VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DIANA KOVANDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Galerie se přestěhuje do Sankturinovského domu

Kutná Hora – Galerii Felixe Jeneweina v Kutné Hoře čekají ještě v tomto roce velké změny. „Do konce října by se měla kutnohorská galerie přestěhovat do Sankturinovského domu,“ potvrdil místostarosta Josef Viktora.

Do tajů kynologie mě zasvětil krašský ovčák Apollón, říká Marjánka Kociánová

Kutná Hora, Lucembursko – Marjánka Kociánová vyhrála v Lucembursku první místo na Mistrovství Evropy agility mládeže. Kutnohorskému deníku zodpověděla pár otázek.

KRIMI MIX: Neznámý pachatel poškrábal auto. Škoda je 20 tisíc korun

Kutnohorsko - Přečtěte si přehled krimi zpráv.

Past na zloděje: krádežím kol zabrání mikročipy

Kutnohorsko – Nejlepší ochranou proti krádežím kol je v současné době jejich mikročipování. K tomuto kroku v minulosti přistoupila i Městská policie Kutná Hora. Majitelé cenných jízdních kol si tak mohli nechat své kolo označit takzvaným mikročipem. Kolo pak bylo zaneseno do centrálního registračního systému, což usnadní identifikaci po odcizení.

V kutnohorské knihovně zahájili výstavu černého humoru

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vernisáž výstavy The Tap Tap načerno se uskutečnila v kutnohorské knihovně v pondělí 2. října. Jedná se o výstavu černého humoru, která je k vidění v galerii v průchodu knihovny. "Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem," uvedla z kutnohorské knihovny Martina Bičíková.

Řidič včas nezareagoval a způsobil nehodu. Poté nadýchal 1,95 promile

Církvice - Devětašedesátiletý řidič vozidla Škoda Fabia projížděl v neděli 1. října po silnici číslo I/38 ve směru od obce Drobovice k obci Církvice. "Na přímém úseku silnice nestačil zareagovat včas na zastavení kolony vozidel před ním a narazil do předním stojícího obytného přívěsu připojeného k vozidlu Škoda Superb. Vlivem nárazu došlo ke střetu tohoto vozidla s před ním stojícím vozidlem značky Peugeot," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

KRÁTCE: Uspořádají poznávací pochod okolo Bohdanče

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska!

Přes náměstí bude zřejmě jezdit jen jedna linka městské dopravy

Kutná Hora – Městská autobusová doprava v Kutné Hoře se dočká již v letošním roce větších změn. Autobusy budou totiž nově zajíždět přímo do centra. Původně měly být hned po dokončení oprav v ulici Česká nasazeny dvě nové linky s čísly 8 a 9. Protože je ale zkušební provoz velmi nákladný, dopravní komise vyhodnotila, že by bylo lepší do zkušebního provozu, který by trval jeden rok, uvést pouze jednu linku. „Budeme o tom ještě jednat,“ uvedl kutnohorský místostarosta Josef Viktora.

Odzvonilo školnímu zvonění? Názory se různí

Kutnohorsko - Stává se v poslední době již trendem, že ve školách přestává zvonit. Například na Základní škole Jana Palacha v Kutné Hoře se rozhodli to bez zvonění zkusit od září tohoto roku. „Jedná se zatím o zkušební provoz. Co jsem slyšela ohlasy, na prvním stupni si to učitelé pochvalují, na druhém už méně, když nejsou žáci na začátku hodiny na svém místě,“ uvedla ředitelka Základní školy Jana Palacha Jaroslava Drabešová.

KRÁTCE: V klášteře ochutnají vína

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Pozor! Od 1. října dochází ke změně jízdního řádu

Kutná Hora - Ke změně jízdního řádu městské hromadné dopravy linky 10 dojde již v neděli 1. října, a to na trase hlavní nádraží - Kaňk a Malín. Zrušeny budou spoje, které nebyly využívané, a jezdili jimi méně než čtyři cestující.

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Rozkopaná Kremnická je minulostí. Konečně!

Kutná Hora – Uzavření Kremnické ulice působilo v minulosti v Kutné Hoře komplikace v dopravě. Ty jsou ale nyní konečně pryč. „Kremnická ulice bude dnes uvedena do oboustranného provozu,“ řekl stavbyvedoucí Josef Čermák. V současné chvíli je již hotová opěrná zeď, taktéž chodníky pro pěší a veřejné osvětlení. Tedy vše, co mělo být hotovo už 1. září. Oproti původnímu záměru byla navíc provedena ještě oprava vozovky před školou.

KRÁTCE: Válka vypukne na Lipině

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Muž řídil pod vlivem alkoholu. Policisté mu naměřili 2,3 promile alkoholu

Rataje nad Sázavou - Devětačtyřicetiletý muž řídil v pondělí 25. září po 13. hodině vozidlo Škoda Octavie ve směru od obce Zalíbená směrem na obec Rataje nad Sázavou. "Před obcí Kozojedy přejel v pravotočivé zatáčce do protisměru, kde se střetl v tu chvíli projíždějícím vozidlem značky Citroen Jumper," řekla kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Řidička dostala smyk, utrpěla lehká zranění

Vinice - Vozidlo Škoda Felicie řídila ve směru od obce Podhořany k obci Vinice v úterý 26. září šestačtyřicetiletá žena. "Při průjezdu levotočivou zatáčkou uvedla vozidlo do smyku a přejela do opačného směru, kde narazila s vozidlem do protějšího svahu silničního příkopu. Náraz vozidlo roztočilo a opět následně narazilo do svahu, kde zůstalo stát," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: V Čáslavi hořela lokomotiva

Čáslav - K požáru lokomotivy, která táhla nákladní vlak, došlo ve středu 27. září za stanicí vlakového nádraží v Čáslavi. "Požár byl lokalizován před půl druhou," řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

O taneční lekce je zájem, baví mládež i dospělé

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Na podzim je obvykle na parketech kulturních domů plno. Konají se totiž taneční kurzy. Ty bývají pro řadu středoškoláků důležitým krokem v jejich životě. Kromě základů společenského tance se zde naučí i základy společenské chování. Na Kutnohorsku vyhledávají zájemci dvě taneční školy, které zde mají už tradici.

Neznámý pachatel poškrábal u zaparkovaného automobilu přední dveře

Čáslav - Čáslavští policisté šetří případ poškození vozidla, ke kterému došlo v neděli 24. září v obci Žleby. "Dosud neznámý pachatel zde na parkovišti v ulici Polní poškodil vozidlo Škoda Fabia. U zaparkovaného automobilu poškrábal pravé a levé přední dveře, pravý a levý blatník a na přední kapotu vyryl znak kosočtverce," řekla policejní mluvčí Vendulka Marečková. Způsobená škoda se pohybuje kolem 15 tisíc korun.

OBRAZEM: Policisté a hasiči hledali v rámci taktického cvičení dvě osoby

Kutnohorsko – Taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému (IZS) se uskutečnilo v úterý 26. září odpoledne v blízkosti městyse Malešov. Cvičná pátrací akce se odehrávala v členitém terénu. Závěru taktického cvičení se zúčastnila i záchranná služba.

Policisté pátrají po neznámém pachateli, který zapálil kontejner

Kutná Hora - Policisté z Kutné Hory šetří případ zapálení kontejneru a popelnice, ke kterému došlo v Kutné Hoře v neděli 24. září "Dosud neznámý pachatel zde v ulici Družební zapálil jeden modrý plastový kontejner na papír a v ulici Puškinská plastovou popelnici," uvedla kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková. Celková způsobená škoda je předběžně 5.500 korun. K zapálení došlo v noční době od 23 hodin do 23.30 hodin.

Čáslav bude znovu hostit krajské mistrovství v orbě

Čáslav – Třetí ročník mistrovství Středočeského kraje v orbě se bude konat ve čtvrtek 5. října od 9 hodin na pozemcích Školního statku Středočeského kraje v Čáslavi.

Retail centrum chtějí otevřít již za měsíc

Kutná Hora - Stavba retail centra v Ortenově ulici v Kutné Hoře rychle postupuje a pomalu už se blíží do konce. „Pokud nebudeme mít žádné problémy s kolaudací, chceme otevřít retail centrum v Kutné Hoře poslední týden v říjnu,“ řekl Daniel Matějka z developerské společnosti InterCora, která nové centrum ve městě staví.

Krátce z Kutnohorska

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

Povede podchod do Malína? Ano, ale až za pár let

Kutná Hora /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ – Dlouho zamýšlený projekt prodloužení nádražního podchodu do Malína je opět ve hře. Přípravy na jeho realizaci se prý dokonce již rozjíždějí. Potvrdil to místostarosta Kutné Hory Josef Viktora. „Prvním krokem bude odkoupení pozemků, které v současné době patří Českým drahám. Pokud půjde vše podle plánů, budou pozemky v majetku města ještě do konce tohoto roku,“ předeslal Viktora.

Policisté hledají svědky z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti osob z kamerového záznamu v Kutné Hoře. "Osoby na fotografiích z kamerového záznamu mohou poskytnout informace k případu sprejerství, o kterém jsme informovali 11. září. Svým svědectvím mohou přispět k dopadení pachatele, či objasnění těchto případů," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Chodce srazilo v ulici Československých legionářů nákladní vozidlo

Kutná Hora - Ke střetu nákladního vozidla s chodcem došlo v pondělí 25. září v Kutné Hoře. "Kolem desáté hodiny dopoledne šel chodec po přechodu pro chodce v ulici Československých legionářů, kde došlo ke střetu s projíždějícím vozidlem," řekla policejní mluvčí Vendulka Marečková. Chodec utrpěl zranění a následně byl převezen do nemocnice.

Zubaři na Kutnohorsku mají plné kapacity

Kutnohorsko – I když chodí do ordinace zubních lékařů někdo nerad, s bolestmi zubů či potřebou výměny plomby tam spěchá člověk vždy. Na Kutnohorsku je nyní kolem třiceti zubařů. Žádný z nich ale v současné době nepřijímá nové pacienty. Kvůli takovéto situaci si téměř všichni svého zubaře drží, protože přestoupit není kam.

Krátce: Při běžeckém závodu se rozezní zvon Jakub Maria

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT