VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUBOŠ HÁJEK

Luboš Hájek

Nic není tak složité, jak to na první pohled vypadá!

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Střelba v Jankovské Lhotě: jeden muž mrtvý a druhý člověk bojuje o život

Jankovská Lhota - Policisté, zdravotničtí záchranáři včetně posádky vrtulníku – a bohužel i zaměstnanci pohřební služby měli v pátek práci v Jankově na Benešovsku. Přesněji - v nedaleké Jankovské Lhotě. V jindy naprosto poklidné osadě se odpoledne střílelo. Následky?

Vzpomínky Aleny Šuchmannové: Moje první 'volby' a volby

Kutnohorsko - Bylo mi deset let, když se v roce 1946 konaly první poválečné volby. Pochopitelně dnes nikdo neuvěří, že se desetiletá holka o něco takového mohla zajímat. Ta holka samozřejmě nevěděla, proč se volí a co z toho vyplyne.

OBRAZEM: Prvňáčky v Masarykově škole pozdravil starosta města

Kutná Hora - Devětapadesát jmen čítaly seznamy dětí, které v pondělí 3. září nastoupily do tří prvních tříd Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře. V doprovodu ředitelky vzdělávacího zařízení Zdenky Mačinové je přišel přivítat a pozdravit starosta města Josef Viktora.

V čenovické stodole se senem a slámou shořely i zemědělské stroje

Čenovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Vyhlášení třetího stupně požárního poplachu si v pondělí 27. srpna vyžádal požár zemědělského stavení v Čenovicích u Čestína. Zlikvidovat oheň se hasičům podařilo zhruba do hodiny, ale dost času jim ještě zabraly dohašovací práce. Ve stodole se totiž nacházelo velké množství slámy a sena.

Tyjátrfest na Kaňku: Vinc Band 'zahřál' hercům scénu zahradního divadla

Kaňk /FOTOGALERIE/ - Druhým dnem pokračoval v pátek 24. srpna letní multižánrový festival Týjátrfest. Program v domácím amfiteátru na Kaňku odstartoval hudební produkcí Vinc Band, po zbytek večera už scéna zahradního divadla patřila hercům.

AKTUALIZOVÁNO

Muže se vydal hledat i vrtulník s termovizí. Pátrání mělo šťastný konec

Kutnohorsko - Do pátrání po pohřešovaném muži z Kutné Hory, který se neztratil poprvé, se ve středu 22. srpna večer zapojil také vrtulník s termovizí. Pátrací akce měla v noci úspěšný konec, muž se našel v pořádku a zdráv.

Zruč si v rámci historických slavností připomněla sukničkáře Casanovu

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Zpět do minulosti se po roce vrátila Zruč nad Sázavou u příležitosti již osmnáctých historických slavností. Tentokrát se v zámecké zahradě vše točilo kolem italského spisovatele, dobrodruha a svůdníka Giacoma Casanovy.

Pátrání nemělo šťastný konec, pohřešovaná žena si vzala život

Kutnohorsko - Smutný konec mělo pátrání po pohřešované třiatřicetileté ženě z Úžic, která v pátek bez vysvětlení odešla z místa trvalého bydliště a ani o sobě nedala vědět. Policie ji našla v neděli mrtvou. Cizí zavinění bylo vyloučeno.

Motorkář utrpěl otevřenou zlomeninu nohy, do nemocnice ho přepravil vrtulník

Staňkovice /FOTOGALERIE/ - Středně těžkým zraněním skončila dopravní nehoda, která se stala v pátek 27. července odpoledne na silnici II/335 u Staňkovic na odbočce na Ostašov. Motorkář na Suzuki se tam srazil se Škodou Superb. Na pomoc mu přispěchal i vrtulník.

OBRAZEM: Dakarský speciál našel nový domov v malínské hasičárně

Malín - Ze speciálu na známou Rallye Dakar vychází cisternová automobilová stříkačka, kterou od pátku 27. července začali využívat dobrovolní hasiči v Malíně. „To byla naše voňavka,“ loučil se s vozem ředitel Hasičského záchranného sboru v Kutné Hoře Jiří Pokorný při slavnostním předání cisterny. „Bude mít hezký domov zase někde jinde,“ dodal vzápětí.

Okresní fotbalový svaz nemá místopředsedu, Lubomír Tvrdík odstoupil

Kutná Hora - Jedno místo zůstalo volné ve výkonném výboru Okresního fotbalového svazu Kutná Hora. Z funkce místopředsedy odstoupil už ke konci letošního června Lubomír Tvrdík, který byl zároveň zástupcem statutárního orgánu. Svůj úmysl sdělil kolegům funkcionářům po vyhlašovacím aktivu v Lorci.

O pohárovou soutěž dospělých projevilo zájem třiadvacet mužstev

Kutnohorsko - Nový soutěžní ročník 2018/2019 na Kutnohorsku zahájil ve středu 25. července v rámci losovacího aktivu předseda Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře Dušan Roubíček. Mistrovské zápasy víkendy dospělých začnou o víkendu 25. a 26. srpna, ale ještě předtím se rozehrají pohárová utkání.

V Církvici se převrátil nafukovací vodní hrad. Děti skončily v péči zdravotníků

Církvice - Gumový nafukovací vodní hrad se převrátil v pondělí odpoledne v Církvici. V danou chvíli na něm skotačilo pět dětí. K nešťastné události, která si vyžádala přítomnost zdravotnické záchranné služby, se majitel dětského parku Louisiana Ranch postavil čelem a navíc na druhý den povolal odborníka na prevenci rizik.

Při noční táborové bojovce se mladík zřítil ze skály

Kounice - Velmi nešťastně skončila v noci na středu 18. července bojová hra pro účastníky letního tábora v Kounicích u Vlastějovic. Jeden z nezletilých chlapců při ní spadl ze skály, asi z pětimetrové výšky. Událost si vyžádala přítomnost zdravotníků i policistů.

Lupič přepadl v Čáslavi poštovní doručovatelku. Z místa činu odjel na skútru

Čáslav - K loupežnému přepadení za bílého dne došlo v úterý 17. července v Čáslavi. Muž maskovaný pletenou černou kuklou si v ulici Nazaret počíhal se slzným plynem na poštovní doručovatelku. Do pátrání po něm policisté zapojili také vrtulník a obrátili se s prosbou o pomoc na veřejnost.

První fáze Pukma Cupu 2018: týmy si mohou podat přihlášku

Červené Janovice - Do třetího desetiletí vstupuje Pukma Cup, velmi oblíbený celodenní turnaj v malé kopané, který se koná vždy poslední červencovou sobotu v Červených Janovicích. Jeho 21. ročník se uskuteční 28. července od 8 hodin.

Studenti budou moci pracovat na konkrétních úkolech, které vychází z praxe

Kutná Hora - Memorandum o spolupráci podepsali ve středu 27. června ředitel kutnohorské střední průmyslové školy Josef Treml a výkonný ředitel firmy Jon.cz. Základním cílem spolupráce bude poskytování odborných praxí a podpora v rámci praktických maturit.

OBRAZEM: Branný den žáky z Masarykovy školy poučil i pobavil

Kutná Hora - Pestrý program zahrnoval v dřívějších dobách nezáživný branný den. V úterý 26. června ho připravili učitelé Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře. A především žáci z druhého stupně se na celkem osmi stanovištích rozhodně nemohli nudit.

Okresní fotbalový výběr U11 obsadil v krajském finále třetí místo

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Po dvou turnajích na podzim a na jaře na umělé trávě v Poděbradech se výběr Okresního fotbalového svazu Kutná Hora kategorie U11 po roce opět probojoval do krajského finále, které se uskutečnilo ve středu 23. května v Čáslavi.

Olympijský běh na Sokoláku prověřil všechny žáky z prvního stupně

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Když nemůžeš, přidej. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Těmito dvěma hesly se ve středu 20. června řídili žáci z prvního stupně Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře, kteří se na tartanovém oválu na takzvaném Sokoláku zúčastnili olympijského běhu.

OBRAZEM: Na náměstí cinkaly olympijské medaile za atletické výkony

Kutná Hora - Slavnostní okamžiky na stupních vítězů přímo na Palackého náměstí si v úterý 19. června vychutnali medailisté atletických disciplín, které se uskutečnily na stadionu Olympie v rámci třetího dne Městských her 8. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře.

OBRAZEM: Turnaj starších přípravek zcela ovládly Čáslav a Kutná Hora

Čáslav - Fotbalové starší přípravky z Kutnohorska zakončily mistrovskou sezonu 2017/2018 okresním turnajem v Čáslavi. Tam o co nejlepší umístění usilovalo deset týmů, avšak boje o medaile se staly záležitostí  už pouze domácích a kutnohorských celků.

Čáslavské fotbalové princezny v Lorci ukázaly, že nejsou z cukru

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Ani liják je nezastavil! Čáslavské princezny na závěrečném okresním turnaji mladších přípravek v Kutné Hoře ukázaly, že nejsou žádné nafoukané slečinky a že nejsou z cukru. V konkurenci dalších dvanácti týmů obsadily parádní šesté místo. A vyzývají další holčičky: „Pojďte hrát fotbal s námi, společně vytvoříme skvělý tým!“

Děti v lesoparku uplatnily běžecké schopnosti i orientaci na mapě

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Ideální terén v lesoparku Vodranty využili zástupci čáslavského fotbalového klubu k uspořádání druhého ročníku orientačního běhu pro děti. Uskutečnil se v neděli 13. května odpoledne a zároveň zkrátil čekání na divizní zápas domácího mužstva s Chrastavou.  

Cirkus v Kutné Hoře: slonici sprchovali v myčce na auta

Kutná Hora /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Stříbrné město Kutná Hora se stává poměrně často cílovým místem cirkusů. Místní lidé jsou tak už na leccos zvyklí, třeba že principál Jaromír Joo si vyrazil na oběd do blízké restaurace U Zlatého lva s tygrem, ale aby ošetřovatel umyl slona v nedaleké samoobslužné automyčce, to tu ještě nebylo.

OBRAZEM: První pomoc u hasičů poskytovaly děti školou povinné

Kutná Hora - Nářek zraněných dětí se rozléhal ve středu 9. května na několika místech v areálu Hasičského záchranného sboru v kutnohorském Sedlci. Konalo se tam oblastní kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků.

OBRAZEM: Našlapaná Pucheř! Historická vozidla přilákala davy lidí

Pucheř - Setkání historických vozidel přilákalo v úterý 8. května do malé obce Pucheř stovky lidí. Již dvě desítky let zažité akci na Den vítězství přálo velmi pěkné počasí, a tak letošní ročník patřil k těm nejvíce vydařeným, alespoň co se týká návštěvnosti.

Zámek Kačina nabídl ve sváteční květnové dny prohlídkové okruhy zdarma

Svatý Mikuláš /FOTOGALERIE/ - Prohlédnout si prostory zámku Kačina zdarma měli možnost jeho návštěvníci v úterý 8. května. A že toho také za krásného počasí patřičně využili. Stejně jako před týdnem na prvního máje.

Pouť v Potěhách: to nejsou jen kolotoče, ale hlavně chovatelská výstava

Potěhy /FOTOGALERIE/ - Pouťové veselí oživilo víkend 5. a 6. května v Potěhách. Nádherné počasí vylákalo v sobotu i v neděli lidi na atrakce i na výstavu drobného zvířectva. Ta se ve venkovním chovatelském areálu u obecního úřadu uskutečnila už po osmatřicáté.

Měření InBody v Čáslavi: fotbalisté nalačno podstoupili analýzu těla

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Jako u odvodu branců do armády to tak trochu vypadalo ve čtvrtek 3. května brzy ráno v místnosti V.I.P. čáslavského fotbalového klubu. Ve spolupráci s pardubickou regionální akademií tam došlo k analýze hráčů mládežnických týmů přístrojem InBody.

Borci, díky! Mládežnický kotel dohnal Čáslav k výhře nad Letohradem

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Podpořit své starší spoluhráče z áčka a vytvořit jim parádní fotbalovou atmosféru si v neděli 15. dubna daly za cíl mládežnické týmy FK Čáslav. A na tribuně to bylo opravdu znát. „Borci, díky!“ Tak si pak po vítězném mači s Letohradem vzájemně gratulovali hráči i mladí diváci.

Televizní hudební šlágry zazní při hitparádě v Dusíkově divadle

Čáslav - Součástí natáčení televizního pořadu s názvem Československá zlatá desítka se stanou v úterý 17. dubna od 18 hodin návštěvníci Dusíkova divadla v Čáslavi. „Je to náš prestižní pořad, který pořádáme každý měsíc, neboť je to vlastně naše hitparáda,“ uvedla za Šlágr TV Dagmar Zochová.

Tomáš Ujfaluši sbíral v Čáslavi podklady pro 'fotbalová vysvědčení'

Čáslav /FOTOGALERIE/ - S celosvětovým programem pro analýzu a zlepšení dovedností mladých fotbalistů přijel v pondělí 9. dubna do Čáslavi bývalý hráč Atlétika Madrid a české reprezentace Tomáš Ujfaluši. Na umělé trávě osobně dohlédl na testování hráčů a pak měl autogramiádu.

OBRAZEM: Jarní výlovy v Čáslavi začaly na Velký pátek u Podměstského rybníka

Čáslav - U Podměstského rybníka začali na Velký pátek 30. března sérii jarních výlovů čáslavští rybáři. Klid nebudou mít ani na Boží hod velikonoční, neboť v neděli 1. dubna se sejdou u rybníka Zemánek. V sobotu 7. dubna budou lovit Homolku a za další týden pak Jirsák.

Návštěvníci Sedlecké pouti si mohou dopřát i 'lví' tanec

Kutná Hora - Nabitý kulturní program čeká o prodlouženém velikonočním víkendu návštěvníky kutnohorského hostince U Zlatého lva, který se v době Sedlecké pouti stává její součástí.

OBRAZEM: Třetí nejmocnější politik USA navštívil sedleckou kostnici

Kutná Hora - Velmi vzácná osobnost zavítala ve středu 28. března v rámci soukromé návštěvy do Kutné Hory. Ačkoliv to málokdo zaregistroval, sedleckou kostnici si přijel prohlédnout osmačtyřicetiletý Paul Ryan, třetí muž na politické scéně v USA.

Míchačka na křižovatce Na Markétě 'rozmixovala' Ford Focus

Kutnohorsko - Ke střetu nákladního a osobního automobilu došlo v úterý dopoledne na silnici I/2 mezi Miskovicemi a Suchdolem. Pojízdná 'míchačka' zdemolovala na křižovatce zvané Na Markétě Ford Focus.

Rána bránou do hlavy předčasně ukončila trénink házenkářů

Kutná Hora - Velice nepříjemnou tečku měl ve středu 21. března odpolední trénink mladších žáků házenkářského oddílu Sparta Kutná Hora. Na jednoho z hráčů v hale Bios spadla házenkářská brána.

OBRAZEM: Starosta přijel zkontrolovat kácení kaštanů na Žižkově

Kutná Hora - Vlnu emocí vyvolalo ve čtvrtek 22. března městem povolené kácení prvních tří stromů v kaštanové aleji na Žižkově v Kutné Hoře. Ačkoliv za takové rozhodnutí pracovníci technických služeb nemohli, vyposlechli si od kolemjdoucích lidí hodně nepříjemných poznámek.

OBRAZEM: Vlaky se proháněly po kolejích ve vrdské tělocvičně

Vrdy /VIDEO/ - V hernu pro dospělé se proměnila tělocvična Základní školy ve Vrdech. Na pět dnů se tam usídlili nadšenci ze spolku Zababov, aby vyplnili čas svým koníčkem: stavbou modelové železnice. Většinou tak baví sami sebe, ovšem tentokrát nechali dveře otevřené i pro veřejnost.

Sršni velmi silně pocítili nymburskou odvetu za celou sezonu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Dvakrát v sezoně 2017/2018 dokázali hokejoví mladší žáci Sršni Kutná Hora porazit Nymburk (5:4 a 5:2), ovšem napotřetí už nikoliv. Před domácím publikem dostali pořádnou lekci, když po matném výkonu především v úvodní a závěrečné třetiny prohráli 2:14.

Mladší žáci Čáslavi pokořili lídra okresního přeboru na Pardubicku

Čáslav /FOTOGALERIE/ - V počasí, které ani zdaleka nepřipomínalo blížící se jaro, přivítali čáslavští fotbalisté kategorie U11 mladší žáky z Chvaletic. Za teploty pod bodem mrazu a slabého sněžení se domácí tým rozehřál vítězstvím 5:3 nad lídrem okresního přeboru na Pardubicku.

OBRAZEM: Ranní 'špunt' na Kaňku: srážka dvou aut na křižovatce

Kaňk - Střet dvou osobních vozidel značky Ford Mondeo a Škoda Octavia Superb zablokoval v pátek 16. března provoz v obou směrech na hlavním průtahu Kaňku. Nehoda zaměstnala dopravní policisty, záchranáře, hasiče i strážníky městské policie.

OBRAZEM: Řidička poznala záludnost zatáček nad pivovarem

Kutná Hora - Auto převrácené na střechu omezilo ve čtvrtek ráno průjezd na silnici mezi Kaňkem a Kutnou Horou. V jedné ze zatáček nad pivovarem skončila nedobrovolně svou jízdu řidička vozu značky Citroën Xsara Picasso vínové barvy.

Kdo si není v jídle něčím jistý, může se přijít zeptat

Kutná Hora - S nutriční specialistkou se mohou zájemci setkat ve středu v 9.30 hodin v Domově Barbora v Kutné Hoře.

OBRAZEM: Školáci si před jarními prázdninami užili karneval na ledě

Kutná Hora - V době, kdy čeští hokejisté v zápase s Ruskem neúspěšně usilovali o postup do finále olympijského turnaje v jihokorejském Pchjongčchangu, vyjeli na ledovou plochu také žáci prvního stupně Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře. V pátek 23. února si na zimním stadionu užili karneval na ledě.

Masopust na statku v Miskovicích posloužil jako sociální rehabilitace

Miskovice /FOTOGALERIE/ - Masopustní veselí zavládlo ve středu 14. února dopoledne na statku sdružení Dítě a kůň v Miskovicích. V rámci sociální rehabilitace se tam přijeli skvěle pobavit klienti Domova Barbora z Kutné Hory a jejich kamarádi z kolínské Mely.

OBRAZEM: Sněhulák Olaf se v Čáslavi proměnil ve skvělého šoumena

Čáslav - Velká zimní disco party se konala v sobotu 10. února v sále čáslavského hotelu Grand. Organizátoři na ni pozvali toho nejpovolanějšího na zimní radovánky, a sice sněhuláka Olafa z Ledového království. Ten zábavu pořádně rozproudil.

Bez trenéra se povinná sršní výhra nad Zbraslaví nerodila lehce

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Nečekaně dost práce měli kutnohorští Sršni v neděli 21. ledna s posledním týmem tabulky déčkové skupiny krajské ligy mladších žáků. Hokejisté Slavoje Zbraslav jim vydrželi úspěšně vzdorovat dvě třetiny a papírové předpoklady se naplnily až v poslední dvacetiminutovce.

Karambol na křižovatce v Církvici: řidičce fabie selhaly brzdy

Církvice - Hrozivě vypadající dopravní nehoda, která na dlouhé desítky minut zablokovala v obou směrech silnici I/38, se stala ve středu odpoledne v Církvici. Řidička Škody Fabie přijíždějící na křižovatku od obce Jakub vjela pod návěs nákladní soupravy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT