Škodu bez baterie nemohl nastartovat

Kutná Hora/ Alespoň autobaterií v prostoru za zadním sedadlem musel vzít za vděk zatím neznámý zloděj, který se vloupal do osobního automobilu Škoda 105 zaparkovaného v Řehákově ulici v Kutné Hoře. Dovnitř vozu se dostal poté, co takzvaně vyháčkoval pravé zadní dveře. Sedmapadesátiletému majiteli auta způsobil škodu za tisíc korun. (lh)

Ve skladě stačilo strčit ruku do kapsy

Uhlířské Janovice/ Až do skladu nápojů v uhlířskojanovickém diskoclubu Shabo se nepozorovaně dostal dosud neznámý poberta. Našel tam volně položenou bundu, z jejíž kapsy odcizil mobilní telefon s navigací. „Jeho sedmadvacetiletého majitele z Uhlířských Janovic připravila lehkomyslnost o věc za patnáct tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Vendulka Hanzlová.

Výlet na motocyklu měl sádrovou dohru

Horky/ V příkopu ukončili jízdu manželé z Potěh, kteří se na motockylovém skútru pohybovali po silnici I/38 mezi Čáslaví a Golčovým Jeníkovem. Na rovném přehledném úseku do nich zezadu narazil řidič osobního automobilu Peugeot 205. Žena utrpěla zlomeninu kotníku a muž zlomeninu nohy. Hmotná škoda na obou vozidlech se vyšplhala na 80 tisíc korun.

Opilý Slovák, který havaroval, nebyl dobrý herec

Zruč nad Sázavou/ Vypátrat motoristu, který ve směru od Dubiny do Zruče nad Sázavou nezvládl v pravotočivé klesající zatáčce řízení, se podařilo policistům místního obvodního oddělení. Řidič Mercedesu totiž z místa dopravní nehody utekl a chvíli poté nahlásil, že mu někdo auto odcizil. Až později se při výslechu na služebně přiznal, že řídil on a před jízdou požil alkohol.