VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konkurz na jednatele teplárny Tebis projde zpětně kontrolou

Kutná Hora - Výběrové řízení na pozici jednatele městské teplárenské společnosti KH Tebis, které proběhlo před několika měsíci a z nějž vyšel vítězně v té době dočasný jednatel Tomáš Pilc, bude zpětně podrobeno analýze kontrolního výboru. Odsouhlasili to městští zastupitelé na svém říjnovém zasedání.

3.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Impuls pro tento krok přišel ze strany opozičních zastupitelů, konkrétně od sdružení Šance pro Kutnou Horu. „Chceme, aby kontrolní výbor prověřil podmínky a průběh výběrového řízení na jednatele KH Tebis. Máme určité pochybnosti a chceme, aby výbor vše prověřil a podal nám zprávu," uvedl zastupitel Ivo Šanc.

I když vedení města nebylo od začátku striktně proti tomuto návrhu a radní Radim Fedorovič dokonce prohlásil, že návrh vítá a podpoří jej, místostarosta Josef Viktora potvrzení Pilce ve funkci hájil tím, že šlo o zcela jednohlasné rozhodnutí. „Byl jsem předsedou hodnotící komise. Její členové, kteří rozhodovali a měli možnost klást otázky uchazečům, se jednomyslně shodli na panu Pilcovi. Všichni jej ve svém hodnocení dali na první místo," zdůraznil a zároveň dodal, že Ivo Šanc měl být členem komise, ale omluvil se, a nebyl tak přítomen jednání. „Byl jsem mimo město a mrzí mě, že jsem nemohl být u hodnocení. Ale víme, že rada, která jednatele jmenuje, měla problém se rozhodnout. To je jeden z důvodů, proč jsme ho navrhli," podotkl Šanc.

Zastupitel tak poukázal na váhání radních výsledek konkurzu na jednatele potvrdit. Výběrové řízení se uskutečnilo na začátku léta a jeho výsledek byl odsouhlasen až v polovině září. „Zdrželo se vše proto, že byla doba dovolených. Někteří členové rady nebyli přítomní," připomněl místostarosta. Dodal však, že šlo i o věc politickou, což vedení města zdůrazňovalo již v uplynulých měsících. Mimo jiné se jednalo o fakt, že jednatel Pilc je zároveň radním, což tehdy názorově rozdělilo městskou radu. Nakonec se ale potvrzení jednatele Pilce ve funkci uskutečnilo.

Návrh opozičních zastupitelů na provedení kontroly průběhu konkurzu nakonec získal podporu u 21 zastupitelů z 23 přítomných. Jeden se hlasování zdržel a jeden byl proti. Tím byl Milan Krčík, který svůj nesouhlas vyjádřil už před hlasováním. „Jsem proti tomuto kroku. Považuji Tomáše Pilce za plně hodnotného člověka na tuto funkci. Má vysokou školu, což v minulosti nebylo," řekl.

I když byl Tomáš Pilc jmenován do pozice jednatele naplno až v polovině září, v čele společnosti KH Tebis už byl v této době více než půl roku. V únoru byl vedením města pověřen řízením městské teplárny po odvolání předchozího jednatele Karla Koubského mladšího. Radní tehdy odvolání zdůvodnili loňskou ztrátou KH Tebis 2,5 milionu korun. Podle Tomáše Pilce v tom sehrála roli velice mírná zima, tudíž nižší odběr, problém byl údajně také v kalkulaci. Karel Koubský mladší se hájil tím, že při stanovení ceny na letošek zohlednil skutečnost, že se měli připojit noví odběratelé, mimo jiné dvě školy a jídelna. Nižší zisk naplánoval proto, aby se měli zájem připojovat další odběratelé a nikdo se neodpojil. Pilc byl jmenován s tím, že povede společnost dokud neproběhne výběrové řízení. Do toho se však přihlásilo méně uchazečů, než vedení města předpokládalo. Přihlásilo se jich nakonec pět. Pouze čtyři se dostavili ke konkurzu osobně a někteří z nich neměli potřebnou kvalifikaci.

Autor: Irena Blahníková, ČTK

3.11.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice.

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice

Na Palackého náměstí zahrála kapela Palindromes.
7

Na Palackého náměstí zahrála kapela Palindromes

KRIMI MIX: Odcizil motocykl, policisté po něm pátrají. Neviděli jste ho?

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z Kutnohorska.

Děti si vyrobily v prázdninových dílničkách nátepníky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Městská knihovna Kutná Hora včera uspořádala poslední prázdninové dílničky pro děti. Ty se tentokrát vyrobily mezi 9. a 16. hodinou nátepníky a náramky.

V Čáslavi došlo ke střetu osobního vozidla s vlakovou soupravou

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Ke střetu osobního vozidla značky Škoda Fabia s vlakovou soupravou došlo kolem 14. hodiny v Čáslavi na místní komunikaci ulice Za tratí, v místě nezabezpečeného železničního přejezdu ve středu 16. srpna.

Z triatlonu mi zůstal jen běh, usmíval se Vladimír Srb

Kutná Hora – Kutnohorský běžecký závod Dačického 12 vyhrál v sobotu Vladimír Srb z Jihlavy. V Kutné Hoře běžel poprvé a hned se mu podařilo vystoupat na nejvyšší stupínek v čase 43:26.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení