VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA KRATOCHVÍLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

KRÁTCE: Civilní obrana pokřtí Grandu nový videoklip

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Rychlé šípy se znovu vrátí do centra Kutné Hory

Kutná Hora – Velká pátrací hra se vrací do Kutné Hory. Odstartuje v pondělí 27. listopadu, kdy lidé začnou v historickém centru města na neznámém místě hledat figuríny pětice chlapců v životní velikosti. Ty budou umístěny na nějakém vyvýšeném místě, které je viditelné z ulice, například na balkóně, střešním ochozu, vikýři, pavlači a podobně.

AKTUALIZOVÁNO

Rošáda na radnici pokračuje, radní odvolali jednatele KH Tebis Tomáše Pilce

Kutná Hora - Vypadá to, že rošáda na kutnohorské radnici ještě zdaleka neskočila. Přesně čtrnáctí dní potom, co ve funkci jednatele Průvodcovské služby Kutná Hora skončil Robert Lukášek, svoje pomyslné křeslo opustil šéf další městské společnosti. Rada města protentokrát odvolala jednatele městské teplárenské společnosti KH Tebis Tomáše Pilce, židli ale opustí také předseda Dozorčí rady KH Tebis Radim Fedorovič.

Kutnohorská kostnice vydala další unikát: třicet hromadných hrobů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Archeologové, kteří pracují na záchranném výzkumu v objektu kutnohorského kostela Všech svatých s kostnicí, přišli s dalším unikátním nálezem. V průběhu patnáctiměsíčního období odkryli přesně 1500 koster, z nichž zhruba dvě třetiny zemřelých jsou uloženy ve třiceti hromadných hrobech.

KRÁTCE: Kavárnička bude tentokrát Martinská

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře má novou laboratoř pro výuku mikroelektroniky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti řemesel v Kutné Hoře začal nový školní týden slavnostně. Byla tam otevřena nová učebna mikroelektroniky.

Radnice v oslabení dovládne jen s jedním místostarostou

Kutná Hora - Po zářijovém odvolání místostarostky Zuzany Moravčíkové (ČSSD) zůstalo její křeslo zatím neobsazené. Na jejím nástupci se městští zastupitelé neshodli a navržený kandidát Zdeněk Hadrovský (ČSSD), který působí jako radní, podporu pro novou funkci nezískal. Zastupitelé se ovšem shodli na jiné věci: do konce volebního období povede radnici starosta Martin Starý (Kutnohorská změna) jen s jedním místostarostou, tedy Josefem Viktorou (ANO).

OBRAZEM: Martinské setkání prožili v Hlízově

Hlízov - Keramická dílna, promítání historických fotografií Hlízova, lampionový průvod i ochutnávka Svatomartinských vín. Taková byla Martinská sobota, kterou prožili v Hlízově. Další setkání spojené s adventním trhem se uskuteční 13. prosince, kdy si místní zazpívají v rámci akce Česko zpívá koledy.

OBRAZEM: Benefiční ples Cesta životem bez bariér zahájil plesovou sezonu

Kutná Hora - Sdružení Cesta životem bez bariér patřil v sobotu večer taneční parket v kutnohorském Lorci. Konal se tam jedenáctý benefiční ples, který tradičně moderoval herec Pavel Nový. Výtěžek ze vstupu bude využit na pořízení vysokozdvižné plošiny do centra denních služeb pro handicapované děti.

OBRAZEM: Svatomartinský průvod prošel centrem města

Kutná Hora - Tradiční svatomartinský lampionový průvod prošel centrem města. Průvod, který pořádá Římskokatolická farnost arciděkanství Kutná Hora ve spolupráci s Oblastní charitou, vyšel v čele se svatým Martinem na bílém koni od arciděkanství za kostelem sv. Jakuba směrem k chrámu sv. Barbory.

OBRAZEM: Aurel Klimt zahájil výstavu Lajka

Kutná Hora - Už tak nabitý sobotní program v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře doplnila vernisáž výstavy Aurela Klimta Lajka - Od filmu k divadlu a zpět. Výstava, která je věnována Klimtovu nejnovějšímu filmu, ale současně mapuje i autorovu starší tvorbu, mohou návštěvníci navštívit do konce února příštího roku.

Svatomartinské hody ovládly Galerii Středočeského kraje

Kutná Hora - Husa na nejrůznější způsoby, svatomartinské briošky i mladá vína. To vše nabídla na svatého Martina svým návštěvníkům Galerie Středočeského kraje. Bohatý ale bude i sobotní kulturní program, v 17 hodin bude zahájena výstava Lajka, hostům v refektáři zazpívá Eva Pilarová.

OBRAZEM: Prodloužená kurzu B podruhé roztančila Lorec

Kutná Hora - Druhá prodloužená v kutnohorském Lorci patřila v pátek večer frekventantům tanečního kurzu B Taneční školy Antonína a Jany Novákových. Na parketě se ale nepředvedli jen oni, zatančit si s nimi přišli i jejich rodiče a prarodiče.

Na průmyslové škole v Kutné Hoře se odehrál příběh bezpráví

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Do třináctého ročníku projektu Příběhy bezpráví - Měsíc filmu na školách se zapojí také kutnohorské školy. První z nich byla střední průmyslová škola, kam se studentům přijel se svým příběhem svěřit František Teplý, jenž byl v padesátých letech vězněn a pracoval v uranových dolech na Jáchymovsku.

Průvodcovská služba: co bude se společností dál?

Kutná Hora - Už tak rozbouřené vody kutnohorské radnice minulý týden ještě více rozhoupalo nenadálé odvolání jednatele Průvodcovské služby Roberta Lukáška. Toho městští radní odvolali doslova z hodiny na hodinu a na jeho místo dosadili novou jednatelku Helenu Plíhalovou, která se ujala role krizové manažerky. Rozruch kolem městské společnosti po vystřídání kapitánů ale neustal. Naopak.

Opozice u moci, Martin Hlavatý je novým radním

Kutná Hora – Úspěšné tažení kutnohorské opozice pokračuje. Její jednota se projevila v plné síle při volbě nového člena městské rady. Stal se jím opoziční zastupitel Martin Hlavatý (Alternativa). Na radnici tak pokračuje hýbání škatulat a po odvolání místostarostky Zuzany Moravčíkové dochází k další poměrně nestandardní situaci: v městské radě oproti zvyklostem a navzdory koaliční smlouvě usedne zástupce opozice.

AKTUALIZOVÁNO

Kutná Hora nového místostarostu zatím nemá

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Kutná Hora prozatím nového místostarostu mít nebude. Navrženého Zdeňka Hadrovského (ČSSD) zastupitelé nezvolili, pro bylo jen 13 zastupitelů ze 27. Novým radním se stal Martin Hlavatý (Alternativa).

OBRAZEM: Dvojice Delioú zahrála v Blues Café

Kutná Hora - Projekt Hora plná hudby - hudba bez hranic pokračovala koncertem česko - francouzské dvojice "Delioú". Houslistka Jitka Malczyk, která hraje i v několika dalších projektech inspirovaných keltskou a severskou hudbou, zahrála společně s harfenistkou Célestine Doedens z Bretaně.

Kutnohorští zastupitelé budou volit nového radního a místostarostu

Kutná Hora - Kutnohorské zastupitele čeká zítra další náročné jednání. Na programu svého zasedání mají totiž hned dva klíčové body: volbu nového místostarosty a volbu nového radního. Oba posty se uvolnily po zářijovém odvolání Zuzany Moravčíkové.

Dnes začíná regionální výběrová konference

Kutnohorsko - Evropský parlament mládeže (EPM) v České republice, který se snaží poskytovat středoškolským a vysokoškolským studentům platformu pro diskuzi o aktuálních evropských tématech, uspořádá v Kutné Hoře regionální výběrovou konferenci. Ta se uskuteční od 3. do 5. listopadu a sdruží přes 80 studentů nejen z celé České republiky, ale i z celé Evropy.

Vichřice poškodila část útulku pro psy

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Nedělní vichřice poškodila část kutnohorského útulku pro psy. 

Bouře pokračuje. Roberta Lukáška odvolali z funkce jednatele Průvodcovské služby

Kutná Hora - Bouře na kutnohorské radnici pokračuje. Údajně bez jakéhokoliv varování byl městskou radou odvolán jednatel Průvodcovské služby Kutná Hora Robert Lukášek. Přitom to měl být právě on, kdo měl hospodaření ztrátové firmy jako krizový manažer zachránit.

Obce na Kutnohorsku: stavební parcely nejsou

Kutnohorsko – Ačkoliv mladých lidí a rodin s dětmi na vesnicích ubývá, ty jim v tuto chvíli z hlediska možnosti postavit si vlastní bydlení nemají co nabídnout. A starostové přiznávají, že je to bolavé místo obcí. Ale nejen to. Když už se nějaké parcely objeví, je někdy těžké přimět zájemce, kteří si pozemek koupí, k tomu, aby jej využívali k trvalému bydlení a obec z toho tak logicky mohla profitovat.

Odcházím s pokorou a krásným výhledem do budoucna, říká bývalý poslanec

Kutnohorsko /ROZHOVOR/ - Milan Urban (ČSSD) končí ve vrcholné politice. Do poslanecké lavice usedal několik dlouhých let a patřil k nejoblíbenějším politikům. Jak vnímá svůj politický "konec"? Co bude dál s ním i se sociální demokracií? Nejen na tyto otázky Deníku odpovídal.

Auto v ulici Masarykova srazilo cyklistku

Krátce před polednem srazilo osobní auto cyklistku v Masarykově ulici. Informaci potvrdila kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Lajka poletí do vesmíru v Galerii Středočeského kraje

Kutná Hora – Velmi zajímavou výstavu mohou lidé navštívit v průběhu listopadu v Galerii Středočeského kraje. Ta bude věnována mimo jiné Lajce, psí průkopnici kosmonautiky.

Následky víkendového větru: zavřená škola i spadlý vánoční strom

Kutnohorsko /OBRAZEM/ - Celou neděli řádil na Kutnohorsku silný vít a nevyhnul se ani čáslavskému náměstí. To nemá kvůli silnému větru nyní vánoční strom.

Spadla lípa u Lorce není jediný nebezpečný strom ve městě

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Nedávno spadlá lípa u rybníku zvaného „Lorčák“ znovu rozvířila debatu o tom, které stromy mohou být z hlediska stability nebezpečné a proč už nebyly dávno pokáceny. V případě lípy v Lorci nebyl jen shodou šťastných náhod nikdo zraněn, neboť se doslova zřítila k zemi v místě, kam běžně chodí na vycházky maminky s kočárky a děti z mateřských škol. Strom podle všeho trpěl dřevomorkou kořenovou. Takových stromů, u nichž město váhá s kácením, a přitom mohou být nebezpečné, je ale podle všeho víc.

OBRAZEM: Připomněli si Den vzniku samostatného Československa

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Položením květin u památníku Tomáše Garrigue Masaryka před Vlašským dvorem si kutnohorští skauti a zástupci města připomněli devětadevadesátileté výročí vzniku samostatného Československa. Za rok tedy bude významné jubileum.

Plná čára? Žádný problém, míní řidiči. Policie nesouhlasí

Kutná Hora – Teprve nedávno dostala Masarykova ulice zcela nový povrch a řidičům by se konečně touto frekventovanou ulicí mělo jezdit dobře. Jenže, chyba lávky. V místě na křižovatce za divadlem je na asfaltu udělaná plná čára a to i přesto, že zde řidiči potřebují odbočit doleva. Teď o to víc, protože ulice Puškinská byla zjednosměrněna a u divadla je prakticky jediný možný vjezd.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT