VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

30.11.2017

Zběsilá honička začala v Německu, skončila až na berounské střeše

Střední Čechy – Do neobvyklé akce s přeshraničním dosahem se zapojili policisté z Berouna. Až tak daleko od státní hranice skončilo pronásledování mercedesu, který jako odcizený začali honit policisté v Německu. O vývoji nočních událostí informovala ve čtvrtek policistka Jana Dětská. „Podezřelého berounští policisté zadrželi,“ konstatovala, že šlo o honičku s úspěšným koncem.

30.11.2017

KRIMI MIX: Vandal poškrábal lak u auta

Kutnohorsko - Přinášíme vám krimi zpravodajství z regionu.

29.11.2017

Chodci, kteří nezářili do tmy, platili pokuty

Střední Čechy – Za chybu se platí – a pokuta slouží pěším jako varování, že příště by na nerespektování pravidel mohli doplatit daleko hůř. Třeba i svým zdravím, ba dokonce i životem. Takový přístup při nástupu podzimního počasí uplatnili vůči chodcům středočeští policisté.

29.11.2017

Hrozbě mírnějšího trestu se řidič chtěl vyhnout za cenu přísnějšího

Střední Čechy – Stíhání pro jeden skutek se chtěl senior vyhnout pomocí úplatku – u policistů ale narazil: nejenže nepochodil, ale vykoledoval si i další stíhání. A to přitom nabízel pěkně kulaťoučkou sumičku! O souvislostech událostí, které se seběhly již 11. srpna, informoval ve středu policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

29.11.2017

Kolo před krádeží neochránily ani dva zámky

Střední Čechy – Stalo se to nejspíš někdy během listopadu. Taková je informace, s níž pracují policisté, kteří řeší krádež horského kola za deset tisíc korun uloženého ve sklepě domu v Brandýse nad Labem. „Dosud neznámý pachatel musel nejprve překonat jeden zámek dveří od společných prostor – a poté další uzamčení sklepní kóje,“ přiblížila ve středu okolnosti skutku policistka Eva Hašlová.

27.11.2017

Hasiči uchránili při požáru v Čenovicích dům za 1,5 milionu korun

Čenovice – Středočeským hasičům byl v neděli 26. listopadu před 11. hodinou ohlášen požár střechy v obci Čenovice na Kutnohorsku. „K požáru byly vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Zruč nad Sázavou, Kutná Hora a Uhlířské Janovice,“ řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

24.11.2017

Řidič dodávky nadýchal skoro dvě promile

Střední Čechy – Naštěstí dřív, než stačil způsobit malér, dopadli policisté na Praze-západ řidiče dodávky, který usedl za volant ovlivněn alkoholem. Notně ovlivněn alkoholem.

24.11.2017

Policisté pátrají po svědcích fyzického napadení

Kutná Hora - Policie České republiky se obrací k veřejnosti s žádostí o pomoc při objasnění fyzického napadení a při ztotožnění osob, které mohly být svědky fyzického napadení dne 29. října v době od 02.00 do 05.00 hodin v baru Guinness v Šultysově ulici v Kutné Hoře. 

24.11.2017

Kutnohorští kriminalisté odhalili pěstírnu konopí

Kutnohorsko - Kutnohorským kriminalistům se podařilo odhalit pěstírnu konopí. Při domovní prohlídce v průmyslovém objektu na Kutnohorsku bylo zajištěno celkem 170 zelených rostlin vysokých 60-70 centimetrů. V době zákroku se o rostliny staral třicetiletý muž, který byl na místě zadržen.

23.11.2017

OBRAZEM: Nehoda tří aut ještě víc ucpala silnici I/38 pod Kaňkem

Kutnohorsko - V odpolední dopravní špičce už tak špatnou průjezdnost silnice I/38 v úseku Kolín - Čáslav zhoršila ve čtvrtek 23. listopadu 'řetězová' nehoda dvou osobních vozidel a dodávky. Auta se srazila před odbočkou na Kaňk a způsobila ještě delší kolony, než bývají obvykle.

22.11.2017

Chodkyni u přechodu nedaleko kruhového objezdu na Kaňku porazilo auto

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Ke střetu seniorky s osobním automobilem značky Ford s řidičkou za volantem došlo ve středu 22. listopadu před patnáctou hodinou v těsné blízkosti přechodu pro chodce u kruhového objezdu na Kaňku. Doprava v místě díky tomu následně několik desítek minut kolabovala.

21.11.2017

Požár mašiny zastavil celou trať. Naštěstí se nikomu nic nestalo

Čáslav – V šetření stále zůstává příčina požáru se škodou předběžně vyčíslenou na 300 tisíc korun, který v neděli tři čtvrtě hodiny po poledni u osady Filipov nedaleko Čáslavi na Kutnohorsku omezil provoz na železniční spojnici mezi Prahou a Brnem.

21.11.2017

Cestu do Prahy zablokoval převrácený kamion

Střední Čechy – Vážné komplikace na příjezdu do hlavního města po dálnici D10 ve směru od Mladé Boleslavi přinesla v dopravní špičce úterního rána dopravní nehoda na sjezdu na Pražský okruh.

AKTUALIZOVÁNO
14.11.2017

Na D1 ve směru na Brno havarovala čtyři auta. Pomáhal i vrtulník

Na čtvrtém kilometru dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno se v úterý odpoledne stala nehoda čtyř vozidel. Na místě se srazily kamion, dodávka a osobní automobil. Na místě byl i vrtulník, který přivolala záchranná služba. Zraněni byli dva muži.

14.11.2017

Cestu od Berouna do Prahy zatarasila hromadná nehoda

Střední Čechy – Kolaps na příjezdu do Prahy od Berouna po dálnici D5 – a kolaps i na objízdné trase po silnici II/605 přes Rudnou a Chrášťany. Taková situace spojená s velmi citelným zdržením se na Praze-západ vytvořila v úterní ranní dopravní špičce poté, co se na vjezdu z dálnice do metropole – na dálničním kilometru 0,3 – po sedmé hodině stala u sjezdu na Pražský okruh hromadná nehoda.

14.11.2017

Celníci odhalili velkou zásilku padělků pro kadeřnictví

Střední Čechy – Podloudníkům, kteří měli zájem vydělávat v předvánočním období prodejem padělků, přistřihli křídla středočeští celníci. Na pracovišti v Nupakách na Praze-východ kontrolovali kontejner z Číny zaplněný potřebami pro domácnost, který mimo jiné obsahoval čtrnáct tisíc krejčovských nůžek. Tedy: měl je obsahovat.

10.11.2017

Šoféra se zákazem nachytali policisté uprostřed noci

Úvaly – Sekat dobrotu nevydržel 36letý muž, kterému přednedávnem uložil soud zákaz řízení. Opravdu nedávno; sotva před pár týdny. Čekat necelé dva roky, než se za volant bude moci opět posadit legálně, však dotyčný nevydržel. A protože jeho počínání nezůstalo utajeno policii, je nyní podezřelý z trestného činu. Za maření výkonu úředního rozhodnutí může být ve hře až dvouletý trest odnětí svobody, upozornila v pátek policistka Eva Hašlová.

9.11.2017

V Adamově hořely kůlny, požár způsobily brikety

Adamov – K požáru dvou dřevníků v obci Adamov došlo 8. listopadu před půl desátou večer. „Na dvou pozemcích v Adamově hořely dvě kůlny,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. 

8.11.2017

Policisté se zaměřují na viditelnost chodců

Kutnohorsko - Vidět a být viděn. Na to by měli myslet všichni chodci. Řada z nich se totiž domnívá, že když oni auto vidí, vidí i řidič je. To je ale velký a často bohužel tragický omyl. Polovina všech chodců umírá právě za snížené viditelnosti.

6.11.2017

KRIMI MIX: Ukradl 2100 litrů motorové nafty. Škoda přesahuje 58 tisíc korun

Kutnohorsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

6.11.2017

Osmdesátiletý muž přišel o svou peněženku s doklady

Kutnohorsko – Policie již v minulosti opakovaně informovala o množení kapesních krádeží obchodních domech. Navzdory prováděné prevenci se ale tyto případy stále dějí. Jeden z posledních se stal v Čáslavi.

AKTUALIZOVÁNO
3.11.2017

U Nových Dvorů začalo hořet auto, oheň se podařilo rychle uhasit

Nové Dvory - Po páteční ranní havárii na silnici II/327 mezi Novými Dvory a Svatou Kateřinou začal hořet osobní automobil značky Peugeot. „Ještě před příjezdem hasičských jednotek byl požár uhašen,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

2.11.2017

'Zalomený' autobus v Masarykově ulici zůstal bez řidiče

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Kutnohorští policisté vyšetřují případ poškozeného autobusu, který zůstal "stát" v kutnohorské Masarykově ulici. „Případ byl oznámen dnes v půl třetí ráno,“ uvedla kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková.

2.11.2017

KRIMI MIX: Muž v Čáslavi nadýchal 1,45 promile

Kutnohorsko - Přinášímě výběr krimi zprvá z regionu. 

31.10.2017

KRIMI MIX: Zloděj se vloupal do neobydleného domu, policisté hledají svědky

Kutnohorsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

30.10.2017

KRIMI MIX: Při dopravní nehodě naštěstí nebyl nikdo vážně zraněn

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z regionu.

26.10.2017

Policisté varují: Nezapomeňte si na zimu zabezpečit chatu proti zlodějům

Kutnohorsko - Pravděpodobnost vykradení rekreačních objektů se v zimě rapidně zvyšuje. Přichází podzim a zima a s ní období, kdy chataři opouští své rekreační nemovitosti. Bohužel právě v zimě, když jsou chaty a chalupy dlouhodobě neobydlené, dochází k častým krádežím. 

25.10.2017

KRIMI MIX: V Chlístovicích našli protipěchotní dělostřeleckou minu

Chlístovice - Devětatřicetiletý muž oznámil v úterý 24. října v odpoledních hodinách, že v obci Chlístovice při rekonstrukci koryta zdejšího potoka nalezli granát nebo munici. „Přivolaní policisté na místě zjistili, že se skutečně jedná o munici. Na místě přivolaný pyrotechnik uvedl, že se jedná o protipěchotní dělostřeleckou minu 5 centimetrů dlouhou z druhé světové války,“ uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková. Mina byla pyrotechnikem téhož dne zneškodněna. Ke zranění osob ani majetku nedošlo.

25.10.2017

Na parkovišti stačilo jenom sáhnout, aby zmizely desetitisíce

Čestlice – Varováním, před nadcházejícím dušičkovým cestováním i již se blížícím obdobím předvánočních nákupů obzvlášť aktuálním, se může stát krádež se škodou vyčíslenou na 23 100 Kč, jíž se od úterního odpoledne zabývají policisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih.

25.10.2017

Hasiče na Kutnohorsku trápí špatně zaparkovaná auta

Kutnohorsko /INOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Ve chvíli, kdy mají hasičské jednotky výjezd, řeší mnohdy před domy a panelovými byty i špatně zaparkovaná auta. Řidiči jsou totiž mnohdy neohleduplní a parkují, jak se jim zachce. Kvůli nim se ale může stát i další neštěstí, protože se hasiči včas nedostanou tam, kam potřebují. Řidič tak nevědomky zapříčiní fatální následky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT