VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé města i motoristé si hrají na uzavírkovanou

KUTNÁ HORA - Už od začátku srpna se podobá centrum města bludišti, ve kterém hledají cestu především motoristé. Ulice hýří značkami zákazů a uzavírek. A důvod? V turistické sezoně zasáhla historické jádro generální rekonstrukce plynu.

30.8.2007
SDÍLEJ:

Vladislavova ulice: 6.8. - 9.9.Foto: DENÍK/Jitka Pokorná

Je krátce před polednem a vydávám se na obhlídku dvanácti ulic, které zahrnuje letošní akce plynofikace. Od pondělí je uzavřeno Havlíčkovo náměstí kvůli výkopům na navazujícím Komenského náměstí. Tam se proplétají chodci kolem výkopů a křižují se na objezdové trase z Rejskovy. „Je tady docela rušno a člověk si musí dávat hodně pozor, kam šlape,“ zmiňuje Monika Šebková, která přijela s kamarády na návštěvu města.

Ruthardka je už vzorně zasypaná a práce dokončené. Stejně tak ustal pracovní ruch i u Kamenné kašny. Vracím se Husovou ulicí, která je ve směru na Palackého náměstí nepropustná díky opravě domu U Havířů. „Uzavírka? Ta mi nevadí. Aspoň tu nejezdí tolik aut a nechá se procházet po silnici,“ konstatuje Jana Kopečková. Tento názor ovšem nesdílí řidiči. „Musí se to celé objíždět a v Kollárově je to často ucpané,“ podotýká mladý motorista s tím, že zaparkovat se tam už ani nesnaží. Naopak parkování přímo na Palackého náměstí se značně omezilo.

Neprůjezdné jsou i další návazné ulice včetně spojnice ke kostelu Matky Boží, kde se opravuje zeď u okresního policejního ředitelství. Tato ulice je uzavřená průjezdu vozidel avšak chodci ji používají bez omezení.

Dívám se do harmonogramu postupu prací, na kterém se podílejí čtyři dodavatelské firmy a zjišťuji, že co mělo být dokončeno, dokončeno opravdu bylo. „Zatím jsme nezaznamenali problémy z řad obchodů nebo lidí, kteří tam bydlí, že by se nemohli dostat domů,“ sdělil Martin Suchánek z městského úřadu s tím, že plní povinnosti i v oblasti úklidu.

30.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V rámci nedělních oslav svátku svatého Jakuba, patrona arciděkanského kostela v Kutné Hoře, se v chrámu uskutečnila slavnostní mše.
AKTUALIZOVÁNO
43

OBRAZEM: Nový kutnohorský zvon Jakub Maria požehnal Jan Vokál

Bavili se soutěžící i diváci na břehu.
25

OBRAZEM: Sobota patřila neckyádě

OBRAZEM: V Rašovicích žili tenisem

Rašovice - Tenisový kurt v Rašovicích je v provozu od roku 2005. "Každoročně se tu sportovci z Rašovic a blízkého okolí scházejí, aby si zahráli tenis a pobavili se," řekl Deníku starosta obce Zbyšek Šaněk.

OBRAZEM: Pokáč, UDG a Děkan zahráli v Paběnicích

Paběnice - Tradiční mejdan na letním parketu v Paběnicích u Kutné Hory odstartoval Pokáč se svými songy. Z počátku byl parket před pódiem úplně prázdný, ale za malou chvíli se již našli odvážlivci, kteří začali tancovat. Po vystoupení písničkáře patřilo pódium Jakubovi Děkanovi s kapelou. Pak už přišla na řadu očekávaná kapela UDG. Večer zakončila rockenrollová parta Nuly.

OBRAZEM: Vozy Porsche a Chevrolet Corvette měly sraz v Čáslavi

Čáslav /VIDEO/ - Tradiční sraz vozů Porsche a Chevrolet Corvette se uskutečnil v sobotu na čáslavském náměstí Jana Žižky z Trocnova. Dopoledne se v plném lesku předvedly modely německé značky Porsche, některé ze šedesátých let minulého století.

Recesité opět předvedli plavidla na Podměstském rybníku

Čáslav /VIDEO/ - Tradiční čáslavská neckyáda se konala na Podměstském rybníku. Letos s podtitulem Postav, co dovedeš, a vyhraj sud piva.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení