VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kutná Hora přijala rozpočet na rok 2016, je schodkový

Kutná Hora – Město Kutná Hora zná svůj rozpočet pro rok 2016. Na svém posledním jednání ho schválili městští zastupitelé. Podle očekávání mu předcházela bouřlivá debata. Rozpočet počítá v příštím roce s očekávanými příjmy 360 milionů a výdaji o deset milionů vyššími. Schodek bude pokryt z přebytku letošního hospodaření.

18.12.2015
SDÍLEJ:

Peníze - ilustrační snímekFoto: Deník

Oproti původnímu návrhu byly přijaty také některé pozměňovací návrhy. Jedním 
z nich bylo navýšení příspěvku pro Galerii Felixe Jeneweina, a to o 700 tisíc korun. Návrh předložil zastupitel Josef Viktora. Mezi dalšími pozměňovací návrhy, které byly před schvalováním rozpočtu přijaty, byly návrhy od zastupitele Martina Hlavatého. Týkaly se nasvícení přechodů v ulici Masarykova v Kutné Hoře a dopravních opatření na sídlišti Hlouška. V obou případech byly prostředky přesunuty z rezervy do zásobníku akcí.

V příštím roce bude podle starosty Martina Starého největší investiční akcí připravovaná oprava Vlašského dvora. Rozpočet celkové revitalizace Vlašského dvora není zatím zcela jasný, už teď se ovšem předpokládá, že přesáhne sto milionů korun. Město však chce požádat o dotaci, výsledky budou známy v polovině příštího roku.

Co se týče největší investiční akce, tedy revitalizace Vlašského dvora, město by mělo platit deset procent a zbylou část nákladů má pokrýt dotace, pokud ji radnice získá. Nicméně Robert Lukášek z Průvodcovské služby při své prezentaci připustil, že novém období 2014-2020 existuje dotační titul, ze kterých by se některé změny daly financovat. Také uvedl, že výdaji mohou být už finance už po 1. lednu 2014 , což znamená, že by tyto mohly být zpětně proplaceny, pokud budou uznány jako uznatelné náklady. „Tím bychom ještě rozpočet města snížili," uvedl starosta Martin Starý.

Ačkoliv rozpočet nakonec schválen byl, opoziční zastupitelé ještě předtím vznesli řadu námitek. Trnem v oku jim například byla plánovaná výstavba CNG stanice na autobusovém nádraží. „Nesouhlasím s bodem CNG stanice. Pro rozpočet hlasovat nebudu," uvedl Karel Koubský mladší. Karel Koubský starší se dokonce v tomto bodě pokusil prosadit pozměňovací návrh, ten však nebyl přijat. „CNG stanice by měla být součástí celého nového autobusového nádraží. Určitě ji však nebudeme stavět dopředu pokud nebudeme vědět, že dostaneme dotaci na ty autobusy," uvedl starosta. Ten se také vyjádřil k plánované rekonstrukci školy na Náměti, kde má do budoucna vzniknout zázemí pro městskou knihovnu. „Tu myšlenku jsme zcela neopustili, hledáme vhodnou dotační výzvu a zatím to vypadá, že taková v příštím roce nebude," uvedl starosta.

Opoziční zastupitel Ivo Šanc se ve svých námitkách dotkl snížení rozpočtu pro Městské Tylovo divadlo o sto tisíc korun a také toho, že rozpočet považuje za neprůhledný.

Autor: Hana Kratochvílová

18.12.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Běh Dačického 12, Michal Vavák

Desátý ročník Dačického 12 bude velký, slíbil za pořadatele Michal Vavák

Policie, ilustrační foto.

KRIMI MIX: Pachatel využil nepozornosti, z auta ukradl kabelku

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 14. do 20. srpna naposledy rozloučí se svými blízkými.

Ve Žlebech upravili prostor u zvonice

Žleby - U zvonice Československé církve husitské byla dříve okolní plocha oplocena, ale během let zde nezůstalo nic. Okolí památky pomalu pustlo. Prostor před zvonicí se začal používat jako parkoviště a auta najížděla do těsné blízkosti zvonice.

Na Palackého náměstí zahrála kapela Palindromes

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Další Otevřený čtvrtek se uskutečnil na Palackého náměstí dnes od 17 hodin. K poslechu zahrála přítomným kapela Palindromes.

KRIMI MIX: Odcizil motocykl, policisté po něm pátrají. Neviděli jste ho?

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z Kutnohorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení