VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA KRATOCHVÍLOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nízkoprahové centrum z bývalé družiny nebude

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V bývalé družině Základní školy Jana Palacha nízkoprahové centrum nevznikne. 

Senioři by od září mohli jezdit zadarmo

Kutná Hora - Městská autobusová doprava doznala před nedávnem výrazných změn. Do centra Kutné Hory začaly 11. černa zajíždět autobusy nové linky č. 6. Nyní to vypadá, že by se z další poměrně radikální změny mohli těšit zejména senioři nad 70 let. Ti by totiž už od září měli jezdit městskou dopravou úplně zadarmo.

Školní rok skončil, hurá na prázdniny!

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Školní rok 2017/2018 skončil a žákům základních a středních škol na Kutnohorsku začaly v pátek 29. června letní dvouměsíční prázdniny. Do školních lavic znovu usednou v pondělí 3. září.

Cvičení Sky Avenger 2018 skončilo. Piloti strávili ve vzduchu 215 hodin

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Českoamerické cvičení Sky Avenger 2018, které se na čáslavském letišti odehrávalo od 18. června, skončilo. Čeští a američtí stíhači sváděli vzdušné souboje, plánovali a realizovali komplexní mise, doplňovali palivo ve vzduchu a spolupracovali s leteckými návodčími. Celkem ve vzduchu strávili 215 hodin a realizovali 153 letů.

Počasí Stříbření nepřálo, lidé ale nakonec přišli

Kutná Hora – Předposlední červnový víkend patřil v Kutné Hoře sedmadvacátému ročníku Královského stříbření Kutné Hory. Divácky oblíbená akce, která do města vždy přiláká tisíce návštěvníků, se ale letos musela vyrovnávat s nepřízní počasí.

Kořeny obcí sahají až do raného středověku

Kutnohorsko /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ – Dávná historie je v regionu patrná téměř na každém kroku. Unikátní data z Českého statistického úřadu (ČSÚ) o prvních zmínkách o obcích a jejich částech v rámci celé České republiky, které má Deník k dispozici, to jen potvrzují. Časová škála zahrnuje první doložené zprávy od roku 900 do roku 1900.

Nejlepší studentský nápad získal padesát tisíc korun

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Buď fit! To je vítězný nápad soutěžního projektu Lepší místo ve škole v Kutné Hoře. Studentský tým z Gymnázia Jiřího Ortena si po velkém finále odnesl šek na 50 000 korun, aby mohl začít realizovat workoutové hřiště přímo u své školy.

Dovolená zažívá boom, lidé cestují o sto šest

Kutnohorsko – Téměř jedna čtvrtina českých domácností si podle statistik nemůže dovolit odjet ročně alespoň na týdenní dovolenou. Středočeši se z tohoto pohledu nevyhýbají průměru, alespoň jednu týdenní dovolenou ročně si nemůže dovolit dvacet osm procent z nich.

Obyvatelé sídliště Šipší se dočkají lepší cesty i parkoviště

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Odkup pozemků od Státního statku Čáslav, o kterém městští zastupitelé rozhodli letos v březnu, má další příjemnou “dohru”. Úvozová cesta ze sídliště Šipší směrem k rozhledně na Kaňku dostane nový kabát. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora.

Zastupitelé schválili vznik nové příspěvkové organizace

Kutná Hora – Městská společnost Průvodcovská služba se s konečnou platností promění. V tomto týdnu se na tom shodli městští zastupitelé a „požehnali“ tak předchozímu rozhodnutí radních, zřízení příspěvkové organizace města Kutná Hora "Průvodcovská služba Kutná Hora příspěvková organizace".

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Autobus srazil chodkyni u přechodu v Kutné Hoře

Kutná Hora - U přechodu na křižovatce ulici Československých legionářů a Česká v Kutné Hoře srazil autobus v pátek 22. června chodkyni. Aby toho nebylo málo, došlo následně také ke kolizi dvou osobních automobilů, jejichž řidiči se více věnovali sledování dění, než samotné jízdě.

Stříbření dá letos prostor i šermířům z Kutné Hory

Kutná Hora – O nadcházejícím víkendu se znovu otevřou brány do historie Kutné Hory a doby největší slávy královského horního města. Na svou každoroční návštěvu opět přijede král Václav IV. s chotí Žofií a celým dvorem. Město totiž bude patřit sedmadvacátému ročníku Královského stříbření Kutné Hory.

Vyhlášku o hazardu zastupitelé zatím neschválili

Kutná Hora - Kutnohorští zastupitelé měli na stole obecně závaznou vyhlášku o regulaci hazardních her ve městě.

OBRAZEM: Operní týden nabídl druhý hudební večer

Kutná Hora - Druhý hudební večer festivalu Operní týden Kutná Hora se konal v úterý 19. června v zahradách Galerie Středočeského kraje.

Dopravní hřiště v Kutné Hoře dostane nový kabát

Kutná Hora - Je to definitivní. Dopravní hřiště v areálu Domu dětí a mládeže (DDM) Dominik Kutná Hora se dočká kompletní rekonstrukce. Potvrdil to starosta města Josef Viktora.

Socha koudelníka má svoji aplikaci

Kutná Hora - Koudelník. Jediná socha v Kutné Hoře a možná v Česku, která má svojí aplikaci.

Začalo mezinárodní cvičení Sky Avenger 2018

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Mezinárodní cvičení Sky Avenger 2018 začalo prvními letovými akcemi včera v odpoledních hodinách na 21. základně taktického letectva v Čáslavi.

Druhý Sklenářův den přilákal rodiny s dětmi

Kutná Hora - V pořadí druhý Sklenářův den se konal v neděli 17. června ve Sklenářově dolíku na Horním Žižkově v Kutné Hoře. Přišly hlavně rodiny s dětmi, pro které byla připravena celá řada soutěžních disciplín. Na akci, kterou pořádala Oblastní charita Kutná Hora ve spolupráci s Denemarkem, kutnohorským sdružením Junák – český skaut Kutná Hora, Kaňkovským sedlem a Městskou knihovnou Kutná Hora, dorazilo 340 lidí.

Kutnohorské zastupitele čeká jednání, předposlední v tomto volebním období

Kutná Hora - Další řádné zasedání městského zastupitelstva se uskuteční v úterý 19. června od 16 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora. Ačkoliv na programu jednání prozatím nejsou žádná sporná či kontroverzní témata, dá se přesto předpokládat, že diskuse v zasedací místnosti bude živá.

Na Ranči Dalu v Kozohlodech se konal Sportovní den s koňmi

Kozohlody - Ranč Dalu Kozohlody pořádal v sobotu 16. června od 10 hodin ve spolupráci s NBHA Czech Republic již 14. Sportovní den s koňmi. K vidění byly na jezdecké závody v parkurových a westernových disciplínách, nechyběl ani doprovodný program.

Dobrovolní hasiči v Chotusicích oslavili 140. výročí

Chotusice - Sbor dobrovolných hasičů oslavil v sobotu 16. června 140. výročí založení. Oslavy začaly v 11 hodin dopoledne slavnostním průvodem od hasičské zbrojnice k soše sv. Floriána, patrona hasičů.

Začíná festival Operní týden 2018

Kutná Hora – Červen je v Kutné Hoře hudebními událostmi doslova nabitý. Jen co skončil jedenáctý ročník Mezinárodního festivalu Kutná Hora, mohou se milovníci vážné hudby těšit na další lahůdku. Festival Operní týden 2018 začíná už dnes.

Autobusy jezdí do centra pět dní, mají problémy

Kutná Hora – Autobusy do centra Kutné Hory zajíždějí pátý den a už se potýkají s problémy.

Alena Turková: Hudebníci na festivale patří k elitě

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Alena Turková je dlouholetou ředitelkou Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora. Ten má nyní čerstvě za sebou již svůj jedenáctý ročník a jeho ředitelka už tak může zhodnotit, jak letos prestižní hudební akce dopadla.

Pivo před jízdou? Cyklisté s tím nemají problém

Kutnohorsko – Za volantem by je to ani nenapadlo, za řidítky v tom nevidí žádný problém. Jedno, dvě piva a s klidem vyrazí na silnici. Řeč je o cyklistech, kteří v mnoha případech stále nerespektují zákaz pití alkoholu před jízdou a na své stroje usedají pod vlivem, ač jsou stejně jako řidiči motorových vozidel účastníky silničního provozu.

OBRAZEM: Prvňáčci se stali definitivně čtenáři

Kutná Hora - Mezi čtenáře ve středu oficiálně vstoupili prvňáčci ze Základní školy Žižkov Kutná Hora. Svým mečem je do nové role pasoval rytíř v kostele sv. Jana Nepomuckého. Každý malý čtenář dostal odměnu a nezbytnou knížku.

Do volebního boje v Kutné Hoře zasáhnou také Piráti

Kutná Hora – Od té doby, co v uplynulém roce uspěli při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, jejich preference rostou. V Kutné Hoře jim svůj hlas tehdy dalo téměř deset procent voličů. Podpory se jim ale dostává také na komunální úrovni. Řeč je o České pirátské straně neboli Pirátech. 

OBRAZEM: Děti z Dramaťáčku odehrály Malého prince

Kutná Hora - Malá scéna kutnohorského Tylova divadla patřila v pondělí 11. června malým hercům z DDM Kutná Hora. Žáci Dramaťáčku zde pod vedením Michala Smrkovského odehráli závěrečné vystoupení Malý princ. Vystoupení stihly děti odehrát dokonce dvě, odpoledne pro družiny a večer pro veřejnost. Za velmi povedené představení sklidili mladí herečtí talenti zasloužený aplaus.

Bytů je dostatek, realitní trh ale stagnuje

Kutnohorsko – Koupě běžného bytu o velikosti 3+1 si oproti loňsku žádá větší investici. Alespoň podle statistik, které poskytl největší inzertní portál v ČR Annonce.

Exposlanec by se chtěl stát starostou Kutné Hory

Kutná Hora – Politické strany a uskupení v Kutné Hoře jen pozvolna uvolňují informace o svých kandidátních listinách a všichni si dávají takříkajíc na čas.

Do centra Kutné Hory zajel první autobus nové linky

Kutná Hora - První autobus městské hromadné dopravy nové linky č.6 zajel do centra Kutné Hory 11. června krátce po půl osmé ráno. Linka vyjíždí od hlavního nádraží v hodinových intervalech.

Zábradlí před sedleckou katedrálou zčásti zmizí

Kutná Hora – V červenci tomu bude rok, co před sedleckou katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele a jejím bezprostředním okolí vyrostlo zábradlí. 

Chodník Sedlec – Kaňk bude. A prý ještě letos

Kutná Hora – Dlouho očekávaný chodník, který má spojit městskou část Sedlec a Kaňk bude prý hotový ještě letos. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO) s tím, že městská rada už schválila výsledek výběrového řízení na zhotovitele stavby a budovat by se mělo začít co nevidět.

Nejvíce dětí se rodí v menších městech

Kutnohorsko - Nejvíc dětí se loni narodilo v Praze, Brně a Ostravě. Míra porodnosti, tedy počet dětí vzhledem k počtu obyvatel, byla v těchto městech nadprůměrná. Také Kutnohorsko se pohybuje vysoko nad republikovým průměrem, který činí 10,8 narozených dětí na 1000 obyvatel.

Lukáš Vondráček: Hudba se mi nikdy neomrzí

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Od vítěze prestižní klavírní soutěže královny Alžběty v Bruselu, který díky rektorské výjimce začal studovat hudební obor na pedagogické fakultě Ostravské univerzity již ve svých třinácti letech, byste čekali mnohé, jen ne tiše a skromně hovořícího člověka, který míval rád techno. Lukáš Vondráček, jedna z hvězd letošního Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora, takový je.

Kutnohorská změna končí. Ale jen jako spolek

Kutná Hora – Kutnohorská změna končí, nahradí ji Město pro lidi Kutná Hora. Informace, kterou na konci minulého pracovního týdne přinesl Kutnohorský deník a která vyvolala mezi Kutnohořany pozdvižení. Podle všeho to ale vypadá, že věci se mají trochu jinak. Kutnohorská změna skončí jako spolek, nikoliv jako politické uskupení.

Platy rostou, domácnosti si ale nevyskakují

Kutnohorsko - Podle údajů, které na jaře zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), vzrostla v uplynulém roce v České republice průměrná mzda a dokonce poprvé v historii překonala hranici 30 tisíc korun za měsíc. Ve 4. čtvrtletí 2017 si totiž Češi v průměru v meziročním součtu vydělali o osm procent více a dostali se na 31 646 korun za měsíc, což je o 2337 korun více než ve stejném období roku 2016.

Na městských zakázkách chce pracovat čím dál méně firem

Kutnohorsko - Podle ekonomů i statistik úřadů práce chybí pracovní síla, firmy nestíhají a nehlásí se proto do výběrových řízení. Na druhou stranu díky dobré ekonomické situaci přestávají mít firmy zájem o menší, zejména městské zakázky, a vyhledávají raději velké komerční zakázky. Skutečnost, se kterou v současné době bojují radnice zejména menších měst a obcí.

Podaří se oživit skomírající centrum města?

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Prázdné a smutné výlohy, jeden zavřený obchod vedle druhého a další přibývají. Tak v posledních letech vypadá centrum Kutné Hory, místo, kam kdysi jezdili nakupovat lidi z celého okolí.

Kutnohorská změna končí, nahradí ji Město pro lidi

Kutná Hora - Druhá nejsilnější strana po komunálních volbách v říjnu 2014 končí. Uvedl to její předseda a bývalý starosta města Kutná Hora Martin Starý s tím, že spolek Kutnohorská změna bude vzhledem k současnému členství v městském zastupitelstvu oficiálně rozpuštěn až k 1. listopadu 2018.

Je to definitivní: první autobus centrem projede 11. června

Kutná Hora - Po všech možných peripetiích zná město definitivní termín, kdy do historického centra poprvé zajede autobus městské hromadné dopravy. Stane se tak v pondělí 11. června.

Kutnohorská plovárna letos podraží

Kutná Hora - Na květen až trochu nezvyklé letní teploty lákají k vodě. Řada plováren ale osvěžení nabídne až se začátkem prázdnin. Kutnohorská plovárna je ale výjimkou a provoz zde bude zahájen už pozítří. 

Nejlepší výčepní jsou z Kutné Hory

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Soutěžit se dá v lecčems. Dokonce i v čepování piva. Vůbec nejvyšší soutěž v této disciplíně v České republice se nazývá Pilsner Urquell Master Bartender.

AKTUALIZOVÁNO

Silnici od Karlova na Církvici uzavřela nehoda

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Dopravní nehoda nákladního auta a osobního automobilu zcela zablokovala silnici mezi křižovatkou na Karlově a Církvicí. Jde přitom o oficiální objízdnou trasu kvůli zavřenému malínskému nadjezdu.

Rok bez kouření: majitelé barů a pivnic pláčou

Kutnohorsko – Je tomu rok, co začal platit protikuřácký zákon. Zatímco restaurace, kde je hlavní doménou nabídka jídla, zákon vítají, nebo ho neřeší, s bary, pivnicemi a vesnickými putykami to jde podle slov jejich majitelů z kopce.

Přestěhuje se záchytka z Kolína do Kutné Hory?

Kutná Hora – Protialkoholní záchytná stanice (PZS) Kolín, která je jednou ze tří záchytek ve Středočeském kraji, se možná přestěhuje. Město Kolín, které protialkoholní záchytnou stanici na svém území dosud provozovalo, se ji chce totiž zbavit.

OBRAZEM: Ekostatek Vlkaneč převzal Bartákův hrnec

Vlkaneč - Velká sláva se v sobotu konala na Ekostatku ve Vlkanči. Zdejší majitelé převzali cenu pro nejlepšího ekozemědělce roku 2017, takzvaný Bartákův hrnec, který byl plný zlaťáků. Ty měly hodnotu třiceti tisíc korun.

OBRAZEM: Gastrofestival ovládl Kutnou Horu

Kutná Hora - Hamburgery, španělská paella, vietnamské závitky, ale také nejrůznější druhy kávy, dezertů a palačinek. To všechno nabídl třetí ročník Gastrofestivalu Kutná Hora v okolí chrámu sv. Barbory a bývalé jezuitské koleje. Touha ochutnat speciality domácí i mezinárodní kuchyně vylákalo v sobotu 26. května do centra Kutné Hory stovky lidí.

AKTUALIZOVÁNO

Tragická dopravní nehoda zastavila dopravu mezi Přítoky a Miskovicemi

Miskovice - Velmi vážná dopravní nehoda se stala v sobotu krátce před polednem mezi obcemi Přítoky a Miskovice. Podle informací krajské policejní mluvčí Evy Hašlové nabouralo do stromu osobní vozidlo, ve kterém se nacházely tři osoby včetně nezletilého dítětě. Jedna z osob utrpěla zranění neslučitelná se životem, další dvě byly zraněny těžce.

OBRAZEM: Jan Hrubý zahrál v kostele sv. Jana Nepomuckého

Kutná Hora - V rámci noci kostelů se v pátek 25. května odehrál v kostele sv. Jana Nepomuckého jedinečný koncert. Na keltskou harfu zahrál Sean Barry, zpěvu a hry na flétnu se ujala Andrea Hrubá a na housle je doprovodil jedinečný Jan Hrubý.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT