VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE MAŠÍNOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Žehušice přivítaly advent

Žehušice - Již poslední listopadovou sobotu se sešli Žehušičtí, aby společně přivítali advent a naladili se na vánoční atmosféru. Kulturní program si přichystali nejmenší obyvatelé obce. Na rodiče, babičky a ostatní příchozí čekalo pásmo písniček, i drobná pohybová vystoupení. Po vystoupení se slavnostně rozsvítil vánoční strom.

Pachové ohradníky. Pomohou myslivcům ochránit zvěř?

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Nedávno se u silnice I/2 mezi obcemi Přítoky a Miskovice objevily trubky s pěnou. Mnozí řidiči, kteří tudy denně projíždí, začali pátrat po tom, o co se vlastně jedná, jiní věděli dobře. Jde o tak zvané pachové nebo také chemické ohradníky, tedy metodu, která má minimalizovat počty lesní zvěře hynoucí pod koly automobilů, ale zároveň ochránit řidiče před tragickými následky srážky.

Letos vedou jednoduché šaty i úprava vlasů

Kutnohorsko – Plesová sezona roku začíná. Řeší ji především dámy, které si rády oblečou slavnostní róbu a na hlavě si nechají za pomoci své, kamarádek nebo kadeřnice vytvořit všední i nevšední účes.

AKTUALIZOVÁNO

Vítr zaměstnal nejen hasiče, ale i energetiky

Kutnohorsko - Vítr, který na Kutnohorsku už dlouhou nebyl, o sobě dával vědět celou neděli. Popadané přenosné dopravní značky, ulámané větve i vyvrácené stromy. To všechno za sebou nechal nespoutaný přírodní živel, kvůli němuž lidé museli měnit své víkendové plány a který po celý den zaměstnal především hasiče a energetiky. 

OBRAZEM: Malínem voněl křen

Malín - Slávu Malínského křenu připomínal třetí ročník Slavností Malínského křenu. Návštěvníci mohli ochutnat nejrůznější pokrmy z Malínského křenu nebo s křenem. Například oblíbený pokrm - guláš. Ačkoli od rána foukal studený vítr, návštěvníků bylo na slavnostech poměrně hodně. Ti si užívali nejen pokrmů, ale také doprovodného programu, který byl zaměřený hlavně na děti. 

Kutná Hora žije Svatováclavskými slavnostmi

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Hodinu po poledni vypukli na Palackého náměstí v Kutné Hoře Svatováclavské slavnosti. Ty po úvodním slovu zahájili žáci ze základní školy Žižkov ukázkou ze školní akademie. Děti zahrály divadelní představení a došlo také na zpěv. Poté patřilo pódium kapele Kůzle hu.sou, která hrála nejen pro děti, ale podle slov moderátorů i členů kapely pro celou rodinu. Vtipné songy vystřídala na pódiu country kapela z Červených Peček, Trampoty.

OBRAZEM: Pokáč, UDG a Děkan zahráli v Paběnicích

Paběnice - Tradiční mejdan na letním parketu v Paběnicích u Kutné Hory odstartoval Pokáč se svými songy. Z počátku byl parket před pódiem úplně prázdný, ale za malou chvíli se již našli odvážlivci, kteří začali tancovat. Po vystoupení písničkáře patřilo pódium Jakubovi Děkanovi s kapelou. Pak už přišla na řadu očekávaná kapela UDG. Večer zakončila rockenrollová parta Nuly.

KRÁTCE: Začala stavba workoutového hřiště v Čáslavi

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

Cigaretu si vychutnají venku, zimy se ale bojí

Kolín - Uplynul první měsíc zákazu kouření. Zeptali jsme se provozovatelů hospod, ale také jejich návštěvníků, jak si na zákaz zvykají. Vadí lidem, že musí chodit kouřit ven? Nebo začali kouřit elektronické cigarety či vodní dýmky, které zakázané nejsou?

OBRAZEM: Slavnost lesního rohu trvala tři dny

Žehušice - Koncertem v zámecké jízdárně vyvrcholily pětatřicáté Slavnosti lesního rohu. Ještě předtím se však posluchači sešli v základní škole J. V. Sticha-Punta, kde hru na lesní roh předvedla Kateřina Javůrková i Petr Kozel. Klavírní doprovod měl na starosti Alexandr Starý. Svůj repertoár předvedly také děti z dětského sboru Notík.

Lidé se vrací k přírodě, byliny si pěstují pro zdraví i na chuť

Kutnohorsko /ANKETA/ - Návrat ke kořenům. I tak by se mohl nazvat trend sběru a pěstování bylinek, který se v posledních letech dostává stále více do popředí. I když se odborníci stále přou, zda mají bylinky opravdu velkou léčivou sílu, nebo jde hlavně o placebo efekt, lidé se rádi vydávají do přírody, aby našli léčivé květy a mnohdy si je doma i sami pěstují.

Barbora, Žleby i Kačina! Kutnohorsko ve filmech září

Kutnohorsko /ANKETA/ - Filmové štáby si pro natáčení filmů vybírají nejrůznější místa. Existují však zákoutí, která filmaře přitahují opakovaně. A těch není v okolí zrovna málo.

Hitparádám nevládnou, fanoušci je přesto milují

Kutnohorsko - Sklep rodičů jako zkušebna - tak začínala nejedna kapela. Některé to dotáhly na špičku hitparád a před vyprodané stadiony, jiné zanikly. Všude však najdete místní interprety, které sice nejspíš nikdy z rádií či televizních obrazovek neuslyšíte, jejich fanoušci však na ně nedají dopustit. I Kutnohorsko má své hvězdy, na jejichž koncerty se chodí stovky lidí pravidelně bavit.

Houbaři na úlovky teprve čekají. Je sucho, shodují se

Kutnohorsko /ANKETA/ - Nerostou. Na tom se v těchto dnech shodnou mykologové i houbařští nadšenci. Po několika květnových dnech, kdy v regionu k překvapení všech začaly vykukovat i hřibovité houby se naděje houbařů zmenšila na minimum.

Počet pohozených stříkaček vzrostl

Kutnohorsko - Použité injekční stříkačky odhozené uživateli drog jsou každodenní realita našich měst. O čistotu a bezpečnost města dbají terénní pracovníci nebo městská policie, může k ní ale přispět i každý občan.

Léto je blízko, sezona na koupalištích začíná

Kutnohorsko - Letní dny jsou na dohled. S pěkným počasím a sluníčkem v zádech plno lidí rádo navštěvuje přírodní i umělá koupaliště. V regionu je jich mnoho a sezona na nich buď velmi brzy začne, nebo již dokonce začala.

Venkovní posilovny přibývají, cvičí se v Kutné Hoře i ve Zruči

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Venkovní posilovny se stávají hitem. Pomalu se rozšiřují do všech měst. Cvičební stroje jsou většinou používány pro svou nenáročnost a jednoduchost. Fitness hřiště tak navštěvují nejenom běžci, kteří se při své činnosti chtějí protáhnout, ale i děti a senioři.

Alergici trpí! Zle jim dělají květiny, prach i čokoláda

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Alergici mají nyní těžké období. Trápí je hlavně pyly rostlin a dřevin. Pylová sezóna začala již s jarem, a skončí až v říjnu. Kýchání a nateklé nosy tak budou citlivější lidé řešit ještě několik měsíců.

Festivaly pod hvězdami? Rock i klasika, vyberte si!

Kutnohorsko - Léto je jedno z nejoblíbenějších období roku. Neodmyslitelně k němu patří akce pod širým nebem (open air), kterých je rok od roku více. Některé jsou striktně hudební, jiné se zaměřují na divadlo nebo na jídlo.

V Kutné Hoře zpívají Tylovci již od roku 1846!

Kutnohorsko - Ke každému regionu naší vlasti neodmyslitelně patří i reprezentativní pěvecký sbor. Tradice sborového zpěvu v Čechách sahá do poloviny 18. století.

Muž se zastal taxikářky, útočník ho pobodal

Kutná Hora - Ke konfliktu mezi čtyřiapadesátiletým mužem a taxikářkou došlo v pátek v půl sedmé večer. "Došlo k fyzickému napadení, které řešila městská policie," řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Podle jeho slov šlo o výtržnictví.

Zelená srdce měst nabízejí nejen prostor k odpočinku

Kutnohorsko - Park by měl být oázou klidu a naprostým protipólem městského ruchu. Mělo by jít o místo, kde se setkávají lidé různých generací. Místo, kde se potkají sportovci, ale také kulturní nadšenci nebo maminky s dětmi.

Biozemědělství je stále oblíbenější, má ale i odpůrce

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Biopotraviny jsou mezi spotřebiteli stále na vzestupu a najdou se i tací, kteří by nic bez označení „bio" nesnědli. Přesto se mezi zemědělci najdou jak zastánci, tak odpůrci takzvaného biozemědělství.

Milují vůni benzínu, chrom a burácení silných motorů

Vůně benzínu, burácení motoru a nádherné stroje. Jedni mají rádi historické stroje, druzí supersporty a jiní přísahají na choppery. Jedním slovem motorkáři.

Třešňový sad zaplnili zamilovaní

Kaňk - V romantickém prostředí třešňového sadu pod rozhlednou Havířská bouda se za větrného, ale slunného počasí sešly páry všech generací, aby se políbily pod kvetoucími stromy. Atmosféru umocňovala romantická hudba i nádherný výhled na historické město.

Záchranáři zasahovali při pálení ohňů na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Prvním případem, ke kterému v neděli zdravotní záchranná služba Středočeského kraje vyjížděla, byl pád mladého muže na Kutnohorsku. "Muž si při pádu způsobil bolestivé vymknutí ramenního kloubu," prozradila mluvčí záchranky Petra Effenbergerová.

Kutnohorští si podruhé užívali majáles

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Po celou sobotu si Kutnohorští mohou užívat majáles, který pořádá Průvodcovská služba. Koná se na nádvoří Vlašského dvora a stejně jako v loňském roce i letos jsou na něm vítáni příchozí v čarodějnických maskách.

Muzea zahájila sezonu, nabízí nové expozice i akce

Kutnohorsko - Turistická sezona v muzeích v regionu začíná. Pro návštěvníky jsou i letos připravené různé novinky. Těšit se mohou na zbrusu nové výstavy i rozmanité exponáty.

Studenti si vybírají brigády, půjdou do skladů i fastfoodů

Kutnohorsko - Studenti se pomalu začínají poohlížet po letních brigádách. Za vydělané peníze si chtějí koupit nový mobilní telefon, počítač nebo další věci, které je potěší.

Kluby turistů mají letitou tradici, členů jsou desítky

Kutnohorsko - Klub českých turistů působí po celé České republice. Činnosti jeho členů ve všech oblastních formách jsou vskutku rozmanité a těší celé generace lidí.

Nával dětí kvůli povinné školce všude nečekají

K zápisům do mateřských škol se chystají nyní i rodiče dětí, jimž bude do začátku září pět let. Důvod k takovému postupu je prostý.

OBRAZEM: Děti ve Vlastějovicích si užily karneval

Malý vodník, Superman, smrtka i vězeň se sešli na dětském maškarním karnevale ve Vlastějovicích.

Sezóna začíná, vzhůru za kouzlem hradů a zámků

Nastává čas, kdy se široké veřejnosti otevřou znovu hrady a zámky. Spatřit lze nové expozice či výstavy.

OBRAZEM: Jarní řemeslný trh lákal na velikonoční výzdobu

Velikonoce jsou za dveřmi. Na nádvoří zámku v Ratajích nad Sázavou to bylo znát na každém kroku. Konal se tam jarní řemeslný trh, na kterém si návštěvníci mohli zakoupit hlavně velikonoční výzdobu.

Krve není nikdy dost. Nové dárce všude rádi uvítají

Krev nelze uměle vyrobit a její potřeba pro člověka je trvalá. Bez zásob krve se neobejde fungování žádné nemocnice. To vědí i v nemocničních zařízeních na Benešovsku, Kutnohorsku a Kolínsku.

K mléku i zelenině se žáci dostanou snadněji

Školní zařízení nejdříve musela na začátku tohoto roku reagovat na pamlskovou vyhlášku a razantně omezit sortiment ve školních bufetech.

Do konce měsíce přijdou davy, shodují se v servisech

Začíná jaro a s ním pro řidiče pomalu končí období zimních pneumatik. K přezouvání aut na „letňáky" majitelé vozů přistupují různě.

První slunečný víkend vylákal zemědělce do polí

Zemědělci s nastávajícím jarem začali vyjíždět na pole. Již skoro čtrnáct dní pečlivě pečují o pozemky tak, aby byly připravené pro novou sezónu. Řada zemědělců na Kutnohorsku začala s pracemi na začátku března, během víkendu, kdy bylo první hezké počasí.

Strážníků je málo, města shání posily

Být městským strážníkem je snem mnoha malých chlapců. Už ale ne dospělých mužů. Některá města včetně těch na Benešovsku tak mají problém sehnat dostatečný počet strážníků.

S jarem přijde světlo a lepší nálada, říkají psychologové

Vstanete, podíváte se z okna a svítí sluníčko. Také se vám v takové dny vstává lépe, než když ráno prší? A podobné pocity máte také s přicházejícím jarem?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT