VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Signalizace na přejezdu se vypíná, řidiči se to nedozví

Zbraslavice/ Maximální opatrnosti by měli dbát všichni řidiči projíždějící přes vlakový přejezd ve Zbraslavicích.Jak jsme již informovali, světelná signalizace se na večer vypíná a vlak přijíždějící kolem dvacáté hodiny ze Zruče nad Sázavou tak projíždí v tu chvíli zcela nezabezpečeným přejezdem.

5.6.2008 2
SDÍLEJ:

Železniční přejezd ve Zbraslavicích.Foto: DENÍK:Martin Vaněk

Redakce získala dopis Správy železniční dopravní cesty, kterým orgán mimo jiné zodpovědný za bezpečné a funkční železniční přejezdy reagoval na žádost zastupitelů Zbra〜slavic o zdůvodnění nefunkčnosti zařízení a jeho dodatečné zabezpečení informační do〜p〜ravní značkou.

Tady se o svou bezpečnost stará řidič sám

Z textu dopisu vyplývá, že uvedení zabezpečovací signalizace mimo pro〜voz je způsobeno výlukou služby za〜měst〜nanců mezi půl osmou hodinou večer a čtvrtou hodinou ranní. „Zabezpečovací zařízení nelze na tomto přejezdu upravit tak, aby bez přítomnosti dopravního zaměst〜nance došlo na přejezdu k výstraze,“ uvádí se v textu dopisu Správy železniční dopravní cesty zastupitelům Zbra〜slavic.

Zabezpečení přejezdů tak nahrazuje, jak již v předchozím článku uváděla tisková zpráva Českých drah, pomalý přejezd vlaků a opakované výstražné houkání. Jsou-li v tomto případě pochopitelné adekvátní technicko-organizační příčiny takového postupu, zůstává již rozum zcela stát nad neochotou odpovědného orgánu vůbec slyšet o umístění alespoň informační značky.

„Zákon říká, že pokud na výstražnících přejezdového za〜bezpečovacího zařízení nesvítí žádné světlo, stará se řidič o svoji bezpečnost sám,“ tak zní závěry reakce Správy železniční a dopravní cesty.

Jinými slovy ve chvíli, kdy se všechny orgány státní správy od ministerstev až po policii snaží snížit počty smrtelných dopravních nehod na našich silnicích a České dráhy realizují nákladnou informační kam〜paň Bezpečné přejezdy, vyznívá poněkud prostě znějící apel na opatrnost přejíždějících řidičů znač〜ně paradoxně. Přitom náklady na umístění takovéto cedulky jsou v každém případě zcela zanedbatelné.

Zastupitelstvo stále požaduje informační ceduli

Rozhořčení zastupitelé obce Zbraslavice se však na svém posledním zasedání v úterý večer shodli, že ve svém úsilí o umístění alespoň informační tabule nepoleví.

„Vysvětlení, které jsme obdrželi, nás v žádném případě neuspokojilo. Nezabezpečený přejezd je nebezpečný, právě proto, že většina řidičů očekává, že bude funkční. Chceme, aby u něj byla umístěna informační tabule,“ zareagoval starosta Zbraslavic Ondřej Havlovic.

„Rozhodli jsme se, že pošleme naši žádost o nápravu na odbor dopravy Středočeského krajského úřa〜du, který se pokusí dále v této věci jednat,“ dodal Havlovic.

Zajímavé na podivném zabezpečení přejezdu je ale mimo jiné také skutečnost, že se světelná výstraha nakonec pře〜〜ce jen spouští, ale až poté co je vlaková souprava bezpečně mimo přejezd.

Autor: Martin Vaněk

5.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Indiánsko westernové léto na Kaňku
89

Na Kaňku se jezdilo na koni i střílelo z luku

 Julie Fabo se narodila 12. srpna jako prvorozená dcera rodičům Lence a Robertovi ze Žlebů. Holčička po narození vážila 3350 gramů a měřila 50 centimetrů.
9

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Generálka Zruče s Hlízovem skončila nerozhodně

Zruč nad Sázavou - K poslednímu zápasu v rámci letní přípravy, tedy k takzvané generálce, nastoupili proti sobě týmy Zruče nad Sázavou a Hlízova. Souboj týmů z Kutnohorska, které se účastní I. B třídy, skončil nerozhodně 1:1.

OBRAZEM: Na Veteran Rallye přijelo přes 30 unikátních vozů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Více než tři desítky nablýskaných krasavců se v sobotu sjelo do Kutné Hory na devátý ročník Veteran Rallye spojené se Srpnovým hodováním.

Hudební léto u Dačického ukončila Dunajská vlna

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Sérii koncertů pod souhrnným názvem Kutnohorské hudební léto u Dačického, pořádanou již tradičně spolkem Kultura do města pod baldachýnem letitých stromů na zahradě stylového restaurantu Dačický v Kutné Hoře, uzavřelo pro letošek brněnské uskupení Dunajská vlna.

KRÁTCE: Výstava fotoklubu v Čáslavi je k vidění do neděle

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Kutnohorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení