VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA KRATOCHVÍLOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hnutí a strany v regionu kandidátky zatím tají

Kutná Hora – Ačkoliv je už jasné, že komunální volby do obecních zastupitelstev se budou konat 5. a 6. října, strany a hnutí ještě zcela jasno nemají. Kandidátky teprve dolaďují a „ven“ s nimi hodlají vyjít až před prázdninami. S jednou výjimkou. 

Města do zeleně investují nemalé částky

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Ačkoliv města v regionu nepatří v rámci republiky k těm nejzelenějším a podíl zelených ploch ve městě je podle dat Českého statického úřadu (ČSÚ) spíše hluboko pod celorepublikovým průměrem, radnice na Kutnohorsku do veřejné zeleně investují nemalé částky. Ty se pohybují v řádech milionů korun.

Pachatel loupeže v Tupadlech dopaden!

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Pachatele loupežného přepadení pošty policie dopadla a je ve vazbě. Zadržený muž pochází z Čáslavska a je ve věku necelých čtyřiceti let. Bylo mu sděleno obvinění z trestného činu loupeže, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Kutná Hora se zapojí do projektu Bezpečné město

Kutná Hora – Město Kutná Hora se jako další město na Kutnohorsku zapojí do projektu Bezpečné město, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství Středočeského kraje Policie ČR. Informoval o tom místostarosta Kutné Hory Karel Koubský st.

Hříšníků s nemocenskou je v regionu málo

Kutnohorsko - Za uplynulý rok zkontrolovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) víc než sto čtyřicet šest tisíc marodů. Téměř čtyři tisíce z nich nedodržely léčebný režim a za nedodržení stanoveného režimu „na neschopence“ jim byl proto udělen postih.

Rozhodnou o hazardu ve městě nakonec zastupitelé?

Kutná Hora – Regulace hazardu ve městě má další vývoj. Podle všeho by o ní mohli rozhodnout městští zastupitelé přijetím obecně závazné vyhlášky, která v současné době ve městě neexistuje. Naznačil to místostarosta Kutné Hory Karel Koubský st. s tím, že materiál měli radní na stole už v uplynulém týdnu, ale byl odložen. Znovu o něm budou jednat na příštím zasedání městské rady 30. května.

OBRAZEM: Lorecký pivovar rozduněly slavnosti piva

Kutná Hora /AKTUALIZOVÁNA FOTOGALERIE/ - Je tomu rok, co se v Kutné Hoře znovu začalo vařit pivo. Měšťanský pivovar Kutná Hora to oslavil pořádným mejdanem, do zdejšího areálu přilákaly slavnosti piva stovky lidí. Z pódia jim k tomu dávku pořádní muziky přichystaly například kapely Visací zámek, Medvěd 009 nebo miláčci místních Rybičky 48.

Lidé se dnes v Hlízově vydají za svatým Jakubem

Hlízov – Nejrůznějších spolků, svazů a sdružení je na Kutnohorsku celá řada. Některé jsou ve své činnosti aktivní více, jiné méně. Hlízovský unikátní spolek (HUS) se ale v tomto ohledu vymyká. V září o hlízovském posvícení oslaví spolek čtvrté narozeniny a za tu dobu se mu podařilo zrealizovat na stovku akcí. Zvláště pak tento rok, kdy si lidé připomínají 100. výročí založení republiky, je to ve spolku doslova nabité různými akcemi včetně odhalení pamětní desky v Hlízově.

Neznámý pachatel přepadl poštu v Tupadlech

Tupadly /FOTOGALERIE/ - Policisté na Kutnohorsku mají při pátku plné ruce práce. Kromě hromadné nehody u Hlízova museli vyjet také k loupežnému přepadení, ke kterému došlo v Tupadlech. Terčem útoku se stala místní pošta.

Nehoda čtyř aut zablokovala silnici z Kolína na Čáslav

Hlízov /FOTOGALERIE/ - Vážná dopravní nehoda se stala v pátek odpoledne na silnici I/38 u odbočky na Hlízov. Podle informací Deníku se tam střetla čtyři osobní auta, mezi zraněnými byly také děti.

Evropský šampionát juniorů v lovu kaprů je za rohem

Katlov /ROZHOVOR/ – Mistrovství Evropy juniorů v lovu kaprů se na Katlově uskuteční také letos a to v termínu od 28. května do 2. června. Na loňském mistrovství obsadil tým České republiky v čele s kapitánem Danielem Kaplanem druhé místo a do klání o nejlepší rybářské úlovky se zapojí i letos. Soutěžit bude s třinácti dalšími evropskými juniorskými týmy včetně obhájců titulu ze Švýcarska.

