VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE ŠPAČKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Řidiči slaví! Kruhový objezd na Karlově je končeně hotov

Kutná Hora Pohodlné cestování bez zdlouhavého čekání na červené na semaforu si nyní užívají řidiči, projíždějící Kutnou Horou. Kruhový objezd na Karlově je již hotov.

Po patnácti letech začala dostavba domova seniorů v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice - Celých patnáct let čekala budova domova pro seniory na kraji Uhlířských Janovic na své dokončení. Opuštěný objekt chátral a zarůstal plevelem. S tímto týdnem ale již čekání skončilo. Dostavba slavnostně začala.

Rarita! Na Kutnohorsku je více černých čápů než bílých

Kutnohorsko Čápům se na Kutnohorsku letos daří. Místní obyvatelé se zde mohou setkat se známým čápem bílým i jeho „bratrem" čápem černým. Ten bývá obecně méně rozšířený. Okres Kutná Hora je ale v tomto výjimkou.

Do Tupadel v sobotu vtrhlo několik desítek ozbrojených pirátů a pirátek

Tupadly Stěžejním tématem sedmého ročníku tradiční „Tupadelské klapky" byl tentokrát „Ostrov pokladů". Po Tupadlech se tak v sobotu proháněly bandy pirátů a pirátek.

Zemědělci na Kutnohorsku jsou se sklizní zatím spokojeni

Kutnohorsko Žně na Kutnohorsku jsou v plném proudu. Počasí pro sklizeň je podle zemědělců příznivé a plodinám se na polích daří.

OBRAZEM: Kulaté výročí oslavili hasiči přátelskou kopanou na hřišti

Suchdol – Oslavy letošního jubilejního výročí 130 let od založení sboru dobrovolných hasičů vyvrcholily v sobotu odpoledne na místním fotbalovém hřišti.

OBRAZEM: Bleší trh přilákal do parku U Tří pávů desítky návštěvníků

Kutná Hora – Zánovní boty, skleněné nádoby, hrníčky, sluneční brýle, obrazy hračky a šperky. Takové předměty můžete dnes do 16 hodin zakoupit na Bleším trhu v parku U Tří pávů na Palackého náměstí v Kutné Hoře.

Obrazem: Umělecký řezbář zahájil výstavu sošek

Kutná Hora – Slavnostní vernisáží zahájil umělecký řezbář Jaroslav Kundrát ve čtvrtek odpoledne ve Spolkovém domě v Lierově ulici výstavu sošek, které návštěvníky vtáhnou o světa pohádek.

Oblíbený projekt dorazil do Kutné Hory, piano rozeznělo Palackého náměstí

Kutná Hora – O svůj muzikantský talent se od středy na Palackého náměstí v Kutné Hoře může podělit opravdu kdokoliv.

OBRAZEM: Festival Creepy Teepee oživil areál bývalého pivovaru

Kutná Hora - Hudební festival, který je známý jako Creepy Teepee, odstartoval v pátek odpoledne v bývalém areálu pivovaru Lorec je v plném proudu.

OBRAZEM: Pohádkové bytosti přilákaly do lesa stovky dětí a rodičů

Adamov – Jubilejní 230. výročí od vzniku obce Adamov společně občané oslavili dnes odpoledne v místním lese.

Svatba s arcivévodou zavřela Žofii brány Kačiny nadobro

Kutná Hora – První světovou válku vyvolal v roce 1914 atentát v Sarajevu. Jeho terčem byli manželé František Ferdinand d'Este a Žofie Chotková. Ta měla své kořeny na Kutnohorsku, kde její rodina vlastnila panství Kačina.  Ona sama zde však nepobývala. Na vině byl nesouhlas příbuzných s její „stavovsky nevyváženou" svatbou.

Na Prázdniny koňmo dojíždějí do Miskovic děti zdaleka

Miskovice Letní tábory na Kutnohorsku jsou v plném proudu. První týden letního tábora Prázdniny koňmo si užívají děti na statku občanského sdružení Dítě a kůň v Miskovicích.

OBRAZEM: Uhlířské slavnosti nabídly cestu historií

Uhlířské Janovice - Tradiční Uhlířské slavnosti přilákaly v sobotu 28. června na parkoviště před obecním úřadem několik stovek návštěvníků.

FOTO: Žáci devátých tříd se svou školou loučili se slzami v očích

Kutná Hora – Školní zvonek včera dopoledne zazvonil naposledy nejen pro žáky devátých tříd Základní školy Kamenná stezka. Slavnostní rozloučení s posledním ročníkem se uskutečnilo v prostorách školní auly, kde jim třídní učitelka Šárka Marečková před zraky rodičů slavnostně předala vysvědčení a absolventské šerpy.

OBRAZEM: Žáci dostali svá vysvědčení, začaly letní prázdniny!

Kutná Hora – Školou povinné děti a studenti na Kutnohorsku si v pátek dopoledne převzali svá vysvědčení. S největším nadšením si pro své samé jedničky kráčeli nejmladší žáci.

Zloděj vzal automat s pamětními mincemi, provozovatel se ho chystá nahradit

Kutná Hora – Automat s pamětními mincemi byl odcizen neznámým zlodějem v noci z úterý na středu v ulici Barborská v Kutné Hoře. „Pachatel automat vytrhl z venkovní zdi," uvedla okresní tisková policejní mluvčí Vendulka Marečková.

FOTO: Třeskot mečů se rozléhal po celé návsi

Nepoměřice – Desátý ročník tradiční akce Po stopách Jana Roháče z Dubé se uskutečnil v sobotu 21. června v odpoledních hodinách v Nepoměřicích. Letošní ročník odstartovalo divadelní představení Don Quijote de la Ancha, poté následovalo vystoupení skupiny historického šermu Rekruti.

FOTO: Na jevišti Tylova divadla vystoupilo přes sto dětí

Kutná Hora - Tradiční akademie žáků Základní školy Žižkov v Kutné Hoře, tentokrát na téma Poklady naší země, se uskutečnila ve včerejších dopoledních a odpoledních hodinách v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře.

ROZHOVOR: Lubomír Kábrt by se chtěl připravit na mistrovství světa

Čáslav - Město Čáslav slaví letos jubilejní 750. výročí od svého založení. V rámci této významné události na sobotních oslavách vystoupil semifinalista ze soutěže Česko Slovensko má talent a mistr Evropy v twirlingu, čáslavský rodák Lubomír Kábrt.

FOTO: Kamenosochařské sympozium přineslo další díla mladých umělců

Zbraslavice – Kamenosochářské sympozium Kámen a Život, které odstartovalo v neděli 15. června v areálu zámku ve Zbraslavicích, vyvrcholilo včera odpoledne slavnostní vernisáží. Letos umělci zpracovávali svá díla na téma Naděje. U této příležitosti vystoupily také místní mažoretky a poté následovala také módní přehlídka svatebních a společenských šatů salonu Viktoria Církvice.

FOTO: Olympijský oheň zhasl, městské hry skončily

Kutná Hora - Městské hry šesté olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře byly dnes dopoledne zakončeny závěrečným maratonem a slavnostním ceremoniálem.

OBRAZEM: Medaile mladým sportovcům ve středu večer předal starosta Ivo Šanc

Kutná Hora – V rámci Městských her se uskutečnilo ve středu večer na Palackého náměstí v Kutné Hoře další oceňování úspěšných sportovců. Na stupních vítězů zazářili žáci z kutnohorských základních škol, kteří soutěžili v uplynulých dnech v několika sportovních disciplínách v atletice.

OBRAZEM: Dnešní odpolední kavárničku si návštěvníci užili

Kutná Hora - Červnová tématická „květinová" Kavárnička pořádaná Centrem pro zdravotně postižené a seniory za podpory města Kutná Hora se uskutečnila dnes v odpoledních hodinách v refektáři galerie GASK. Odpolední kavárnička se vyznačovala především květinovou výzdobou, která byla instalována po celém prostoru. Pánové opět vyzvali k tanci přítomné dámy za hudebního doprovodu Stanislava Jelínka

OBRAZEM: Další medaile byly dnes večer rozdány na Palackého náměstí

Kutná Hora – V rámci Městských her byli dnes večer na Palackého náměstí v Kutné Hoře oceněni další mladí a talentovaní sportovci. Vyhodnoceni byli žáci, kteří si vybojovali skvělé výsledky v běhu na 60, 300 a 1500 metrů, ve skoku do výšky a do dálky, dále ve vrhu koule a hodem oštěpu a diskem.

OBRAZEM: Městské hry kutnohorských škol mají své první vítěze

Kutná Hora – Městské hry šesté olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře jsou v plném proudu a na stupních vítězů už v pondělí večer na Palackého náměstí zazářilo hned několik nadějných desítek sportovců. Medaile si odnesli ti, kteří měli nejlepší výsledky ve stolním tenise, plavání, cyklistice a šplhání.

ROZHOVOR: Tři generace malířské rodiny společně vystavují v Dusíkově divadle

Čáslav Setkání tří generací jedné výtvarnické rodiny se uskutečnilo 20. května v Dusíkově divadle v Čáslavi. Výstava v čáslavském Dusíkově divadle v současné době probíhá jako součást širšího výstavního cyklu, který se vztahuje k významnému výročí – 750 let od založení města. O sobě a své rodině pohovořila v rozhovoru pro Kutnohorský deník čáslavská rodačka, akademická malířka Kamila Ženatá.

OBRAZEM: Olympiádou žijí žáci z kutnohorských škol již čtvrtý den

Kutná Hora - Městské hry v Kutné Hoře se pozvolna blíží ke konci a do samotného finále zbývá už jen pár dní. Dnes dopoledne se na nově zrekonstruovaném stadionu SKP Olympia sešli žáci třetích až pátých tříd z Kutnohorských základních škol.

Překvapivý obrat: referendum o hazardu na podzim nebude

Kutná Hora – Zrušit v Kutné Hoře herny úplně, nebo je i nadále omezovat, či přinést jiné řešení? O tom měli na podzim během komunálních voleb rozhodnout v Kutné Hoře sami občané v rámci referenda. 

OBRAZEM: Sportovci z kutnohorských škol se dopoledne zapotili na Olympii

Kutná Hora – Ti nejlepší z nejlepších se dnes dopoledne utkali hned v několika sportovních disciplínách Městských her na nově zrekonstruovaném sportovním stadionu Olympia v Kutné Hoře.

OBRAZEM: Náměstí v Čáslavi přihlíželo mučení a popravě kaplana

Čáslav – Veřejná poprava kaplana Matouše Ulického z Čáslavi zpečetila nadobro jeho osud. Ulický totiž hlásal křesťanům a dalším knězům víru, tak jak jí kázal Jan Hus. „Tímto jest trnem v oku katolickým hodnostářům a pro své názory byl tedy vyhnán. Avšak, vrátil se," sdělil všem přítomným divákům krevní písař zdejšího panství.

Pro zaběhnutého yorkšíra museli hasiči slanit ze skály

Ledečko – Nelehké chvíle si včera v ranních hodinách nedaleko Ledečka prožila majitelka yorkšírského teriéra. Psík se jí totiž zaběhl v místě s názvem Kuchelník, kousek od strmé skály bývalého lomu, a nikdo se k němu nemohl dostat.

OBRAZEM: Žáci kutnohorských škol se dnes utkali ve fotbale

Kutná Hora – Městské hry šesté olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře jsou v plném proudu. O pátečním dopoledni se žáci základních škol a víceletých gymnázií utkali v basketbale, florbale, plavání a ve fotbale.

V chrámu svaté Barbory zazněla "píseň bezdomovce"

Kutná Hora - Pátý den sedmého ročníku mezinárodního festivalu vážné hudby patřil dílu avantgardního skladatele Gavina Bryarse.

AKTUALIZOVÁNO

Jakub Vágner naštval chataře, nelíbí se jim úpravy Katlova

Červené Janovice – /ROZHOVOR/ Silné emoce provázely středeční setkání známého rybáře Jakuba Vágnera se zastupiteli města Kutná Hora a chataři od rybníka Katlov u Červených Janovic.

OBRAZEM: Komorní hudba rozezněla refektář galerie GASK

Kutná Hora – Další koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu v Kutné Hoře se uskutečnil dnes večer v refektáři galerie GASK.

OBRAZEM: ArcusGallery představila veřejnosti obrazy Vladimíra Císaře

Kutníá Hora - Slavnostní vernisáž akvarelů a autorských tisků zahájila ve čtvrtek 5. června další výstavu na téma Kutná Hora a jiné obrazy v minigalerii v prostorách bývalé Octárny.

OBRAZEM: Pondělní koncert v chrámu svaté Barbory zahájilo Bennewitzovo kvarteto

Kutná Hora – Mezinárodní hudební festival 2014 v Kutné Hoře je v plném proudu. Stovky milovníků vážné hudby zavítaly v pondělí v podvečer do chrámu svaté Barbory, aby si vychutnali klavírní kvartet Wolfganga Amadea Mozarta v podání klavíristy Martina Kasíka, houslistky Martiny Bačové, výborného violoncellisty Jiřího Bárty a violisty Karla Untermüllera.

Rozhovor s Pavlem Štěpinou: "Pro vedení kroužku je třeba velká dávka elánu"

Chlístovice - Spolek leteckých modelářů byl v Chlístovicích založen na konci roku 2013. Jeho předsedou je Pavel Štěpina,který se RC modelářstvím zabývá patnáct let.

Neziskové organizace představily svou činnost v parku pod Vlašským dvorem

Kutná Hora – Sousedský jarmark, který se uskutečnil v sobotu 7. června v odpoledních hodinách, přilákal do parku pod Vlašským dvorem několik stovek návštěvníků.

Rozhovor s Danou Čermákovou: „Další knihu plánuji začít psát na podzim"

Kutná Hora - Životní příběh rekordmanky, dvojnásobné mistryně světa a stříbrné olympijské medailistky Jarmily Kratochvílové. Takový je námět biografie s trefným názvem Fenomén Jarmila. Autorkou knihy je nezávislá novinářka a spisovatelka Dana Čermáková.

OBRAZEM: Jeviště Tylova divadla roztančily víly

Kutná Hora -Vystoupení absolventů tanečního oddělení Základní umělecké školy Kutná Hora pod vedením Vladimíry Gvothové a Hany Neumanové ohromilo včera návštěvníky Tylova divadla. Celým večerem diváky provázeli žáci Literárně-dramatického oboru Marián a Tomáš.

OBRAZEM: Návštěvníky na výstavu přilákají kresby a origami

Kutná Hora - Výstava originálních výtvarných děl absolventů 1. a 2. stupně výtvarného oboru Základní umělecké školy, která byla zahájena v pondělí slavnostní vernisáží , potrvá do 23. června. 

OBRAZEM: Muzeum strašidel se vrátilo do Kutné Hory

Kutná Hora - Děsiví kostlivci a strašidla  se po roce opět usadili v podzemí Spolkového domu v Lierově ulici v Kutné Hoře. Výstava byla zahájena slavnostní vernisáží. 

OBRAZEM: Ve Spolkovém domě vystavuje malíř Jaroslav Svoboda

Kutná Hora – Slavnostní vernisáž výstavy obrazů kolínského rodáka Jaroslava Svobody se uskutečnila v pátek večer ve spolkovém domě v Kutné Hoře.

OBRAZEM:Gastronomický festival si nenechaly ujít tisíce návštěvníků

Kutná Hora – Slunečné počasí v sobotu odpoledne vylákalo do Kutné Hory tisíce návštěvníků, kteří si nennechali ujít první ročník gastronomické slavnosti v areálu jezuitské koleje. Úderem jedenácté hodiny se slavnostního zahájení festivalu ujal známý šéfkuchař Jaroslav Sapík, který návštěvníkům přiblížil historii prvorepublikové kuchyně.

Kutnou Horu v pondělí navštívil premiér Sobotka s čínskou delegací

Kutná Hora - Svou návštěvou v pondělí poctil Kutnou Horu předseda čínské Národní správy pro cestovní ruch Shao Qiwei. Delegaci doprovázel předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka, hejtman Středočeského kraje Josef Řihák a kutnohorský starosta Ivo Šanc. 

Sedmitunový „Vstup do zákona“ ohromil první návštěvníky nové expozice GASK

Kutná Hora - Otevření nové stálé expozice „Stavy mysli" bylo v sobotu 24. května v odpoledních hodinách zahájeno slavnostní vernisáží, kterou si nenechaly ujít stovky návštěvníků a vzácných hostů.

OBRAZEM: Workshopu o dětské kresbě se zúčastnily i vystavující autorky

Čáslav - Workshop pod vedením Veroniky Horákové se uskutečnil na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi. Jeho tématem byla dětská kresba a byl uspořádán jako doprovodný program ke stávající výstavě Karla Pazderského, Kamily Ženaté a Aleny Bečičkové. Jmenované autorky se samy workshopu zúčastnily a návštěvníci si tak s nimi mohli popovídat o jejích díle i technikách.

OBRAZEM: Obyvatelé Chroustkova společně oslavili jubileum

Chroustkov – Sedmdesáté výročí od založení sboru dobrovolných hasičů společně v sobotu oslavili obyvatelé Chroustkova, místní dobrovolní hasiči a přátelé sboru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT