VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IRENA BLAHNÍKOVÁ

Irena Blahníková / Kutnohorský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Království v Posázaví dobylo herní svět

Střední Čechy /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Nová počítačová hra Kingdom Come: Deliverance je obrovskou událostí pro hráče po celém světě. Po letech čekání vyšla v polovině února, ani ne po dvou týdnech dosáhla milníku milionu prodaných kusů a dál se prodává ve velkém. Nejde přitom o žádnou řadovou hru. Unikátní projekt českých tvůrců z Warhorse Studios je svým příběhem zasazen do začátku 15. století a zachycuje skutečné historické události i reálná místa. 

Odešla hudební legenda: zemřel kapelník Miroslav Jiřišta

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek 2. listopadu odešel do hudebního nebe legendární kutnohorský kapelník Miroslav Jiřišta. Byl nezaměnitelnou osobností místní hudební scény. Se svým orchestrem vystupoval doma i v zahraničí a jen v Kutné Hoře bavila jeho hudba celé generace.

OBRAZEM: Děti z mateřinky se pobavily při Jablíčkování

Kutná Hora - Děti z Mateřské školy 17. listopadu v Kutné Hoře mají za sebou zábavný projektový den, který dýchal podzimní tématikou. Při středečním projektu Jablíčkování se pobavily při hrách, pochutnaly si na dobrotách z jablek a podívaly se i do přírody do míst, kde jablka rostou.

Osobní automobil narazil do kamionu, řidič na místě zemřel

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - K tragické dopravní nehodě, která si vyžádala jeden lidský život, došlo ve čtvrtek kolem 16.30 hodin na komunikaci I/38 pod Kaňkem. Osobní automobil se tam srazil s nákladním vozem. Řidič osobního vozu na místě zemřel.

OBRAZEM: Večer na stříbření řinčely meče. Nebe ozářil velký ohňostroj

Kutná Hora - První den Královského stříbření Kutné Hory 2017 vyvrcholil večerní slavností k poctě čtyř rytířských symbolů. Dvorskou svatojánskou slavnost s hudbou a tanci doplnil rytířský turnaj. Nechyběla ani ohňová show na pódiu, za kterou publikum kejklíře odměnilo bouřlivým potleskem. Na závěr celé slavnosti ozářil nebe nad jezuitskou kolejí velkolepý ohňostroj.

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Kutná Hora - Odpoledne prvního dne programu Královského stříbření Kutné Hory přineslo bohatý program. Davy diváků sledovaly turnaje, ale i soudy, které se letos nesly hlavně ve znamení soubojů na meče. Kromě toho se představil i oblíbený Henzlin Žito, který opět pobavil královskou družinu i publikum.

OBRAZEM: Královské stříbření Kutné Hory zahájil průvod

Kutná Hora - Velkým průvodem začalo v sobotu ráno Královské stříbření Kutné Hory.

Kostely se dnes v noci otevřou lidem

Kutnohorsko - Dnes večer nastane Noc kostelů, každoroční akce, při které se nejen po celé České republice otevírají svatostánky a příchozím hostům nabízejí prostor pro zamyšlení a modlitbu, ale i různorodý doprovodný program plný výstav, hudby i divadla.

Vidina větších peněz odvádí strážníky do Prahy

Střední Čechy - Nedostatek uchazečů není jediným problémem, se kterým se potýkají stanice městských strážníků v regionu. Problémem je i odliv stávajících pracovníků. Ti se totiž často rozhodnou pro vidinu většího výdělku a odchází sloužit do hlavního města.

Herecká škola slavila čtvrté narozeniny

Tylova herecká škola v Kutné Hoře oslavila čtvrté výročí založení. Pogratulovat mladým hercům k jejich úspěšné tvorbě přišlo několik hostů. Mezi nimi byl například starosta Kutné Hory Martin Starý nebo předseda kutnohorských ochotníků Otakar Fiala.

Miminkem roku 2016 jste zvolili Vanesku

Sečteno! Miminkem roku 2016 čtenáři Kutnohorského deníku zvolili Vanesku Janovou.

OBRAZEM: Ochotnický spolek Tyl sehrál na Silvestra představení S tvojí dcerou ne

Kutná Hora - Herci z Ochotnického spolku Tyl si pro konec roku opět připravili představení. Tentokrát si vybrali hru od Antonína Procházky. Komedie S tvojí dcerou ne v podání kutnohorských herců byla několik dní dopředu vyprodána a diváci se ve zcela zaplněném Tylově divadle v poslední večer roku 2016 výborně bavili. 

Kutná Hora plánuje obnovu krytého bazénu

Kutná Hora - Oprava krytého bazénu se bude týkat celkového snížení energetické náročnosti budovy včetně výměny oken.

OBRAZEM: Na Palackého náměstí zářilo při slavnosti Betlémské světlo

Kutná Hora - Tradiční ekumenická slavnost s Betlémským světlem se uskutečnila na Palackého náměstí v Kutné Hoře na Štědrý den ráno. Opět se u stromečku sešly desítky lidí, aby si společně zazpívaly koledy a nakonec si v lucerničkách domů odnesly plamínek z rodiště Ježíše Krista.

Sbírka Zvon pro Jakuba má již na svém kontě přes milion korun

Kutná Hora - Sbírka Zvon pro Jakuba dosáhla velkého milníku. Na odlití nového zvonu pro kostel sv. Jakuba už byl vybrán první milion. Minulý týden částka dokonce dosáhla na  více než 1,1 milionu korun.

OBRAZEM: Sólista divadla v Karlíně zpíval v kostele na Kaňku

Kaňk - Sólista hudebního divadla v Karlíně Karel Bláha vystoupil se svým pořadem Vánoční a divadelní vzpomínání v kostele sv. Vavřince na Kaňku. Přítomným posluchačům vypravoval o sobě i svém působení v Karlíně a povídání prokládal písněmi. Dobrovolné vstupné z koncertu bude věnováno na opravy kostela.

OBRAZEM: Předvánoční trh v Kutné Hoře nabídl víno i palačinky

Kutná Hora - Sobotní dopoledne na Palackého náměstí v Kutné Hoře nabídlo malý předvánoční jarmark. Návštěvníci zde mohli koupit víno, kávu nebo palačinky, ale i drobné dárkové předměty. Další trh se na náměstí uskuteční v sobotu 17. prosince.

OBRAZEM: Z Palackého náměstí vzlétly k Ježíškovi balónky s přáníčky

Kutná Hora - Balónky s přáníčky k Ježíškovi vzlétly v pátek odpoledne z Palackého náměstí v Kutné Hoře. Město se tak opět přidalo k celonárodní akci Český Ježíšek. Na náměstí se před Sankturinovským domem sešly desítky lidí. Někteří se přímo zapojili a poslali fialové balónky k nebi. Jiní se zájem celé akci přihlíželi.

Bude v kutnohorském bazénu slaná voda? Záleží na dotaci

Kutná Hora - Kutnohorský krytý plavecký bazén, který je v tuto chvíli ryze sportovního charakteru, by v budoucnu mohl svým návštěvníkům nabídnout i relaxační prostor. Rozhodující však bude získání peněz.

OBRAZEM: Tylovo divadlo hostilo závody v kondiční kulturistice

Kutná Hora - Tylovo divadlo v Kutné  Hoře se v sobotu stalo místem konání závodů v kondiční kulturistice Golem „Big Boy" Classic 2016. Závodníci se zde za bouřlivé podpory publika utkali v kategoriích dorostenci do 18 let, junioři do 23 let, muži do 30 let, muži nad 30 let a bodyfitness ženy.

OBRAZEM: Na Palackého náměstí postavili vánoční strom

Kutná Hora - Vánoční strom stojí od úterního brzkého odpoledne na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Strom, který byl dán městu jako soukromý dar, přivezl speciální vůz ze Svatého Mikuláše na náměstí kolem poledne. Okamžitě byl pomocí jeřábu usazen do připraveného stojanu. Kromě stromu umístili pracovníci Technických služeb Kutná Hora na náměstí i menší ozdoby na světla. V přilehlé Kollárově ulici byla vánoční výzdoba umístěna už před několika dny.

Svatomartinský víkend potěší vinaře i gurmány nejen akcí v GASK

Kutnohorsko /PROGRAM/ - Nadcházející víkend potěší všechny vinaře a gurmány. Přinese s sebou do Kutné Hory totiž velké oslavy svátku sv. Martina. Program nabídne zajímavé akce již dnes a vyvrcholí zítřejšími v Galerii Středočeského kraje GASK.

OBRAZEM: Noc na Karlštejně vyprodala refektář v galerii GASK

Kutná Hora - Představení Noc na Karlštejně sehráli v sobotu kutnohorští herci a muzikanti v refektáři Galerie Středočeského kraje GASK. Hra byla již několik dní vyprodána a diváky nezklamala. Ti nešetřili potleskem už v průběhu představení a na konci si všichni účinkující mohli vychutnat standing ovation. 

OBRAZEM: Miskovický statek patřil podzimnímu strašení

Miskovice - Podzimní strašení uspořádali v sobotu odpoledne na statku Dítě a Kůň v Miskovicích.

OBRAZEM: Hrádek oslavil Den Středočeského kraje burzou knih a stylovým trhem

Kutná Hora - Den Středočeského kraje oslavilo v pátek České muzeum stříbra v Kutné Hoře.  Kromě prohlídky expozic se příchozí mohli na Hrádku zastavit i na Burze knih, nebo na stylovém řemeslném jarmarku. Pro ty, kteří se rozhodli zajít na výstavu Kutná Hora a Lucemburkové na českém trůně, bylo připraveno lákadlo v podobě vystavené repliky císařské koruny.

OBRAZEM: Žáci obdivovali tvorbu halloweenského make-upu

Kutná Hora - Budoucí kosmetičky,které se učí na SOŠ a SOU Řemesel v Kutné Hoře, předvedly žákům druhého stupně ZŠ Jana Palacha, jaká práce se skrývá za profesionálním ,,strašidelným" - halloweenským líčením.

Kostel v Lochách potřebuje opravu, nejsou ale peníze

Lochy - Kostel sv. Bonifáce v Lochách patří mezi nejstarší památky na okrese. Postaven byl už ve 13. století a v jeskyni pod ním se navíc dochovaly i základy ještě jedné mnohem starší, předrománské stavby. I když se jedná o takto starou a cennou památku, její stav není příliš dobrý. Oprýskané zdi uvnitř i zvenčí volají po opravě. Ta je však stále zřejmě v nedohlednu.

FOTO: Kapela Vesper pokřtila Na Baště nové album

Kutná Hora - Sobotní večer v restauraci Na Baště na Kaňku patřil skupině Vesper, která zde pokřtila čtvrté album s názvem Blýská se tkáni. Album pokřtil a psychologicky rozebral Daniel Štrobl, který provedl důkladnou analýzu. Poté zahrála karlovarská hard rocková legenda CODA ,která zahrála osvedčené hity ze svého dlouholétého působení na hudební scéně.

Ukázka z nového filmu Underworld ukázala Kutnou Horu i Kačinu

Kutná Hora – Přesně rok uplynul v sobotu 15. října večer od momentu, kdy nad chrámem sv. Barbory v Kutné Hoře zářil „druhý Měsíc". Důvodem tehdy bylo krátké natáčení nového dílu hororové série Underworld s Kate Beckinsale v hlavní roli.

Počet hlasů: 0! Na třetím okrsku v Lokti nevolil vůbec nikdo

Loket – S velice nízkou volební účastí vystávala otázka, zda se objeví místa, která po sečtení všech okrsků v senátním obvodu č. 40 – Kutná Hora, budou hlásit 0 hlasů. Většinou se ale jednotlivci k volebním urnám dostavili a zachránili tak obec či městskou část od absolutního volebního fiaska. Přesto se jedna 0 přece jen objevila.

Dva ku jednomu: Strnad v Třebětíně vyhrál téměř nejnižším možným výsledkem

Třebětín – Že i ve volbách lze vyhrát nejnižším možným výsledkem, ve kterém nikdo ze soupeřů nevyjde s prázdnou, dokazují výsledky druhého kola senátních voleb v Třebětíně.

Výjimečné Čejkovice: ve druhém kole zde volilo víc lidí

Čejkovice – Volební účast z prvního kola senátních voleb, která čítala asi 30 procent, byla malá. I tak ale byla výrazně vyšší, než účast ve druhém kole. Druhé volební kolo mělo účast třináctiprocentní, proto není divu, že volební síně ve většině obcí navštívilo o víc než polovinu méně voličů než minulý týden. Výjimku tvořila obec Čejkovice.

AKTUALIZOVÁNO

Voličsky nejméně navštívené volby v historii vyhrál Jaromír Strnad

Kutnohorsko – Vítězem senátních voleb v obvodu č. 40 – Kutná Hora se stal dosavadní senátor a vítěz prvního kola senátních voleb Jaromír Strnad (ČSSD). Ve druhém kole mu na vítězství stačilo 8312 hlasů. Jeho rival Ivo Šanc dostal 6856 hlasů (STAN). Výsledek voleb však stojí ve stínu nezájmu občanů o hlasování. Druhé kolo letošních senátních voleb totiž mělo dalece nejnižší voličskou účast v historii.

První den hlasovalo jen 11 procent voličů, přesto je účast nadprůměrná

Kutná Hora – Volební místnosti byly téměř prázdné. Tak by se dal shrnout první den druhého kola senátních voleb na Kutnohorsku, ve kterém proti sobě stojí starosta Čáslavi a stávající senátor Jaromír Strnad a kutnohorský a krajský zastupitel a také bývalý starosta Kutné Hory Ivo Šanc.

Kutnohorsko volí senátora: bude to Strnad nebo Šanc?

Kutnohorsko - Kutnohorsko jde znovu po týdnu k volbám. Již dnes brzy odpoledne se opět otevře více než 160 volebních místností po celém okrese a voliči budou vybírat svého senátora. Na výběr budou mít ze dvou kandidátů, současného senátora a čáslavského starosty Jaromíra Strnada (ČSSD) a krajského a kutnohorského zastupitele a bývalého starosty Kutné Hory Iva Šance (STAN)

Na Kutnohorsku minulý měsíc mírně klesla nezaměstnanost

Kutnohorsko – Počet nezaměstnaných lidí na Kutnohorsku v minulém měsíci lehce klesl. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR.

OBRAZEM: Kačina hostila jezdecké slavnosti

Svatý Mikuláš - Zámecké jezdecké slavnosti se uskutečnily v sobotu na Kačině ve Svatém Mikuláši. Na návštěvníky, kterých dorazily davy i přes chladné počasí, čekaly ukázky jezdeckého umění, Hubertova jízda, ale i stánky s rozmanitým sortimentem nebo dokonce výstava automobilů - veteránů.

V Kutné Hoře první den přišlo k urnám jen 15 procent voličů

Kutnohorsko - Prognózy, že o volby je spíše nižší zájem, se ukazují zatím jako pravdivé. Podle prvotních odhadů včera v Kutné Hoře k urnám přišlo asi  15 procent voličů. 

Varování ve volebních místnostech: na lístcích je chyba

Kutnohorsko - Kutnohorsko se přidalo k okresům, kde se občanům do schránek dostaly chybné volební lístky. 

Kutnohorsko volí do kraje a senátu na 164 místech

Kutnohorsko - Dnes přesně ve 14 hodin se otevřou po celém Kutnohorsku volební místnosti. Občané tak budou moci zvolit jak svého jediného zástupce v Senátu Parlamentu České republiky, tak zastupitele Středočeského kraje.

Na Kutnohorsku hrozí požáry, do soboty platí výstraha

Kutnohorsko - Kvůli nadprůměrně teplému počasí bez srážek hrozí v některých lokalitách země požáry. Mezi nimi je i Kutnohorsko.

OBRAZEM: Sdružení Cesta životem bez bariér oslavilo 10. výročí založení

Kutná Hora - Sdružení Cesta životem bez bariér, které pomáhá handicapovaným dětem na Kutnohorsku a v okolí, oslavilo ve středu odpoledne v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře již deset let své existence.

FOTO, VIDEO: Skvělý koncert Mekyho Žbirky zakončil Kulturní léto v GASK

Kutná Hora - Projekt Kulturní léto v GASK, který od května až do září přinášel na nádvoří Galerie Středočeského kraje různá hudební a divadelní představení, ve středu ukončil svým skvělým koncertem zpěvák, skladatel a kytarista Meky Žbirka.

K celostátnímu Týdnu knihoven se přidá i městská knihovna v Kutné Hoře

Kutná Hora - „Braňte knihu!" je mottem jubilejního 20. ročníku kampaně na podporu čtenářství a propagace služeb knihoven Týden knihoven 2016.

FOTO, VIDEO: Středočeská filharmonie mladých zahrála v GASK

Kutná Hora - Koncert Středočeské filharmonie mladých se v úterý večer stal předposledním bodem letošního Kulturního léta v GASK. 

Na Lipině se v sobotu střetnou armády Jihu a Severu

Lipina - Pod záštitou obce Zbraslavice uspořádá v sobotu 1. října odpoledne Česko-americká asociace pro občanskou válku již 17. ročník simulace bitvy americké občanské války z roku 1862. Bitva se již tradičně odehraje na louce u Lipiny.

Začal desátý Týden nízkoprahových klubů, zapojí se do něj i Domek v Čáslavi

Čáslav – V České republice tento týden probíhá desátý ročník Týden nízkoprahových klubů a zapojí se do něj i Centrum Domek v Čáslavi.

Stavba roku Středočeského kraje: Domov seniorů drtivě porazil Dačického dům

Uhlířské Janovice - Středočeský kraj vyhlásil výsledky soutěže Stavba roku a ocenění si odnesl i zástupce Kutnohorska.

OBRAZEM: Gastrofestival nabídl klasickou kuchyni i pokrmy z brouků

Kutná Hora – Kutná Hora hostila po celou sobotu očekávaný Gastrofestival. Ke chrámu sv. Barbory a jezuitské koleje přicházely davy lidí, aby mohly ochutnat tradiční i méně tradiční pokrmy české i zahraniční kuchyně.

Pěvecký sbor Tyl zahájí v pondělí výroční výstavu

Kutná Hora - U příležitosti výročí 170 let sborového zpěvu v Kutné Hoře pořádá Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl výstavu s tímto tématem. Její vernisáž se uskuteční v pondělí 19. září v 17 hodin ve Spolkovém domě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT