VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DIANA KOVANDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Méně hracích automatů? Hráčům se to nelíbí

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Před hernou na čáslavském náměstí postávala třicetiletá žena. Už přesně věděla, kam má pro svého manžela zajít, protože výherní automaty v restauracích nebo na benzinových pumpách již hráči nenajdou. V zoufalství čekala před hernou na svého manžela, který tam trávil už druhou hodinu. "Manžel nechce na léčení v žádném případě. Nepomáhají výčitky, zákazy, hádky, zkrátka nic," stěžuje si žena z Čáslavi. Ta se svého muže, který je na hracích automatech závislý, snaží odstřihnout i od veškerých financí.

Herecká škola oslaví páté výročí

Kutná Hora – Tylova herecká škola se již slušně „zabydlela“ na kutnohorské umělecké scéně a mezi vzdělávacími a volnočasovými zařízeními v regionu. Není divu, uplynulo již pět od jejího vzniku.

Smutná bilance: počet dopravních nehod stoupl

Kutnohorsko – Počet nehod na silnicích na Kutnohorsku v loňském roce stoupl. Došlo zde celkem ke 683 dopravním nehodám, což je o 83 více, než v roce 2016. Podle statistik loni policisté řešili 23 dopravních nehod, kde sehrál roli alkohol, 128 nehod si pak vyžádalo lehké zranění a 19 nehod zranění těžší. Tragicky pak nehody skončily pro 5 lidí. „Celková škoda se vyšplhala na zhruba 40,563 milionu korun,“ uvedla kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Chřipka je na vzestupu, kutnohorská nemocnice zakazuje od soboty návštěvy

Kutná Hora - Výskyt akutních respiračních onemocnění v okrese Kutná Hora přesáhl v šestém týdnu roku 2018 epidemický práh. Aktuálně je nemocných na 100 000 obyvatel na Kutnohorsku 1799 lidí. To je vzestup nemocnosti oproti minulému týdnu o 15,2 procent.

Oprava historického mostu se protáhne

Kamenné Mosty /FOTOGALERIE/ - Kompletní rekonstrukcí prochází historický most ve vsi Kamenné Mosty poblíž Žlebů. Původně měly být opravy dokončeny letos v dubnu. Nakonec byl ale termín posunut až na srpen.

Čáslavští studenti si vyzkoušeli fyzické policejní testy

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Studenti Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Čáslavi si ve čtvrtek 8. února v dopoledních hodinách měli možnost vyzkoušet fyzické testy. Ty jsou jedním z kritérií k přijetí k Policii České republiky.

Otočený směr řidiče překvapil

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Dopravní zmatek vyvolala včerejší změna značení v jednosměrné uličce, kterou Jungmannovo náměstí ústí do Sokolské ulice.   

Lidé riskují svůj život. Svou cestu si zkracují přes železniční dráhu

Čáslav - Čáslavští policisté provádějí kontroly na železnici opakovaně několikrát v roce, přesto se situace u některých cestujících nelepší. Lidé riskují tučnou pokutu v příkazním řízení na místě, či ve správním řízení, ale zejména ohrožují svůj život a zdraví.

OBRAZEM: Zavzpomínali na kapelníka Miroslava Jiřištu

Kutná Hora - Tylovo divadlo v Kutné Hoře se zaplnilo v úterý 6. února posluchači, pro které připravil producent hudebních pořadů na kutnohorsku Antonín Novotný Vzpomínkový zábavný večer na zdejšího muzikanta, zpěváka a kapelníka Miroslava Jiřištu. Ti spolu připravovali jubilejní 20. Hudební pořad k Mirkovým devadesátinám, které by oslavil 08. února 2018. Bohužel osud rozhodl jinak a Mirek Jiřišta odešel do muzikantského nebe dne 2. listopadu loňského roku. 

Chřipka postupuje! Nejvíce nemocné jsou školní děti

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Nemocných stále přibývá. V minulém týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenaný vzestup celkové nemocnosti o 22,1 procenta. Celková nemocnost činila 1837 onemocnění na sto tisíc obyvatel, a jedná se tedy již o epidemický výskyt. Ani Kutnohorsku se chřipky nevyhnuly.

Děvčata si v pátek zatančila hip hop

Kutná Hora - V kutnohorském Domě dětí a mládeže Dominik trénovala děvčata v pátek 2. února dopoledne hip hop. Zpříjemnila si tak pololetní prázdniny.

Pozor! V okolí Kutné Hory budou odstraňovat souše

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Městské lesy a rybníky Kutná Hora budou v letošním roce pokračovat v těžbě suchých stromů v okolí Kutné Hory, především v lokalitě na Kaňku. Ty uschly v důsledku nepříznivých klimatických podmínek v minulých letech. „Jedná se o rekreační lesy, kde se pohybuje velké množství lidí. Proto musíme stromy vytěžit v co nejkratší době, aby nedošlo například k úrazu pádem suchých stromů nebo větví,“ uvedl Stanislav Peroutka, který je jednatelem společnosti Městské lesy a rybníky Kutná Hora.

Sláva! Město získalo 124 milionů na knihovnu

Kutná Hora – O krok blíže k realizaci je projekt kutnohorské knihovny ve školní budově Na Náměti. Starosta Kutné Hory Josef Viktora potvrdil, že město získá dotaci, která by měla pokrýt až 95 procent z celkových výdajů. „Máme přiznáno necelých 124 milionů korun, přičemž celkové náklady jsou stanoveny na 148 milionů korun. Letos by měly být zahájeny přípravné práce,“ řekl Viktora.

Kriminalisté pátrají pro majiteli zabitého psa

Kutná Hora - Kriminalisté pátrají po majiteli zabitého psa. Pes byl s největší pravděpodobností kříženec jezevčíka a jiného plemene se středně dlouhou srstí, hnědočerné barvy a s výškou v kohoutku 30 centimetrů.

Policisté pátrají po muži z kamerového záznamu

Čáslav - Dopravní policisté pátrají po totožnosti dosud neznámého muže z kamerového záznamu.

Svou ulici má mít malíř i koudelník, míní občané

Kutnohorsko - Tylova, Ortenova, Vocelova nebo Šultysova ulice. I tak si Kutnohořané připomínají své rodáky a osobnosti spjaté s městem. A v některých případech i náměstí.

Žáci v Kutné Hoře dostali pololetní vysvědčení

Kutná Hora - I žáci v Kutné Hoře dnes dostali svá pololetní vysvědčení. Na Základní škole Kamenná stezka v Kutné Hoře převzali žáci druhé třídy vysvědčení od třídní učitelky Yvetty Jeřábkové.

KRÁTCE: Hasičům v Kozohlodech zahraje skupina Universum

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Taxík Maxík je v Kutné Hoře velmi oblíbený

Kutná Hora - Je to již rok, co začal ulicemi Kutné Hory brázdit senior taxi s názvem Taxík Maxík. Stále je o něj velký zájem. Vždyť jen průměrný počet přepravovaných osob za jeden den je dvacet.

Výsledek voleb je třeba respektovat, říkají politici

Kutnohorsko - Názory politiků na Kutnohorsku na Miloše Zemana v roli prezidenta se různí. Shodují se však, že je výsledek více než nutné respektovat.

OBRAZEM: Hasičům hrála v obci Potěhy kapela Noční můry

Potěhy /FOTOGALERIE/ - Třetí hasičký ples okrsku číslo sedm se konal v sobotu 27. ledna v obci Potěhy. K poslechu a tanci hrála skupina s názvem Noční můry.

OBRAZEM: Souňovští myslivci si zatančili

Souňov /FOTOGALERIE/ - Myslivecký ples se konal v sobotu 27. ledna v Souňově. K poslechu a tanci hrála přítomným skupina Universum.

Druhé kolo prezidentských voleb v sobotu 27. ledna na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Druhé kolo prezidentských voleb 2018 pokračovalo v sobotu 27. ledna i na Kutnohorsku. Volební komise se shodovaly, že zájem o prezidentské volby je velký.

Maturanti Gymnázia Jiřího Ortena si užili svůj ples v retro stylu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Maturitní ples třídy V8A Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře se konal v pátek 26. ledna od 19 hodin v kulturním domě Lorec. Maturanti si jej užili v retro stylu. K poslechu a tanci hrála skupina Paragraf 202.

Mladí herci rozsvítili starý sklad

Kutná Hora - Školáci objevili staré skladiště, ve kterém nakonec našli inspiraci pro příběh svého chystaného divadelního představení. Tak by se dala ve stručnosti charakterizovat hra s názvem Ve starém skladu se svítí, kterou na jevišti Malé scény Tylova divadla uvedli ve čtvrtek 25. ledna mladí umělci Tylovy herecké školy.

Druhé kolo prezidentských voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Úderem 14. hodiny se otevřely volební místnosti po celé republice. Podívejte se na fotografie z volebních místností na Kutnohorsku.

Do objektů Českého muzea stříbra loni dorazilo přes 130 tisíc návštěvníků

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Do objektů Českého muzea stříbra, kterými je Hrádek, Tylův a Kamenný dům, zavítalo v loňském roce celkem 133.289 návštěvníků. Je to přesně o dvě procenta méně, než v roce 2016.

KRÁTCE: Maškary budou před domy tančit polku i valčík

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

Budík se opravuje, získá nový ciferník

Kutná Hora - Je to už déle než tři měsíce, co byl demontován z Palackého náměstí budík. Důvodem byla jeho renovace. Kdy se ale hodiny na své místo vrátí, v tuto chvíli není jisté.

KRÁTCE: Děti z Dobrovítova a Dědic budou tančit na karnevale

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT