Divadelní spolek Jiří Poděbrady vystoupí na Kačině v neděli 30. sprna od 15 hodin se starofrancouzskou pohádkovou baladou Jacquese de Baisieux o naivní lásce a hrdinství. Pět herců a jeden středověký příběh o krásné paní, třech rytířích a lněné kytli, která všem změnila život. Krásné paní se dvoří tři udatní rytíři. Ona ale neví, kterého zvolit a proto si klade jednu podmínku. Její vyvolený musí vyhrát turnaj jen ve lněné kytlici. Plenérové, napůl improvizované představení je plné veršů, hudby, rytířských soubojů, hrdosti, lásky a smíchu.

Představení se odehrává v zámeckém parku a vybízí k posezení na dekách a karimatkách (pouze vlastní), v případě deštivého počasí se hraje v divadle.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

Ve Zbraslavicích se rozloučí s létem oslavou
Loučení s létem v Zbraslavicích v sobotu 29. srpna začne ve třináct hodin Dětským dnem s hasičem, pokračuje vystoupením folklórního souboru Vrchlice, mažoretkových skupin Andílci a Rebelky a s Kouzelnou školkou dorazí Majda. V devatenáct hodin zahraje Ivan Hlas a kapela Trio a ve 20.15 hodin přijde na radu pop-rocková kapela z Pardubic eNDee. To všechno se odehraje na tréninkovém hřišti SK Zbraslavice a vstup je úplně zdarma i pro děti na všechny atrakce. Přítomní se mohou těšit také na ohňostroj, předpokládané ukončení loučení je v jedenáct hodin večer.

Na rozlučku s prázdninami připravila Jiskra den plný sportu
Pro všechny své příznivce připravila Tělocvičná jednota Jiskra Zruč nad Sázavou na neděli 30. srpna od čtrnácté do osmnácté hodiny ve sportovním areálu za místní základní školou Sportovní den s Jiskrou. Na soutěžící čekají zajímavé disciplíny, prezentace oddílů atletiky, fotbalu, volejbalu, házené, tenisu, stolního tenisu a florbalu. Nejmenší si mohou zaskákat na nafukovacím hradu, nebo se spustit na vodní skluzavce. V průběhu celého dne bude zajištěno občerstvení.

Výročí oslaví vystoupením italské formace
Sté výročí od svého založení oslaví kutnohorská Církev Československá husitská letním koncertem italské skupiny Ferrante Rovinelli. V sobotu 29. srpna zazní v synagoze v Kutné Hoře oproti Galerii nestárnoucí populární italské melodie. Akce se uskuteční od sedmnácti hodin a vstupné je dobrovolné. V České republice spolupracoval sbor s triem Damichi na novém projektu Michala Davida.