Centrum pro nelegální uprchlíky v Kutné Hoře nevznikne

Kutná Hora – Nastal čas, kdy se ukáže, kdo je ovce a kdo ctí památku svých předků. Tak zní jeden z komentářů na sociální síti, kde se v uplynulých dnech rozpoutaly plamenné diskuse hraničící s panikou. Téma diskusí je jediné: vznik Centra pro integraci migrantů ve Středočeském kraji, které má mít pobočky v pěti městech – v Benešově, Kladně, Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami. Podle informací, které poskytlo Ministerstvo vnitra, se však nejedná o vznik pobytových center pro nelegální uprchlíky, jak se mnozí domnívali.

Kutnohorská muzejní noc nabídne pestrý program

Kutná Hora – Muzejní noc otevře v pátek po celé zemi brány muzeí v netradičních časech, povětšinou s historickým doprovodným programem. Nabídka celorepublikového festivalu je v Kutné Hoře pro letošek neobvykle pestrá, zapojí se i instituce, pro které bude muzejní noc premiérou.

Slavnosti piva Kutná Hora oslaví 1. výročí znovuobnovení výroby

Kutná Hora - Před více než rokem se v loreckém pivovaru začalo po dlouhých letech opět vařit pivo, které sklízí úspěch nejen u místních. A takové výročí si žádá oslavu. Nebo rovnou slavnost. V sobotu 19. května se tak v prostorách Měšťanského pivovaru v Kutné Hoře potká poctivé pivo se skvělou muzikou a pořádnou porcí zábavy – Slavnosti piva Kutná Hora.

Studenti znovu soutěží o padesát tisíc korun v projektu Lepší škola

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Další ročník soutěžního projektu o nejlepší nápady na zlepšování škol v Kutné Hoře je v plném proudu. Studenti ze tří zapojených středních škol diskutují ve výuce o tom, co je to veřejný prostor a přemýšlejí nad tím, jak by chtěli vylepšit svou školu a její okolí. Skvělých nápadů se rodí spousta. Soutěží se o padesát tisíc korun za nejlepší nápad. Organizátorem je Lepší místo.

Studenti férově posnídali na Gymnáziu Jiřího Ortena

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Celosvětový den pro fair trade si v sobotu 12. května připomenou lidé po celé zemi piknikovým happeningem na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů – takzvanou Férovou snídaní. Nevyhne se ani Kutnohorsku, přičemž v předtermínu se jedna Férová snídaně uskutečnila už v pátek 11. května na Gymnáziu Jiřího Ortena.

Průvodcovská služba dozná dalších změn

Kutná Hora – Městská společnost Průvodcovská služba, která na podzim loňského roku změnila jednatele, dozná dalších změn. Rozhodli o nich městští radní na svém posledním zasedání.

Začátek rekonstrukce Vlašského dvora je na spadnutí

Kutná Hora - Dlouho očekávaná rekonstrukce Vlašského dvora je na spadnutí. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora.

Sportovní hala Klimeška se otevřela veřejnosti

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Ačkoliv už multifunkční sportovní hala v areálu Klimeška hostila turnaj Kutnohorské školní ligy v miniházené, mistrovské zápasy domácích házenkářů nebo 3. kolo Bohemia Aerobic Tour, na své slavnostní otevření stále čekala. Dočkala se ho ve čtvrtek 3. května odpoledne za účasti představitelů města Kutné Hory, Středočeského kraje, ale i Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Halu i okolní zázemí si mohla prohlédnout také veřejnost.

Jiří Bárta představil program hudebního festivalu

Kutná Hora - Přesně za měsíc odstartuje jedenáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2018. Jeho umělecký ředitel a dramaturg, violoncellista Jiří Bárta, ve středu na tiskové konferenci v hotelu Opat představil program letošního ročníku.

Hazard proberou dnes v Rytířském sále

Kutná Hora – Veřejná diskuse na téma regulace hazardu ve městě se uskuteční dnes v Rytířském sále Vlašského dvora od 16.30 hodin.

Čarodějnické ohně vzplanou na Kutnohorsku

Kutná Hora - Čarodějnické ohně se dnes rozhoří v obcích a městech také na Kutnohorsku. Kam vyrazit a na co si dát při zakládání ohně pozor?

Světový den Tai Chi se konal v zahradách Galerie Středočeského kraje

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Světový den Tai Chi se konal v sobotu 28. dubna v zahradách Galerie Středočeského kraje (GASK). Jde o každoroční událost, která se koná poslední dubnovou sobotu po celém světě.

OBRAZEM: V kategorii Spartan Kids běželo přes tisícovku závodníků

Kutná Hora - Odpoledne patřila trať závodů Spartan Race dětským kategoriím. V pěti věkových kategoriích běželo přes tisícovku malých závodníků.

Závod Spartan Race v Kutné Hoře odstartoval

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - První kategorie závodu Spartan Race odstartovaly v 8 hodin ráno. Do závodu je přihlášeno téměř šest tisíc dospělých závodníků a na čtrnáct set dětí. 

Městu hrozí pokuta za autobusy v centru

Kutná Hora – Dobrý záměr, který se čím dál víc komplikuje. Tak lze stručně charakterizovat projekt autobusů v centru Kutné Hory, od kterých si mnozí slibují především oživení skomírajícího života v historickém jádru města.

Příprava letní plovárny je v plném proudu

Kutná Hora - Příprava na zahájení 14. sezóny Kutnohorské plovárny je v plném proudu, přičemž provoz bude zahájen v sobotu 2. června. Informoval o tom vedoucí plaveckého stadionu Zdeněk Hadrovský.

Konec trápení řidičů? Malínský nadjezd se zřejmě otevře dřív

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Jedna velmi pozitivní zpráva vzešla ze čtvrtečního kontrolního dne na rekonstruovaném malínském nadjezdu. Účastnili se ho zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), Strabagu a města Kutná Hora.

Sankturinovský dům má zelenou, školy ostrouhaly

Kutná Hora – Dotace pro Sankturinovský dům ano, pro projekt Vybudování Infrastruktury pro technickou výuku na základních školách v Kutné Hoře ne.

Malínská škola je na prodej. Vyvolávací cena: 7,5 milionu korun

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - O osudu další chátrající budovy v Kutné Hoře, respektive v Malíně, mohlo být rozhodnuto. O zdejší bývalou základní školu projevila už na sklonku loňského roku zájem Kateřina Daczická, následovnice slavného šlechtického roku, a její pražská firma Ambition. Jenže…

Kutnohorské zastupitele čeká zítra jednání

Kutná Hora - Další řádné zasedání městského zastupitelstva se uskuteční zítra od 16 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora. Nejdůležitějšími body jednání bude bezesporu hlasování o přijetí dvou velkých dotací.

Parkoviště na Šipší? Snad příští rok

Kutná Hora - Zase o kousek blíž je sídliště Šipší k realizaci nového parkoviště, které by mohlo mít až osmdesát parkovacích míst. Pozemky patřící Státnímu statku Čáslav, které vznik parkoviště dlouhá léta blokovaly, jsou totiž konečně v majetku Kutné Hory.

Záložníky na letecké základně v Čáslavi přijel pozdravit velitel vzdušných sil

Čáslav - Největší cvičení aktivní zálohy v historii Armády České republiky, které se právě uskutečňuje, potrvá až do 30. dubna 2018. Téměř 1400 záložníků plní úkoly operačního nasazení ve spolupráci s Policií ČR nebo úkoly ochrany objektů důležitých pro obranu státu.

Město uzavřelo lávku a most v Potoční ulici

Kutná Hora - Výsledek poslední revize lávek a mostů v Kutné Hoře vedení města příliš nepotěšil. Rázné řešení ale přišlo okamžitě.

Skládka stále nenechává Čáslavany v klidu

Čáslav - Kauza týkající se čáslavské skládky je stále živá. Na mimořádném zastupitelstvu, které se uskutečnilo 6. dubna, však nedošlo k žádnému výsledku, který by veřejnost alespoň trochu uklidnil. Aktivní občané se o skládku a situaci kolem ní nadále velmi intenzivně zajímají.

Budík se vrátí snad do konce dubna

Kutná Hora - Budík na Palackého náměstí v Kutné Hoře by se po renovaci mohl na své původní místo vrátit ještě v dubnu. Uvedla to vedla Božena Marhanová z technického oddělení odboru investic Městského úřadu Kutná Hora. Bude to ale podle ní záležet hlavně na počasí a na tom, jestli nepřijdou třeba dlouhodobé deště.

Hledají se zaměstnanci. Téměř ve všech oborech

Kutná Hora - Úřady práce měsíc co měsíc hlásí rekordní počty volných pozic. Firmy nyní v rámci celé republiky poptávají čtvrt milionu lidí, což je o sto tisíc více než před rokem. Ačkoliv Kutnohorsko v rámci Středočeského kraje patří okresům s vyšším procentem nezaměstnanosti, i tak zaměstnavatelé na okrese říkají, že najít vhodné zaměstnance je skutečně oříšek. Jaké profese na Kutnohorsku nejvíce chybějí a jak se s tím zdejší zaměstnavatelé vypořádávají?

Neznámý pachatel poškodil informační ukazatele u Královské procházky

Kutná Hora - Poškození a odcizení informačních panelů v místech Královské procházky řeší v těchto dnech kutnohorští policisté. K uvedenému jednání došlo podle slov okresní policejní mluvčí Vendulky Marečkové pravděpodobně v době od 15. ledna do 11. dubna tohoto roku.

Veřejným čtením připomněli oběti holocaustu

Kutná Hora - Jom ha-šoa neboli veřejné čtení jmen obětí holocaustu uspořádala ve čtvrtek 12. dubna před Spolkovým domem Městská knihovna Kutná Hora. Do čtení jmen se mezi 14. a 15. hodinou zapojili studenti, kolemjdoucí, ale i představitelé veřejného života.

Kutnohorský hazard proberou na veřejné diskusi

Kutná Hora – Úplný zákaz hazardu ve městě, který v současné době není regulován žádnou obecně závaznou vyhláškou. Přesně to požadují jeho odpůrci, kteří kvůli tomu dokonce v půli března založili petici. Jejím výsledkem je veřejná diskuse, která se uskuteční 2. května od 16.30 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora.

AKTUALIZOVÁNO

Požár v Malíně hasiči zlikvidovali během pár minut

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Profesionální hasiče z Kutné Hory a Čáslavi a dvě dobrovolné jednotky z Malína a Nových Dvorů zaměstnal včera krátce před půlnocí požár v kutnohorské příměstské části Malín. Ohněm byl zasažen přístřešek přiléhající k rodinnému domu, štítová stěna a okraj střešní konstrukce.

Ubytovna v Lorci dostane finanční injekci

Kutná Hora – Městská ubytovna v Lorci dostane půl milionu korun. Na uvolnění finančních prostředků se shodli městští zastupitelé.

Autobusy v centru? Zřejmě už v červnu

Kutná Hora – V uplynulých dnech mohli Kutnohořané v centru města zaznamenat nové vodorovné značení nedávno vzniklých autobusových zastávek. Právě značení vyšrafované bílou barvou na dlažebních kostkách bylo poslední podmínkou, aby mohly autobusy do centra začít zajíždět.

Sportovci se dočkali, halu otevřou už v úterý

Kutná Hora – Dlouhé čekání všech kutnohorských sportovců je u konce. Zkušební provoz ve sportovní hale na Klimešce začne v úterý 10. dubna. Potvrdil to starosta Kutné Hory Josef Viktora. „Rada města už schválila i ceník služeb pro halu ve zkušebním provozu, to je do 31. srpna,“ řekl Viktora.

Kaly středem pozornosti: zastupitele čeká jednání

Čáslav – Mimořádné zasedání čáslavských zastupitelů, které se uskuteční dnes v 16 hodin na Nové scéně Dusíkova divadla, bude mít jediné téma: ostravské kaly na skládce v Čáslavi. A podle všeho to vypadá, že bude v divadle pořádně horko. Kaly se totiž staly horlivě diskutovaným tématem a někteří kvůli tomu dokonce požadují odstoupení čáslavského starosty Jaromíra Strnada.

Na Skalce znovu přibyly zničené patníky

Kutná Hora - Křižovatka na Skalce patří díky uzavřenému malínskému nadjezdu k velmi vytíženým dopravním uzlům. Řidiči ji totiž využívají jako jednu z objízdných tras, přičemž zejména v ranních dopravních špičkách se zde tvoří dlouhé kolony končící často až těsně pod Kaňkem.

Chodník Sedlec – Kaňk. Bude ještě letos?

Kutná Hora – Ještě jako místostarosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO) na loňském zářijovém jednání městských zastupitelů slíbil, že dlouho plánovaný chodník v úseku Kaňk – Sedlec bude vybudovaný v roce 2018. Na svém stanovisku trvá i nyní a to i přesto, že se objevily informace, které tuto skutečnost vyvracejí.

Sedlecké pouti přálo na Bílou sobotu počasí alespoň dopoledne

Kutná Hora - Letošní Velikonoce provází chladné a deštivé počasí. I přesto se na návštěvníky Sedlecké pouti na Bílou sobotu alespoň dopoledne usmálo sluníčko.

OBRAZEM: Zámek Žleby ovládl Velikonoční jarmark

Žleby - Až do neděle si budou moci návštěvníci zámku Žleby vychutnat Velikonoční jarmark. Kromě dobových stánků je připraven bohatý program pro děti a ukázky práce s dravci.

OBRAZEM: Sedlecká pouť se točila i na Velký pátek

Kutná Hora - Ačkoliv bylo venku poměrně chladno, přilákala Sedlecká pouť na Velký pátek davy lidí, kterým ani studenější počasí pouťovou náladu nezkazilo.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT