VYBERTE SI REGION

MŠ Miskovice: Pro rodiče vydáváme zpravodaj

Miskovice – Mateřská škola Miskovice byla otevřena v roce 1980 jako dvoutřídní školka pro sedmdesát dětí. V současné době je kapacita školy padesát dětí. Pro příští školní rok je již škola zcela naplněna.

14.6.2011
SDÍLEJ:

Mateřská školka Miskovice. 13. 6. 2011Autor: DENÍK/ Martin Vaněk

Druhým rokem plní školní vzdělávací program s názvem „S kamarády poznáváme svět plný barev.“

Mateřská škola může dětem nabídnout kroužek hry na zobcovou flétnu, pěvecký a taneční kroužek. Každý měsíc je pro děti připraveno divadelní představení. DoMiskovic dojíždějí profesionální herci z hradecké divadelní agentury, ale i děti ze školy v Suchdole.

V mateřince aktivně pracuje Rodičovská rada. Rodiče mohou prostřednictvím zástupců rady vznášet připomínky a návrhy. Zástupci rady se aktivně podílejí na organizování školních akcí.

V letošním roce byla za pomoci rodičů uspořádána výstava podzimních strašáků, dětský karneval, na jaře pak Zahradní slavnost s jarmarkem. Pro děti je pořádán každoročně Den dětí, rozloučení se školáky atd. Pro rodiče pak vánoční besídka nebo besídka ke Dni matek.

Každý měsíc je vydáván zpravodaj, ve kterém mají rodiče rozepsány akce, které školka v následujícím měsíci připravuje, a důležitá sdělení.
Snad nejvíc akcí mateřinku čeká vždy koncem školního roku. Děti se již těší na polodenní výlet na statek do Přítok, na večerní procházku historickou Kutnou Horou a na první noc bez mamky a taťky strávenou ve školce.

„Chceme, aby se dětem ve školce líbilo, a tak již nyní připravujeme akce na příští školní rok,“ uvedla ředitelka školky Jitka Šteflová.

Místo události:
14.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Litovelský Spartan katapultoval Tomáše Tvrdíka na mistrovství světa

Kutná Hora – Kutná Hora bude mít tři překážkové závodníky na říjnovém Mistrovství světa Spartan Race 2016 v americkém Squaw Valley. Společně s Michalem Pavlíkem a Martinou Fabiánovou poletí i Tomáš Tvrdík, který v sobotu skončil na pátém místě Spartan Race Sprint v Litovli.

OBRAZEM: Tajemné kutnohorské pověsti ožily letos naposledy

Kutná Hora - Lidé si dodali ve čtvrtek 25. srpna ve 22 hodin společně odvahy a vydali se romantickými i mystickými uličkami Kutné Hory. Za svitu svící a ohňů je potemnělým městem provedl ponocný, který vyprávěl, co se kolem půlnoci na Horách Kutných dělo. K vidění byl také kat či děsivá smrtka.

V Košicích budou znovu volit nejlepší koláč

Košice - V pořadí již 4. ročník benefičního jarmarku s názvem Koláč pro kostel v Košicích spojený se soutěží pekařů a pekařek o nejlepší tradiční koláč se v obci uskuteční v sobotu 3. září. Program zahájí slavnostní bohoslužba ve 12 hodin, následovat bude přivítání účastníků a zahájení jarmarku Košickým zvoněním. Po vyhlášení vítězů soutěže se lidé mohou těšit i na žonglérské vystoupení či jízdu na ponících.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies