VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA KRATOCHVÍLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Děti z mateřských škol vystoupily v Tylově divadle

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mateřské školy Kutná Hora připravily na čtvrtek 22. února vystoupení v Tylově divadle u příležitosti oslav 15. výročí od svého založení. Děti z osmi mateřských škol škol zpívaly, tančily a cvičily.

Lidé protestují, kácení kaštanové aleje bylo odloženo

Kutná Hora – Alej šestnácti vzrostlých kaštanů na Žižkově v Tyršově ulici je už několik dní tématem žhavých diskusí Kutnohořanů a to zdaleka nejen na sociálních sítích. V pondělí mělo být všech šestnáct stromů pokáceno. Kvůli masivním protestům a značně rozvířeným emocím ale vedení města kácení odložilo.

Řidičů pod vlivem alkoholu neubývá

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ – Ačkoliv řidiči, kteří za volant usedají pod vlivem alkoholu nebo drog, riskují komplikace v podobě vysoké pokuty, odebrání řidičského průkazu a v neposlední řadě také život svůj i ostatních účastníků silničního provozu, jejich počet z pohledu kutnohorských dopravních policistů neklesá.

Mateřskou školu Dačického navštívilo divadlo Úsměv

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Děti v Mateřské škole Dačického dnes navštívilo divadlo Úsměv ze Žďáru nad Sázavou. Dětem zahrálo pohádku O nemocném pejskovi.

KRÁTCE: Ratajští hasiči se dočkají nové stříkačky

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Operní týden na nádvoří Vlašského dvora nebude

Kutná Hora – Nádvoří Vlašského dvora skýtalo v průběhu letních měsíců zázemí pro nejrůznější kulturní akce. Jestli tomu tak bude i v letošním roce, je ale zatím ve hvězdách. Důvodem je plánovaná rekonstrukce Vlašského dvora. Rozhodnuto by mělo být na konci dubna. 

Krásné nové stroje oslaví pětatřicáté výročí v České 1

Kutná Hora - Hudební skupina Krásné nové stroje, vystupující také pod zkratkou KNS, je dnes pro mnohé posluchače legendou. Pětatřicet let své existence oslaví ve čtvrtek 1. března koncertem v klubu Česká 1, na kterém vystoupí v rozšířené sestavě i s několika bývalými členy.

Ples Nahoře dole dostal od města 30 tisíc korun

Kutná Hora - Podruhé se v sobotu 10. března v kutnohorském kulturním domě Lorec bude konat ples Nahoře dole, který stejně jako loni uspořádá Nadační fond pro zachování a rozvoj kulturního dědictví regionů Čáslavska a Kutnohorska.

Městské byty čekají opravy

Kutná Hora - Pokračovat v rekonstrukci a opravách městských bytů chce i nadále kutnohorská radnice. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora. „Je to jedna z priorit,“ řekl.

KRÁTCE: Karneval dorazí do Kácova

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Kostel sv. Jakuba čeká další rekonstrukce

Kutná Hora – Ačkoliv prošel kostel sv. Jakuba v posledních třech letech výraznou proměnou, jeho obnova ještě zdaleka neskončila. Římskokatolické farnosti – arciděkantsví Kutná Hora se z evropských dotací podařilo získat devadesátimilionovou dotaci na další etapu. Mezi takovými projekty jako je obnova Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži či renovace Cisterciáckého kláštera Plasy patřil projekt obnovy kostela sv. Jakuba k těm nejlépe hodnoceným a získal maximální počet bodů.

KRÁTCE: Uhlířské Janovice čeká uzavírka místní komunikace

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Na bezpečnost ve městě dohlédne víc kamer

Kutná Hora – Zvýšení bezpečnosti ve městě má zajistit rozšíření kamerového systému, na kterém se shodli radní. Podle slov starosty Kutné Hory Josefa Viktory je to snaha reagovat na četné prosby občanů, kteří žádají, aby kamerami byla pokryta další riziková místa ve městě. Do kamerového systému chce město investovat přibližně 700 tisíc korun, vše ale ještě musí schválit zastupitelé.

Kutná Hora má nového partnera

Kutná Hora - Kutná Hora má nové partnerské město. Stalo se jím pětadvacetitisícové Jajce v Bosně a Hercegovině ležící na soutoku řek Pliva a Vrbas. Starosta Kutné Hory Josef Viktora tam spolu s dalším zástupcem vedení města pojede v příštím týdnu podepsat smlouvu o partnerství. „Měl bych jet já a pravděpodobně místostarosta,“ řekl Viktora.

Tibetskou vlajku vyvěsí i kutnohorská radnice

Kutná Hora - K mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet, se letos znovu připojí i kutnohorská radnice. Shodli se na tom městští zastupitelé s menší výhradou.

Kapela GJO Band zahraje, aby pomohla Terezce

Kutná Hora - Charitativní koncert, jehož výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na konto malé Terezky z Kutné Hory, uspořádá kapela GJO Band. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 22. února od 18 hodin v aule Gymnázia Jiřího Ortena.

KRÁTCE: V Hlízově přibudou dvě nové autobusové zastávky

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

KRÁTCE: Lukáš Hejlík s Listováním navštíví Kutnohorsko

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Přejezd u Koudelova, místo častých nehod. Proč?

Koudelov /FOTOGALERIE/ - Železniční přejezd u Koudelova nedaleko Čáslavi je na první pohled umístěn na přehledném úseku. Přesto je však místem častých dopravních nehod. Ta poslední se odehrála v lednu a vyžádala si život mladého člověka. Ačkoliv vyšetřování případu stále probíhá, všechny indicie nasvědčují tomu, že řidič vlak v půl páté ráno zkrátka přehlédl.

Úspěch! Kutná Hora získala tři velké dotace

Kutná Hora – Více než úspěšná byla Kutná Hora při rozdělování evropských dotací na revitalizaci památek. V poslední výzvě, kterou vypsalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, se jí podařilo získat tři dotace. Dvě z nich jsou určené pro městské objekty, jedna pro Římskokatolickou farnost Kutná Hora. A nejde přitom o malé peníze, jedna z dotací dokonce převyšuje sto milionů korun.

Vylidňování obcí? Na Kutnohorsku rozhodně ne všude

Kutnohorsko – Obce se vylidňují, města bobtnají. Alespoň takový je podle statistik celorepublikový trend. Jenže ne všude. Ačkoliv je jasné, že obce už nebudou nikdy tak početné jako za dob císaře pána nebo těsně po vzniku Československa, je na Kutnohorsku celá řada obcí, kde je trend spíše opačný a od začátku milénia zde počet obyvatel markantně stoupl.

Zima je tu, silnice jsou prozatím sjízdné

Kutnohorsko - Ladovská zima dorazila na Kutnohorsko a v noci na čtvrtek jej pokryla několikacentimetrová vrstva sněhu. Podle silničářů jsou ale vozovky se zvýšenou opatrností sjízdné.

KRÁTCE: Na čáslavském stadionu bude karneval na ledě

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Jak dál s městskými objekty? Zastupitelé tápou

Kutná Hora – Kutnohorská radnice nadále hledá řešení, jak naložit s chátrajícími městskými objekty. Tellerův cukrovar má sice po řadě neúspěšných pokusů od minulého týdne nového majitele, na prodeji bývalé školy v Malíně nebo budovy v Táborské ulici se ale zastupitelé neshodli a to i přesto, že zájemci by byli. Buď prodej odmítli úplně, nebo chtějí výběrové řízení za určitých podmínek, čímž podle některých názorů riskují, že si to zájemce rozmyslí.

Přiklepnuto! Tellerův cukrovar konečně prodán

Kutná Hora – Prodáno. Tak zní verdikt městských zastupitelů, kteří ve vzácné shodě přiklepli prodej Tellerova cukrovaru. Za pět milionů korun jej koupil soukromý investor z Prahy Pavel Tomáš. Místním přitom tento podnikatel není neznámý. Žije v nedalekém Malešově, kde už jeden podnikatelský záměr dotáhl do konce. V roce 2011 koupil u Maxovny ruinu mlýnu Dubina, z níž se už o dva roky později stal kompletně zrekonstruovaný objekt.

OBRAZEM: Lorec patřil maturitnímu plesu Církevního gymnázia Kutná Hora

Kutná Hora - Sobota 3. února byla stěžejním dnem pro třídu oktávy Církevního gymnázia Kutná Hora. Na tanečním parketu kulturního domu Lorec totiž její studenti prožili svůj maturitní ples.

Masopustní průvod prošel Hraběšínem

Hraběšín - Masopustní průvod prošel v sobotu 3. února Hraběšínem. Krátce po 13. hodině zde starosta Jiří Malý symbolicky předal vládu nad obcí masopustním maskám, které se záhy vydaly do víru dění doprovázené živou kapelou.

OBRAZEM: V Malíně děti řádily na karnevalovém mejdanu

Kutná Hora - Pořádný karnevalový mejdan zažily v sobotu 3. února děti v malínské sokolovně. Masky byly samozřejmostí, nechyběla ale ani spousta soutěží a diskotéka. Karneval tradičně připravil spolek Malíňačky.

OBRAZEM: Čtyři malířky mají společnou výstavu

Kutná Hora - Vernisáž zahájila výstavu čtyř malířek s názvem Velikatema. Malby Veroniky Scholze, Lindy Kotrbové, Katky Groholové a Terezy Divišové mohou lidé ve Spolkovém domě v Kutné Hoře navštívit do neděle 18. února.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT