VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kutnohorská knihovna získala dotace. Kam půjdou peníze?

Kutná Hora - Kutnohorská knihovna byla opět úspěšná v získávání dotací. Realizovat tak bude projekty za téměř půl milionu korun mimo běžný roční rozpočet. Městská knihovna každoročně maximálně využívá možnosti dotačních a grantových žádostí.

15.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv

Vyhledává vhodné dotační tituly, které korespondují s vizí rozvoje knihovnických služeb v Kutné Hoře tak, aby kutnohorští návštěvníci knihovny co nejvíce profitovali. „Zatímco v loňském roce jsme díky takto získaným finančním prostředkům vybudovali třeba mobilní učebnu, vzdělávali seniory a nakupovali knižní fond v cizích jazycích, rok 2017 bude především ve znamení rozvoje informačních technologií,“ uvedla ředitelka Městské knihovny v Kutné Hoře Gabriela Jarkulišová. Ty podle ní v kutnohorské knihovně nejsou aktuálně tak dobré, jak by mohly být. „Je třeba reflektovat například bezproblémové využívání tabletů, chytrých telefonů a dalších technických zařízení,“ doplnila Jarkulišová s tím, že výpůjční systémy knihoven taktéž dosáhly výrazných změn, přičemž kupříkladu webovou prezentaci knihovny je třeba propojit s novými službami, které na současné platformě fungovat nemůžou.

Všechny tyto změny jsou ale finančně náročné a bez podpory mimo běžný rozpočet i obtížně realizovatelné. Pro rok 2017 se prozatím podařilo získat částku 426 tisíc korun. Městská knihovna je využije například na nový automatizovaný knihovní systém Tritius, což je moderní webová aplikace, kterou je možné provozovat na široké škále zařízení bez ohledu na operační systém bez nutnosti složité instalace. Dále knihovna získala podporu pro nákup nové cizojazyčné literatury, kromě angličtiny to bude letos španělština, francouzština a ruština. Finanční krytí knihovna ale získala také už v prvním čtvrtletí třeba pro Krajský festival uměleckého přednesu „Ten verš si tiše říkám“ nebo besedy v rámci vzdělávacích modulů.

Dále potom pro Noc literatury 2017, nový modul Univerzity volného času a kurzy IT pro seniorskou skupinu našich čtenářů uspořádáme s velkou radostí. „Zaměříme se také na změnu webové prezentace naší knihovny. A to nejsou samozřejmě zdaleka jediná plánovaná vylepšení a změny, plánujeme využití RFID technologií, změny v ukládání fondu ve skladech a podobně,“ vyjmenovala Jarkulišová s tím, že s jednotlivými projekty se mohou čtenáři v průběhu roku seznamovat na webu knihovny.

Městská knihovna v Kutné Hoře má hlavní pobočku v Husově ulici, další pak na Základní škole Jana Palacha a v Malíně.

Autor: Hana Kratochvílová

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Osobitou architekturu reprezentují sokolovny, které sloužily nejen k tělocviku, ale také ke hraní divadel nebo k tanečním zábavám. Podobně jsou dnes sokolské jednoty otevřené nejrůznějším druhům sportů nebo společenských aktivit.
52

Nastává Noc sokoloven: přinese sport i výstavy

Burčák. Ilustrační foto.

Vinobraní na Kačině očima hygieniků: nebyl důvod k pokutám

KRÁTCE: Lidé nahlédnou v sobotu do kutnohorského pivovaru

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled událostí na Kutnohorsku.

Novým místostarostou může být Hadrovský

Kutná Hora - Novým místostarostou Kutné Hory může být Zdeněk Hadrovský. Ve čtvrtek to uvedl místostarosta Josef Viktora a vzápětí tuto informaci potvrdil i sám Hadrovský. „Jsem připraven a souhlasím s tím,“ řekl.

Měsíc náborů brzy skončí, ale možnost začít hrát fotbal v Čáslavi žije dál

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Dětem patřila hrací plocha čáslavského fotbalového stadionu ve čtvrtek 21. září. O slovo se opět přihlásil měsíc náborů, který dvakrát do roka pravidelně podporuje Fotbalová asociace České republiky.

Středočechů přibývá. Může jich být víc o statisíce

Střední Čechy – Přes jeden a čtvrt milionu obyvatel má Středočeský kraj nyní – a během příštího desetiletí by se jejich počet mohl vyšplhat k půl druhému milionu. Mnozí z těch nových ovšem nebudou mluvit ryze „středočesky“; nářečí si přivezou se svých domovů z celé republiky. A pro leckteré bude čeština dokonce cizím jazykem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení