VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé města i motoristé si hrají na uzavírkovanou

KUTNÁ HORA - Už od začátku srpna se podobá centrum města bludišti, ve kterém hledají cestu především motoristé. Ulice hýří značkami zákazů a uzavírek. A důvod? V turistické sezoně zasáhla historické jádro generální rekonstrukce plynu.

30.8.2007
SDÍLEJ:

Vladislavova ulice: 6.8. - 9.9.Foto: DENÍK/Jitka Pokorná

Je krátce před polednem a vydávám se na obhlídku dvanácti ulic, které zahrnuje letošní akce plynofikace. Od pondělí je uzavřeno Havlíčkovo náměstí kvůli výkopům na navazujícím Komenského náměstí. Tam se proplétají chodci kolem výkopů a křižují se na objezdové trase z Rejskovy. „Je tady docela rušno a člověk si musí dávat hodně pozor, kam šlape,“ zmiňuje Monika Šebková, která přijela s kamarády na návštěvu města.

Ruthardka je už vzorně zasypaná a práce dokončené. Stejně tak ustal pracovní ruch i u Kamenné kašny. Vracím se Husovou ulicí, která je ve směru na Palackého náměstí nepropustná díky opravě domu U Havířů. „Uzavírka? Ta mi nevadí. Aspoň tu nejezdí tolik aut a nechá se procházet po silnici,“ konstatuje Jana Kopečková. Tento názor ovšem nesdílí řidiči. „Musí se to celé objíždět a v Kollárově je to často ucpané,“ podotýká mladý motorista s tím, že zaparkovat se tam už ani nesnaží. Naopak parkování přímo na Palackého náměstí se značně omezilo.

Neprůjezdné jsou i další návazné ulice včetně spojnice ke kostelu Matky Boží, kde se opravuje zeď u okresního policejního ředitelství. Tato ulice je uzavřená průjezdu vozidel avšak chodci ji používají bez omezení.

Dívám se do harmonogramu postupu prací, na kterém se podílejí čtyři dodavatelské firmy a zjišťuji, že co mělo být dokončeno, dokončeno opravdu bylo. „Zatím jsme nezaznamenali problémy z řad obchodů nebo lidí, kteří tam bydlí, že by se nemohli dostat domů,“ sdělil Martin Suchánek z městského úřadu s tím, že plní povinnosti i v oblasti úklidu.

30.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Koncert se konal v nádherném prostředí  zahrady.
63

Marie Rottrová zazpívala v zahradě sázavského kláštera

Ilustrační foto.

Muž se zastal taxikářky, útočník ho pobodal

FOTO: Ve Zruči nezapomněli na seniory

Zruč n. S. - V malém sále zrekonstruovaného hotelu uspořádali pro seniory májové odpoledne. K tanci i poslechu hrál a zpíval Tomáš Duspiva s dcerou Denisou. Bylo připraveno občerstvení i bohatá tombola.  

OBRAZEM: Dětský den v Hlízově navštívil šaman, ale také Vikingové

Hlízov - Dětský den uspořádali v sobotu v Hlízově. Pro několik desítek dětí, které se této akce zúčastnily, připravili pořadatelé řadu stanovišť se soutěžemi, skákací hrad a dokonce trh s odměnami, které si děti mohly zakoupit za získané dolary. Při průchodu obcí se děti setkaly dokonce i se šamanem. Na konci celého odpoledne čekalo na návštěvníky překvapení v podobě Vikingů, kteří představili své zbraně a ukázali své metody boje, do nichž zapojili i nejmenší návštěvníky.

OBRAZEM: Dvoutaktní motory na cestě ze Seče ztichly v centru Kutné Hory

Kutná Hora - Intenzivní sluneční paprsky v sobotu rozpálily kapoty vozidel s dvoutaktním motorem, která přibližně na tři hodiny zaparkovala na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Převládala značka Wartburg, ale k vidění byly také vozy Trabant a Barkas.

OBRAZEM: Lipanská mohyla ožila proslulou bitvou

Lipany - V sobotu odpoledne si jako každoročně připomněly Lipany proslulou bitvu, která se odehrála na kopci poblíž této vesnice 30. května 1434.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies