VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONDŘEJ DVOŘÁK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pozor! Kollárovou ulicí v Kutné Hoře se jezdí opačně

Kutná Hora – Částečného úspěchu zřejmě dosáhli podnikatelé v centru Kutné Hory, kteří už před několika měsíci vyjádřili nesouhlas s dopravním systémem v historickém jádru. Ten údajně poškozuje jak je samotné, tak jejich zákazníky. Ve snaze docílit změny dokonce sepsali petici

Z bláta se kůň dostal před příjezdem hasičů

Kutnohorsko – Dramatické chvíle prožíval kůň na poli blízko Kostelních Střimelic. Zvíře zde zapadlo do rozbahněné hlíny, takže jeho majitel byl nucen zavolat na pomoc hasiče.

Kutnohorský Foxconn: část provozu se stěhuje za hranice

Kutná Hora - Kutnohorský závod Foxconn čekají změny. V Kutné Hoře se dokonce začalo hovořit o tom, že fabrika ve městě končí. Tyto dohady vyvrátil člen vedení firmy Tomáš Kmošek.

Muž se staženými kalhotami vyspával na houpačce

Kutnohorsko – Ve městech regionu se poslední dobou množí případy, kdy různá individua pod vlivem alkoholu obtěžují svým chováním ostatní obyvatele. Do očí bijící příklady se v uplynulých dnech vyskytly v Kutné Hoře.

Každý hrnek od keramičky Terezy Divišové je jiný

Vidice – Vcházím do bývalé hospody na návsi ve Vidicích. Již několik let zde žije známý malíř Stanislav Diviš se svou ženou Terezou. Ve vchodu mě vítají dva psi, které paní Divišová musí zkrotit. Sedáme si ke stolu uprostřed prostorné místnosti, na němž stojí váza na květiny a velká konvice na vodu.

Obyvatelé Hostovlic: Bioplyn uprostřed vesnice nechceme!

Hostovlice – Bioplynová stanice. Slovní spojení, skloňované v souvislosti s venkovskými obcemi stále častěji. Zařízení k výrobě elektrické energie spalováním bioplynu ze zemědělských produktů má nyní vyrůst také v Hostovlicích.

Kamery odhalí pachatele i v noci

Čáslav – Bezpečnost obyvatel Čáslavi by se měla nejpozději v září zase o něco zvýšit. Stane se tak díky dvěma novým mobilním digitálním kamerám, které doplní stávajících devět kamer, rozmístěných po městě. Městu se na ně podařilo získat dotaci ministerstva vnitra.

Louku nad sídlištěm spásá devětadvacet ovcí

Kutná Hora – Nové obyvatele má od včerejška šestnáctihektarová louka nalevo od silnice z Kutné Hory na Kaňk. Její trávu náruživě spásá devětadvacet ovcí plemene Šumavka.

FOTO: Ze seriozní soutěže se vyvinula taškařice

Suchdol – Hned několik významných událostí se sešlo v sobotu v Suchdole. Kromě slavnostního otevření rekonstruované suchdolské sokolovny a čtvrtého ročníku fotbalového turnaje, jenž se odpoledne uskutečnil na fotbalovém hřišti, se uskutečnila také tradiční červencová pouť, spojená s noční hasičskou „srandasoutěží“.

FOTO: Po hladině plul tank i panáček Michelin

Kácov – Že se na jointu nedá plavat? Že s tankem nemůžete na hladinu? Ale kdepak. Sobotní odpoledne u Sázavy v Kácově přítomné přesvědčilo, že možné je všechno.

Sál hotelu by mohl projít rekonstrukcí za téměř 30 milionů

Čáslav – O rekonstrukci sálu hotelu Grand na náměstí Jana Žižky usiluje město Čáslav. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně nákladnou záležitost, se však nemůže spolehnout pouze na svůj rozpočet. Podmínkou je proto zisk dotace. A právě taková možnost se městu v současnosti otevřela. Regionální operační program vyhlásil dotační výzvu na podporu aktivit ve volném čase z evropských fondů.

Pokoření čtyř metrů posunulo tyčkařku do boje o 'Evropu'

Kutná Hora – Skvělého úspěchu dosáhla mladá kutnohorská sportovkyně Aneta Morysková. Jak se v pondělí dozvěděla od svého trenéra, podařilo se jí získat divokou kartu pro účast na Mistrovství Evropy juniorů do 19 let ve skoku o tyči v estonském Tallinnu.

Rozhodnutí radnice: Z centra musí nepřizpůsobiví zmizet

Čáslav – Trnem v oku je místní radnici využití hotelu Bílý kůň na náměstí Jana Žižky v Čáslavi. Majitelka nemovitosti totiž objekt využívá jako ubytovnu sociálně slabých obyvatel. Ti podle vyjádření z radnice tropí v centru města nepořádek. Město proto zahájilo s majitelkou jednání, na základě kterého má být ubytování těchto lidí v objektu postupně utlumeno.

FOTO: Čáslav nedala penaltu, přesto vyhrála

Čáslav - Domácím vítězstvím 2:1 nad Graffinem Vlašim se čáslavští fotbalisté rozloučili s druholigovou sezonou 2010/2011.

Pěstitelé: Využijme zeleninové aféry!

Kutnohorsko - Brambory mizí z pultů. Doby, kdy čeští zemědělci nemohli úrodu prodat, patří minulosti. Čím to je? Brambory jsou letos nedostatkovým zbožím.

Strážníci: Začneme opět měřit rychlost

Kutná Hora – Ani koruna neplynula v loňském roce do rozpočtu města Kutná Hora z výběru pokut za nadměrnou rychlost městskou policií. Důvody jsou dva: žádný z dopravních úseků na Kutnohorsku, určený Policií České republiky k měření rychlosti, není označen zvláštní dopravní značkou povinnou ze zákona. Kromě toho neměla městská policie v loňském roce k dispozici radar k měření rychlosti. Ten zapůjčila právě státní policii.

Posledních dvacet let bylo soumrakem venkovských kin

Kutnohorsko – Mnozí dnes už možná nevědí, kolik venkovských kin existovalo ještě v nedávné době na Kutnohorsku. Vlastní promítací sál měli k dispozici lidé například v Malešově, Ratajích nad Sázavou či Červených Janovicích.

Pohádková cesta vedla od Barbory pod 'Vlašák'

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Krysáci, Včelí medvídci, Jája a Pája, Víla Amálka, Maxipes Fík, Princ a Večernice a O zlé koze. Celkem sedm pohádek mohli v sobotu zhlédnout návštěvníci letošní "Pohádkové Barbory".

Nové infocentrum: sedm dní v týdnu, dvanáct měsíců v roce

Kutná Hora /FOTO/ – Slavnostní otevření nového informačního centra se ve středu za přítomnosti zástupců města Kutná Hora, průvodcovské služby a Českých drah uskutečnilo na hlavním vlakovém nádraží v Kutné Hoře.

FOTO: Dům vzplál zřejmě od špatně uhašené svíčky

Církvice - Vlastní neopatrnosti může zřejmě „poděkovat“ muž z Církvice za to, že ho požár připravil o střechu nad hlavou. K politováníhodné události došlo ve středu dopoledne ve starém obývaném stavení na pomezí Církvice a Jakubu.

Muž požadoval transparentní hospodaření. Vysloužil si pokutu

Vinaře - Že předvolební boj v jediné obci na Kutnohorsku, kde se letos uskuteční nové obecní volby, Vinařích, naplno zuří, potvrzuje další vývoj událostí. Naschvály mezi znesvářenými stranami nabírají na obrátkách.

FOTO: U Zbraslavic přistálo letadlo na silnici

Zbraslavice - Ke kuriozní a pro pilotku ne právě příjemné situaci došlo v pondělí před šestnáctou hodinou u Zbraslavic. Malé letadlo zde bylo nuceno přistát na silnici.

V klášteře zahráli Spirituál kvintet, Neřež a Havelka

Sázava /FOTOGALERIE/ - Na čtvrtém ročníku Sázavského koncertu, pořádaného členem skupiny Neřež Vítem Sázavským, se na zahradě kláštera v Sázavě představili Spirituál kvintet, Neřež a Ondřej Havelka se svými Melody Makers.

Psy čeká stěhování, čistírna se bude rozšiřovat

Kutná Hora – Nelehký rébus musí do roka vyřešit kutnohorská radnice. Čeká ji hledání nového umístění pro záchytnou stanici pro psy. „Útulek“ se totiž nachází v lokalitě, do které se bude rozšiřovat přilehlá čistírna odpadních vod.

Odcizené kovy našli, zloděje dopadli

Uhlířské Janovice - Pachatele, kteří 19. dubna letošního roku v Uhlířských Janovicích odcizili plotové díly v celkové hodnotě čtyřicet tisíc korun, dopadli policisté. O případu jsme informovali.

KRIMI MIX: S řízením auta měl ještě pár dní počkat

Kutná Hora - Z maření výkonu úředního rozhodnutí je podezřelý třicetiletý muž. V pondělí 23. května po osmnácté hodině ho v Kaňkovské ulici v Kutné Hoře kontrolovali strážníci městské policie, když řídil osobní automobil Škoda Favorit.

Před sekáním krajnic mají přednost povrchy

Kutnohorsko – Zarostlé příkopy silnic komplikují život řidičům. Jedná se sice o každoroční „evergreen“, ale to ještě neznamená, že by na tento jev byli všichni beze zbytku připraveni. Situace je nejhorší právě nyní, v květnu.

Nový zákon umožní zkasírovat lidi až dvojnásobně

Kutnohorsko - Zvýšení maximální hranice poplatku, který mohou obce vybírat od obyvatel za svoz odpadu, z pěti set na tisíc korun, navrhuje vláda. Zákon by mohl začít platit už od začátku příštího kalendářního roku. Mají se lidé připravit na další výdaje?

Budoucí pokrývači z Kutné Hory uspěli v Brně

Kutnohorsko – Že mají šikovné bronzové české ručičky, by se dalo říct o žácích Středního odborného učiliště a Střední odborné školy řemesel v Kutné Hoře „druhák“ Vít Nezbeda a „prvák“ Jiří Vrňata, kteří se umístili na třetím místě ve čtrnáctém ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky.

Zruč neudělí cenu města za rok 2010

Zruč nad Sázavou – Rada a následně zastupitelstvo Zruče nad Sázavou se rozhodlo, že tentokrát neudělí Cenu města za aktivity či záslužné činy, dosažené v předchozím roce.

Střední školy letos pociťují nedostatek žáků

Kutnohorsko – S nízkým počtem přijatých žáků pro příští školní rok se potýká většina středních škol na Kutnohorsku. Důvod je populační. Počet dětí, které v letošním roce opouštějí deváté třídy základních škol, je totiž na Kutnohorsku o sto nižší, než vloni. Což činí patnáct procent.

Občan: Spodina si z bývalého kina udělala bar

Zruč nad Sázavou – Situace kolem objektu bývalého kina ve Zruči nad Sázavou leží „v žaludku“ místnímu občanu Vladimíru Vyšohlídovi.

Kutnou Horu znečišťují anonymní špindírové

Kutná Hora – Neukázněnost obyvatel, kteří bezohledně hromadí odpadky okolo kontejnerových stání především na místním sídlišti, patřív Kutné Hoře ke stále nevyřešeným problémům.

FOTO: Děti se naučí uvažovat ve prospěch celku

Kutná Hora - Už podruhé se ve sboru Církve bratrské v Kutné Hoře uskutečnil takzvaný legoprojekt. Akce se mohlo zúčastnit kterékoli dítě ve věku 6 až 12 let.Cílem bylo vystavět město z lega. Na to, že se jednalo o církevní akci, odkazoval tvar modelu, který byl situován do tvaru kříže.

FOTO: Hejma to rozsvítil v Ratajích

Rataje nad Sázavou - Ondřej Hejma se svou skupinou Žlutý pes roztančil zbrusu nový hudební klub Pivovárek v Ratajích nad Sázavou.

FOTO: Stovky lidí už znají svět z rozhledny Bohdanka

Bohdaneč - Slavnostní otevření dřevěné rozhledny Bohdanka se uskutečnilo v Bohdanči.

Ivan Genov: Na rozhovor s Krausem jdete zcela bez příprav

Kutná Hora – Ivan Genov je provozovatelem Pohřební služby v Uhlířských Janovicích. Právě před týdnem byl hostem Show Jana Krause na televizi Prima.

Bluegrass k regionu vždy patřil, říká jeho průkopník

Kutná Hora – Bluegrass. Modrá tráva. Podivné slovo, které zaslechl asi každý, ale ne každý má jasnou představu, co vlastně znamená. Ti zasvěcenější možná správně vytuší, že má něco společného s hudbou.

Proluka začne mizet po průzkumu

Čáslav – O tom, že proluku na konci ulice Generála Moravce v Čáslavi mají zaplnit nové budovy, se hovoří už několik měsíců. Už vloni před prázdninami si majitelé tamních parcel v předstihu vybudovali inženýrské sítě, aby později nezasahovali do rekonstruované ulice Generála Moravce.

Uprchlíci z Barmy chodí do kostela a hrají fotbal

Zruč nad Sázavou – Manželé Nyal a Thawt Aye, jejich synovec Ta Mla Htto, syn Thery Sa a jeho dvouměsíční bratr Diary, který se narodil už v České republice. To jsou obyvatelé „startovacího“ městského bytu ve Zruči nad Sázavou, kam doputovali přes utečenecký tábor v Thajsku jako uprchlíci před vojenskou diktaturou v domovské Barmě.

Díky čipu vystopují kolo

Kutnohorsko – Že jízdní kolo patří k stále častějším objektům touhy zlodějů, si uvědomují policisté i prodejci těchto dopravních prostředků. Teď už jen zbývá, aby si to ujasnili také majitelé.

Sociální problémy má řešit nový plán

Kutná Hora – Řešit situaci sociálně slabých obyvatel má nový strategický plán města Kutná Hora, přijatý městskou radou. Plán je dílem odborné platformy Lokální partnerství Kutná Hora, kterou ve městě vede vládní Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách. Předmětem plánu jsou takzvaně sociálně vyloučení obyvatelé. Většinou se jedná o Romy v městské části Neškaredice.

Obce: Jsme rádi, když se nám o rybníky někdo postará

Kutnohorsko – Je vlastnictví rybníka pro město či obec výhodou nebo přítěží? Starostové v regionu se shodují, že je nutné to posuzovat případ od případu. V jejich odpovědích přesto převažují argumenty, podle nichž přináší vlastnictví rybníka spíš starost než radost.

FOTO: Kutnohořané naslouchali slovu božímu

Kutnohorsko – Projekt s názvem Celonárodní čtení Bible se na Bílou sobotu uskutečnil také v Kutné Hoře a Čáslavi. Jeho cílem bylo přiblížit posluchačům nejen Bibli jako takovou, ale zejména její vydání nazvané Bible 21, tedy Bible pro jedenadvacáté století.

Doubrava otevřela ve Vrdech své brány vodákům

Vrdy – „Řeko Doubravo, odemykám tě poprvé, podruhé, potřetí,“ tímto zvoláním zahájil ve Vrdech za koupalištěm „Dědek Doubravák“ vodáckou sezonu na Doubravě.

Účet úřadu: milí lidé, nemilá úřední doba

Kutnohorsko – Vzorný přístup ze strany úředníků, o poznání méně ideální úřední hodiny. To je v kostce „vysvědčení“, které v průzkumu Kutnohorského deníku vystavili obyvatelé Městskému úřadu v Kutné Hoře.

Šorfová: Kandidátský projekt jsem neopsala!

Kutná Hora – Nařčení, že opsala části svého kandidátského projektu, na jehož základě byla vybrána pro funkci ředitelky Galerie Středočeského kraje (GASK) se sídlem v Kutné hoře, se tvrdě brání Jana Šorfová. Takové podezření se v minulých dnech objevilo například na internetových stránkách o aktualitách ve výtvarném umění artalk.cz.

FOTO: Bazén se bude opět blýskat

Kutná Hora - Venkovní plavecký bazén bude před letošní sezonou jako z alabastru. Na tom, aby vše bylo dokonale čisté, včera usilovně pracovala početná četa zaměstnanců.

Foxconn: Na Rovinách novou čtvrť už stavět nechceme

Kutná Hora – Rozlehlé prostranství „Na Rovinách“ v Kutné Hoře k jinému než současnému, tedy zemědělskému, využití vždy lákalo.

Městská policie: Toulavé psy neodchytíme

Kutná Hora – Dva zatoulaní psi ohrožovali dopravní provoz v neděli před polednem v Kutné Hoře. Setkání s nimi popsala Kutnohoračka Jana Martinková.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT