„Cítím křivdu a prožívám těžké období,“ přiznal exkluzivně pro Kutnohorský deník Vladimír Gajdoš. A jakoukoliv vinu popírá. „Mám v ruce dokumenty, o které se mohu opřít,“ dodal. A možná, že se opravdu stal obětí vyšší hry.

Vedení města prý nic nevědělo

Informace o jeho trestním stíhání se ještě ani nestačila dostat k vedení města, které je jediným vlastníkem KH Tebis. Tedy alespoň ne oficiální cestou. „O stíhání pana Gajdoše vím až teď od vás,“ reagovali včera na náš dotaz jak starosta Ivo Šalátek, tak oba jeho zástupci Tomáš Benada a Václav Vančura. Starosta se zároveň podivil nad tím, že jej Vladimír Gajdoš o ničem neinformoval a už dnes se s ním hodlá sejít, aby si vše vyříkali. „Tato situace je mi velmi nepříjemná,“ dodal Ivo Šalátek.

Přestože vedení radnice se o trestním stíhání jednoho ze svých lidí dozvědělo až od reportéra Deníku, správně poté všichni tři muži odhadli, proč se Vladimír Gajdoš ocitl v hledáčku policie. Není to totiž žádná novinka. Kutnohorští kriminalisté znovu otevřeli kauzu, v níž jde o sporný prodej technologie pivovaru. Právě tehdy měl údajně Gajdoš pochybit, když radě města jako valné hromadě Tebisu předložil poklady s podhodnocenou prodejní cenou.

Znovuotevřený případ

Komisař už jednou případ odložil s tím, že žádný trestný čin spáchán nebyl. Teď ale policie změnila náhled. Proč? O tom lze zatím jen spekulovat. Jasno do věci nevnesl ani státní zástupce Pavel Soukup, který dozoruje práci policistů na tomto případu. „Nezlobte se, ale v této fázi vyšetřování se nebudu vyjadřovat,“ řekl Soukup.

Snaha podpořit prodej Tebisu?

Podle neoficiálních informací by v pozadí policejního vyšetřování údajně mohla stát snaha vlivných lidí zdiskreditovat řízení strategické městské firmy. A snáze tak argumentovat pro její privatizaci, která se na nejvyšších místech chystá.

Bez zajímavosti není ani to, kdo policejní aktivitu inicioval. Důvěryhodný zdroj nám řekl, že jde o bývalého místostarostu Jindřicha Bartoně, který už vloni v únoru jedno trestní oznámení na Vladimíra Gajdoše v této věci podal. Bartoň však tuto informaci popřel. A k Tebisu se odmítl jakkoliv vyjadřovat, třebaže byl v minulosti v souvislosti se svým postavením na radnici jednou z klíčových postav veškerého dění okolo teplárenské společnosti.

 

KH Tebis

- funguje v Kutné Hoře od 90. let, do obchodního rejstříku zapsána jako spol. s r. o. 13. ledna 1994
- stoprocentní podíl Města Kutná Hora
- vybudování zařízení za 135 milionů korun z dotací Ministerstva životního prostředí, rozvojového fondu Phare a dalších
- kotelny Hlouška a Šipší
- 20 pracovníků včetně administrativy a managementu
- dodává teplo přibližně dvěma třetinám obyvatel Kutné Hory