VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA KRATOCHVÍLOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Topná sezona začala, inverze přichází

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Topná sezona začala a Česko se brzy zahalí do inverzní mlhy. Svůj podíl na tom nepochybně mají i ti, kteří topí v kotlích tuhými palivy. A nemusí jít hned o hříšníky, kteří do kotle místo uhlí nebo dřeva dávají odpadky všeho druhu. Stačí mít jen nevyhovující typ kotle a obtěžující černý dým je na světě.

Workoutové hřiště na Gymnáziu Jiřího Ortena čeká slavnostní otevření

Kutná Hora - Místní příznivci workoutu, cvičení s vlastní vahou těla, se těší na pondělí 19. listopadu. Realizace jednoho z vítězných nápadů, který vznikl v minulém školním roce v rámci projektu Lepší místo ve škole, je totiž hotová. Podle Kamily Drtilové z platformy Lepší místo čeká nové hřiště u Gymnázia Jiřího Ortena slavnostní otevření v deset hodin dopoledne.

Sedm koz či urna s ostatky, to všechno se objevilo v evidenci 'Ztrát a nálezů'

Kutná Hora - Ačkoliv je doba neskonale moderní, pořád existuje institut Ztrát a nálezů při městských úřadech. Přestože v jejich evidencích převládají věci běžné denní potřeby, jako jsou klíče, peněženky, mobilní telefony nebo doklady, najde se i pár věcí, které by na takovém místě nikdo nečekal.

OBRAZEM: Koaliční smlouva v Kutné Hoře je podepsána

Kutná Hora - Kutná Hora - Zástupci ANO 2011, STANu, Pirátů, Alternativy pro Vás, KDU - ČSL a Kutnohorské změny podepsali v úterý 13. listopadu ve večerních hodinách koaliční smlouvu. Dohodli se také na tom, kdo obsadí post starosty, obou místostarostů i místa v devítičlenné radě.

Vlaky z Kutné Hory do Zbraslavic nejezdí, uzavřené jsou i některé silnice

Kutná Hora - Až do 8. prosince nebudou jezdit osobní vlaky na trati číslo 235 mezi Kutnou Horou a Zručí nad Sázavou. Lidé musí místo toho využít náhradní autobusovou dopravu. Mezi Kutnou Horou a Zbraslavicemi nebudou vlaky téměř měsíc jezdit vůbec, vybrané vlakové spoje ale nepojedou až do Zruče nad Sázavou.

Svatomartinská vína jsou kvalitní, přálo jim počasí

Kutná Hora - Je to jedna z největších tradic podzimu - 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut se otevírají svatomartinská vína. Jinak tomu nebylo ani letos. Obecně platí, že svatomartinská mladá vína jsou značně chuťově specifická a každoročně rozmanitá.

Na zámku Žleby se v zimě spát nebude

Žleby /FOTOGALERIE/ - Přestože se na některých památkách s koncem října uzavřely návštěvníkům brány, neusínají tyto objekty klidným zimním spánkem, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Městské muzeum a knihovna Čáslav se připravují na čas adventu

Čáslav - Městské muzeum a knihovna v Čáslavi už má připravený program na adventní čas. Nabídne koncert duchovní hudby hudby žáků Základní umělecké školy J. L. Dusíka, jímž se adventní čas v sobotu 1. prosince otevře, ale také povídání se spisovatelkou, lektorkou a publicistkou Martinou Bittnerovou, zajímavou výstavu a vánoční koncert.

Ustavující zasedání zastupitelstva se uskuteční 19. listopadu

Kutná Hora - Po řadě komplikovaných povolebních jednáních i soudním procesu, ve kterém se projednávalo případné zneplatnění voleb v Kutné Hoře, spěje situace ve městě podle všeho k cíli a ještě do konce listopadu by Kutná Hora mohla mít nové vedení. Oficiálně byl totiž stanoven termín ustavujícího zastupitelstva. Potvrdil to starosta Kutné Hory Josef Viktora.

Ustavující zastupitelstvo by se mělo uskutečnit v divadle do konce listopadu

Kutná Hora - Krajský soud v Praze ve středu 7. listopadu definitivně zamítl návrh na určení neplatnosti voleb, který podal vítěz voleb Město pro lidi. Vypadá to, že už tak nic nebrání tomu, aby se v Kutné Hoře mohlo konat ustavující zasedání, na kterém by měl být zvolen nový starosta, místostarostové i devítičlenná městská rada.

Onomyšl zřejmě půjde opět volit zastupitele

Onomyšl - Nelíbí se vám výsledek voleb? Rezignujte na mandát. Politici v některých obcích Středočeského kraje našli cestu, jak si "vynutit" nové hlasování. Zákon jim to umožňuje. Nové volby do obecního zastupitelstva pravděpodobně čekají například obec Onomyšl na Kutnohorsku.

Počet onkologických pacientů přibývá, může za to lepší diagnostika

Kutná Hora - Psal se rok 1988. Na mozku Antonie K. (71) z Kutné Hory tehdy lékaři objevili nádor velikosti pinpongového míčku. Ačkoliv se jednalo o takzvaný benigní neboli nezhoubný nádor, musela podstoupit náročnou operaci ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. V té době šlo v podstatě o experiment, protože tak složité operace lékaři v republice prakticky neprováděli.

Je rozhodnuto: Krajský soud v Praze zamítl stížnost Města pro lidi

Praha, Kutná Hora - Návrh na určení neplatnosti voleb, které ke Krajskému soudu v Praze podal vítěz voleb Město pro lidi, je zamítnut. Uskupení Město pro lidi návrh podalo kvůli kauze falešných předvolebních letáků, které měly údajně Město PRO lidi a jeho lídra Martina Starého poškodit.

Volby v Chlístovicích byly zmanipulované, uznal soud

Chlístovice - Lidé v Chlístovicích, kteří spadají do volebního okrsku č.1, půjdou znovu k volbám. Rozhodl o tom Krajský soud v Praze na základě návrhu na určení neplatnosti hlasování. Volby se budou konat do třiceti dnů od nabytí právní moci usnesení podle toho, jak je vyhlásí ministr vnitra.

Vedení čáslavské radnice chce zabránit navážení kalů na zdejší skládku

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Kauza ostravských kalů a jejich navážení na čáslavskou skládku má pokračování. Už brzy by se totiž několik tisíc tun stabilizovaných kalů z areálu Ostramo v Ostravě mohlo začít vozit právě na skládku AVE CZ. Přesněji řečeno už 15. listopadu. Vedení města se o tom podle čáslavského starosty Vlastislava Málka dozvědělo v pátek 2. listopadu.

Oprava přejezdů uzavře některé ulice v Kutné Hoře

Kutná Hora - Oprava železničních přejezdů na Kutnohorsku, které v posledních týdnech uzavřely několik silnic mezi Čáslaví a Kutnou Horou, bude nyní pokračovat přímo v Kutné Hoře. Vyžádá si to úplnou uzavírku některých místních ulic.

Krajský soud jednal v záležitosti neplatnosti voleb v Kutné Hoře

Praha/Kutná Hora - Krajský soud v Praze řešil v pondělí 5. listopadu návrh uskupení Města pro lidi týkající se výsledků komunálních voleb v Kutné Hoře. Volební uskupení výsledky napadlo s tím, že je poškodila kampaň s předvolebními falešnými letáky a žádá po soudu, aby výsledky voleb zneplatnil a byly vypsány nové.

Jak města pečují o státní i obecní vlajky?

Kutná Hora - Státní svátek, volby nebo jiná významná událost v dějinách naší země bývají příležitostí, kdy města a obce vyvěšují před své úřady státní vlajky podle zákona o užívání státních symbolů. Zvláště uplynulý 28. říjen byl pro mnoho lidí dnem zcela výjimečným. Připomínali si totiž sté výročí založení samostatného československého státu.

Kutnou Horu bude o Vánocích zdobit stříbrný smrk

Kutnohorsko - Ačkoliv to podle počasí venku moc nevypadá, Vánoce se blíží mílovými kroky. Města proto už teď řeší nejen vánoční výzdobu, ale také jaké vánoční stromy ozdobí jejich náměstí. Vypadá to, že v Kutné Hoře už mají jasno. Zdejší Palackého náměstí by podle všeho měl ozdobit zhruba desetimetrový stříbrný smrk.

OBRAZEM: Verdiho Requiem zaznělo v kostele sv. Jakuba

Kutná Hora - Verdiho Requiem, které zaznělo v neděli 4. listopadu v kostele sv. Jakuba, bylo věnováno vzpomínce za zesnulé občany Kutné Hory. Přednesl ho kolínský sbor Cantores Cantant, pod vedením sbormistra Jakuba Hrubého.

Přestěhuje se Charita z Trebišovské ulice?

Kutná Hora - Zastupitelé loni na jaře nejprve rozhodli, že se takzvaná Zelenkova vila soukromému investorovi neprodá, letos na podzim pak radní začali uvažovat o tom, že by se do Zelenkovy vily v budoucnu mohly přestěhovat děti z Mateřské školy Benešova 7, známé jako „Ádlerka“ nebo by prostor mohly využívat děti navštěvující družinu Základní školy Kamenná stezka v Kutné Hoře.

OBRAZEM: V Žehušicích prožili magickou noc

Žehušice - TJ Sokol Žehušice uspořádal v sobotu 3. listopadu tradiční Magickou noc. Strašidla, duchové a bubáci se sešli na plácku u hřbitova, odkud vyrazili na dobrodružnou cestu po obci.

OBRAZEM: Atleti SKP Olympia Kutná Hora běželi stokilometrovou štafetu

Kutná Hora - Počasí jim příliš nepřálo, ale i tak se mladí atleti SKP Olympia Kutná Hora sešli na svém stadionu v hojném počtu, aby zde uctili památku stého výročí založení republiky. A jak jinak, než sportem. Po úvodní hymně se sportovci vydali na ovál zaběhnout symbolickou stokilometrovou štafetu. Vzdálenost byla společným dílem všech tréninkových skupin.

OBRAZEM: Hasiči zdolávali rozhlednu Vysoká v mlze

Vysoká - Mlha, že by se dala krájet. Ani vrchol rozhledny nebyl vidět. Nevlídné počasí ale nezabránilo dobrovolným hasičům, aby v rámci podzimní soutěže zdolali rozhlednu Vysoká. Podzimní běh uspořádalo Okresní sdružení hasičů Kutná Hora.

Uhlířské Janovice a Zruč mají nové vedení radnic

Kutnohorsko - O složení nových radnic mají po středečních jednáních jasno v Uhlířských Janovicích a ve Zruči nad Sázavou. Poslední říjnový večer se tam totiž konala ustavující zastupitelstva, na kterých byli zvolení nejen starostové a místostarostové, ale také členové městských rad.

Kutná Hora znovu ožije Spartanem

Kutná Hora - Závod Spartan Race se znovu vrátí do Kutné Hory. Druhý ročník populárního překážkového závodu se uskuteční 13. a 14. dubna 2019. Konání závodu na svém zasedání ve středu odsouhlasili městští radní. Oproti prvnímu ročníku organizátoři rozšířili program na dva závodní dny. Město tak podle nich bude živé od pátku až do pondělního rána.

Studenti kutnohorské průmyslovky zasadili Lípu republiky

Kutná Hora - Oslavy stého výročí založení samostatné Československa připravili studenti VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora na poslední říjnový den. Součástí bohatého programu bylo také zasazení Lípy republiky. Ta má jako studentský strom do budoucna připomínat, že i studentům technických oborů záleží na hodnotách demokracie.

Krajský soud zamítl první stížnost z okresu kvůli komunálním volbám

Kutnohorsko - Tři stížnosti týkající se komunálních voleb z celkových jednačtyřiceti byly ke Krajskému soudu v Praze podány z okresu Kutná Hora. Zatímco stížnosti z Chlístovic a Kutné Hory, kde jej podalo uskupení Město pro lidi, soud stále projednává, v záležitosti obce Horušice je rozhodnuto.

KRÁTCE: Divadlo Za oponou odehraje potřetí Zlomatku

Kutná Hora - Potřetí a možná naposledy představí herci Divadla Za oponou hru s názvem Zlomatka. Představení je připraveno na pátek 2. listopadu od 19 hodin. Hru s podtitulem Kam až může zajít mateřská láska? diváci uvidí na malé scéně Tylova divadla. Jde o tragikomedii o předsudcích, kdy je matka otřesena synovým přiznáním k homosexualitě.

Svátek zemřelých láká také zloděje

Kutnohorsko /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Svátek zemřelých připadá v kalendáři na pátek 2. listopadu. Někteří pozůstalí vyrazili uctít památku svých blízkých už o uplynulém víkendu, jiní se na hřbitovy teprve vydají. Jenže vzpomínka na zesnulé není mnohdy spojená jen s pietním aktem. Dušičkové období si nenechají ujít ani zloději, kteří kradou věci ze zaparkovaných aut, ale také přímo na hřbitovech.

Začíná hlavní lovecká sezona, policie ji ohlídá

Kutnohorsko - Ačkoliv lovecká sezona začala už v září a uživatelé honiteb mohou v tomto čase lovit nejvíc druhů zvěře za celý rok jako jsou divoké kachny, zvěř jelení, srnčí, mufloní, daňčí a samozřejmě i zvěř černou (prase divoké), od listopadu k obsáhlému výčtu přibude ještě zajíc polní. Ten se spolu s bažantem řadí do takzvané drobné zvěře.

Kutná Hora získala přes dva miliony korun na obnovu památek

Kutná Hora - Městu Kutá Hora se podařilo získat 2,3 milionu korun na regeneraci památek z programu ministerstva kultury. Státní finanční podpora je určena na obnovu několika vzácných památek ve městě.

Kdy se Kutnohořané dočkají nového vedení na radnici?

Kutná Hora - O tom, že se povolební situace v Kutné Hoře komplikuje, informoval Deník už v minulém týdnu. Kutná Hora je jednou ze tří obcí okresu, kde byla podána stížnost ke Krajskému soudu v Praze týkající se neplatnosti voleb. Ve hře je nyní několik scénářů, jak se situace může vyvíjet.

K oslavám republiky se připojí i kutnohorská průmyslovka

Kutná Hora - Oslavy stého výročí založení samostatného československého státu se uskuteční ve středu 31. října také na kutnohorské střední průmyslové škole, která na tento den připravila bohatý program nejen pro všechny „průmyslováky“, ale také pro studenty a žáky dalších kutnohorských škol i veřejnost.

Nespokojení řidiči: malínský nadjezd je s vlnami, ulice se záplatami

Kutná Hora - Na malínském mostě se už od začátku října provizorně jezdí. Mnozí řidiči jsou ale přesto nespokojení. Důvodem je kvalita povrchu vozovky. Na sedlecké straně se totiž na asfaltu objevily vlny, které jsou takříkajíc o “spodek auta”. Mnozí se ptají, jak je to možné, na mostě těsně po rekonstrukci.

100 let republiky: Masaryk a Havel osobnosti, Gottwald pohroma

Kutnohorsko - Václav Havel nebo Tomáš Garrigue Masaryk byli podle dotazovaných respondentů největšími prezidentskými osobnostmi. Na tom, kdo byl ve staletých dějinách samostatného československého státu největší pohromou, panovala jasná shoda: Klement Gottwald.

Kutná Hora zavede parkování s parkovacím kotoučem

Kutná Hora - Řidiči v Kutné Hoře si od listopadu pravděpodobně budou zvykat na jednu novinku: takzvané parkování s kotoučem. Na místech, kde se bude dát tímto způsobem zaparkovat, přibudou svislé dopravní značky. O co se jedná?

OBRAZEM: Kutnohorští středoškoláci si vyzkoušeli policejní fyzické testy

Kutná Hora - Kutnohorští středoškoláci si v úterý 23. října vyzkoušeli policejní fyzické testy na atletickém stadionu Olympia. Na vlastní kůži tak mohli okusit, co zažívají uchazeči o práci u policie. Sportovní den s policií byl zároveň spojen s charitativní akcí, protože policie při náboru spolupracuje s Kontem bariéry.

Počasí na Kutnohorsku větší potíže nezpůsobilo

Kutnohorsko - Silný vítr a déšť působil v noci na středu 24. října potíže také ve Středočeském kraji. Kutnohorsku se však větší problémy spojené s počasím vyhnuly. „Očekávali jsme horší situaci vzhledem k předpovědi meteorologů,“ naznačil šéf profesionálních hasičů na Kutnohorsku Jiří Pokorný.

Výročí republiky si připomenou i v Čáslavi

Čáslav - Sté výročí založení republiky si připomenou v pátek 26. října také v Čáslavi.

Nové volby? Možná nejenom v Kutné Hoře

Kutnohorsko - Nové komunální volby by se mohly konat nejenom v Kutné Hoře, ale také v Horušicích nebo Chlístovicích. Vyplývá to ze seznamu návrhů na neplatnost voleb do zastupitelstev obcí, které byly podány u Krajského soudu v Praze a které soud zveřejnil na svých webových stránkách. Stížnosti se týkají údajných pochybení při sčítání hlasů nebo nekalé předvolební kampaně.

V galerii si připomenou Den Středočeského kraje

Kutná Hora - Den Středočeského kraje, který připadá na 28. října, si ve stejnojmenné galerii v Kutné Hoře připomenou stylově: novou výstavou, která je připravena ke stému výročí republiky a nese název Šaloun: Dotek osudu.

Charitativní pouť je u konce

Jakub - Charitativní pouť jménem Buen camino Dětem aneb cesta ze Svatého Jakuba do Svatého Jakuba de Compostella je u konce. Ve středu 24. října dopoledne by do města na severozápadě Španělska měl dorazit poutník David Dominique En Rout z vesničky Jakub u Kutné Hory, který je tvůrcem a realizátorem celého projektu.

Falešné letáky mají prvního veřejně přiznaného viníka

Kutná Hora - O tom, kdo stojí za falešnými letáky, na kterých je vyobrazen bývalý starosta Kutné Hory Martin Starý s řetězem kolem krku a novinovými titulky, si vrabci na střeše štěbetají už čtrnáct dní. Jejich autor, bývalý člen hnutí STAN Petr Steklý, se nyní rozhodl jít s pravdou ven a zveřejnit, co ho k výrobě letáků vedlo.

Parkoviště v Sedlci dostává reálný rozměr

Kutná Hora - Dlouho připravované parkoviště v Sedlci na pozemku naproti obchodnímu domu Albert získává konkrétní rozměry. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora. „Projekt je hotový, smlouvy jsou uzavřené. Dosud ale nebylo rozhodnuto, kdo bude investorem,“ řekl Viktora.

Je rozhodnuto: vítěz voleb kutnohorskou radnici nepovede

Kutná Hora - Kutnohorskou radnici v následujícím čtyřletém období povede koalice, ve které neusedne ani vítěz voleb Město pro lidi, ani ODS, která vystoupala na bronzovou pozici. Jako první to nepřímo potvrdil člen Pirátů a budoucí zastupitel Vít Šnajdr, který napsal společné prohlášení Alternativy pro Vás, Pirátů a KDU-ČSL, kteří své uskupení pracovně pojmenovali „Trojlístek“.

Ve Zruči nad Sázavou byli přepadeni mladiství

Zruč nad Sázavou - K napadení čtyř nezletilých osob došlo ve čtvrtek 18. října večer na Náměstí Míru ve Zruči nad Sázavou. Podle některých informací se mělo jednat o děti ze zdejšího dětského domova, které byly napadeny osobami cizí státní příslušnosti, pravděpodobně Bulhary, nicméně sociální pracovník tuto možnost vyloučil.

Hrozí vesnickému fotbalu zánik?

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Vesnickým fotbalovým klubům chybí mládež. To je realita posledních let, kterou se příliš zvrátit nedaří. Děti mají širokou škálu možností, jak trávit volný čas a když už se pro fotbal rozhodnou, stáhnou si mladé nadšence spádové celky z větších měst. Výsledek?

Od začátku roku zemřelo na silnicích okresu osm lidí

Kutnohorsko - Policie České republiky zveřejnila v polovině října statistiku dopravních nehod za uplynulé období roku 2018. Bilance je alarmující. Od ledna do září 2018 zemřelo na českých silnicích při dopravních nehodách o 43 lidí více než loni za stejné období. Mrtví přibyli zejména ve středních Čechách, přičemž několik tragických nehod se odehrálo na Kutnohorsku.

Město získalo dotaci na sanaci druhé arsenové haldy na Kaňku

Kutná Hora - Arsen je problém, o kterém obyvatelé Kaňku diskutují už dlouhou řadu let. V hledáčku místních, ale i hygieniků, byly zejména dvě zdejší nezabezpečené středověké haldy, odval z původního rudného dolu  Kuntery a Šafary.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT