VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kutnohorská knihovna získala dotace. Kam půjdou peníze?

Kutná Hora - Kutnohorská knihovna byla opět úspěšná v získávání dotací. Realizovat tak bude projekty za téměř půl milionu korun mimo běžný roční rozpočet. Městská knihovna každoročně maximálně využívá možnosti dotačních a grantových žádostí.

15.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv

Vyhledává vhodné dotační tituly, které korespondují s vizí rozvoje knihovnických služeb v Kutné Hoře tak, aby kutnohorští návštěvníci knihovny co nejvíce profitovali. „Zatímco v loňském roce jsme díky takto získaným finančním prostředkům vybudovali třeba mobilní učebnu, vzdělávali seniory a nakupovali knižní fond v cizích jazycích, rok 2017 bude především ve znamení rozvoje informačních technologií,“ uvedla ředitelka Městské knihovny v Kutné Hoře Gabriela Jarkulišová. Ty podle ní v kutnohorské knihovně nejsou aktuálně tak dobré, jak by mohly být. „Je třeba reflektovat například bezproblémové využívání tabletů, chytrých telefonů a dalších technických zařízení,“ doplnila Jarkulišová s tím, že výpůjční systémy knihoven taktéž dosáhly výrazných změn, přičemž kupříkladu webovou prezentaci knihovny je třeba propojit s novými službami, které na současné platformě fungovat nemůžou.

Všechny tyto změny jsou ale finančně náročné a bez podpory mimo běžný rozpočet i obtížně realizovatelné. Pro rok 2017 se prozatím podařilo získat částku 426 tisíc korun. Městská knihovna je využije například na nový automatizovaný knihovní systém Tritius, což je moderní webová aplikace, kterou je možné provozovat na široké škále zařízení bez ohledu na operační systém bez nutnosti složité instalace. Dále knihovna získala podporu pro nákup nové cizojazyčné literatury, kromě angličtiny to bude letos španělština, francouzština a ruština. Finanční krytí knihovna ale získala také už v prvním čtvrtletí třeba pro Krajský festival uměleckého přednesu „Ten verš si tiše říkám“ nebo besedy v rámci vzdělávacích modulů.

Dále potom pro Noc literatury 2017, nový modul Univerzity volného času a kurzy IT pro seniorskou skupinu našich čtenářů uspořádáme s velkou radostí. „Zaměříme se také na změnu webové prezentace naší knihovny. A to nejsou samozřejmě zdaleka jediná plánovaná vylepšení a změny, plánujeme využití RFID technologií, změny v ukládání fondu ve skladech a podobně,“ vyjmenovala Jarkulišová s tím, že s jednotlivými projekty se mohou čtenáři v průběhu roku seznamovat na webu knihovny.

Městská knihovna v Kutné Hoře má hlavní pobočku v Husově ulici, další pak na Základní škole Jana Palacha a v Malíně.

Autor: Hana Kratochvílová

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Koncert se konal v nádherném prostředí  zahrady.
63

Marie Rottrová zazpívala v zahradě sázavského kláštera

Ilustrační foto.

Muž se zastal taxikářky, útočník ho pobodal

FOTO: Ve Zruči nezapomněli na seniory

Zruč n. S. - V malém sále zrekonstruovaného hotelu uspořádali pro seniory májové odpoledne. K tanci i poslechu hrál a zpíval Tomáš Duspiva s dcerou Denisou. Bylo připraveno občerstvení i bohatá tombola.  

OBRAZEM: Dětský den v Hlízově navštívil šaman, ale také Vikingové

Hlízov - Dětský den uspořádali v sobotu v Hlízově. Pro několik desítek dětí, které se této akce zúčastnily, připravili pořadatelé řadu stanovišť se soutěžemi, skákací hrad a dokonce trh s odměnami, které si děti mohly zakoupit za získané dolary. Při průchodu obcí se děti setkaly dokonce i se šamanem. Na konci celého odpoledne čekalo na návštěvníky překvapení v podobě Vikingů, kteří představili své zbraně a ukázali své metody boje, do nichž zapojili i nejmenší návštěvníky.

OBRAZEM: Dvoutaktní motory na cestě ze Seče ztichly v centru Kutné Hory

Kutná Hora - Intenzivní sluneční paprsky v sobotu rozpálily kapoty vozidel s dvoutaktním motorem, která přibližně na tři hodiny zaparkovala na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Převládala značka Wartburg, ale k vidění byly také vozy Trabant a Barkas.

OBRAZEM: Lipanská mohyla ožila proslulou bitvou

Lipany - V sobotu odpoledne si jako každoročně připomněly Lipany proslulou bitvu, která se odehrála na kopci poblíž této vesnice 30. května 1434.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies