VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DIANA KOVANDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Na burze práce se představilo hned šedesát zaměstnavatelů

Kutná Hora - Úřad práce ve spolupráci se Spolkem kutnohorských podnikatelů a Galerií Středočeského kraje připravil na středu 21. března burzu práce. Ta se konala od 10 do 16 hodin v areálu bývalé jezuitské koleje. Na šedesát významných zaměstnavatelů zde nabídlo volná pracovní místa z okresů Kutná Hora, Kolín, Pardubice, Chrudim, Benešov a Havlíčkův Brod. Součástí burzy byla i poradenská činnost úřadu práce, jehož zaměstnanci zájemcům pomohou se sestavením životopisu nebo přípravou na pracovní pohovor.

Zákaz kouření skoro po roce: majitele barů stále rozčiluje

Kutnohorsko – Pomalu končí první zima, kdy platil protikuřácký zákon. Provozovatelé barů a hospod ho na Kutnohorsku stále vnímají dost negativně. A přidávají se k nim i jejich zákazníci.

OBRAZEM: V Preghausu Vlašského dvora se nyní prodávají velikonoční dekorace

Kutná Hora – Oblastní charita Kutná Hora pořádá v těchto dnech Velikonoční prodejní výstavu. V Preghausu Vlašského dvora jsou vystaveny rukodělné výrobky charitních středisek a přizvaných prodejců. Zítra bude velikonoční výstava otevřena od 9 do 16 hodin a ve čtvrtek pak od 9 do 12 hodin. 

Chataři se vrací do svých sídel. Budou překvapeni?

Kutnohorsko – Na konci března se každoročně spousta chatařů vrací do svých letních sídel. Na některé z nich ale může čekat i nemilé překvapení. Pokud je totiž jejich chata v klidné části některé z vesniček, a během zimních měsíců ji skoro nikdo nenavštíví, je možné, že si ji vyhlédnou zloději.

Na Kamence se budou prvňáci vzdělávat inovativním způsobem

Kutná Hora – Začátek školního roku 2018/2019 nebude pro Základní školu Kamenná stezka v Kutné Hoře pouhou rutinou. Tato škola bude jedinou v Kutné Hoře, kde začne fungovat vzdělávací program Začít spolu. Ten se zcela odlišuje od bežného vzdělávání.

Potvrzeno: kaly na skládku v Čáslavi určitě nepůjdou

Čáslav – Je to zhruba rok, co veřejností nejen v Čáslavi začala hýbat zpráva, že by se měly na čáslavskou skládku vozit toxické karcinogenní kaly z Ostravy. 

OBRAZEM: Dřevíčkovou dílničku si užily děti ve Vlkanči

Vlkaneč - Děti v Mateřské škole Vlkaneč si užily ve středu 14. března dopoledne Dřevíčkovou dílničku. Vytvořily si dřevěnou kačenku.

Lidé nevěří vlastním očím. Zničil umělecké dílo Tesaře

Čáslav – Žhavým tématem v posledních dnech v Čáslavi je jeden ze dvou „vítacích“ objektů.

KRMI MIX: Policisté naměřili muži přes dvě promile

Kutnohorsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

Lidé si dovolené na léto kupují už teď, chtějí ušetřit

Kutnohorsko – I když ještě ani nezačalo jaro, mnozí už řeší letní dovolené. Právě březen je každoročně měsícem, kdy mají cestovní kanceláře plné ruce práce.

Na karnevale v Křeseticích nechyběl jamajský bob ani opičák

Křesetice - Karneval v Křeseticích se konal v sobotu 10. března od 20 hodin v místní sokovně. Ve fantazii se meze opravdu neklady, nechyběl jamajský bob, opičák, uklízečka, princezna nebo pirát. 

Dárců krve je dost, další ale nemocnice neodmítá

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Dobrých skutků není nikdy dost. Jedním z nich je i darováním krve. I když je na Kutnohorsku dostatek dárců, zájemci se vždy mohou přidat. 

OBRAZEM: V rámci předtančení vtrhli maturanti na parket ve svěracích kazajkách

Kutná Hora - Maturitní ples třídy C4B Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře se konal v pátek 9. března. Maturanti zahájili ples originálním předtančením, do kterého vtipně zakomponovali i svého třídního učitele.

OBRAZEM: Marek Škubal vystavuje v Kutné Hoře škrábané kresby

Kutná Hora - Vernisáž výstavy Marka Škubala s názvem Bůh odporných věcí se konala v pátek 9. března od 17 hodin v Galerii Felixe Jeneweina. Marek Škubal zde vystavuje 65 škrábaných kreseb.

Kaštanovou alej nakonec nepokácí

Kutná Hora - Po několikahodinové diskuzi s občany, kteří byli zásadně proti pokácení kaštanové aleje na Žižkově v Tyršově ulici, se starosta Kutné Hory Josef Viktora rozhodl, že zatím nebude pokácena. 

Kutnohorská radnice chce kaštanovou alej pokácet

Kutná Hora – Protože žhavé diskuze o pokácení aleje šestnácti vzrostlých kaštanů na Žižkově v Tyršově ulici nebraly konce, rozhodla se kutnohorská radnice svolat setkání. Na tom chtěla zejména těm, kteří jsou proti pokácení aleje, vysvětlit, proč jsou pro pokácení celé aleje.

KRÁTCE: V Chlístovicích připravují novou školku

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu

Cvičit chodí v první části roku víc lidí, často nevydrží

Kutnohorsko – Zejména lidé bojující s nadváhou se vždy prvních pár měsíců v roce snaží zhubnout a začnou navštěvovat fitness centra. Jinak tomu není ani na Kutnohorsku, kde touto dobou vždy zájem o osobní trenéry roste. „Každoročně je po novém roce nárůst lidí ve fitness centru o patnáct až dvacet procent vyšší,“ potvrdil Jiří Dejmal z Fitness centra Kutná Hora.

OBRAZEM: V Červených Janovicích hrála na hasičském plese skupina 4G

Červené Janovice - Hasičský ples se konal v Červených Janovicích v sobotu 24. února. K poslechu a tanci hrála po celý večer skupina 4G. Nechyběla ani bohatá tombola.

Zemřela Marie Koudelová, nejstarší Kutnohořanka

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Zemřela Marie Koudelová, nejstarší rodačkou a zároveň nejstarší obyvatelkou Kutné Hory. Žena, která by 9. března oslavila již 104. narozeniny, prožila bohatý život, vychovala tři děti, měla spoustu vnoučat a pravnoučat a v neposlední řadě i přátel, kteří na ni s láskou vzpomínají.

OBRAZEM: Na Kaňkovský masopust dorazil vodník, čert, nechyběl ani medvěd

Kutná Hora - Kaňkovský masopust byl zahájen 24. února kolem půl desáté před bývalou radnici. Masopust zahájil starosta Kutné Hory Josef Viktora. 

Dětem na Kutnohorsku začaly jarní prázdniny

Kutnohorsko – Jarní prázdniny začaly na Kutnohorsku. Každoročně spousta rodin s dětmi odjíždí na hory, kde si po celý týden užívají zimní radovánky. Jsou ale i rodiny s dětmi, kde si rodiče nemohou vzít dovolenou, a tak se děti po celý týden musí zabavit jinak. Na Kutnohorsku si mohou vybrat z bohatého programu.

OBRAZEM: V Kutné Hoře natáčejí třetí sérii televizního seriálu První republika

Kutná Hora - Třetí série televizního seriálu První republika se natáčí v pátek 23. února v kutnohorské ulici Česká.

V kutnohorské nemocnici zrušili zákaz návštěv

Kutná Hora - Kutnohorská nemocnice zrušila od pátku 23. února zákaz návštěv. Zákaz návštěv byl rovněž zrušen i v kolínské nemocnici.

Žáci představili tradiční jídla z Indonésie, Malajsie a dalších zemí

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Žáci ze Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře si tento týden intenzivně procvičují anglickou konverzaci. Do školy totiž v rámci projektu Edison dorazili zahraniční studenti z Indonésie, Malajsie, Kostariky, Ruska, Brazílie a Taiwanu.

Se studenty besedovala na kutnohorském gymnáziu Dana Drábová

Kutná Hora - Zajímavá beseda se konala ve středu 21. února dopoledne na kutnohorském Gymnáziu Jiřího Ortena. Pozvání totiž přijala předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

Natáčení První republiky se vrací do Kutné Hory

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ – Třetí série televizního seriálu První republika se bude opět natáčet také v Kutné Hoře. Filmařský štáb lidé ve městě potkají už tento pátek.

V Dačického domě zněly v úterý dopoledne verše v podání mladých recitátorů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Regionální kolo recitační soutěže „Ten verš ti tiše říkám…“ se uskutečnilo v úterý 20. února v Dačického domě. V první kategorii soutěžili František Ručka, Kristýna Čtveráčková, Salome Poživilová, Aneta Petrů, Přemysl Cejhon a Kateřina Štainerová.

Čáslav a Drobovice propojí cyklostezka

Čáslav – Čáslavští cyklisté mohou mít radost. V budoucnu totiž vznikne nová cyklostezka z Čáslavi do Drobovic. Potvrdil to starosta města Jaromír Strnad. „V současné době máme zpracovanou studii. Přesně už víme, kudy cyklostezka povede,“ uvedl čáslavský starosta.

Novou zbrojnici využijí ještě letos

Zruč nad Sázavou – Dobrovolní hasiči ze Zruče nad Sázavou, jejichž činnost funguje od roku 1886, se budou koncem léta radovat ze zrekonstruované hasičské zbrojnice. Město získalo na tuto akci dotaci z Integrovaného operačního systému ve výši 6,2 milionu korun. „Opravy hasičské zbrojnice potrvají do konce srpna,“ uvedl zručský starosta Martin Hujer.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT