VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA KRATOCHVÍLOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Volební kandidáty na Kutnohorsku dělí i 69 let

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Celých 69 let. Takový je věkový rozdíl je mezi nejmladším a nejstarším kandidátem do komunálních voleb na okrese Kutná Hora.

Cyklista utrpěl při nehodě vážná zranění

Kutná Hora - Ke střetu osobního auta a cyklisty došlo ve středu 19. září odpoledne na "nové" silnici v Kutné Hoře. Informaci potvrdila mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

OBRAZEM: Kácení kaštanové aleje na Žižkově pokračuje

Kutná Hora - Když na jaře tohoto roku padly k zemi tři stromy z kaštanové aleje na Žižkově, vyvolalo to mezi místními doslova bouři. Vypadalo to, že díky masivním protestům to budou jediné tři stromy, které byly pokáceny a ostatní si vyžádají jen odborného ořezu arboristů. Jenže nyní je však jinak. Pokácen byl další strom z šestnáctičlenné aleje a další by ho měly následovat.

Kopie Staroboleslavského palladia bude k vidění v chrámu svaté Barbory

Kutná Hora – Oslavy svátku sv. Václava budou v Kutné Hoře okořeněny o jednu unikátní podívanou. Návštěvníci chrámu sv. Barbory budou totiž moci obdivovat unikátní kopii Staroboleslavského palladia. To zde bude vystaveno od 27. do 30. září.

Iva Máchová: Paliativní péče v regionu chybí

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – LCC domácí péče v regionu působí od roku 2011. Její ředitelkou je Iva Máchová. Smysl nevidí jen v navyšování platů, ale v lepší spolupráci mezi zdravotními pojišťovnami, praktickými lékaři, ale i samotnými poskytovateli domácí péče.

Zdravotní sestry pro domácí péči leckde chybí

Kutnohorsko – O domácí péči zájem je: budou ale lidé, kteří by ji pacientům poskytovali? Charita České republiky, která službu v mnoha okresech poskytuje, je ve stávkové pohotovosti.

Platformu Zlepšeme Česko rozšíří i Lepší místo

Region - Česká republika má velkou šanci stát se první evropskou zemí, kde bude aktivně fungovat univerzální celorepubliková platforma pro občanskou participaci, tedy zapojení občanů do řešení věcí veřejných nezávisle na státu a ekonomické sféře.  Do iniciativy Zlepšeme Česko se totiž zapojuje další ze zásadních českých smart city projektů, Lepší místo.

První říjnový víkend se vydají za malínským křenem

Kutná Hora – První říjnový víkend nebude v Kutné Hoře patřit jen komunálním volbám. Místní turisté se totiž vydají na tradiční Pochod za malínským křenem, který pořádá TJ Turista Kutná Hora.

Vedoucí skaut Tandy: Každého nového člena rádi přivítáme

Kutná Hora - Středisko skautů Kutná Hora vede skaut Tomáš Tandy Tandler. Deníku prozradil plány nadcházejících měsíců.

Zájem o skauting v regionu je velký

Kutnohorsko - Se začátkem školního roku postupně začínají nejrůznější zájmové kroužky pro děti. Na začátku stojí také nový skautský rok. Všechna skautská střediska v regionu se shodnou na jedné věci: zájem o skauting je velký.

Málo vody? V nádrži Vrchlice jí je pořád dost

Malešov /FOTOGALERIE/ - Vodní nádrž Vrchlice slouží jako zásobárna pitné vody pro Kutnohorsko a Čáslavsko. Toho času vodu z ní odebírá zhruba šedesát tisíc obyvatel. K nim se ale přidávají další, podle toho, jak se v okolních obcích buduje vodovod. V současné době jsou to třeba Rozkoš nebo Miskovice, další obce mají přibýt.

Jsem připravený na všechno, říká starosta a senátor Jaromír Strnad

Čáslav /ROZHOVOR/ - Do volebního boje se znovu vydá také současný starosta Čáslavi a senátor Jaromír Strnad (ČSSD). Na čáslavského starostu bude kandidovat potřetí, v komunální politice se však pohybuje mnohem déle. V roce 2002 byl zvolen zastupitelem a radním města Čáslav, o rok později stal místostarostou.

Rekordmani mezi starosty: v politice jsou i desetiletí

Kutnohorsko - Někdy čtyři roky jednoho volebního v křesle starosty k naplnění všech cílů prostě nestačí. Někdy nestačí ani dvě období. Na Kutnohorsku jsou tak starostové, kteří pro svá města či obce pracují již dlouhá léta, mnohdy i desetiletí, a plánují v tom i nadále pokračovat. Důvody k tomu mají různé, na jednom se ale shodli všichni: od rozdělané práce se neutíká.

Zastupitele dnes čeká poslední jednání, účast měli vzornou

Kutná Hora – Městské zastupitele dnes čeká poslední, v pořadí devětadvacáté jednání v tomto volebním období. Usednou k němu v 16 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora.

ČKD Kutná Hora jde do insolvence

Kutná Hora - ČKD Kutná Hora, výrobce železničních podvozků, svařenců a odlitků zaměstnávající na čtyři sta lidí, podal návrh na insolvenci. Podle informací Deníku jsou zaměstnanci jednoho z provozů, Slévárny Kutná Hora, od úterý 11. září doma a výroba stojí.

OBRAZEM: U ČKD v Kutné Hoře hořel sportovní vůz

Kutná Hora - Nevšední podívaná se naskytla řidičům, kteří projížděli v pondělí dopoledne okolo kutnohorského ČKD. Na silnici zde totiž začalo hořet bílé auto, šedobílý dým byl vidět daleko v okolí. Příčinou požáru ale nebyla dopravní nehoda, nýbrž technická závada na vozidle.

Tréninková hala na Klimešce? Ano, ale za 40 milionů korun

Kutná Hora - Nad tréninkovou halou na Klimešce, kterou město plánovalo vybudovat v rámci takzvané třetí etapy výstavby sportovní haly, se stahují mračna a hrozí, že k její realizaci vůbec nedojde. Důvod? Místo plánovaných 19,5 milionů korun má totiž její výstavba podle nejnovějšího položkového rozpočtu vyjít dvakrát dráž, tedy na 40 milionů korun.

Předvolební boj se rozjíždí naplno: radní zvažovali konání překážkového závodu

Kutná Hora - Mohlo by se zdát, že na konání dětských překážkových závodů není nic, co by městští radní mohli zakázat, respektive neschválit. Jenže vše je jinak, když jsou za dveřmi komunální volby. Alespoň to tvrdí radní Tomáš Pilc (Kutnohorská změna), jehož strana závody, které pořádá člen Změny Jiří Dejmal, finančně podpořila.

Pamlsková vyhláška: zbytečně složitá, říkají provozovatelé bufetů

Kutnohorsko - Bufety z prostor základních škol prakticky zmizely. I takový je dopad takzvané pamlskové vyhlášky, která začala platit před dvěma lety. Vyhlášku o nezdravých potravinách, které se nesmějí prodávat ve školách a která vymezuje požadavky na potraviny včetně nápojů, sice zákonodárci od letošního září zmírnili, i tak je podle provozovatelů školních bufetů zbytečně složitá a nepřehledná.

Bývalí poslanci , studenti či hudebníci. Povolání budoucích zastupitelů

Kutnohorsko – Bývalí poslanci, herec, agent mezinárodních turnajů, softwarový architekt, veterinář, hudebník nebo aktutár. I taková povolání se objevují na kandidátkách stran a sdružení, které se budou ucházet o přízeň voličů v říjnových komunálních volbách.

ODS se chce vrátit mezi městské zastupitele

Kutná Hora – Politicky vzato, stačilo pár let a kutnohorská ODS přišla prakticky o všechno. Starostu, místostarostu, radní, zastupitele a v roce 2010 i o licenci. Zatím poslední volební výbuch, kdy „ódéeska“ skončila před branami Vlašského dvora, snad opravňuje k dovětku, že kdysi silná politická značka přišla i o důvěru občanů. A v silné konkurenci nejen občanských sdružení a místních volebních uskupení to nebude mít snadné ani letos.

Přívalový déšť na Kutnohorsku: zaplavená obec i vyplavené kino

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Po horkém a suchém létě přišel v průběhu víkendu všemi toužebně očekávaný déšť. Jenže místo tolik potřebné vláhy přinesl na mnoha místech kutnohorského okresu závažné problémy.

OBRAZEM: Prvňáčky přivítali také na Kutnohorsku

Církvice, Kutná Hora - Pondělí 3. září znamenalo na všech školách jediné, a sice začátek školního roku. Někteří žáci usedli do školních lavic už poněkolikáté, pro prvňáčky i jejich rodiče to však byl velký životní krok. Nejinak tomu bylo také na Základní škole Církvice či Základní škole Žižkov Kutná Hora. 

Vlaky na trati Posázavského pacifiku stály

Ledeč nad Sázavou/Vlastějovice /FOTOGALERIE/ - Po nedělní noční bouřce se na trať takzvaného Posázavského pacifiku sesunul svah. Jednokolejná trať byla mimo provoz, na místě probíhalo vyšetřování.

Slámohraní láká na obří hrad, bludiště a cyklodráhu ze slámy

Kutná Hora - Víkend plný her a slámy pro celou rodinu se uskuteční v Kutné Hoře-Sedlci ve dnech 15. – 16. září. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na obří hrad, bludiště a cyklodráhu, vše vystavěné z balíků slámy. Ale nejen to. V areálu bude znít živá country hudba, děti si budou moci vybrat z tvořivých dílniček, ve kterých se bude vyrábět ze slámy, a připravena pro ně bude také spousta her.

Přívalový déšť na Kutnohorsku: obec Žáky je neprůjezdná

Žáky - Přívalový déšť způsobil potíže v obci Žáky na Kutnohorsku.

Burčák šel do prodeje dřív, je v něm víc alkoholu

Kutnohorsko – Burčák, neboli zkvašený mošt, je obvykle spojen s babím létem. Letos je tomu díky dlouhotrvajícímu horkému počasí, které zrání hroznů značně urychlilo, ale jinak. Burčák je v prodeji výrazně dříve, sehnat jej šlo dokonce už v polovině srpna.

Blíží se splatnost poplatku za odpady

Kutná Hora - Městský úřad upozorňuje občany, že se blíží splatnost poplatku za svoz odpadu. Termín splatnosti je stanoven do konce září a lidé jej mohou uhradit prostřednictvím složenky, bankovním převodem na účet nebo osobně v pokladně v budově městského úřadu v Radnické ulici.

Kutnohorské zastupitele čeká poslední jednání v tomto volebním období

Kutná Hora - K poslednímu jednání v tomto volebním období zasednou městští zastupitelé v úterý 11. září v 16 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora. Program budou mít pořádně nabitý a vzhledem k tématům jednotlivých bodů se dá očekávat dlouhá a živá diskuse.

Policie oslovila starosty s prosbou o pomoc

Kutnohorsko - Díky množícím se případům podvodného jednání na seniorech, přistoupila policie k celkem netradičnímu kroku. Vyzvala vedení obecních úřadů na Kutnohorsku, aby byli nápomocní při seznamování seniorů s potencionálním nebezpečím a o možných rizicích informovalo třeba prostřednictvím místního rozhlasu.

Bývalou malínskou školu se znovu nepodařilo prodat

Kutná Hora - Budovu bývalé malínské školy se stále nedaří prodat. V pořadí druhé výběrové řízení skončilo znovu neúspěchem, o koupi neprojevil zájem jediný kupec. Na tiskové konferenci to uvedl kutnohorský starosta Josef Viktora.

Den otevřených dveří připravují v Dačického domě

Kutná Hora - Dačického dům v historickém jádru Kutné Hory, který se po nákladné rekonstrukci stal dějištěm mnoha kulturních, společenských a vzdělávacích akcí, připravuje den otevřených dveří. Naplánován je na 22. září.

Uzavírky potrápí řidiče v centru města

Kutná Hora - Začátek školního roku přinese komplikace řidičům v centru města. Čekají je totiž uzavírky, které začnou v pondělí 3. září a postupně potrvají až do 7. října.

Město hledá nájemce do bufetu na Klimešce

Kutná Hora - V pondělí 13. srpna skončila lhůta, dokdy se mohli přihlásit zájemci do výběrového řízení za účelem provozování gastronomických služeb v budově sportovní haly Klimeška. Jde o bufet v přízemí, stolky před bufetem a takzvanou „snídárnu“ v prvním patře. Navržená částka za pronájem ale přitom není malá: 39 tisíc korun měsíčně.

Spor je u konce, rekonstrukce knihovny může pokračovat

Kutná Hora - Rekonstrukce bývalé Základní školy J. A. Komenského Na Náměti má podporu veřejnosti i většiny městských zastupitelů.

Do volebního boje se vydají i současní starostové měst

Kutnohorsko – Kandidátní listiny jsou uzavřeny a je tak jasné, kdo bude usilovat o hlasy voličů v nadcházejících říjnových volbách do obecních zastupitelstev.

Řízení v horku? Každý by si ho měl dobře rozmyslet

Kutnohorsko – Horko trápí také řidiče. O tom, že extrémní teploty ovlivňují chování za volantem, svědčí i policejní statistiky. Podle nich se totiž v červenci na Kutnohorsku událo o pět dopravních nehod více než za stejné období v loňském roce. 

Šéfka odboru správy majetku dala výpověď

Kutná Hora - Mohlo by se zdát, že dva měsíce před komunálními volbami bude klid alespoň na pozicích jednotlivých odborů městského úřadu a k případným změnám bude doházet až po podzimní obměně radnice. Ale není tomu tak. Šéfka Odboru správy majetku Městského úřadu Kutná Hora Alena Šorčíková dala výpověď.

Nová deska se povedla, říkají Francovi

Kutná Hora /ROZHOVOR, VIDEO/ - Nebyl to pro ně jednoduchý rok. Teď ale přicházejí s novou deskou Here I am, Tady jsem. Písnička Point Of No Return je věnovaná nedávno zesnulým rodičům, tak jako celá deska. Kutnohorští Broken Hearts tvrdí, že hudební novinka Here I am, je jejich nejlepší deska. Hudební projekt založili bratři Francovi z Kutné Hory.

KRÁTCE: Jazzová kapela zahraje v parku U Tří pávů

Kutnohorsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

Zelená tráva? Hřiště připomínají spíše nažloutlou hmotu

Kutnohorsko – Nejenom městská zeleň trpí nedostatkem vláhy. Potíže se zavlažováním mají také fotbalové kluby na okrese. Na hřištích už mnohde vůbec není vidět zelenou trávu, ale jen jakousi nažloutlou hmotu.

Horké počasí zabíjí ryby, voda je přehřátá

Kutnohorsko - Horké počasí beze srážek si vybírá svoji daň také u rybářů a myslivců, kteří už teď počítají ztráty. Voda v rybnících ubývá a ta, co nich zůstává, se začíná přehřívat k nesnesení.

AKTUALIZOVÁNO

Hlízovem místní projedou

Hlízov - Plánovaná uzavírka silnice III/3273 v Hlízově od křižovatky s komunikací I/38 k železničnímu přejezdu, jež měla dnes začít, dostála změn. Příjezdová komunikace bude uzavřena až zítra ve večerních hodinách, kdy započnou práce na zpevnění svahu v horní části ulice.

O přízeň voličů se v Kutné Hoře bude ucházet dvanáct uskupení

Kutná Hora - Komunální volby do obecních zastupitelstev, které se uskuteční ve dnech 5. a 6. října, se blíží mílovými kroky. Poslední červencový den byl zároveň dnem, kdy vypršel termín pro podání kandidátních listin.

OBRAZEM: Kinematograf znovu přilákal spousty diváků

Kutná Hora - Česká komedie "Špunti na vodě" uzavřela čtvrtý ročník Hudebního léta – Kinematograf bratří Čadíků 2018 na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Na dobrovolném vstupném se na Konto Bariéry podařilo vybrat  41.048 korun, což je téměř o deset tisíc korun více, než loni.

Padesát stupňů při práci? Nic výjimečného

Kutná Hora – Z tématu vedro už by se mohl stát seriál na pokračování. Dnešní díl bude o tom, jak vysoké teploty ovlivňují jednotlivé profese: kuchaři, arboristé, pokrývači, hasiči. Ti všichni v současné době pracují v podmínkách, které se bez nadsázky dají přirovnat k peklu. Teploty na jejich pracovištích se totiž často blíží až k padesáti stupňové hranici.

Odmítnutí dotace bude mít dohru, rodiče žádají vyšetřování

Kutná Hora – Odmítnutí mnohamilionové dotace na projekt nazvaný „Vybudování infrastruktury pro výuku klíčových kompetencí v oblasti technických a řemeslných oborů, přírodních věd, jazyků a schopnosti práce s digitálními technologiemi na základních školách v Kutné Hoře" bude mít ještě dohru.

OBRAZEM: Kutnohorská plovárna praská ve švech

Kutná Hora - Tisícovku atakovala úterní návštěvnost kutnohorské plovárny. Aby taky ne, rtuť teploměru vyšplhala na pětatřicet stupňů, a tak je osvěžení u vody dobrým řešením, jak horka ve městě přečkat.

Sucho zabíjí: města přijdou až o čtvrtinu zeleně

Kutnohorsko – Tropy a sucho. Dvě nejskloňovanější podstatná jména posledních dnů nabírají další rozměr. Hasiči jsou díky extrémnímu riziku vzniku požárů v neustále pohotovosti, zemědělci mají dávno po žních a nad letošními výnosy jen smutně kroutí hlavou, majitelé studen marně čekají na kapku vody.

Na Kutnohorsku havarovali dva motorkáři

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Dvě dopravní nehody na Kutnohorsku si v uplynulých dnech vyžádaly zranění motorkářů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT