V ratajském zámku mohou zájemci také navštívit půdní prostory, kde se nachází sbírka Jaroslava Navrátila a rodiny Vaňhalových na téma Život na vesnickém dvorku.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

Podaří se Normovi ochránit poklad? 
Ledová sezóna: Ztracený poklad je animovaný snímek z produkce USA, který uvede kutnohorské kino Modrý kříž v neděli 7. června od 17 hodiny. Norm má na první pohled vše, co takový král ledového severu potřebuje. Je velký, správně chlupatý, má velké zuby i milovanou medvědici po boku. Problémy vyvstanovu, když se na jeho pól přenese honička za ztraceným pokladem a dávná starobylá památka se shodou náhod ocitne právě v těch jeho nejméně povolaných tlapkách. Vstupné je 120 korun. 

U Čtyřlístku pořádají bleší trh
Bleší trh U Čtyřlístku v Kutné Hoře nabídne v sobotu 6. června od 11. do 15. hodiny k prodeji knihy, oblečení, rostliny, drobné elektro a další věci. U Čtyřlístku je bezobalová prodejna, která se snaží pomoci životnímu prostředí ekologickým smýšlením, které má podobu produktů, k nimž si kupující přinášejí vlastní nádoby na zboží, nejčastěji skleněné či látkové, nebo papírové pytlíky. Lidé si pak s sebou neodnášejí žádné zbytečné obaly, které pak stejně končí v kontejneru.

Na Víkendu otevřených zahrad se zaměří na nejstarší stromy parku
Areál Kačina nabízí kromě nádherného empírového zámku také vzácný zámecký park, kterého území je vyhlášeno jako přírodní památka Kačina a je také zařazeno do soustavy evropsky významných lokalit Natury 2000. Letošní program Víkendu otevřených zahrad v neděli 7. června od třinácté hodiny bude zaměřen na nejstarší stromy kačinského parku a obory.