VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR FRANC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Úřadující Miss Kutnohorska se vydala na pěveckou dráhu s kapelou Blue Lips

Kutnohorsko - Miss Kutnohorska 2008 Petra Vostrovská natočila desku s kutnohorskou popovou skupinou Blue Lips. Singl bude obsahovat čtyři skladby.

U křtu druhého alba kapely Nerushit nechyběla zpěvačka Březinová

Horní Bučice - Úspěšný křest má za sebou druhé album kutnohorské kapely Nerushit, které obsahuje devět skladeb.

FOTOGALERIE: Nerushit chystá druhou desku s názvem Nedáš - dostaneš

Kutná Hora - Kapela Nerushit natáčí v současné době v hudebním studiu ve Velimi svou druhou desku s názvem Nedáš - dostaneš. Album by mělo obsahovat devět skladeb.

FOTOGALERIE: Turisté provětrali běžky na cestě ze Štipoklas do Kutné Hory

Kutná Hora - Za humna se za sněhem a hezkou krajinou v sobotu vydalo třináct kutnohorských turistů pod vedením Jaromíra Ďoubala a Moniky Bulánkové. Motorovým vlakem se dopravili do Štipoklasy, aby se zpátky vrátili na běžkách.

Miss Kutné Hory má pro žáky s problémy ve škole pochopení a umí jim pomoci

Čáslav - Neúspěch ve škole řešte jinak než trestem. Přesně toto říká Martina Radovnická z Čáslavi, kterou mnozí znají hlavně jako Miss Kutné Hory 2005, nebo také jako Dívku Obzorů Kutnohorska. Dnes se však ubírá úplně jiný směrem a svůj čas věnuje především dětem, které mají problémy v učení.

Popová kapela Blue Lips točí videoklip

Přítoky/ První natáčecí den hudebního klipu pro kutnohorskou popovou skupinu Blue Lips absolvoval včera moderátor a herec Michal Pavlík.

Mažoretky musí být hlavně tým

Čáslav/ Taneční skupina Dance mažoretky z Čáslavi, které cvičí Barbora Mikešová vznikla před dvěmi lety. Diváci je mohli vidět společně s kutnohorskou popovou kapelou Blue Lips na akci Den s Deníkem v Kutné Hoře a Čáslavi.

Mladého herce v chladných dnech zahřála scéna, kdy padá po betonu

Kutná Hora/ Rocková skupina Alžbětiny Sosny má za sebou natáčení hudebního klipu na svou píseň Definito finito. „Klip jsme natáčeli právě na písničku Definito finito, protože nám přijde jako jedna z našich nejoblíbenějších nejen u nás v kapele, ale i u fanoušků,“ uvedl Luděk Veselý ze skupiny Alžbětiny Sosny.

Lidé by uvítali zachody v supermarketech

Kutnohorsko/ Když se vám chce na záchod ve městě, najdete veřejný záchod? V Čáslavi si odskočíte na Žižkově náměstí. Podle slov čáslavské občanky Věry Vejnarové veřejný záchodek funguje. „Vždy jsem WC nalezla čistý a voňavý,“ uvedla Vejnarová.

Policisté o Velikonocích měli plné ruce práce

Kutná Hora/ Kromě zvýšených pochůzek policistů na Sedlecké pouti v Kutné Hoře během prodlouženého víkendu se strážci pořádku zaměřili i na motoristy.

VIDEO: Zájemci o atrakce utratili průměrně tři sta korun za den

Kutná Hora/ Zima, déšť se sněhem. Takovou Sedleckou pouť v Kutné Hoře už dlouho nepamatuje Pavel Vyhnánek z Kutné Hory, který si ji ovšem nenechal ujít. „Je zima, ale co se dá dělat. Občas vykoukne slunce a hned je to lepší,“ uvedl Vyhnánek. Podle jeho slov si nemůže nechat ujít druhou největší pouť v České republice. Ten za atrakce utratil zhruba šest set korun denně.

Sokolky ze Žlebů se změnily v lidožrouty

Žleby/ Letošní fialková zábava byla zpestřena vystoupením žlebských sokolek. Pro letošní rok si připravily "tanec lidožroutů".

Letošní Velikonoce nepřipomínaly svátky jara

Kutná Hora/ Na letošní pomlázku vyrazila koledovat i děvčata.

Motorkáři z Kutnohorska vyrazili na první jarní projížďku

Kutná Hora/ Zahajovací vyjížďky, kterou uspořádal Royal Riders motoklub, nesměl ani tentokrát chybět motorkář Tonda Hajaba z Kutné Hory se svou přítelkyní, která na této kutnohorské akci však byla poprvé. Ta se uskutečnila v neděli na parkovišti na Valech v Kutné Hoře.

Vyráběli gelové svíčky a koláže

Krchleby/ Vychovatelé z Domu dětí a mládeže z Kutné Hory Michal Smrkovský a Magda Rychlá vyráběli s dětmi v sobotu gelové svíčky a koláže z těstovin v jídelně Základní školy v Krchlebech.

Kapela Nerushit zahrála v Pečkách

Pečky/ Hudební večer nazvaný Na pomlázku s ochranou se uskutečnil v Městském kulturním středisku v Pečkách 22. března. Zde vystoupila i kutnohorská rocková kapela Nerushit.

V případě továrny Foxconn selhala radnice v komunikaci s veřejností

Kutná Hora/ Nedostatek podrobností zejména o zásadních událostech, jež ovlivní život v Kutné Hoře a okolí, přivedl několik „malých ryb“ k založení internetových stránek www.malyryby.cz. Zrod webu podnítily dvě „velké ryby“ – Foxconn a České dráhy.

Hudební klip vznikal v bývalé vodní nádrži na Kaňku

Kutná Hora/ Ani chladné počasí, které vládlo na první jarní den, neodradilo Martinu Pechancovou a Michala Pavlíka od natáčení hudebního klipu pro kapelu Alžbětiny Sosny.

Nezáleží na tom, aby se dva lidé vzali. Záleží na tom, zda se mají opravdu rádi

Kutnohorsko/ Dříve se většina snoubenců brala hned jak dosáhla plnoletosti. Nyní je situace zcela jiná. Do svatby se mladí příliš nehrnou a pokud mají přítele či přítelkyni, žijí spolu jen takzvaně na psí knížku, tak jako například Ludmila Březinová z Kutné Hory.

Všude jsou doma. Od mládí stráví život mezi kolotoči

Kutná Hora/ Život kolotočářů není vůbec jednoduchý. O tom ví určitě své i jeden z nich, Václav Janeček, který vlastní mobilní střelnici. Povolání provozuje v podstatě celý život.

Dětem z Mateřské školy Dačického přiblížily knihovnice Velikonoce

Kutná Hora/ S pořadem Velikonoce navštívily 19. března Mateřskou školu Dačického knihovnice z Městské knihovny Kutná Hora Petra Moravcová a Helena Netolická.

Za nízké platy muži učit nechtějí, raději se poohlédnou po lépe placené práci

Kutnohorsko/ Ve školách najdete více učitelek než učitelů. Hlavním důvodem jsou malé platy.

Chlapci ze skupiny Avanti odjíždí do Španělska na mistrovství Evropy

Čáslav/ Mažoretková formace Avanti Čáslav se pod vedením Hany Neumanové nezaměřuje pouze na klasické pojetí, ale stále více se začíná prosazovat takzvaný twirlingový styl. Ten spočívá především v práci s hůlkou a v gymnastických pohybech.

Matka tří dětí utratí za nákup potravin měsíčně šest tisíc korun, někteří i více

Kutnohorsko/ Temné vyhlídky mají Češi, pokud jde o ceny potravin. Loňský zdražovací šok totiž zřejmě nebyl poslední.To si uvědomuje i Jana Veselá z Čáslavi.

Dět z mateřské školy baví koupání v krytém bazénu

Kutná Hora/ Děti z Mateřské školy Benešova 7 si i 6.března užívaly radovánek v krytém bazénu.

Každé druhé manželství končí krachem

Kutnohorsko/ Lidé se žení a vdávají čím dál míň a většina z těch, kteří do manželství vstoupí, se dříve či později zase rozvede. Rozvodem končí každé druhé manželství.

Do lesů si můžete vyrazit jen s největší ostražitostí

Kutnohorsko/ Sobotní vichřice, která dostala poetické jméno Emma, způsobila na na Kutnohorsku nemalé škody. Ty se stále vyčíslují. Problémy byly například s přerušením dodávky elektrické energie, poškozenými obydlími a újmu utrpěly i lesy, kde přírodní živel poničil několik tisíců kubíků dřeva.

Dva dny jsou v některých obcích stále bez elektického proudu

Kutnohorsko/ Bez elektrického proudu byla ještě 48 hodin po vichřici Soňa Chybová z Hlízova s pětiletou dcerou a rodiči. Rodina si tak nemohla uvařit a v domku byla zima. Do Hlízova dorazila i armáda, aby obec napojila na agregáty.

Jako nejhorší silnici vidí řidiči obchvat Čáslavi a povrchy ve městech

Kutnohorsko/ Jaký je stav silnic na Kutnohorsku? Deník se vydal testovat.

Děti ve Vrdech se bavily

Vrdy/ Dětský karneval se uskutečnil v kulturním domě ve Vrdech. O dobrou náladu a soutěže se postaral čaroděj Emil a o hudbu DJ Pavel Bečán.

Vyprávění bývalé učitelky dojalo všechny posluchače

Čáslav/ Vzpomínání paní učitelky Machotkové a jejich žákyň byl název disputací, které naplnily sál čáslavské galerie do posledního místa. Miloslava Machotková společně se svým manželem vedla Dětský pěvecký sbor v Čáslavi a bývalá učitelka, které je nyní 95 let a je stále duševně svěží, se zde sešla se svými žáky.

Žáci soutěžili ve šplhu o tyči

Čáslav/ První mistrovství školy ve šplhu o tyči se uskutečnilo v tělocvičně Základní školy Masarykova v Čáslavi. Soutěže se zúčastnilo 50 soutěžících, kteří byli rozděleni do tří kategorií.

Jaký je stav okresních silnic na Kutnohorsku?

Kutnohorsko/ Jaký je stav vozovek? Jste spokojeni jak vypadají silnice na Kutnohorsku? Kde je to nejhorší? Jaký má vliv špatných cest na množství nehod?

Třetí nejstarší občanka Čáslavska pochází z Vrdů

Vrdy/ Významné výročí oslaví 1. března Marie Šimková z Vrdů. Bude jí 102 let a je tak třetí nejstarší občankou na Čáslavsku. Ještě starší než je ona, jsou dva občani z obce Močovice.

Základní školou zněl zpěv

Kutná Hora/ Již třetí ročník pěvecké soutěže Caruso show se konal 28. února na Základní škole T.G. Masaryka v Kutné Hoře.

Mladí poetové recitovali básně

Kutná Hora/ Školní kolo recitační soutěže se uskutečnilo v aule Základní školy Kamenná stezka.

Žáci si přiblížili Velikonoce

Žáci z druhých tříd Základní školy T. G. Masararyka v Kutné Hoře s učitelkami Danielou Moravcovou a Libuší Trnkovou 27. února navštívili městskou knihovnu, kde absolvovali besedu na téma Jaro a Velikonoce. Knihovnice Helena Netolická s Petrou Moravcovou si s dětmi vyprávěly o zvycích a o blížících se svátcích.

Pohádkové postavičky a karnevalové masky se proháněly po školkách

Kutná Hora/ Dětský karneval se uskutečnil 27. února v Mateřské škole Benešova 7 v Kutné Hoře i v Mateřské škole na Dačického náměstí.

Pod rouškou tmy vykradl zloděj šest aut na sídlišti

Kutná Hora/ Do špatného dne se probudilo několik obyvatelů na sídlišti Šipší v Kutné Hoře. Do šesti vozidel se vloupal neznámý zloděj.

Učitelky zaujaly všechny karnevalové masky

Kutná Hora/ Děti z Mateřské školy 17. listopadu Kutná Hora se 26. února radovaly už od ranních hodin.

Čáslavské studentky se utkají ve finále futsalové ligy

Čáslav/ Dívky z Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Čáslavi se 27. února utkají ve finálové futsalové lize v Praze.

Koncerty kontroverzního písničkáře Nohavici jsou v regionu vyprodány

Kutnohorsko/ Koncert známého písničkáře Jaromíra Nohavici je vyprodán, hlásí divadla v Čáslavi, Kutné Hoře i Kolíně.

Tvorba studentů z kutnohorského gymnázia se objevila v zahraničním sborníku

Kutná Hora/ Vydavatelé sborníku poskytují rok co rok desítkám dětí z celé Evropy příležitost publikovat výsledky jejich básnické a výtvarné tvorby.

Koně ze stáje Rozárka navštívili chlístovický masopust

Chlístovice/ Potkat medvěda s medvědářem, smrťáka či pojízdnou sanitu bylo v sobotu možné v obci Chlístovice. Konal se zde již třetí ročník masopustu a to především díky Bohuslavu Ryšánkovi, který s tímto nápadem přišel v roce 2004. Letos poprvé masopust pořádalo občanské sdružení Roháčův Sion. V rámci sobotní akce průvod zavítal i do Zdeslavic a Chroustkova.

Děti si užily dětský pohádkový večer

Čáslav/ Dětský pohádkový večer se uskutečnil v pátek a v sobotu v Domě dětí a mládeže v Čáslavi. Na děti čekalo spousta her, soutěžení a vyhodnocení nejhezčích pohádkových kostýmu.

Na hasičském plese v tombole vyhrál prase

Žleby/ Tradiční hasičský ples, který pořádali krotitelé ohně ze Žlebů se uskutečnil v pátek v místní restauraci Na Šumavě.

Na devátém školním plese v Žehušicích zhlédli i ukázku klasických tanců

Žehušice/ Devátý školní ples zahájila ředitelka Základní školy Žehušice Yvetta Zemanová s předsedkyní Sdružení rodičů Evou Červinkovou.

Turistům v noci Měsíc svítil na cestu

Červené Janovice/ Zimní noční přechod okresem se uskutečnil v pátek 22. února. Šlo se již po čtyřiašedesáté a zúčastnilo se čtyřicet devět turistů.

Pohádkové postavy a masky procházely obcí

Hostovlice/ Velmi dobrá nálada panovala v sobotu 23. února v Hostovlicích, kde se konal tradiční masopust. K vidění zde bylo spousta zajímavých masek. V rámci maškarního průvodu byla i ochutnávka staročeské zabijačky.

Žáky na Kutnohorsku chrání kamery a čipy

Kutná Hora/ Dostane se nepovolaná osoba do školy na Kutnohorsku? Deník se pokusil zjistit, zda je to možné. Test pro všechny navštívené školy v regionu dopadl velmi dobře.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT