VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BLANKA OLIŠAROVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hraběnka Emma ze Zruče pomáhala raněným v lazaretu

Zruč nad Sázavou – První světová válka významně zasáhla do života prostých lidí, žijících v tehdejších českých zemích. Potýkali se s nedostatkem potravin.

Návštěvníci ranče si vyzkoušeli pobyt v teepee i hod tomahavkem

Kozohlody – Odpoledne s atmosférou jak vystřiženou ze starých westernů si v sobotu odpoledne užili velcí a především malí návštěvníci II. Westernového dne na Ranči Dalu v Kozohlodech.

Diváci přihlíželi porážce křižáků za zvuku písně Ktož sú boží bojovníci

Semtěš – Bitva mezi husity a křižáky vzplála v sobotu po čtvrté hodině odpolední na hřišti v Semtěši. Boj na život a na smrt mezi husity a křižáky se zde rozhořel poprvé, a to díky iniciativě místního spolku Beřkovských ze Šebířova.

Hasiči z Poličan slavili 90 let, průvod obcí zahájil zvuk požární sirény

Poličany – Kulaté výročí 90 let své existence oslavili v sobotu po poledni hasiči z Poličan. Ti se společně s ostatními obyvateli obce sešli před místní hasičskou zbrojnicí.

OBRAZEM: Páteční Tyjátr fest nabídl koncert, divadlo i tanečnici pole dance

Kutná Hora - Kaňk - Jubilejní 15. ročník festivalu Tyjátrfest nabídl pestrý program i v pátek večer.

Křižovatku U Podlipných 
v Kutné Hoře uzavřou plynaři

Kutná Hora – Po výstavbě kruhového objezdu se nadále řidiči v Kutné Hoře potýkají s komplikacemi. Pokračují totiž práce na rekonstrukci plynovodu, které byly v Kutné Hoře zahájeny na začátku července.

OBRAZEM: Kácovskou pouť letos zpestřil již 48. ročník šnečích závodů

Kácov - Na autobusovém nádraží v Kácově se letos opět v rámci Kácovské pouti uskutečnily oblíbené šnečí závody. Zakladatelem této tradice se stal Láďa Men uspořádal a jeho odkaz je stále živý.

KRIMI MIX: Řidič zatáčku, jeho i spolujezdkyni zachránily pásy

Perštejnec – O štěstí mohou hovořit devětasedmdesátiletý řidič Škody Felicia a jeho osmasedmdesátiletá spolujezdkyně, které bezpečnostní pásy při nehodě ochránily před závažnějším zraněním.

Řidič auta se těžce zranil poté, co narazil do hliněného valu silničního příkopu

Čáslavsko – K dopravní nehodě, která skončila těžkým zraněním řidiče, došlo v neděli 17. srpna kolem půl deváté ráno na silnici I/38, a to ve směru od Havlíčkova Brodu na Horky u Čáslavi.

Klobouky nosím i v běžném životě, lidé se ke mně potom chovají vřeleji

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Zatímco pánové o víkendu obdivovali nablýskané staré veterány, dámy si užily módní přehlídky podniku Dantes pod vedením Radky Chabičovské. Ta návštěvníkům představila nejen cestovní obleky, včetně klobouků a dalších doplňků, ale i společenské šaty a plavky z 20. let minulého století.

OBRAZEM: Traktory ve Volavé Lhotě překonávaly vodní příkop

ZÁLUDNOSTI TRATI na poli u Volavé Lhoty nedaleko Vlastějovic zdolávaly o víkendu dvě desítky traktoristů v rámci třetího ročníku Traktoryády.

OBRAZEM: Při závodech v Kutné Hoře se veteráni potýkali se smyky

Kutná Hora – Staré vozy z počátku minulého století, řidiči v kloboucích a dámy s paraplaty. Tak vypadaly posádky v některých případech i devadesátiletých automobilů, mezi kterými nechyběly vozy značky Fiat, Škoda, Wikov, ale i Cadillac nebo Rolls Royce.

OBRAZEM: Kutnohorskou kocábku 2014 déšť nepotopil

Kutná Hora - Jedenatřicátý ročník Kutnohorské kocábky se uskutečnil v sobotu 16. srpna ve parku pod Vlašským dvorem. Hudební festival country, folku a bluegrassu zalévaly od začátku dešťové přeháňky.

Otec se syna už nedočkal, dva dny před jeho návratem zemřel

Čáslav – Píše se rok 1913. Na vojnu rukuje tehdy jednadvacetiletý Jan Kunášek (1893 – 1921), jeden ze čtyř synů Františka Kunáška, žijícího na statku v Čejkovicích.

Na přehlídku veteránů dorazí dva Hupmobily, je jim 103 let

Kutná Hora – Přehlídka retro automobilů, která se uskuteční v sobotu 16. a v neděli 17. srpna v Kutné Hoře v rámci Veteran Rallye, potěší příznivce vozidel z Kutné Hory a okolí letos již po šesté.

Více barev a aplikací: Obce modernizují webové stránky

Kutnohorsko - Internet vyžívá stále více lidí. S počtem uživatelů ale rostou i jejich nároky na aktuálnost obecních webových stránkách. I proto některé obce na Kutnohorsku v poslední době obnovují a modernizují své oficiální webové portály stránky.

V letadle se výšek není třeba obávat, mozek pod sebou vnímá pevnou podlahu

Rohozec – Svezení v ultralehkém letadle a prohlídku leteckých modelů si v sobotu 2. srpna užili děti i dospělí na letišti v Rohozci, kde se uskutečnilo 22. setkání příznivců ultralehkého létání a leteckých modelářů.

Zruč se navrátila do dob císaře pána. Na slavnost přijel i voják Josef Švejk

Zruč nad Sázavou – Do doby před sto lety se přenesli návštěvníci již 14. ročníku Historických slavností v zámeckém parku ve Zruči nad Sázavou, které se letos nesly v duchu 1. světové války a první republiky.

OBRAZEM: Diváci si užili večerní představení na nádvoří Vlašského dvora

Kutná Hora - Divadelní představení s názvem Poslední číše pana Mikuláše si užili v sobotu večer od 20 hodin na nádvoří Vlašského dvora v Kutné Hoře milovníci divadla a historie.

OBRAZEM: Rodáci ze Souňova se sešli na hřišti při pečeném seleti

Souňov - Poprvé uspořádali veliké letní setkání obyvatelé a rodáci Souňova.

Při návratu z fronty vojáci obdivovali zahalené Turkyně

Semtěš – S osudy Josefa Miřijovského, vojáka ze Zbyslavi (1878 – 1950, který se po skončení války v roce 1919 konečně navrací domů do vlasti ke své rodině, jsme naše čtenáře seznámili již v minulém sobotním vydání, a to díky objevu jeho dochovaného deníku. Ten se jako zázrakem objevil v rodině Škvařilových ze Semtěše.

Po čtvrt roce! Návštěvníci Stavy mysli chválí, někteří se i vrací

Kutná Hora - Do světa pocitů přenáší návštěvníky Galerie Středočeského kraje (GASK) nová stálá expozice Stavy mysli - Za obrazem. Ta byla veřejnosti slavnostně představena 24. dubna a od té doby slaví úspěchy.

Voják ve svém deníku popsal dlouhou cestu z války domů

Semtěš – Opatrně otáčím starými zežloutlými listy malého notýsku, který má své nejlepší časy už dávno za sebou. Zahnědlé mapy a skvrny dávají tušit, že notýsek musel přečkat řadu nepříznivých situací.

Řidiči slaví! Kruhový objezd na Karlově je končeně hotov

Kutná Hora Pohodlné cestování bez zdlouhavého čekání na červené na semaforu si nyní užívají řidiči, projíždějící Kutnou Horou. Kruhový objezd na Karlově je již hotov.

Ve městech přibudou kamery, ohlídají ulice i hráz rybníka

Kutnohorsko – O dvě nové kamery budou v nejbližší době rozšířeny kamerové systémy v Kutné Hoře a Čáslavi.

Cukrovar stále čeká na kupce, investor z Belgie ztratil zájem

Kutná Hora – Jedním z dalších úkolů, které čekají na podzim nové zastupitelstvo města Kutná Hora, zůstane i nadále hledání vhodného zájemce o odkoupení bývalého Tellerova cukrovaru v Kutné Hoře.

Tatínek se vracel domů šest let, poznal přitom Singapur i Cejlon

Čáslav – Listuji zažloutlými listy starého alba. Na fotografiích je vidět vojáky při slavnostních přehlídkách, na sibiřských pláních, válečné lodě, japonské gejši, obyvatelky Singapuru i Suezský průplav.

Zahradní slavnosti na Kačině nabídly piknik v parku, jízdu v kočáře i přehlídku

Svatý Mikuláš – Slunečné počasí provázelo v neděli odpoledne Zahradní slavnosti hraběnky Chotkové, které se odehrály na zámku Kačina. „Trochu jsme se obávali, aby nezačalo pršet, ale nakonec se nám vydařilo," sdělila ředitelka zámku Alena Štecherová.

KRIMI MIX: Opilý cyklista narazil po smyku do stromu

Holšice – S pohmožděninami dolních končetin a zlomenou klíční kostí vyvázl cyklista, který 11. července jel po páté hodině odpolední po silnici III/3369 z Kácova směrem na Zruč nad Sázavou. Jak informovala kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková, čtyřiapadesátiletý cyklista nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré vozovce a p

OBRAZEM: Kopec v Ratajích nad Sázavou v sobotu zdolávalo 67 veteránů

Rataje nad Sázavou - Prudký kopec v Ratajích nad Sázavou, vedoucí kolem místního zámku, v sobotu 12. července zdolávalo ve dvou kolech 67 veteránů z řad aut i motocyklů. 

OBRAZEM: Na hladinu čáslavského rybníka vyplula i oblíbená kosatka Willy

Čáslav – Druhému ročníku Čáslavské neckyády přálo v sobotu od 13 hodin počasí.

Pradědeček se z války šťastně vrátil, následky si však nesl do konce života

Zruč n. Sáz. /Bohdaneč – Sto let již uplynulo od roku, kdy bya vyhlášena první světová válka. Tehdy to pro muže znamenalo jediné: rozloučit se se svými rodinami a odebrat se sloužit v rakousko-uherské armádě.

Z prodejny v Kutné Hoře zmizela tři kola, škoda jde do statisíců

Kutná Hora – Rozbitá výloha, vykradený obchod a škoda více než sto šedesát tisíc. Tak skončil noční nájezd zloděje na prodejnu cyklistických potřeb v ulici Sokolská v Kutné Hoře.

OBRAZEM: Zručský Dvůr v sobotu rozpumpovala kapela Jaksi Taksi

Zruč nad Sázavou - Kapely známé z rádií i regionální skupiny jako jsou Zelenina nebo Ultima přinesl v pátek a sobotu Zručský minifest, který se uskutečnil v prostorách Zručského Dvora ve Zruči nad Sázavou.

Cyklisté se po nové stezce projedou z Čáslavi až do Vrdů

Čáslav/Vrdy – Další dva kilometry nové cyklostezky si již v letošním roce užijí sportovci na Čáslavsku. Na současnou stezku vedoucí kolem Čáslavi přes Koudelov do Filipova se napojí cyklostezka vrdská.

Infocentrum u chrámu sv. Barbory prošlo stavebními úpravami

Kutná Hora - Své služby návštěvníkům Kutné Hory poskytnou u chrámu sv. Barbory zaměstnanci infocentra v nově zrekonstruovaných prostorách.

Magna Moravia: Inspirací pro naše červené uniformy byli švédští vojáci

Čáslav /ROZHOVOR/ – Nad prostranstvím před kostelem sv. Petra a Pavla v Čáslavi znějí pokyny k palbě. Vzápětí třeskne salva z několika mušket, které bravurně ovládají mušketýři v červených kabátech.

Operní týden v Kutné Hoře letos provází magická čtyřka

Kutná Hora - Letošní rok je Rokem české hudby. Výročí velikánů českého hudebního nebe připomene také program kutnohorského Operního týdne.

KRIMI MIX: Vandal zdevastoval Toyotu

Krchleby – Zcela poškrábanou Toyotu našel její majitel v obci Krchleby. V uplynulých dnech prozatím policii neznámý vandal u volně zaparkovaného auta poškrábal lak na všech jeho částech. To mu však nestačilo – podle prvotních informací kutnohorské policie ještě poškodil okna u předních a zadních dveří na pravé straně vozu. Majiteli tak díky tomuto vandalskému kousku vznikla podle předběžného odhadu škoda ve výši 150 tisíc korun.

Sekání trávy u silnic má daný řád: začíná se na přejezdech

Kutnohorsko – Traktory s nastaveným sekacím ramenem potkávají v posledních týdnech řidiči na silnicích na Kutnohorsku. Pro jejich bezpečnost totiž silničáři vysekávají trávu podél komunikací.

AKTUALIZOVÁNO

Jakub Vágner naštval chataře, nelíbí se jim úpravy Katlova

Červené Janovice – /ROZHOVOR/ Silné emoce provázely středeční setkání známého rybáře Jakuba Vágnera se zastupiteli města Kutná Hora a chataři od rybníka Katlov u Červených Janovic.

Hasiči z Vrdů oslavili výročí, chybí jim už jen nová zbrojnice

Vrdy – Kulaté výročí své existence si minulý víkend připomněli členové Sboru dobrovolných hasičů Vrdy. V rámci celodenních oslav si příchozí prohlédli nejen ukázky práce hasičů i policistů, ale i nejnovější hasičskou techniku.

Volby na Kutnohorsku: většina starostů chce radnici uhájit

Kutnohorsko – Již jen pár měsíců mají starostové na přípravu na podzimní komunální volby. Jak většina z nich prozradila, svého postu se nechtějí jen tak vzdát a pokusí se jej obhájit i v následujícím čtyřletém volebním období.

Z doby před vstupem do Unie si pamatuji na fronty na hranicích

Kutná Hora – Spisovatelský talent a jasný pohled na věc prokázala Helena Böhmová, studentka z Církevního gymnázia v Kutné Hoře. Její esej s názvem „V kůži europoslance" zabodovala v krajském kole studentské literární soutěže Naše Evropa.

Výstava ve Zruči představí korespondenci i věci vojáků z I. sv. války

Zruč nad Sázavou – Pohled na osobní věci vojáků, bojujících v I. světové válce, včetně jejich korespondence si mohou od soboty 7. června dopřát všichni milovníci historie, a sice v rámci výstavy s názvem Proč mámy pláčou.

Seriál Kutnohorského deníku: Máte ,,svůj" strom? Podělte se o něj se čtenáři

Kutnohorsko /VÝZVA/ – Památné stromy jsou ozdobami a chloubami mnoha měst i obcí po celé republice. A Kutnohorsko není výjimkou. Mezi desítkami památných urostlých dřevin zde najdeme buky, duby, lípy, ale i javory a dokonce douglasku tisolistou.

Sestřičky z lazaretu, vojáci 
i občané vzdali čest padlým

Zruč nad Sázavou – Fanfáry v podání kapely slavnostně vyhrávají na náměstí MUDr. Svobody ve Zruči nad Sázavou. Přesně před sto lety, v roce 1914, byl právě zde vybubnován začátek I. světové války.

Pradědečkův traktor nabídl projížďky v historické technice

Čáslav – Traktory – veterány i nové kousky mohli tento víkend již po jedenácté obdivovat návštěvníci akce Pradědečkův traktor, kterou tradičně organizuje Muzeum zemědělské techniky Čáslav.

Kačina se pochlubí obnoveným anglickým parkem

Svatý Mikuláš – Chloubou v podobě kompletně zrenovovaného anglického parku se v rámci projektu Víkend otevřených zahrad 15. června představí zámek Kačina ve Svatém Mikuláši.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT