VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé města i motoristé si hrají na uzavírkovanou

KUTNÁ HORA - Už od začátku srpna se podobá centrum města bludišti, ve kterém hledají cestu především motoristé. Ulice hýří značkami zákazů a uzavírek. A důvod? V turistické sezoně zasáhla historické jádro generální rekonstrukce plynu.

30.8.2007
SDÍLEJ:

Vladislavova ulice: 6.8. - 9.9.Foto: DENÍK/Jitka Pokorná

Je krátce před polednem a vydávám se na obhlídku dvanácti ulic, které zahrnuje letošní akce plynofikace. Od pondělí je uzavřeno Havlíčkovo náměstí kvůli výkopům na navazujícím Komenského náměstí. Tam se proplétají chodci kolem výkopů a křižují se na objezdové trase z Rejskovy. „Je tady docela rušno a člověk si musí dávat hodně pozor, kam šlape,“ zmiňuje Monika Šebková, která přijela s kamarády na návštěvu města.

Ruthardka je už vzorně zasypaná a práce dokončené. Stejně tak ustal pracovní ruch i u Kamenné kašny. Vracím se Husovou ulicí, která je ve směru na Palackého náměstí nepropustná díky opravě domu U Havířů. „Uzavírka? Ta mi nevadí. Aspoň tu nejezdí tolik aut a nechá se procházet po silnici,“ konstatuje Jana Kopečková. Tento názor ovšem nesdílí řidiči. „Musí se to celé objíždět a v Kollárově je to často ucpané,“ podotýká mladý motorista s tím, že zaparkovat se tam už ani nesnaží. Naopak parkování přímo na Palackého náměstí se značně omezilo.

Neprůjezdné jsou i další návazné ulice včetně spojnice ke kostelu Matky Boží, kde se opravuje zeď u okresního policejního ředitelství. Tato ulice je uzavřená průjezdu vozidel avšak chodci ji používají bez omezení.

Dívám se do harmonogramu postupu prací, na kterém se podílejí čtyři dodavatelské firmy a zjišťuji, že co mělo být dokončeno, dokončeno opravdu bylo. „Zatím jsme nezaznamenali problémy z řad obchodů nebo lidí, kteří tam bydlí, že by se nemohli dostat domů,“ sdělil Martin Suchánek z městského úřadu s tím, že plní povinnosti i v oblasti úklidu.

30.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Osobitou architekturu reprezentují sokolovny, které sloužily nejen k tělocviku, ale také ke hraní divadel nebo k tanečním zábavám. Podobně jsou dnes sokolské jednoty otevřené nejrůznějším druhům sportů nebo společenských aktivit.
52

Nastává Noc sokoloven: přinese sport i výstavy

Burčák. Ilustrační foto.

Vinobraní na Kačině očima hygieniků: nebyl důvod k pokutám

KRÁTCE: Lidé nahlédnou v sobotu do kutnohorského pivovaru

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled událostí na Kutnohorsku.

Novým místostarostou může být Hadrovský

Kutná Hora - Novým místostarostou Kutné Hory může být Zdeněk Hadrovský. Ve čtvrtek to uvedl místostarosta Josef Viktora a vzápětí tuto informaci potvrdil i sám Hadrovský. „Jsem připraven a souhlasím s tím,“ řekl.

Měsíc náborů brzy skončí, ale možnost začít hrát fotbal v Čáslavi žije dál

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Dětem patřila hrací plocha čáslavského fotbalového stadionu ve čtvrtek 21. září. O slovo se opět přihlásil měsíc náborů, který dvakrát do roka pravidelně podporuje Fotbalová asociace České republiky.

Středočechů přibývá. Může jich být víc o statisíce

Střední Čechy – Přes jeden a čtvrt milionu obyvatel má Středočeský kraj nyní – a během příštího desetiletí by se jejich počet mohl vyšplhat k půl druhému milionu. Mnozí z těch nových ovšem nebudou mluvit ryze „středočesky“; nářečí si přivezou se svých domovů z celé republiky. A pro leckteré bude čeština dokonce cizím jazykem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení