VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DIANA KOVANDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

"Oranžová" Čáslav volila ANO

Kutnohorsko - Kutnohorsko se od celostátního výsledku voleb neodklonilo. Zvítězilo zde hnutí ANO. Jeho lídr Andrej Babiš zde získal i nejvíce preferenčních hlasů, bylo jich 3083. Celkově ANO získalo 11689 hlasů, což je 31,79 procenta.

Kutnohorsko volí! O hlasování je velký zájem

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Lidem není osud jejich země lhostejný. Alespoň tak to vypadalo podle slov členů volebních komisí v průběhu pátečního dne v Kutné Hoře.

Lidé dnes začnou volit své zástupce do poslanecké sněmovny

Kutnohorsko – Volební místnosti se otevřou po celém okrese již dnes ve čtrnáct hodin. Občané si tak budou moci zvolit své zástupce do poslanecké sněmovny. Zatímco v obcích bývají volební místnosti nejčastěji na obecních úřadech, najdou se i netradiční místa.

ANKETA: Proč jdete letos k volbám?

Kutnohorsko - Ptali jsme se obyvatel Kutnohorska, zda se chystají k volbám.

Zavřeno, protestujeme. Tak to vypadalo v ordinacích lékařů

Kutnohorsko – Žádné ševelení čekajících pacientů, žádný křik právě přeočkovaných dětí. Jen prázdné čekárny a ordinace. Tak nějak to vypadalo v ordinacích ambulantních lékařů na Kutnohorsku. Důvod byl prostý: zapojili se do jednodenní celostátní stávky, v níž protestovali proti byrokracii a nedostatečnému financování svých praxí.

V Lorci se konal veletrh učebních a studijních oborů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Veletrh učebních a studijních oboru se uskutečnil ve středu 18. října v kulturním domě Lorec.

Z Kutnohorska chce do sněmovny 45 lidí

Kutnohorsko - Do parlamentních voleb vstupuje letos ve Středočeském kraji celkem dvacet šest stran. O křeslo se bude ve středních Čechách ucházet celkem 855 kandidátů a mezi nimi nechybí ani lidé z Kutnohorska.

Zítra k lékaři nechoďte, ordinace zůstanou zavřené

Kutnohorsko – Lékaři a ambulantní specialisté se chystají 18. října, tedy zítra, zavřít na jeden den své ordinace. Důvod je jasný. Chtějí tak protestovat proti byrokracii a nedostatečnému financování svých praxí. Pokud nebude lékařům v budoucnu vyhověno, jsou připraveni zavírat své ordinace opakovaně a dokonce i na delší dobu.

KRÁTCE: Děti i dospělí si užijí drakiádu

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Řidiče trápí silnice mezi Čáslaví a obcí Vrdy

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Uzavřená silnice vedoucí z Čáslavi do obce Vrdy trápila řidiče celé léto. Ti jsou ale nešťastní i nyní, když mohou po opraveném úseku projíždět. Při opravách, které provádělo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), totiž došlo na silnici I/17 k oddělení souběžného drážního tělesa od komunikace.

KRÁTCE: Hubertova jízda vzdá hold patronu jezdců, myslivců a lovců

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Čáslavská škola slaví 80 let od založení

Čáslav /FOTOGALERIE/ - 80. výročí od založení slaví v těchto dnech Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie v Čáslavi. V pátek 13. října zahájil oslavy hudebním vystoupením student Ladislav Horálek.

Kvůli arsenu na Kaňku provádí zdravotní studii

Kutná Hora – Výskyt arsenu na Kaňku je problém, který řeší obyvatelé této lokality řadu let. Radnice se stále snaží problém arsenových hald, které nejsou nijak zajištěné, vyřešit. „V loňském roce jsme využili dotační výzvy z programu Životního prostředí a požádali o dotaci na zpracování dokumentu. Ten bude do budoucna podkladem při řešení zabezpečení středověkých odvalů z dolů na Kaňku,“ připomněla Kateřina Hladíková z Městského úřadu Kutná Hora.

KRÁTCE: Na konec sezony uspořádají motorkáři tradiční vyjížďku

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

KRÁTCE: V klubu Česká 1 pokřtí Nanoseféra své nové CD

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Uspořádají poznávací pochod okolo Bohdanče

Bohdaneč - Patnáctý ročník poznávacího turistického pochodu okolo Bohdanče se uskuteční tuto sobotu. Zájemci se sejdou od 6.30 do 14.30 hodin u bohdanečské sokolovny, kde bude start poznávacího pochodu.

KRÁTCE: Za malínským křenem vyrazí lidé tento víkend

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

Zvonice kostela svatého Jakuba přivítala zvon Jakub Maria

Kutná Hora /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Stovky zvědavců byly v sobotu 7. října svědky nevídané události, při které byl do věže kostela svatého Jakuba na Havlíčkově náměstí v Kutné Hoře vyzdvihnut nový zvon Jakub Maria. 

OBRAZEM: Na Kačinu se opět po roce vrátily jezdecké slavnosti

Svatý Mikuláš - Zámecké jezdecké slavnosti se uskutečnily v sobotu 7. října na zámku Kačina ve Svatém Mikuláši. Na návštěvníky čekaly ukázky jezdeckého umění, Hubertova jízda, ale i stánky s rozmanitým sortimentem. Nechyběla ani výstava automobilů - veteránů.

Čáslav versus Kutná Hora. Jak se žije sportovcům?

Kutnohorsko – Ve druhém díle našeho seriálu se zaměříme na sportoviště a provozované sporty v obou městech. Ačkoliv obě mají společné to, že jim prozatím chybí víceúčelová sportovní hala, sportovci zde využití najdou v mnoha odvětvích.

OBRAZEM: Radostné chvíle prožili tanečníci při své první prodloužené

Kutná Hora - Svoji první prodlouženou absolvovali frekventanti kurzu A z Taneční školy Novákovi. Tanečníci svým rodičům a prarodičům předvedli, jaké tance se prozatím naučili. Děvčata obdarovávala své taneční partnery kapesníčkem, chlapci věnovali dívkám korále.

OBRAZEM: Na Hlínování dohlížela v Hlízově Lada Lisá

Hlízov - Již popáté uspořádali v Hlízově takzvané Hlínování. Děti i dospělí si v pátek 6. října vytvořili pod vedení Lady Lisé dekorace pro sebe a své blízké. Tentokrát malí i velcí modelovali dekorace s vánoční tematikou. Hlínování se konalo v kulturním domě.

KRIMI MIX: Zloděj se vloupal do kanceláře

Kutnohorsko - Přinášíme vám krimi zprávy z regionu.

Nad Kutnohorskem řádí vítr, hasiči odklízejí popadané stromy

Kutnohorsko – Kvůli nárazovému větru, který řádil ve čtvrtek 5. října v dopoledních i odpoledních hodinách na Kutnohorsku, se na vozovkách objevovaly popadané stromy.

Policisté pátrají po zloději, který se vloupal do stavební buňky

Církvice - Kutnohorští policisté přijali oznámení o vloupání do stavební buňky, ke kterému došlo zřejmě v noci na 4. října.

OBRAZEM: Čáslav hostila krajské mistrovství v orbě

Čáslav - Třetí ročník mistrovství Středočeského kraje v orbě se uskutečnil ve čtvrtek 5. října od 9 hodin na pozemcích Školního statku Středočeského kraje v Čáslavi. Akce, která je již zavedena pod názvem Polní den, se konala společně s výstavou anglonubijských koz. Studenti Střední zemědělské školy Čáslav si pro tento den připravili také doprovodný program.

Středisko Na Sioně pracuje s využitím behaviorálních technik

Kutná Hora – Středisko Na Sioně poskytuje od roku 2004 ranou péči, která provází rodiny dětí se specifickými potřebami od narození do 7 let. Působí po celém Středočeském kraji. Služba je zdarma a provádí se převážně v domácím prostředí.

Městské lázně se po letní pauze otevřely veřejnosti

Čáslav - Po pravidelné letní přestávce se pro veřejnost opět otevřely městské lázně v čáslavském areálu Vodranty. Stejně jako v letech minulých mohou zájemci nyní využívat plavecký bazén, saunu i páru.

Slavnosti na Kačině potěší milovníky koní

Svatý Mikuláš - Již tradiční Zámecké jezdecké slavnosti potěší všechny milovníky koní na zámku Kačina tuto sobotu od 10 do 17 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení