KDY: 5. září 10 - 17 hodin
KDE: zámek Kačina, Svatý Mikuláš
ZA KOLIK: plní vstupné 100 Kč, snížené 50 Kč

Jezdecké slavnosti na zámku Kačina jsou oblíbenou akcí věnovanou ušlechtilé kráse koní a tradiční podzimní Hubertově jízdě. V nabitém sobotním programu si na své přijdou dospělí, děti, jezdci, milovníci historie i obdivovatelé empírové architektury. Koně na Kačinu historicky patří, byli součástí životního stylu šlechty, tedy i Chotků. Svědčí o tom i unikátně řešená podzemní konírna, která je vestavěná přímo do jedné z kolonád zámecké budovy.

„Jezdecké slavnosti na Kačině jsou stále oblíbenější akcí. I proto jsme rozšířili program o další ukázky jezdeckého umění a také doprovodný program přinese letos větší nabídku prohlídek, divadel i výstav,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

Během dne se na Jezdeckých slavnostech představí nejrůznější plemena koní, zejména koní starokladrubských, Kinských či brabantských. K vidění budou ukázky práce v zápřahu a tahu i přehlídky jezdeckého umění – voltižní a parkurové jízdy. Hubertova jízda zámeckým parkem bude připomínkou parforsních honů, které tradičně ukončovaly jezdeckou sezónu. V průběhu celého dne na návštěvníky čekají také taneční vystoupení, divadla a výstavy, kolotoč či tvořivé dílny pro děti.

Jezdecké ukázky:

Ukázka koní v tahu – plemeno brabantský kůň – Leona Satoriová

Skoková čtverylka minikoní Do podzimu zvesela - Stáj Przechwozd

Voltižní vystoupení dětí na starokladrubské klisně – Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Drezurní ukázka na hudbu – koně Kinských – Jezdecká škola Equus Kinský

Ukázka jízdní policie – Městská policie hl. m. Prahy

Noc na Karlštejně – Pohádkové vystoupení koní Kinských a Falabell – Stáj Przechwozd

Hubertova jízda zámeckým parkem – slavnostní nástup, skoková část, dekorování