VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za nejlépe napsanou pověst stráví celá školní třída den ve středověku

Kutnohorsko - Novou literární soutěž pro žáky základních škol vyhlásilo občanské sdružení MAS Lípa pro venkov. Děti budou mít za úkol co nejlépe zpracovat pověst či legendu vztahující se k památným stromům, hradům, tvrzím či kostelům na uzemí obcí, které jsou členy občanského sdružení. Oceněny budou tři nejlepší slohové práce. Tři školní třídy tudíž získají možnost prožít den ve středověku na tvrzi v Malešově.

5.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Tomas Blumenstein

Pravidla soutěže

Místní akční skupina Lípa pro venkov o.s.

vyhlašuje

SOUTĚŽ „NEZNÁMÉ POVĚSTI KUTNOHORSKA“

Ve Zbraslavicích dne 3. 3. 2009

1.1 Vyhlašovatel soutěže
MAS Lípa pro venkov, občanské sdružení
Zastoupená: Ondřejem Havlovicem, předsedou sdružení
Sídlo: Zbraslavice 7, 285 21 Zbraslavice
IČ: 27035565

1.2 Kontakty na kancelář
Jméno: Mgr. Radek Tvrdík - tel: 724 106 051
Ludmila Škorničková - tel: 777 199 737

Adresa pro zaslání: Lípa pro venkov o.s.
Zbraslavice 7, 285 21 Zbraslavice
e-mail: radek.tvrdik@centrum.cz, info@lipaprovenkov.cz

2. Předmět a cíl soutěže:
Předmětem soutěže je literární zpracování pověstí, které mají vztah k území, na němž působí MAS Lípa pro venkov o.s. Cílem je shromáždit a vybrat nejlepší dětmi zpracované pověsti o obcích, hradech, zámcích, kostelech a jiných významných stavbách, památných stromech či přírodních útvarech v našem okolí. Podmínkou je, aby tato pověst nebyla dosud publikována v běžně dostupné literatuře (Kutnohorské pověsti, Od Sázavy k Labi…). Podklady lze čerpat od pamětníků, kronikářů obcí nebo i z vlastní fantazie. Podmínkou je pouze územní vazba na lokalitu ve vašem okolí. Soutěž se vyhlašuje jako veřejná anonymní jednokolová soutěž pro žáky základních škol v územní působnosti MAS Lípa pro venkov. Hodnotí se originalita námětu a literární zpracování.

3. Účastníci soutěže:
Soutěže se mohou zúčastnit žáci ZŠ v územní působnosti MAS Lípa pro venkov prostřednictvím svých učitelů českého jazyka.

4. Vyhlášení soutěže
- oznámením na internetové adrese www.lipaprovenkov.cz
- oznamovacími dopisy distribuovanými na příslušné ZŠ

5. Práce přihlášené do soutěže, rozsah a přílohy
5.1 Počet soutěžních prací
Počet soutěžních prací od účastníků soutěže není omezen.

5.2 Rozsah textu
Slohová práce bude psána čitelným rukopisem na papíře formátu A4 v rozsahu od jedné do tří stran textu. Strany budou pevně spojeny, aby nemohlo dojít k jejich záměně. Každá soutěžní práce bude na začátku označena názvem.

5.3 Další přílohy
Takto napsané soutěžní práce budou shromážděny za každou třídu a vloženy do neprůhledné obálky formátu A4. Každá obálka bude kromě soutěžních prací obsahovat i kontaktní údaje – název ZŠ, třídu, jméno a příjmení zúčastněných žáků, název práce a telefon a e-mail na kontaktní osobu. Tyto údaje budou v menší samostatně zalepené obálce s nápisem „AUTOR“.
6. Závazný způsob označení soutěžních prací
Soutěžní práce budou prezentovány anonymně. Žádná část nesmí obsahovat popis, heslo ani jinou grafickou značku, která by mohla vést k porušení anonymity. Obálka s texty bude zalepena a neporušena a bude označena nápisem: „Neznámé pověsti Kutnohorska“.

7. Podání soutěžních prací
Soutěžní práce lze odevzdat osobně zástupci vyhlašovatele soutěže v kanceláři MAS v pracovních dnech mezi 8 až 16 hodinou nebo prostřednictvím České pošty na adresu vyhlašovatele. Mimo úřední hodiny je možno předání soutěžních prací domluvit telefonicky na tel: 724 106 051 nebo na e-mailu radek.tvrdik@centrum.cz.

8. Porota
O výběru vítězných prací bude rozhodovat tříčlenná komise ustanovená Radou sdružení. Pokud by u některého z porotců vznikla podjatost – spojení s některou prací či vazba na autora některého z návrhů, je povinen uvést tuto skutečnost a zdržet se v daném případě hodnocení soutěžní práce a hlasování.

9. Ceny pro účastníky soutěže
9.1 Ceny
Odměněny budou tři nejlepší soutěžní práce. Získaná cena se bude vztahovat na celý třídní kolektiv. O jiném rozdělení cen či jejich neudělení může porota rozhodnout pouze ve výjimečných případech. Toto své rozhodnutí musí zdůvodnit do protokolu o průběhu soutěže. Oceněné kolektivy získají nárok na jednodenní program připravený na tvrzi v Malešově a to včetně dopravy tam i zpět.

9.2 Termín předání cen
Ceny budou vyhlašovatelem předány do 30 dnů po vyhlášení výsledků soutěže porotou.

10. Základní termíny soutěže
10.1 Datum veřejného vyhlášení soutěže
Datum veřejného vyhlášení soutěže se stanovuje na 3. 3. 2009.

10.2 Datum odevzdání soutěžních prací
Datum odevzdání soutěžních prací se stanovuje do 16 hodin dne 30. 4. 2009 a to pro případ osobního i poštovního podání.

10.3 Datum konání hodnotícího zasedání soutěžní poroty
Jednání poroty k hodnocení soutěžních návrhů se uskuteční 4. 5. 2009.

10.4 Datum oznámení výsledků soutěže
Lhůta pro oznámení výsledků soutěže se stanovuje nejpozději do 10 dnů od rozhodnutí poroty o udělení ceny, nejdéle však 15. 5. 2009.

10.5 Lhůta k předání odměny
Lhůta k předání ceny se stanovuje na 30 dnů od vyhlášení výsledků soutěže.

11. Odvolání soutěže
Soutěž smí odvolat vyhlašovatel ze závažných důvodů.Vyrozumění o odvolání soutěže bude provedeno stejným způsobem, jakým došlo k jejímu vyhlášení.

12. Klauzule o akceptování soutěžních podmínek
Vyhlašovatelé, členové poroty a pomocné orgány soutěže se zavazují dnem vyhlášení soutěže dodržovat tyto soutěžní podmínky. Odevzdáním soutěžních návrhů vyslovují soutěžící souhlas se všemi podmínkami soutěže a s rozhodnutími soutěžní poroty učiněnými v jejich rámci a v souladu s nimi.

13. Svolení k užití autorského díla
Soutěží práce se stávají majetkem občanského sdružení Lípa pro venkov o.s. Autoři těchto prací udělují vyhlašovateli souhlas bezúplatně užít jejich díla pro veškeré účely a formy propagace vyhlašovatele. Neoceněné a neodměněné návrhy budou po ukončení soutěže vráceny autorům pouze na výslovnou písemnou žádost. Odevzdáním soutěžních prací vyslovují soutěžící souhlas s bezplatnou reprodukcí, zveřejněním a publikací svých soutěžních prací v rámci propagace soutěže a jejich výsledků.

14. Náležitosti oznámení a vyhlášení výsledků soutěže
Výsledek soutěže oznámí vyhlašovatel prostřednictvím sekretariátu soutěže všem zúčastněným ZŠ. Po konečném rozhodnutí soutěže poroty vyhlásí vyhlašovatel výsledky na www.lipaprovenkov.cz.

15. Protokol o průběhu soutěže
Ze zasedání poroty bude pořízen „Protokol o průběhu soutěže“, jehož správnost ověří svým podpisem osoba předsedající porotě a potvrdí osoba zapisující. „Protokol o průběhu soutěže“ bude obsahovat zejména:
a) zápisy z průběhu jednání poroty včetně výsledků všech hlasování
b) seznam všech posuzovaných soutěžních prací
c) posouzení všech soutěžních návrhů
d) rozhodnutí o udělení ceny
e) prezenční listina ze zasedání poroty
Kopie protokolu o průběhu soutěže bude zveřejněna na www.lipaprovenkov.cz

16. Schválení soutěžních podmínek
Tyto soutěžní podmínky byly schváleny v konečném znění vyhlašovatelem dne 2. 3. 2009.

Za MAS Lípa pro venkov o.s.


Ondřej Havlovic Mgr. Radek Tvrdík
předseda manažer

Seznam obcí v občanském sdružení naleznete na internetové adrese: www.lipaprovenkov.cz

Zdroj: www.lipaprovenkov.cz

Autor: Martin Vaněk

Místo události:
5.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Jak reklamovat koupený dům či byt

Fotbalisté se potřetí utkali o putovní pohár pojišťovny Generali

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Zbraslavické hřiště hostilo již třetí ročník fotbalového turnaje. O vítězství bojovala čtyři mužstva. Vítězem se stal již potřetí tým Real Top Praha.

Na letišti se promítalo, odehrál se leteckých amatérských filmů

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - V sobotu proběhl na letišti ve Zbraslavicích již 13. Festival leteckých amatérských filmů, který každoročně pořádá Filmové studio Zruč nad Sázavou ve spolupráci s Aeroklubem Zbraslavice za finanční podpory Ministerstva kultury české republiky a města Zruče nad Sázavou.

Kácovská pouť přinesla i šnečí závody

Kácov /FOTOGALERIE/ - Ke konci léta patří neodmyslitelně tradiční kácovská pouť. I letos tomu nebylo jinak, spousta zábavy pro malé i velké. Kolotoče, houpačky, autíčka, cukrová vata, vietnamské nudle, perníková srdce, to vše patří již léta k této akci. Návštěvníky až z Prahy dovezl v sobotu opět historický posázavský pacifik.

Kořínek ztrátu snížil, ale na body už Čáslav nedosáhla

Kratonohy - Fotbalisté Čáslavi na výhru z prvního kola Fortuna Divize C nenavázali. V sobotním utkání druhého kola prohráli Čáslavští 1:3 na hřišti Kratonoh.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení