Hlízovský spolek pořádá Podzimní festival ptactva
Unikátní hlízovský spolek pořádá v sobotu 3. října od 8 hodin Festival ptactva, na kterém návštěvníci uvidí ukázku odchytu ptáků a seznámí se s ptačími obyvateli naší krajiny. Nebude chybět doprovodné povídání u nové naučné tabule a výtvarná dílnička pro malé i velké. Návštěvníci se blíž seznámí s vybraními druhy ptáků, zjistí, jak probíhá jejich kroužkování a na louce mezi Mladým Hlízovem a Starým Kolínem uvidí ukázky odchytu. Ty provede Kateřina Sosnovcová. Setkání se koná pod záštitou České společnosti ornitologické a ve spolupráci se Starokolínským okrášlovacím spolkem a Unikátním hlízovským spolkem. Během akce bude doprovodný výtvarný program, kde si budou moci děti i dospělí pomalovat kamínek. Sraz je v osm hodin u ČOV Starý Kolín.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Navštíví dvě opomíjené stavby
Jubilejní 10. ročník Festivalu architektury, který v Kutné Hoře proběhne v sobotu 3. října, přinese program na celé odpoledne. Návštěvníci se přenesou více jak sto let zpátky a navštíví dvě opomíjené stavby kutnohorské moderní architektury. Akce začne ve 14 hodin na zahradě secesní vily, kde se po úvodním výkladu naskytne jedinečná možnost nahlédnout do této unikátní stavby během probíhající rekonstrukce a adaptace na stacionář. V 16 hodin je čeká prohlídka nedalekého kina Modrý kříž, kde uvidí čtyři dokumentární filmy o Kutné Hoře, které se podařilo k této příležitosti zdigitalizovat.

V Blues café zazní blues Paula Batta
V Blues café Kutná Hora si fanoušci jazz-bluesu budou moci v pátek 2. října od devatenácté hodiny vyslechnout koncert písničkáře a skladatele a světoběžníka Paula Batta za doprovodu pianisty Ondřeje Kříže. Vstupné je 200 korun. Paul Batto mladší se narodil v Lublani ve Slovinsku. Je znám především jako jazz-bluesový zpěvák, ale svou hudební cestu začal zpíváním gospelu. V roce 1987 odešel z rodného Slovinska, usadil se ve Švýcarsku a deset let zpíval s americkou gospelovou skupinou ABC. V roce 1994 založil kapelu Riverside Blues Band, se kterou hrál nádherně čisté akustické blues.

Akce z blízkého okolí (Okres Havlíčkůvv Brod)
Pavel Suchý přijde do Světlé vyprávět o svých cestách
Dobrodruh a cestovatel Pavel Suchý, který projel na své motorce čtyři kontinenty bez navigace, povypráví v pátek 2. října od devatenácté hodiny v Divadelním sálu ve Světlé nad Sázavou o svých zážitcích na přednášce nazvané Jawa kolem světa. Vstupné je sto korun. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji online nebo přímo v infocentru ve Světlé.