VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náhrada za most: lávka z Malína do Kutné Hory má lidem sloužit již v září

Kutná Hora - Vybudování lávky pro pěší z Malína do Kutné Hory je opět o krok blíže k realizaci. Poslanec Jan Klán poskytl Deníku prostřednictvím ministra dopravy Dana Ťoka novou informaci, že dlouhou dobu diskutovaná lávka by měla být hotová již v září. Její přesné umístění zatím není známé.

13.6.2017
SDÍLEJ:

Demolice malínského mostu pokračujeFoto: Deník / Kovandová Diana

„Nyní je již zpracována a projednávána stavební dokumentace s cílem získat v co nejkratší době stavební povolení,“ uvedl ministr dopravy Dan Ťok. „Už věřím tomu, že se nám podaří lávku z Malína do Kutné Hory vybudovat,“ uvedl místostarosta města Josef Viktora.

Minulý týden se uskutečnilo u malínského nadjezdu další sezení, kterého se zúčastnili příslušní zástupci. „Byli tam zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), Vodohospodářské společnosti Vrchlice-Maleč (VHS) i zhotovitel stavby Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD),“ vyjmenoval Viktora. Projekt na provizorní postavení lávky je již zhotoven. „Všichni účastníci sezení se vyjádřili k vybudování lávky kladně,“ upřesnil místostarosta.

Drážní úřad sice požadoval, aby byla lávka bezbariérová, vzhledem k výjimečné situaci ale bezbariérová nebude. „Lávka totiž poslouží lidem jen na dobu nezbytně nutnou. Až bude malínský most dokončen, bude ihned odstraněna,“ řekl Viktora. A dodal, že by již neměly vzniknout žádné komplikace.

Lidé jsou nadšení. Milan Kutílek z Malína lávku uvítá. „Dojíždím vlakem a na nádraží se nemám v současné době jak dostat. Lávka podle mě ulehčí život mnoha lidem z Malína,“ řekl Milan Kutílek.

Město Kutná Hora chtělo původně realizovat legální přechod přes koleje z Malína do Kutné Hory. Ten ale nebylo možné uskutečnit z bezpečnostních i technických důvodů.

Autor: Diana Kovandová

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z krajského finále starších přípravek v Čáslavi.
137

Gólové dostihy v krajském finále starších přípravek vyhrála Čáslav

Starostka Hvožďan Markéta Balková.
56

Vesnicí Středočeského kraje roku 2017 je obec Hvožďany

OBRAZEM: Žáci představili veřejnosti odpočinkovou zónu

Kutná Hora - Program Extra třída, který podporuje finančními prostředky obecně prospěšná společnost EDUin, dotáhli do konce žáci osmé třídy Základní školy Kamenná stezka.

Díky dotaci pořídí do čáslavské nemocnice 41 nových přístrojů

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Město Čáslav zapůjčilo z rezervního fondu 12 milionů korun čáslavské nemocnici. Finanční prostředky jsou určeny na modernizaci zdravotnické techniky.

Prostřednictvím projektu poznali studenti lépe město Čáslav i jeho široké okolí

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Studenti prvních až třetích ročníků Střední průmyslové školy a obchodní akademie v Čáslavi prezentovali dnes v aule školy své projektové dny, kterým se věnovali v průběhu měsíce června.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 26. června do 2. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies