VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sbírka Zvon pro Jakuba brzy dosáhne hranice tří miliónů korun!

Kutná Hora – Na sbírku Zvon pro Jakuba bylo k 14. červnu vybráno neuvěřitelných 2.936.681 korun. Již bylo také zveřejněno ukončení sbírky k 31. srpnu 2017.

15.6.2017
SDÍLEJ:

Nový zvon určený pro kostel svatého Jakuba v Kutné Hoře odlili v nizozemském Astenu ve středu 10. května.Foto: Michaela Fajfrová

Zvon je odlit a v neděli 23. července bude veřejnosti představen. V ten den vrcholí oslavy svátku sv. Jakuba pořádané Římskokatolickou farností Kutná Hora. Letos budou zahájeny již v pátek Koncertem účastníků Letního semináře Klubu sbormistrů v Chrámu sv. Barbory. Rozhodli se sbírku také podpořit a koncert uspořádají jako benefiční.

V sobotu následuje Koncert k oslavě svatého Jakuba – varhany Michal Hanuš a housle Jiří Kuchválek v kostele sv. Jakuba. V neděli po slavnostní mši bude zvon připraven před Vlašským dvorem, kde bude požehnán a následovat bude průvod městem. Zvon umístěný na voze taženým čtyřmi kladrubskými vraníky pojede od Vlašského dvora na Palackého náměstí, ulicí Husovou ke Kamenné kašně a pak zpět ke kostelu sv. Jakuba, kde bude po celé odpoledne vystaven. Poté bude přemístěn na nádvoří Vlašského dvora.

Zde jej budou moci návštěvníci vidět až do jeho vyzdvižení na věž kostela. To je naplánováno na sobotu 7. října. O týden později, v neděli 15. října, po dopolední mši nastane velký svátek. Uslyšíme nový zvon Jakub Maria poprvé zvonit. Bude to po dlouhých 75 letech, co byly zvony z kostela sv. Jakuba konfiskovány a odvezeny pro válečné účely. Myslím, že to pro nás všechny bude opravdu velký svátek.

Sbírka ještě nekončí. Z vybraných peněz byla zatím zaplacena záloha na výrobu zvonu, během letních měsíců budou probíhat práce na opravách zvonové stolice a statického zajištění věže. Předpokládané celkové náklady na pořízení zvonu a související práce přesáhnou hranici 3.500.000 Kč.

Malvína Krepsová, za sbírku Zvon pro Jakuba

Autor: Redakce

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z krajského finále starších přípravek v Čáslavi.
137

Gólové dostihy v krajském finále starších přípravek vyhrála Čáslav

Starostka Hvožďan Markéta Balková.
56

Vesnicí Středočeského kraje roku 2017 je obec Hvožďany

OBRAZEM: Žáci představili veřejnosti odpočinkovou zónu

Kutná Hora - Program Extra třída, který podporuje finančními prostředky obecně prospěšná společnost EDUin, dotáhli do konce žáci osmé třídy Základní školy Kamenná stezka.

Díky dotaci pořídí do čáslavské nemocnice 41 nových přístrojů

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Město Čáslav zapůjčilo z rezervního fondu 12 milionů korun čáslavské nemocnici. Finanční prostředky jsou určeny na modernizaci zdravotnické techniky.

Prostřednictvím projektu poznali studenti lépe město Čáslav i jeho široké okolí

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Studenti prvních až třetích ročníků Střední průmyslové školy a obchodní akademie v Čáslavi prezentovali dnes v aule školy své projektové dny, kterým se věnovali v průběhu měsíce června.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 26. června do 2. července naposledy rozloučí se svými blízkými.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies