VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice na sobě pracují, obnovují budovy i přístroje

Aby mohly svým pacientům nabídnout co největší komfort, musí se nemocnice včetně těch na Kutnohorsku stále rozvíjet. A mnohdy se to daří.

10.3.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Například čáslavská nemocnice získala v letošním roce celkem 55 milionů na nové přístroje. Díky ní dojde k obměně 41 přístrojů. Protože se ale jedná o záležitost složitou, vybrala si Nemocnice Čáslav firmu, která zpracuje k výběrovému řízení i potřebnou dokumentaci. Vyhlašovat výběrové řízení pro každý přístroj zvlášť by však bylo náročné.

Nemocnice tak vše vyřeší koupí přístrojů v rámci skupin. Jedna ze skupin tak v sobě seskupí vybavení operačních sálů. Další skupinou by měly být například ultrazvukové přístroje. Ty potřebují obměnu hned na několika odděleních, včetně gynekologie, chirurgie nebo interny.

I když se celý postup může zdát náročný, pacienti by měli první pokroky v čáslavské nemocnici zaznamenat ještě v tomto roce a kompletně by měla být obnova přístrojů hotová do konce roku 2018.

Čtěte také: V Kolíně začal sloužit moderní babybox

Školka pro zaměstnance i veřejnost

Velké plány a investice se chystají také v Oblastní nemocnici Kolín. Co nevidět bude dokončená rekonstrukce bývalé nemocniční svobodárny, kde od června otevře i zařízení péče o děti zaměstnanců. Část kapacity školky nabízí nemocnice i veřejnosti.

V plánu je v Kolíně také rekonstrukce čističky odpadních vod, která by měla přijít na 12 milionů korun. Za posledních pět let se investice do rekonstrukcí, ale i do zkvalitňování a modernizace přístrojového vybavení pohybují kolem 600 milionů korun, přibylo na 400 nových přístrojů. Nákup dalších přístrojů se plánuje i letos.

Čtěte také: Nemocnice se starají o děti svých zaměstnanců, školky otevírají i veřejnosti

Na poliklinice vymění okna

V Kutné Hoře se začalo s opravami. Zde se totiž řadu let čekalo na výměnu nevyhovujících, někde i nefunkčních oken a zateplení fasády polikliniky. Celkem dojde k výměně 677 oken, a to během tří etap. Výměna oken byla naplánovaná podle jednotlivých pavilonů a pater a doprovází ji krátkodobé omezení provozu ambulance. Termín dokončení prací je červen tohoto roku.

Nezahálí se ani v Benešově. Zejména stavebně se benešovská Nemocnice Rudolfa a Stefanie v minulých několika letech rozvíjela poměrně progresivně. V nemocnici se loni zvětšily odstavné plochy k parkování osobních aut, a to především díky demolici staré hematologické stanice. Další místo pro vozy vzniklo vybudováním plochy na louce, která slouží i jako heliport. Zdravotnické zařízení loni také nakoupilo nový CT přístroj a nový 4D ultrazvuk. Předloni pak i magnetickou rezonanci. Budováním nového oplocení areálu zase vedení ústavu myslelo na bezpečnost nemocnice. Investice ale směřovaly i do zařízení uvnitř pavilonů, například na obnovu lůžkového fondu. Na nových postelích už leží téměř 250 pacientů. Pacientky v gynekologicko-porodnickém oddělení zase jezdí rekonstruovaným výtahem.

Čtěte také: Město Kutná Hora je v dobré finanční kondici, říká analýza

Od začátku března má benešovská nemocnice nového ředitele. Lékař Roman Mrva zadal audit všech smluv svých předchůdců. Chce totiž zjistit jejich výhodnost či nevýhodnost pro nemocnici. „Jde především o to některé projekty zastavit nebo posunout do dalších období podle finanční situace nemocnice," vysvětlil mluvčí Petr Ballek. Prioritou při tom zůstává vybudování centrálního příjmu. Hned za ním pak bude posílení controllingového oddělení nemocnice. „Chceme ale pokračovat ve smysluplných projektech a rozvoji nemocnice a v nastavování lepší firemní kultury, a to především v komunikaci nejen navenek, ale i uvnitř organizace," shrnul ředitel benešovské nemocnice Roman Mrva. K rozvoji nemocnice pomohou i stavební akce. Například oprava dětského oddělení či bývalé zdravotnické školy na oddělení lůžek ošetřovatelské péče. V úvahách je ale například i realizace lůžkového oddělení rehabilitace a modernizace interny.

Čtěte také: Benešovská nemocnice se bude rozvíjet i v dalších letech

Autor: Redakce

10.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž skončil v nemocnici po kolizi s býkem

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Dechovkový koncert potěšil ve zručském parku

Zruč n. S. /FOTOGALERIE/ - Na dvě stě milovníků dechovky přišlo do zámeckého parku ve Zruči nad Sázavou na vystoupení kapely Křídlovanka. Koncert byl pořádán za podpory města Zruče nad Sázavou - vstupné zdarma.

Na Kaňku se jezdilo na koni i střílelo z luku

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Syslíci pro Kaňk, tedy stávající organizátoři Jana Krajbychová, Jana Červená, Petr Kobylarz, Pavel Novák a Josef Novotný, připravili v sobotu pro děti, ale i jejich dospělácké doprovody indiánsko westernové léto na kaňkovské louce Jedličkovce.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Generálka Zruče s Hlízovem skončila nerozhodně

Zruč nad Sázavou - K poslednímu zápasu v rámci letní přípravy, tedy k takzvané generálce, nastoupili proti sobě týmy Zruče nad Sázavou a Hlízova. Souboj týmů z Kutnohorska, které se účastní I. B třídy, skončil nerozhodně 1:1.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení