VYBERTE SI REGION

Kutná Hora se přidá k celosvětové křesťanské iniciativě 24 hodin pro Pána

Kutná Hora – K mezinárodní iniciativě 24 hodin pro Pána se letos připojí i Kutná Hora. Místní věřící se sejdou v pátek 4. března v kostele sv. Jakuba. Akce začíná již v 17:30 hodin pobožností křížové cesty. 

1.3.2016
SDÍLEJ:

Kostel sv. Jakuba v Kutné HořeAutor: Deník/Irena Blahníková

Na tu v 18 hodin naváže mše svatá za smíření, následovat bude od 18:45 hodin modlitba litanií. Kostel pak zůstane otevřen i po 19 hodině pro možnost adorace Nejsvětější Svátosti, a to až do 22:30 hodin.

Akce 24 hodin pro Pána nebo také 24 hodin s Bohem je pastorační iniciativa katolické církve, kterou vyhlásila Papežská rada pro novou evangelizaci z podnětu papeže Františka. Papežovým cílem je vytvořit každoroční tradici, která bude probíhat před 4. nedělí postního období.

Iniciativa vznikla v roce 2014 a od té doby se k ní pravidelně přidávají křesťané po celém světě včetně samotného papeže Františka, který je při této příležitosti přítomen v bazilice sv. Petra ve Vatikánu. V Čechách se připojují pravidelně všechny diecéze a v minulosti se tak otevřely dveře například kostela Panny Marie Sněžné v Praze, katedrály sv. Ducha v Hradci Králové, nebo kostela sv. Máří Magdaleny v Brně.

Autor: Irena Blahníková, Redakce

1.3.2016
SDÍLEJ:

Litovelský Spartan katapultoval Tomáše Tvrdíka na mistrovství světa

Kutná Hora – Kutná Hora bude mít tři překážkové závodníky na říjnovém Mistrovství světa Spartan Race 2016 v americkém Squaw Valley. Společně s Michalem Pavlíkem a Martinou Fabiánovou poletí i Tomáš Tvrdík, který v sobotu skončil na pátém místě Spartan Race Sprint v Litovli.

OBRAZEM: Tajemné kutnohorské pověsti ožily letos naposledy

Kutná Hora - Lidé si dodali ve čtvrtek 25. srpna ve 22 hodin společně odvahy a vydali se romantickými i mystickými uličkami Kutné Hory. Za svitu svící a ohňů je potemnělým městem provedl ponocný, který vyprávěl, co se kolem půlnoci na Horách Kutných dělo. K vidění byl také kat či děsivá smrtka.

V Košicích budou znovu volit nejlepší koláč

Košice - V pořadí již 4. ročník benefičního jarmarku s názvem Koláč pro kostel v Košicích spojený se soutěží pekařů a pekařek o nejlepší tradiční koláč se v obci uskuteční v sobotu 3. září. Program zahájí slavnostní bohoslužba ve 12 hodin, následovat bude přivítání účastníků a zahájení jarmarku Košickým zvoněním. Po vyhlášení vítězů soutěže se lidé mohou těšit i na žonglérské vystoupení či jízdu na ponících.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies