Po ligovém utkání Nymburka s Olomouckem v roce 2019, Final Four v basketbalu žen v roce 2020 a po zápasech Federálního poháru v roce 2022 se tentokrát ukáže na Klimešce národní tým. Trenérku Romanu Ptáčkovou a její výběr čekají v přípravě celkem čtyři přátelská utkání na domácí palubovce a jen jedno se odehraje mimo pražskou halu Královka. Ppro Kutnou Horu velká čest.

Holky čeká Finsko 19. června v Praze a 20. června na Klimešce. Poté Slovensko 25. a 26. června. Na začátku srpna dva duely s Maďarskem a poté už samotná předkvalifikace o MS v Mexiku v termínu 13. - 26. srpna.

Přátelské zápasy včetně toho na Klimešce jsou vrcholem prvního přípravného bloku, který tvoří dvě červnová soustředění v pražské hale Královka. A utkání nebudou jen přípravou na světovou předkvalifikaci, ale zároveň i na ME v basketbalu žen, které se odehraje příští rok v Česku.

„Diváci v Kutné Hoře uvidí ty nejlepší české hráčky basketbalu jako třeba rozehrávačku Elišku Hamzovou z brněnských Žabin a dceru velké postavy českého basketbalu Romany Hamzové. Na hráčky z mistrovského ZVVZ USK Praha a čtvrtého týmu letošního ročníku Euroligy - Gabrielu Andělovou, Terezu Vyoralovou nebo Veroniku Voráčkovou. A v nominaci nechybí ani pivotka italského Schia Julie Reisingerová,“ uvedl Michal Vavák, manažer kutnohorské haly Klimeška.

„A příznivce kutnohorského basketbalu určitě potěší zpráva, že v dresu se lvíčkem na prsou by neměla chybět ani Emma Čechová, nadějná česká hráčka ze Žabin Brno, která je dcerou Zdeňka Čecha, bývalého hráče basketbalového Sokola Kutná Hora, kde tvrdil muziku pod bezednými koši jako pivotman,“ přidal Vavák.

Vstupenky jsou k dostání na https://www.ticketportal.cz/event/Cesko-Finsko nebo na místě hodinu před začátkem utkání. Cena vstupného je 100 Kč.