvé ve své existenci (Strana svobodných občanů vznikla v únoru 2009) a já, jako kandidát vybraný v primárních volbách a Středočech, využívám této příležitosti, jak sdělit v těchto volbách základní programové myšlenky Svobodných a jak rozšířit naši voličskou základnu.

Ladislav Exner, Věci veřejné

S Kutnou Horou je spojen můj život již od narození. Postupem času člověk poznává své město a lidi, kteří v něm žijí, a rovněž poznává obce a města v okolí. Srovnáváte s jinými regiony, se zahraničím a já osobně jsem stále raději, že žiji právě zde. Mám rád historické uličky našeho města, kavárničky, letní návštěvy svých rodičů na chalupě na Čáslavsku. Nyní se mi nabízí příležitost vrátit to, co dostávám. Proto kandiduji a proto zde.

Lucie Talmanová, ODS

Je to kraj mého dětství. Znám ho a mám ho ráda. Dlouhá léta jsem tu trávila téměř veškerý volný čas. I proto mě oslovili kolegové z místní ODS, věděli to. I to, že zde, díky svým zkušenostem a znalostem, mohu být užitečnější více, než v Praze.

Stanislav Veselý, KSČM

Kandiduji do senátu především proto, že v tomto regionu bydlím a žiji. Kandiduji, abych pomohl našemu regionu a nám všem, kteří zde žijeme. Chtěl bych prosazovat věci, které by měly být samozřejmostí.

8.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Indiánsko westernové léto na Kaňku
89

Na Kaňku se jezdilo na koni i střílelo z luku

 Julie Fabo se narodila 12. srpna jako prvorozená dcera rodičům Lence a Robertovi ze Žlebů. Holčička po narození vážila 3350 gramů a měřila 50 centimetrů.
9

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Generálka Zruče s Hlízovem skončila nerozhodně

Zruč nad Sázavou - K poslednímu zápasu v rámci letní přípravy, tedy k takzvané generálce, nastoupili proti sobě týmy Zruče nad Sázavou a Hlízova. Souboj týmů z Kutnohorska, které se účastní I. B třídy, skončil nerozhodně 1:1.

OBRAZEM: Na Veteran Rallye přijelo přes 30 unikátních vozů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Více než tři desítky nablýskaných krasavců se v sobotu sjelo do Kutné Hory na devátý ročník Veteran Rallye spojené se Srpnovým hodováním.

Hudební léto u Dačického ukončila Dunajská vlna

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Sérii koncertů pod souhrnným názvem Kutnohorské hudební léto u Dačického, pořádanou již tradičně spolkem Kultura do města pod baldachýnem letitých stromů na zahradě stylového restaurantu Dačický v Kutné Hoře, uzavřelo pro letošek brněnské uskupení Dunajská vlna.

KRÁTCE: Výstava fotoklubu v Čáslavi je k vidění do neděle

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Kutnohorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení