Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lídr lidovců je v klidu, rodina ale ne

Kutná Hora – Není mnoho lídrů, kteří ještě nemají odvoleno. Jednička středočeské kandidátky KDU-ČSL, sociolog a poslanec Ivan Gabal, ale vše nechává na sobotu, kdy půjde volit s celou rodinou. Pátek strávil v Praze. A Deníku se svěřil, že po měsíci vstávání absentoval, takže volební skládačky vyrazil na Zličín rozdávat jen tým jeho spolupracovníků, který nazývá odvážnými kluky a holkami. I když sám na místě nebyl, ví, co se odehrávalo. „Zvládli rozdat 600 kusů; zájem asi roste a bude slušná účast,“ konstatoval.

Příkladná práce s mládeží, chválí ocenění pro knihovny ve Zruči a v Sedlčanech

Zruč nad Sázavou – Ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku a v Sedlčanech na Příbramsku mají městské knihovny, které fungují skutečně příkladně. To, co ukazují zkušenosti čtenářů, nově potvrzují i ocenění v podobě diplomů udělených v rámci letošní soutěže Knihovna roku. „Smyslem ocenění je vyjádření veřejného uznání knihovnám, jejich pracovníkům i obcím za úsilí o rozvoj knihovnických služeb a čtenářství,“ přidává se ke chvále náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Daniel Marek (Nezávislí Středočeši).

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Pohřbem ambulancí protest nekončí. Lékaři chtějí zavřít ordinace

Žleby /VIDEO/ – Docela drsnou formu protestu v podobě projevů nad rakví symbolicky pohřbívaného ambulantního lékařství zvolili v úterý ve Žlebech na Kutnohorsku praktičtí lékaři, stomatologové a ambulantní specialisté, jimž se dlouhodobě nelíbí podmínky, jaké stát vytváří pro jejich práci. Za péči o pacienty by chtěli víc peněz.

Lékaři z ambulancí chystají pohřeb. Špatný systém prý ohrožuje pacienty

Kutná Hora – Situace je vážná – a schyluje se k tomu, že se může ještě dramaticky zhoršit. Na to, že nesouhlasí s tím, za jakých podmínek mají poskytovat péči pacientům, bude v úterý upozorňovat řada praktických lékařů, zubařů i ambulantních specialistů. Koalice soukromých lékařů pořádá tichý protest spojený s černými páskami na rukávech, vyvěšením parte i vysvětlujících letáků. Návštěvníkům svých ordinací v nich doktoři sdělí, že volají nejen po změně úhrad – a tedy jde o peníze – ale jejich požadavky jsou rozsáhlejší.

Ambulantní lékaři mohou zavřít ordinace. Ve Žlebech to připomene rakev

Žleby - Nepotácí se jen tak trochu nad hrobem, ale tímto směrem už má našlápnuto poměrně výrazně. Tak část lékařů vnímá aktuální stav ambulantní péče. Varováním má být upořádání symbolického funusu, kde nebude chybět vesnická kapela - a ani rakev.

Začíná se topit: kominíci mají plné ruce práce

Kutnohorsko – Počasí podzimního rázu nás začalo doprovázet již před pár dny. A proto mnozí z nás v těchto dnech už začali, nebo v nejbližších dnech začnou, topit. Začátek topné sezóny však s sebou přináší i některé povinnosti, například kontrolu komína. Někteří si na tuto záležitost nevzpomněli a nyní se můžou setkat s problémy. Na kontrolu komína totiž zapomnělo více lidí a kominíci nyní nevědí, kam dřív skočit. Nakonec to může trvat i několik týdnů, než se na zapomnětlivce dostane řada.

Vinobraní na Kačině očima hygieniků: nebyl důvod k pokutám

Kutná Hora – Zjištěny byly jen méně závažné nedostatky, které se obešly bez finančních postihů – a závady byly odstraněny ještě v průběhu kontroly. S tímhle konstatováním nyní středočeští hygienici uzavřeli vyhodnocení série kontrol stánkového prodeje občerstvení, které před dvěma týdny uspořádali na Kutnohorsku. Bylo to v sobotu na akci Vinobraní na Kačině, přičemž na nádvoří zámku a v zahradách se konala i dožínková oslava.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová zavítala ve středu do Kutné Hory

Kutná Hora - Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová úřadovala ve středu 20. září v Kutné Hoře. Většinu dne se zde věnovala místním obyvatelům a pomáhala jim řešit jejich problémy. Středočeská hejtmanka již od června pravidelně otevírá svoji kancelář v různých koutech středních Čech.

Prostředí v kutnohorské nemocnici pomohou vylepšit miliony

Střední Čechy – Vylepšení by se měla dočkat nemocnice v Kutné Hoře, která neslouží jen pacientům z města a nejbližšího okolí. Operují tam také lékaři z kolínské nemocnice (pod kterou Kutná Hora organizačně spadá); její operační sály mají limitovanou kapacitu.

Přijďte s podněty a podělit se o své starosti, zve hejtmanka do Kutné Hory

Kutná Hora – Vítáni jsou nejen místní, ale i starostové z širokého okolí – a vlastně i kterýkoli z obyvatel celého kraje. To vzkazuje tým hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) v souvislosti s možným setkáním, které se chystá na nadcházející středu. Úřední dny hejtmanky v různých středočeských regionech se 20. září přesouvají do Kutné Hory, kde se lze s první ženou kraje setkat mezi 10. a 16. hodinou.

Ve Středočeském kraji řidiči stávkovat nebudou

Střední Čechy - Stávka řidičů autobusů by se podle posledních informací měla vyhnout celým středním Čechám. Obyvatelé Kutnohorska, Kolínska i Benešovska tak mohou ve čtvrtek, na kdy odbory celostátní protest ohlásily, zůstat v klidu. Autobusy by měly pasažéry vozit bez omezení.

AKTUALIZOVÁNO

Na dotacích má kraj rozdělit 410 milionů. O 110 víc, než se čekalo

Střední Čechy - Peníze už jsou vyčleněny, byť na konečné schválení se ještě čeká – a cesty k nim by se měly otevřít za měsíc. To je současný stav Středočeských fondů, z nichž obce budou moci žádat o příspěvky na podporu rozmanitých aktivit. Krajskému zastupitelstvu radní doporučují schválit rozdělení 410 milionů korun – a vzhledem k podpoře, jakou má mezi zastupiteli koalice ve vedení kraje, zřejmě při konečném hlasování nelze očekávat zásadní překvapení.

Policie pátrá v okolí Kutné Hory po hledaném muži

Kutná Hora – Několik desítek policistů již od včerejšího večera pátrá v okolí Kutné Hory po muži, které je podle popisu podobný uprchlému vězni Janu Novákovi. Ten před několika dny zmizel z Thomayerovy nemocnice. „Žádáme veřejnost, aby nepanikařila a zůstala klidu. V případě podezření, že někdo zahlédl hledanou osobu a nebo pokud by měl jakékoliv poznatky nápomocné k vypátrání dané osoby, žádáme každého, aby podal informace na linku 158," říká tisková mluvčí kutnohorské police Vendulka Marečková.

Ratha střídá v hejtmanském křesle jeho náměstkyně Moravčíková

Praha – Nástupkyní středočeského hejtmana Davida Ratha, který rezignoval na svůj post a vystoupil z řad sociální demokracie poté, co ho policisté zadrželi s krabicí obsahující sedm milionů korun a obvinili z přijetí úplatku, se v pondělí odpoledne stala dosavadní náměstkyně hejtmana pro majetkové záležitosti Zuzana Moravčíková (ČSSD).

Falešný policista chtěl v Miskovicích ukrást kamion s cigaretami

Kutnohorsko - Pražskou stopu sledují středočeští kriminalisté, kteří hledají pachatele pokusu o loupež na Kutnohorsku. Terčem zločinu se ve čtvrtek časně ráno stal kamion s nákladem cigaret za několik milionů korun mířící z Kutné Hory do Prahy.

Lupič praštil seniora lopatou do obličeje. Pak utekl

Kutnohorsko – Na pomoc veřejnosti spoléhají vyšetřovatelé středočeské kriminálky pátrající po dosud neznámém útočníkovi, který před měsícem na Kutnohorsku neobyčejně brutálně zaútočil na seniora.

Soudní jednání s galeristou Třeštíkem začne později

Praha – Až o měsíc později začne jednání Obvodního soudu pro Prahu 5 v kauze někdejšího ředitele kutnohorské Galerie Středočeského kraje Jana Třeštíka, který se má zpovídat z podílu na pokusu o nezákonný vývoz uměleckého díla se statutem kulturní památky do zahraničí.

Soud trestal za čachry s dotacemi na domov důchodců

Praha, Uhlířské Janovice– Pravomocnou tečku za rozvleklou kauzou mnohamilionových čachrů se státní dotací na výstavbu pečovatelského domu v Uhlířských Janovicích na Kutnohorsku udělal ve středu Vrchní soudu v Praze.

Majitel autobazaru v Horkách: Peníze vrátím

Praha - S pocitem křivdy přicházel na jednání Krajského soudu v Praze 49letý Josef Maliňák, jenž se podle obžaloby dopustil jako provozovatel autobazaru v obci Horky u Čáslavi mnohamilionové zpronevěry.

Muž sedí za loupež, i když se o přepadení nepokusil

Kutnohorsko - Šest let za loupež si má ve věznici s ostrahou odsedět 30letý Filip Jiroušek, přestože nezískal ani korunu. Dokonce se o přepadení ani nepokusil. Krajský soud v Praze, jehož odvolací senát potvrdil dubnový verdikt Okresního soudu v Kutné Hoře, ale neměl ani stín pochybnosti o tom, že loupit chtěl – a důkladně se na to připravil.

Záchranáři měli dostat přidáno, není ale z čeho

Praha, Kutnohorsko - Zase nám lhali, říkají při pohledu do peněženky rozhněvaní lékaři záchranné služby.Takto příkře hodnotí s měsíčním odstupem skutečný výsledek debat o zvýšení platů v rámci jednání v době vrcholící nejistoty v souvislosti s kampaní Děkujeme, odcházíme.

Rušení autobusů chtějí starostové zastavit peticí

Praha - Podepisujte petici proti nekoncepčnímu a nesmyslnému rušení autobusů, vyzvali v úterý veřejnost středočeští starostové, kteří mají blízko k politickému hnutí Starostové a nezávislí a aktivitám strany TOP 09.

U Sázavy se skrýval mezinárodně hledaný cizinec

Rataje nad Sázavou - Rekreační chata jako úkryt pro osoby, které se dostaly do křížku se zákonem, není ničím neobvyklým. Když ale v úterý přijeli policisté zatýkat do chatové oblasti v Ratajích nad Sázavou na Kutnohorsku, šlo opravdu o „velkou rybu“.

Dělníka zabila padající rozbrušovačka

Ždánice, Kutnohorsko /FOTO/ - Tragédii přinesla v pátek dopoledne nehoda při práci dvojice dělníků, kteří na sloupu vysokého napětí ve Ždánicích na Kolínsku dělali s rozbrušovačkou. Smrtelný úraz zde utrpěl muž z Kutnohorska.

Úhrady poplatků v kutnohorské nemocnici zůstávají

Praha - Beze změny zatím zůstává proplácení regulačních poplatků v nemocnicích Středočeského kraje. V pondělí hejtman David Rathpotvrdil, že za pacienty, kteří o to projeví zájem, budou tyto poplatky nadále hrazeny z krajského rozpočtu.

FOTOGALERIE: Kutnohorská iluminace dorazila do Čech

Praha - Vzácná středověká iluminace s vyobrazením těžby a zpracování stříbra v Kutné Hoře na konci 15. století, kterou Středočeský kraj nedávno vydražil v Londýně za zhruba 17 milionů korun, dorazila v pondělí letadlem do Prahy a v prostorách Národní knihovny ČR v Klementinu byla poprvé představena veřejnosti. Prozatím jen novinářům a nepočetným odborníkům.

FOTO, AUDIO: Vrah z Vlastějovic dostal 11 let!

Vlastějovice-Jedenáctiletý trest za vraždu má definitivně potvrzený devětapadesátiletý Bohumil Březina. V úterý o tom rozhodl odvolací senát Vrchního soudu v Praze. Původní verdikt středočeského krajského soudu sice formálně zrušil a vynesl vlastní, na samotném trestu se ale nic nemění.

Za vytažení nože v opilecké hádce 11 let vězení

Vlastějovice-Velkou slávu měli přednedávnem ve Vlastějovicích na Kutnohorsku. Otevíral se zrekonstruovaný most přes Sázavu. K závěru ovšem dospěly nejen rekonstrukční práce. Soud také uzavřel projednávání krvavé rvačky s tragickým následkem, která se na stavbě odehrála koni 23. srpna. Jedenáct let za vraždu má ve věznici s ostrahou strávit někdejší hlídač staveniště Bohumil Březina.

Úředně potvrzeno: Rathova kritika nebyla opodstatněná

Střední Čechy - Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) prohrál bitvu se soudkyní, válku o zdravotnické poplatky to ale neovlivní. Tak lze shrnout aktuální neúspěch Rathovy administrativy při podání trestního oznámení na soudkyni Městského soudu v Praze Moniku Vackovou.

FOTO: ODS neuspěla s odvoláváním hejtmana Davida Ratha

Praha -Zbavit Davida Ratha (ČSSD) funkce středočeského hejtmana se v úterý pokusili občanští demokraté v krajském zastupitelstvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení