VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kutnohorská knihovna získala dotace. Kam půjdou peníze?

Kutná Hora - Kutnohorská knihovna byla opět úspěšná v získávání dotací. Realizovat tak bude projekty za téměř půl milionu korun mimo běžný roční rozpočet. Městská knihovna každoročně maximálně využívá možnosti dotačních a grantových žádostí.

15.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv

Vyhledává vhodné dotační tituly, které korespondují s vizí rozvoje knihovnických služeb v Kutné Hoře tak, aby kutnohorští návštěvníci knihovny co nejvíce profitovali. „Zatímco v loňském roce jsme díky takto získaným finančním prostředkům vybudovali třeba mobilní učebnu, vzdělávali seniory a nakupovali knižní fond v cizích jazycích, rok 2017 bude především ve znamení rozvoje informačních technologií,“ uvedla ředitelka Městské knihovny v Kutné Hoře Gabriela Jarkulišová. Ty podle ní v kutnohorské knihovně nejsou aktuálně tak dobré, jak by mohly být. „Je třeba reflektovat například bezproblémové využívání tabletů, chytrých telefonů a dalších technických zařízení,“ doplnila Jarkulišová s tím, že výpůjční systémy knihoven taktéž dosáhly výrazných změn, přičemž kupříkladu webovou prezentaci knihovny je třeba propojit s novými službami, které na současné platformě fungovat nemůžou.

Všechny tyto změny jsou ale finančně náročné a bez podpory mimo běžný rozpočet i obtížně realizovatelné. Pro rok 2017 se prozatím podařilo získat částku 426 tisíc korun. Městská knihovna je využije například na nový automatizovaný knihovní systém Tritius, což je moderní webová aplikace, kterou je možné provozovat na široké škále zařízení bez ohledu na operační systém bez nutnosti složité instalace. Dále knihovna získala podporu pro nákup nové cizojazyčné literatury, kromě angličtiny to bude letos španělština, francouzština a ruština. Finanční krytí knihovna ale získala také už v prvním čtvrtletí třeba pro Krajský festival uměleckého přednesu „Ten verš si tiše říkám“ nebo besedy v rámci vzdělávacích modulů.

Dále potom pro Noc literatury 2017, nový modul Univerzity volného času a kurzy IT pro seniorskou skupinu našich čtenářů uspořádáme s velkou radostí. „Zaměříme se také na změnu webové prezentace naší knihovny. A to nejsou samozřejmě zdaleka jediná plánovaná vylepšení a změny, plánujeme využití RFID technologií, změny v ukládání fondu ve skladech a podobně,“ vyjmenovala Jarkulišová s tím, že s jednotlivými projekty se mohou čtenáři v průběhu roku seznamovat na webu knihovny.

Městská knihovna v Kutné Hoře má hlavní pobočku v Husově ulici, další pak na Základní škole Jana Palacha a v Malíně.

Autor: Hana Kratochvílová

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V rámci nedělních oslav svátku svatého Jakuba, patrona arciděkanského kostela v Kutné Hoře, se v chrámu uskutečnila slavnostní mše.
AKTUALIZOVÁNO
43

OBRAZEM: Nový kutnohorský zvon Jakub Maria požehnal Jan Vokál

Bavili se soutěžící i diváci na břehu.
25

OBRAZEM: Sobota patřila neckyádě

OBRAZEM: V Rašovicích žili tenisem

Rašovice - Tenisový kurt v Rašovicích je v provozu od roku 2005. "Každoročně se tu sportovci z Rašovic a blízkého okolí scházejí, aby si zahráli tenis a pobavili se," řekl Deníku starosta obce Zbyšek Šaněk.

OBRAZEM: Pokáč, UDG a Děkan zahráli v Paběnicích

Paběnice - Tradiční mejdan na letním parketu v Paběnicích u Kutné Hory odstartoval Pokáč se svými songy. Z počátku byl parket před pódiem úplně prázdný, ale za malou chvíli se již našli odvážlivci, kteří začali tancovat. Po vystoupení písničkáře patřilo pódium Jakubovi Děkanovi s kapelou. Pak už přišla na řadu očekávaná kapela UDG. Večer zakončila rockenrollová parta Nuly.

OBRAZEM: Vozy Porsche a Chevrolet Corvette měly sraz v Čáslavi

Čáslav /VIDEO/ - Tradiční sraz vozů Porsche a Chevrolet Corvette se uskutečnil v sobotu na čáslavském náměstí Jana Žižky z Trocnova. Dopoledne se v plném lesku předvedly modely německé značky Porsche, některé ze šedesátých let minulého století.

Recesité opět předvedli plavidla na Podměstském rybníku

Čáslav /VIDEO/ - Tradiční čáslavská neckyáda se konala na Podměstském rybníku. Letos s podtitulem Postav, co dovedeš, a vyhraj sud piva.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení