VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN VANĚK

Martin Vaněk

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Velké ocenění od rodičů: Díky vám si naše děti vybraly technický obor

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - „Nedostatek odborníků technických oborů je problém, který trápí i náš region. Příčin je celá řada. Zaznamenáváme odchod technicky vzdělaných pracovníků do důchodu a malý nárůst odborně kvalifikované nové generace, která by odcházející pracovní sílu nahradila," řekla v rozhovoru pro regionální Deník předsedkyně Krajské hospodářské komory Střední Čechy Ivana Chottová.

„Vinné révě námraza neublížila, ohrozit ji mohou pouze holomrazy“

Kutná Hora – Vinařův rok se pomalu chýlí ke konci. Na popíjení „svařáku" a závěrečné bilancování, ale nastane čas až o Vánocích. Jak říká Lukáš Rudolfský z Vinných sklepů Kutná Hora, práce ve sklepích i na vinohradech je stále požehnaně.

Střední Čechy navštíví putovní kino

Střední Čechy - Dlouhé podzimní večery zpestří Středočechům putovní kino. Do 28. listopadu navštíví devatenáct středočeských obcí. Návštěvníci si budou moci přímo na místě vybrat jeden z pěti českých filmů. Promítat se bude ten, který získá nejvíce hlasů. Akci tradičně připravuje tým Českého rozhlasu Region.

Vinobraní na Kačině zavlaží sedm hektolitrů vína z fontány

Kutná Hora /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - „Září víno vaří," zní staré vinařské pořekadlo. Jinými slovy, vzhlížejme k obloze a přejme českým vinicím co nejvíce prosluněných dní. Kutnohorští vinaři jsou na tom zatím dobře, sklizeň zahájili s předstihem a těch pár deštivých dní kvalitu hroznů prý neovlivnilo.

První aktovka? Děti si vystačily s drátěným nosičem na knihy

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR, ANKETA/ - Mnoho školních pomůcek si učitelé až do poloviny 20. století vyráběli sami. Nejvíc se to týká přírodopisu. V rozhovoru pro regionální Deník to říká Jan Šimek, odborný pracovník Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze.

Od císaře pána až po Husáka: Vzdělání loajálního občana začínalo slabikářem

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR, ANKETA/ - Poprvé si zalistovat slabikářem, to je pro každého prvňáčka doslova a do písmene životní událost. Historie „prvních školních písmenek" však není pouze příběhem osobní nostalgie a školáckého sentimentu.

V charitě se snaží přistupovat ke klientům s křesťanskou láskou

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Pomáhat potřebným a nikoho neodmítat. Krédo, kterým se již dvacet let řídí katolická charita v Kutné Hoře. O svůj pohled na situaci v sociálních službách a českou dobročinnost obecně se podělil ředitel Oblastní charity Kutná Hora Robert Otruba.

OBRAZEM: Přítoky patřily jezdeckému sportu

Přítoky - Jezdecké závody v parkurovém skákání uspořádala v sobotu JS Michal Přítoky. Jezdci soutěžili v kategoriích do 70 cm, ZM, Z, ZL a L.

OBRAZEM: V Kutné Hoře zazněly první festivalové tóny

Kutná Hora - Mezinárodní festival Kutná Hora je v plném proudu. Ojedinělý festivalový projekt, spojující špičkovou hudební interpretaci s krásou a napětím nečekaných tvůrčích setkání, zahájilo tradiční „meditativní" preludium v kapli Božího těla.

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora bude letos patřit pilířům české hudby

Kutná Hora - Jedinečné hudební zážitky slibuje letošní ročník mezinárodního festivalu komorní hudby, který se od soboty 7. června do soboty 14. června již posedmé uskuteční v Kutné Hoře.

Nezaměstnaných ve středních Čechách v únoru nepřibylo

Středočeský kraj - Lidí bez práce ve Středočeském kraji v únoru nepřibylo. Vyplývá to z aktuálních statistik Úřadu práce. Ve Středočeském kraji zůstala v únoru nezaměstnanost na lednových 7,3 procenta. Úřady práce evidovaly na konci února 65.119 uchazečů o zaměstnání.

Zimní údržba v kraji je zatím o polovinu levnější než loni

Středočeský kraj - Výdaje na zimní údržbu silnic ve Středočeském kraji jsou zatím skoro o polovinu nižší než v minulých letech. Průměrně stojí silničáře ve středních Čechách údržba silnic za jednu zimu asi 390 milionů korun, řekl Josef Raboch z Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.

Sanitky čeká modernizace, kraj je vybaví novými defibrilátory

Středočeský kraj - Modernější vybavení získají sanitky Středočeské záchranné služby. Do vozů bude dodáno dvacet pět defibrilátorů. Na jejich dodávce navíc kraj ušetřil zhruba dva miliony korun.

Ve středních Čechách vzrostla nezaměstnanost

Středočeský kraj - Ve Středočeském kraji se v lednu zvýšila nezaměstnanost proti prosinci loňského roku o 0,4 procentního bodu na 7,3 procenta. V kraji bylo na konci ledna 64.993 uchazečů o zaměstnání, z toho úřady práce registrovaly 64.041 lidí schopných okamžitě nastoupit do zaměstnání.

Do středních Čech loni přijelo méně turistů

Středočeský kraj - Do středních Čech loni zamířilo méně turistů. Region navštívilo 685.646 lidí, což bylo o 4,4 procenta méně než předloni. V předchozích letech přitom návštěvnost kraje rostla. Loni ubylo hostů z tuzemska, počet zahraničních návštěvníků se naopak mírně zvýšil.

Hasičské sbory získají peníze na rozvoj. Žádosti posoudí odborníci

Středočeský kraj /ROZHOVOR/ - Středočeský kraj letos opět podpoří projekty prostřednictvím krajských fondů. Oproti minulosti zastupitelé pro rok 2014 významně navýšili rozpočet Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek Integrovaného záchranného systému. Žadatelé si mohou rozdělit až 50 milionů korun.

Lyžařské areály v okolí Prahy za sebou mají zatím nejlepší víkend

Středočeský kraj - Nejlepší víkend v dosavadní teplotně nadprůměrné zimní sezoně za sebou mají lyžařské areály ve Středočeském kraji. Návštěvnost si pochvalovali provozovatelé areálů Monínec u Sedlce - Prčice, v Chotouni u Prahy i na Šibeničním vrchu u Mnichovic, které byly otevřeny.

Drezura je umění...a život bez koní si neumím představit

Střední Čechy – Drezura je bezpochyby nejkrásnější jezdeckou disciplínou. Ukázka dokonalého souladu a porozumění mezi jezdcem a koněm. Na návrat slavných předválečných časů však české drezurní jezdectví stále čeká.

Rudolfský: Lidé začínají vnímat, že navazujeme na tradice

Svatý Mikuláš – /ROZHOVOR/ Víno, kombajny a zpěv. Na zámek Kačina u Svatého Mikuláše na Kutnohorsku míří vinaři a farmáři, aby společně oslavili letošní dožínky. Na druhý ročník velkolepé slavnosti vína, dobrého jídla 
a zemědělských tradic – Vinobraní na Kačině se tuto sobotu opět chystají tisíce milovníků vína z celých středních Čech. Kutnohorský vinař a organizátor akce Lukáš Rudolfský v rozhovoru pro Deník ujišťuje, že letos budou tanky s burčákem takřka bezedné.

Čestín oslavil stavbu nového mostu a silnice

Čestín – Nový most a opravená silnice druhé třídy byla minulý týden slavnostně otevřena 
v Čestíně. Rekonstrukce vyšla na téměř šedesát milionů korun.Silnici bylo nutné opravit proto, že se na vozovce často dělaly výtluky, trhliny nebo se odlamovaly její okraje. Most musel prodělat rekonstrukci kvůli špatnému technickému stavu. ČTK to sdělila mluvčí kraje Nicole Mertinová.

Krása, luxus, elegance: Kutná Hora hostila Int. Veteran rallye

Kutná Hora – Ulice stříbrného města se o víkendu proměnily v encyklopedii automobilové historie. Konal se tam totiž 5. ročník International Veteran rallye. Na dvoudenní setkání historických automobilů si našlo cestu celkem třicet pět posádek z pěti zemí.

Dálnici D1 čeká další uzavírka. Objížďka povede Kutnohorskem

Kutnohorsko – Na dálnici D1 se budou bourat dva další mosty, a to u Psár a Šternova na Benešovsku. Silnice kvůli tomu bude uzavřena od sobotních 20:00 do nedělních 10:00 v úseku mezi 41. a 49. kilometrem. Úplná uzavírka pro nákladní dopravu nad 12 tun začne o hodinu dříve. Objízdná trasa směrem na Prahu tentokrát povede také Kutnohorskem.

Na Kutnohorsku se staví málo nových bytů, není o ně zájem

Kutnohorsko – Ve Středočeském kraji se méně staví, přesto v regionu vzniká nejvíc bytů v celé republice. Totéž však neplatí pro Kutnohorsko. Staví se zde, hned po Rakovnicku, nejméně bytů
v celém kraji.

Krádež oleje z transformátoru: zloději hrozí úraz nebo smrt

Kutnohorsko – Milionové škody a desítky domácností bez elektrického proudu. Takové jsou následky krádeží chladicích olejů z transformátorů elektrické rozvodné sítě.

Dopadeni: vykradači aut brali 
i ručníky

Kutnohorsko – Dvaadvacet vykradených aut. Taková je bilance činnosti dvojice vykradačů aut, kterou v uplynulých dnech dopadli kutnohorští kriminalisté.

OBRAZEM: Den s Lesy ČR v Oboře Žleby

Žleby – Zastřílet si v oboře z luku? Pokud nejde o pytláka, má takové štěstí jen málokdo. Tuto sobotu si však ve žlebské oboře mohli zastřílet všichni malí i velcí návštěvníci. Nejen lukostřelba byla totiž součástí zábavného programu akce 
s názvem Den s Lesy ČR.

Šampionát hříbat: Nepoměřice navštívili potomci slavných

Nepoměřice – V promenádu ošerpovaných hříbat se v neděli proměnila louka za fotbalovým hřištěm v Nepoměřicích. Konal se zde totiž historicky teprve druhý oficiální český Šampionát hříbat. Přehlídka určená chovatelům koní, kteří, mimo jiné, chtějí ohodnotit svého koně již v raném věku. Šampionát i podruhé zorganizoval místní hřebčín Maksa.

Tellerův cukrovar se rozpadá, městu se nedaří stavbu prodat

Kutná Hora – Rozsáhlý objekt bývalého Tellerova cukrovaru v centru Kutné Hory již několik let nezadržitelně chátrá.Zoufalá snaha kutnohorské radnice historickou stavbu prodat však zatím vychází naprázdno. A za své berou také představy o finanční výnosnosti realitní transakce.

AKTUALIZOVÁNO

Trenér Čáslavi: Poměry v českém fotbale jsou prohnilé. Chce to čas

Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninový rozhovor Deníku: O poločasové přestávce v Saudské Arábii musíte častokrát počkat, až se hráči a rozhodčí pomodlí, řekl fotbalový trenér Jan Kmoch z Prahy.

Dopravní pilot: Typový výcvik na Boeing 737 stojí půl milionu korun

Kutná Hora /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninový rozhovor Deníku: Dovolenou nejraději trávím v Čechách. Hlavně žádný Omán, kde je čtyřicet stupňů a písek, řekl dopravní pilot Martin Civiš z Kutné Hory.

OBRAZEM: Tupadelská klapka 2013

Tupadly - Osada Havranů, tak znělo téma a podtitul letošní Tupadelské klapky.

Premiérová neckyáda: Čáslaví se plavil tank, stan nebo postel

Čáslav – Kontrolní otázka. Jak na neckách dobýt hradby? Potřebujete tank, plovoucí postel, fiata, stan a Vincentku. Jednoduché počty na neckyádách prostě neplatí. A strategie už vůbec ne.

Rudolfský: Rád ochutnávám vína ze starých vinic

Kutná Hora, Dřísy – /ROZHOVOR/ Historickou, pro vinaře doslova bájnou vinici v Dřísech na Mělnicku obnoví kutnohorští vinaři. „Je to podívaná," říká v rozhovoru pro Kutnohorský deník Lukáš Rudolfský ze společnosti Vinné sklepy Kutná Hora, která se do projektu zapojila.

OBRAZEM: Handicapované děti si doplavaly pro mokré vysvědčení

Kutná Hora - Občanské sdružení Cesta životem bez bariér zakončilo ve středu šestou sezónu kurzu plavání pro handicapované děti. Ve školním roce 2012/ 2013 docházelo každou středu a pátek do kutnohorského krytého bazénu celkem osmnáct malých i velkých plavců, kterým se věnovala desítka instruktorů.

Banjo Jamboree proměnilo Čáslav 
v hlavní město evropského bluegrassu

Čáslav – Nejstarší bluegrassový festival v Evropě a třetí nejstarší na světě. To jsou atributy Banjo Jamboree, festivalu, jehož 41. ročník hostily o víkendu čáslavské Vodranty. Vyznavači bluegrassu tam rozbili tábor již pojedenácté.

Peroutka: Přišli jsme o plůdek, škody spočítáme až při podzimních výlovech

Kutnohorsko – Záplavy tvrdě dopadly také na rybniční hospodáře. Odplavené ryby i plůdek, rybník zanesený blátem z polí, poškozené hráze. To jsou zřejmě nejvážnější škody, které mohou majitele rybníků postihnout. Jak se s velkou vodou „popasovala" vodní díla ve správě Městských lesů a rybníků Kutná Hora? Na otázky Kutnohorského deníku odpověděl Stanislav Peroutka, jednatel výše zmíněné městské společnosti.

Jaromír Strnad: Dohoda s Fuksou, Šnajdrem a Tluchořem měla formu korupce

Čáslav – Nejlepším řešením současné politické situace by měly být předčasné volby, domnívá se senátor za Kutnohorsko a starosta Čáslavi Jaromír Strnad.

Starý: Bude trvat velmi dlouho, než se na Vrchlici obnoví populace raků

Kutná Hora – /ROZHOVOR/ Důsledky bleskové povodně v údolí Vrchlice od dolního Žižkova po Velký rybník popsal znalec této lokality Martin Starý z občanského sdružení Denemark.

Pavel Bohatec: V této situaci je nejdůležitější stabilita státu

Uhlířské Janovice - /ROZHOVOR/  Policejní manévry na české politické scéně sleduje takříkajíc 
z první řady také uhlířskojanovický poslanec za ODS Pavel Bohatec.

OBRAZEM: Zruč nad Sázavou oslnila americká krása

Zruč nad Sázavou – Přehlídku amerických automobilových legend hostilo v sobotu odpoledne náměstí Míru ve Zruči nad Sázavou. Město bylo závěrečnou destinací spanilé jízdy majitelů vozů americké prevenience, která byla součástí programu jejich tradičního setkání v Jizbici pod Blaníkem.První jarní bublání, jak zní název akce, se uskutečnilo již podeváté. Pořadatelem je Český klub majitelů amerických automobilů ve spolupráci s časopisem Chrom a plameny.

Velikonoce nám ukazují dramatičnost lidského života

Kutná Hora – Velikonoce jsou nejvýznamnějšími křesťanskými svátky. Jejich poselství však není širokou veřejností přijímáno s takovou intenzitou a s takovou samozřejmostí, jako tomu bývá v případě Vánoc. O nevšední kráse Velikonoc a církevních událostech posledních dní hovořil v rozhovoru pro Kutnohorský deník arciděkan Jan Uhlíř.

Marihuana made in Malešov: policie odhalila obří pěstírnu

Kutná Hora – Pořádný lán marihuany skrývala bývalá drůbežárna v Bílejově u Malešova. Více než dva tisíce rostlin tady pěstovala pětice Vietnamců.Rozsáhlý policejní zásah načasovala kutnohorská policie na 5. a 6. března. Odhalil jednu z největších pěstíren marihuany v letošním roce.

Jiří Berousek: Cirkus je jako lego pro dospělé

Kutná Hora – Tradičně první zastávkou každoročního turné Národního cirkusu originál Berousek je Kutná Hora. Jeho ředitel Jiří Berousek jr. v rozhovoru pro Kutnohorský deník přiblížil strasti stěhování tak mohutného uměleckého tělesa, jako je cirkus.

Kutnohorsko a drogy: rizikem je blízkost hlavního města

Kutná Hora – Čím dál více mladých lidí na Kutnohorsku podléhá drogám. Takové je zjištění kutnohorských kriminalistů. Ačkoliv Kutnohorsko není v drogové problematice na vrcholu žebříčku rizikových regionů, policisté mají s potíráním drogové kriminality nemálo práce.

Protest lékařů: Nemocnice 
na Kutnohorsku péči neomezí

Kutnohorsko – Dnešní protest zdravotníků se nevyhne ani Kutnohorsku. Jeho dopad na pacienty však bude zřejmě minimální. Alespoň podle informací, které přichází ze dvou regionálních nemocnic, v Čáslavi 
a v Kutné Hoře.

Vlakem levněji: České dráhy sníží na Kutnohorsku jízdné

Kutnohorsko – Příjemná změna čeká cestující na regionálních vlakových tratích na Kutnohorsku. České dráhy na nich totiž od března zlevní jízdné 
o 25 procent.

Smrtelná nehoda na pile v Čáslavi: dřevěný hranol přimáčkl ke zdi dělníka

Čáslav - K smrtelnému pracovnímu úrazu došlo dnes odpoledne na pile v Čáslavi. Dřevěný hranol přimáčkl ke zdi jednoho z pracovníků, ten na následky vážných zranění zemřel.

Kutnohorsko má opět nejvyšší 
míru nezaměstnanosti v kraji

Kutnohorsko – Špatná zpráva pro Kutnohorsko. Lidí bez práce zatím stále přibývá. 
V lednu byla míra nezaměstnanosti v regionu nejvyšší v celém Středočeském kraji. Vyšplhala se až na 9,1 procenta a celkem 4615 lidí bez zaměstnání.

SLOUPEK: „Ten plave rychleji než já...“

Kutná Hora - Chvilka napětí, dvě vteřiny nervozity, hvizd. Nádech. Plavci mizí pod hladinou. Energie rozběsní molekuly vody, které se snáší na diváky – hlasitě povzbuzují, tleskají, smějí se, hvízdají. Do každého tempa vrací obecenstvo závodníkům trochu zapůjčené síly a vůle.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Kutnohorská vlnka 2013

Kutná Hora – Nebyla to vlnka, ale pořádné vlnobití. První závody v plavání handicapovaných dětí a mládeže v Kutné Hoře – Kutnohorská vlnka – vyrazilo okusit asi třicet závodníků. A sobotní dopoledne v kutnohorském bazénu nabídlo výjimečnou sportovní podívanou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT