VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR FRANC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Úřadující Miss Kutnohorska se vydala na pěveckou dráhu s kapelou Blue Lips

Kutnohorsko - Miss Kutnohorska 2008 Petra Vostrovská natočila desku s kutnohorskou popovou skupinou Blue Lips. Singl bude obsahovat čtyři skladby.

U křtu druhého alba kapely Nerushit nechyběla zpěvačka Březinová

Horní Bučice - Úspěšný křest má za sebou druhé album kutnohorské kapely Nerushit, které obsahuje devět skladeb.

FOTOGALERIE: Nerushit chystá druhou desku s názvem Nedáš - dostaneš

Kutná Hora - Kapela Nerushit natáčí v současné době v hudebním studiu ve Velimi svou druhou desku s názvem Nedáš - dostaneš. Album by mělo obsahovat devět skladeb.

FOTOGALERIE: Turisté provětrali běžky na cestě ze Štipoklas do Kutné Hory

Kutná Hora - Za humna se za sněhem a hezkou krajinou v sobotu vydalo třináct kutnohorských turistů pod vedením Jaromíra Ďoubala a Moniky Bulánkové. Motorovým vlakem se dopravili do Štipoklasy, aby se zpátky vrátili na běžkách.

Miss Kutné Hory má pro žáky s problémy ve škole pochopení a umí jim pomoci

Čáslav - Neúspěch ve škole řešte jinak než trestem. Přesně toto říká Martina Radovnická z Čáslavi, kterou mnozí znají hlavně jako Miss Kutné Hory 2005, nebo také jako Dívku Obzorů Kutnohorska. Dnes se však ubírá úplně jiný směrem a svůj čas věnuje především dětem, které mají problémy v učení.

Popová kapela Blue Lips točí videoklip

Přítoky/ První natáčecí den hudebního klipu pro kutnohorskou popovou skupinu Blue Lips absolvoval včera moderátor a herec Michal Pavlík.

Mažoretky musí být hlavně tým

Čáslav/ Taneční skupina Dance mažoretky z Čáslavi, které cvičí Barbora Mikešová vznikla před dvěmi lety. Diváci je mohli vidět společně s kutnohorskou popovou kapelou Blue Lips na akci Den s Deníkem v Kutné Hoře a Čáslavi.

Mladého herce v chladných dnech zahřála scéna, kdy padá po betonu

Kutná Hora/ Rocková skupina Alžbětiny Sosny má za sebou natáčení hudebního klipu na svou píseň Definito finito. „Klip jsme natáčeli právě na písničku Definito finito, protože nám přijde jako jedna z našich nejoblíbenějších nejen u nás v kapele, ale i u fanoušků,“ uvedl Luděk Veselý ze skupiny Alžbětiny Sosny.

Lidé by uvítali zachody v supermarketech

Kutnohorsko/ Když se vám chce na záchod ve městě, najdete veřejný záchod? V Čáslavi si odskočíte na Žižkově náměstí. Podle slov čáslavské občanky Věry Vejnarové veřejný záchodek funguje. „Vždy jsem WC nalezla čistý a voňavý,“ uvedla Vejnarová.

Policisté o Velikonocích měli plné ruce práce

Kutná Hora/ Kromě zvýšených pochůzek policistů na Sedlecké pouti v Kutné Hoře během prodlouženého víkendu se strážci pořádku zaměřili i na motoristy.

VIDEO: Zájemci o atrakce utratili průměrně tři sta korun za den

Kutná Hora/ Zima, déšť se sněhem. Takovou Sedleckou pouť v Kutné Hoře už dlouho nepamatuje Pavel Vyhnánek z Kutné Hory, který si ji ovšem nenechal ujít. „Je zima, ale co se dá dělat. Občas vykoukne slunce a hned je to lepší,“ uvedl Vyhnánek. Podle jeho slov si nemůže nechat ujít druhou největší pouť v České republice. Ten za atrakce utratil zhruba šest set korun denně.

Sokolky ze Žlebů se změnily v lidožrouty

Žleby/ Letošní fialková zábava byla zpestřena vystoupením žlebských sokolek. Pro letošní rok si připravily "tanec lidožroutů".

Letošní Velikonoce nepřipomínaly svátky jara

Kutná Hora/ Na letošní pomlázku vyrazila koledovat i děvčata.

Motorkáři z Kutnohorska vyrazili na první jarní projížďku

Kutná Hora/ Zahajovací vyjížďky, kterou uspořádal Royal Riders motoklub, nesměl ani tentokrát chybět motorkář Tonda Hajaba z Kutné Hory se svou přítelkyní, která na této kutnohorské akci však byla poprvé. Ta se uskutečnila v neděli na parkovišti na Valech v Kutné Hoře.

Vyráběli gelové svíčky a koláže

Krchleby/ Vychovatelé z Domu dětí a mládeže z Kutné Hory Michal Smrkovský a Magda Rychlá vyráběli s dětmi v sobotu gelové svíčky a koláže z těstovin v jídelně Základní školy v Krchlebech.

Kapela Nerushit zahrála v Pečkách

Pečky/ Hudební večer nazvaný Na pomlázku s ochranou se uskutečnil v Městském kulturním středisku v Pečkách 22. března. Zde vystoupila i kutnohorská rocková kapela Nerushit.

V případě továrny Foxconn selhala radnice v komunikaci s veřejností

Kutná Hora/ Nedostatek podrobností zejména o zásadních událostech, jež ovlivní život v Kutné Hoře a okolí, přivedl několik „malých ryb“ k založení internetových stránek www.malyryby.cz. Zrod webu podnítily dvě „velké ryby“ – Foxconn a České dráhy.

Hudební klip vznikal v bývalé vodní nádrži na Kaňku

Kutná Hora/ Ani chladné počasí, které vládlo na první jarní den, neodradilo Martinu Pechancovou a Michala Pavlíka od natáčení hudebního klipu pro kapelu Alžbětiny Sosny.

Nezáleží na tom, aby se dva lidé vzali. Záleží na tom, zda se mají opravdu rádi

Kutnohorsko/ Dříve se většina snoubenců brala hned jak dosáhla plnoletosti. Nyní je situace zcela jiná. Do svatby se mladí příliš nehrnou a pokud mají přítele či přítelkyni, žijí spolu jen takzvaně na psí knížku, tak jako například Ludmila Březinová z Kutné Hory.

Všude jsou doma. Od mládí stráví život mezi kolotoči

Kutná Hora/ Život kolotočářů není vůbec jednoduchý. O tom ví určitě své i jeden z nich, Václav Janeček, který vlastní mobilní střelnici. Povolání provozuje v podstatě celý život.

Dětem z Mateřské školy Dačického přiblížily knihovnice Velikonoce

Kutná Hora/ S pořadem Velikonoce navštívily 19. března Mateřskou školu Dačického knihovnice z Městské knihovny Kutná Hora Petra Moravcová a Helena Netolická.

Za nízké platy muži učit nechtějí, raději se poohlédnou po lépe placené práci

Kutnohorsko/ Ve školách najdete více učitelek než učitelů. Hlavním důvodem jsou malé platy.

Chlapci ze skupiny Avanti odjíždí do Španělska na mistrovství Evropy

Čáslav/ Mažoretková formace Avanti Čáslav se pod vedením Hany Neumanové nezaměřuje pouze na klasické pojetí, ale stále více se začíná prosazovat takzvaný twirlingový styl. Ten spočívá především v práci s hůlkou a v gymnastických pohybech.

Matka tří dětí utratí za nákup potravin měsíčně šest tisíc korun, někteří i více

Kutnohorsko/ Temné vyhlídky mají Češi, pokud jde o ceny potravin. Loňský zdražovací šok totiž zřejmě nebyl poslední.To si uvědomuje i Jana Veselá z Čáslavi.

Dět z mateřské školy baví koupání v krytém bazénu

Kutná Hora/ Děti z Mateřské školy Benešova 7 si i 6.března užívaly radovánek v krytém bazénu.

Každé druhé manželství končí krachem

Kutnohorsko/ Lidé se žení a vdávají čím dál míň a většina z těch, kteří do manželství vstoupí, se dříve či později zase rozvede. Rozvodem končí každé druhé manželství.

Do lesů si můžete vyrazit jen s největší ostražitostí

Kutnohorsko/ Sobotní vichřice, která dostala poetické jméno Emma, způsobila na na Kutnohorsku nemalé škody. Ty se stále vyčíslují. Problémy byly například s přerušením dodávky elektrické energie, poškozenými obydlími a újmu utrpěly i lesy, kde přírodní živel poničil několik tisíců kubíků dřeva.

Dva dny jsou v některých obcích stále bez elektického proudu

Kutnohorsko/ Bez elektrického proudu byla ještě 48 hodin po vichřici Soňa Chybová z Hlízova s pětiletou dcerou a rodiči. Rodina si tak nemohla uvařit a v domku byla zima. Do Hlízova dorazila i armáda, aby obec napojila na agregáty.

Jako nejhorší silnici vidí řidiči obchvat Čáslavi a povrchy ve městech

Kutnohorsko/ Jaký je stav silnic na Kutnohorsku? Deník se vydal testovat.

Děti ve Vrdech se bavily

Vrdy/ Dětský karneval se uskutečnil v kulturním domě ve Vrdech. O dobrou náladu a soutěže se postaral čaroděj Emil a o hudbu DJ Pavel Bečán.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT