VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti jsou v MŠ Dačického spokojené

KUTNÁ HORA - Naše MŠ začala fungovat od 1. září 1991, přesunutím z MŠ Česká v Kutné Hoře. Nejdříve v ní byly dvě třídy jedna integrovaná. Později dvě normální až s padesáti dětmi. Od 1.ledna 2004 jsme se stali součástí příspěvkové organizace 8 mateřských škol.

11.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Franc

Chod organizace zajišťuje ředitelka Jana Procházková a pracovnice na ředitelství v Benešově ulici 149. Od 1.září 2007 na požadavek hygieny jsme se stali jednotřídní mateřskou školou a máme kapacitu 28 dětí od 3-6 let. Stravu do naší mat. školy dovážíme z MŠ Benešova 149/II. každý den.

O vaše děti se starají vedoucí zařízení Schwarzová, učitelka Lencová a hospodářka Buřvalová. MŠ Dačického je umístěna v centru Kutné Hory pod Hrádkem v historické budově,která je patrová. Zahrada, která je u mateřské školy, je prostorná a celoročně využívaná. Po celý rok můžeme dětem nabídnout procházky do přírody, spolupráci s knihovnou, divadla v MŠ, návštěvu divadel mimo MŠ, v zimě Mikulášskou a Vánoční besídku, zpívání v kapli sv. Nepomuka, vystoupení pod vánočním stromem, karneval-masopust, na jaře čarodějnický karneval, besídku ke dni matek a rozloučení s předškoláky, plavecký výcvik. V létě výlet (tento rok jedeme do ,,Podmořského světa“, vloni jsme byli ve ,,Žlebech) MDD který pro nás připravují žáci ZŠ Žižkov pod vedením učitelky Dáňové, společné fotografování na závěr roku a focení momentek po celý školní rok.

Dále nabízíme adaptační režim, výtvarný kroužek, hudební chvilky, hru na flétnu, anglický jazyk hrou. Naše MŠ vychází z čtyřdílného projektu jaro, léto, podzim, zima v souladu s děním v přírodě. Snažíme se rozvíjet samostatné a zdravě, sebevědomé děti cestou přirozené výchovy. Chceme, aby se cítily v naší MŠ spokojeně.

11.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z krajského finále starších přípravek v Čáslavi.
137

Gólové dostihy v krajském finále starších přípravek vyhrála Čáslav

Starostka Hvožďan Markéta Balková.
56

Vesnicí Středočeského kraje roku 2017 je obec Hvožďany

OBRAZEM: Žáci představili veřejnosti odpočinkovou zónu

Kutná Hora - Program Extra třída, který podporuje finančními prostředky obecně prospěšná společnost EDUin, dotáhli do konce žáci osmé třídy Základní školy Kamenná stezka.

Díky dotaci pořídí do čáslavské nemocnice 41 nových přístrojů

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Město Čáslav zapůjčilo z rezervního fondu 12 milionů korun čáslavské nemocnici. Finanční prostředky jsou určeny na modernizaci zdravotnické techniky.

Prostřednictvím projektu poznali studenti lépe město Čáslav i jeho široké okolí

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Studenti prvních až třetích ročníků Střední průmyslové školy a obchodní akademie v Čáslavi prezentovali dnes v aule školy své projektové dny, kterým se věnovali v průběhu měsíce června.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 26. června do 2. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies