Osazenstvo lodě si za tři roky stihne prohlédnout turistické destinace na celé planetě. „Loď za tři roky urazí přes 209 tisíc kilometrů. Nabídne cestujícím výhled z kajuty na slavnou sochu Krista v Rio de Janeiru, návštěvu indického skvostu Tádž Mahal, egyptských pyramid v Gíze, či Velké čínské zdi. V itineráři jsou dokonce zastávky na 103 tropických ostrovech. Z celkem 375 přístavů, kde loď zakotví, je až 208 zastávek plánováno na více nocí, díky čemuž budou mít lidé dostatek času si danou destinaci prohlédnout,“ shrnuje obsah netradiční plavby portál CNN Travel

Hotel Henn Ha v japonské Fukuoce
Když obsluhuje velociraptor. Japonský hotel vsadil na robotické zaměstnance

Lidé se budou plavit konkrétně na obří výletní lodi MV Gemini, která nyní pod hlavičkou své mateřské společnosti Miray Cruises brázdí vody kolem Turecka a Řecka. Pro tříletou plavbu kolem světa ji majitelé nechají upravit.

Vzhledem k délce plavby totiž bude potřeba, aby plavidlo svým vybavením napodobilo jakékoliv město. „Loď má 400 kajut. Celkově tak může pojmout 1074 pasažérů. S přihlédnutím k povaze plavby nabízí kromě široké škály restaurací, bazénu či wellness centra, což jsou součásti jakékoliv velké výletní lodě, také prostory pro práci na dálku. Zástupci společnosti slibují, že cestující na lodi čeká plně vybavené byznysové centrum s několika zasedacími místnostmi, 14 kancelářemi, knihovnou a odpočinkovým prostorem, přičemž přístup sem bude zdarma. Stejně tak tam bude kvalitní vysokorychlostní wi-fi,“ nastiňuje portál CNN Travel. 

Zdroj: Youtube

Cestující zde budou moct využít také 24 hodin denně otevřené fitnesscentrum a nemusí se bát ani o své zdraví - součástí lodě totiž při této cestě bude také zdravotní středisko, nebo spíše malá plovoucí nemocnice.

Personál plavidla lidem nabídne hodiny tance či hudby, a chystají se také seznamovací večírky.

Rodina na návštěvě

Rezervace míst je již spuštěna. Zájemci si mohou vybrat z několika typů kajut. „Cena za ty nejmenší začíná na 29 999 dolarech (v přepočtu zhruba 670 tisíc korun, pozn. red.) za osobu a rok. Nejdražší jsou pak kajuty dvojnásobné velikosti s balkonem, u nichž se cena za osobu a rok šplhá na 109 999 dolarů (v přepočtu zhruba 2,4 milionu korun, pozn. red.),“ upřesňuje CNN. V ceně jsou například všechna jídla dne, úklid kajut, služby prádelny, či poplatky za jednotlivé přístavy. 

Pozůstatky paláců v saúdském Diriyahu
Nové perly Blízkého východu: Turisty přiláká starobylé město i moderní kruh

Kdo bude mít o plavbu zájem, musí počítat s tím, že si musí koupit lístek na celé tři roky. „Společnost ale přemýšlí nad jistým ústupkem v podobě, že by si jednu kajutu mohly koupit třeba dva páry, které se v určitém bodu plavby prostřídají,“ nastiňuje CNN. 

Jak uvádí oficiální web zážitku, výhodou je třeba to, že si lidé mohou na určitou část plavby k sobě pozvat hosty - třeba rodinu či přátele. „Za pobyt hostů v kajutě se neplatí žádné poplatky navíc, ovšem rodina či přátelé cestujících budou muset zaplatit místní daně v přístavech. Na lodi se bude nacházet také několik návštěvnických kajut, ty už budou ale zpoplatněné,“ uvádí web společnosti Life at Sea Cruises. 

Kudy se popluje 

Loď vypluje 1. listopadu 2023 z tureckého Istanbulu.
Následně se vydá k pobřeží Jižní Ameriky.
Letošní Vánoce prožijí cestující v Brazílii, Nový rok pak v Argentině.
Loď dopluje až do blízkosti Antarktidy, pak se vydá zase do tepla - konkrétně ke karibským ostrovům. 
Následovat bude plavba kolem Severní Ameriky, a cesta na Havaj.
Dále postupně obepluje Asii.
Odtud se vydá k Austrálii, Novému Zélandu a ostrovním rájům v jižním Pacifiku.
Poté bude následovat obeplutí a zastávky v Africe.
Plavbu uzavře návštěva Středomoří a evropských přístavů.