Boříme hradby předsudků a vytváříme bašty porozumění. Tak zní motto letošního festivalu, který nabídne bohatý program a který se koná v rámci Týdnů proti rasismu a xenofobii za finanční podpory města Čáslav a Českobratrské církve evangelické. Vstupné bude dobrovolné.

Ve 14 hodin se mohou návštěvníci těšit na vystoupení hudebního a tanečního oboru Základní umělecké školy Jana Ladislava Dusíka v Čáslavi. Následovat bude pardubický tanečník Nikolas Petík se svými hosty, kteří předvedou tradiční romské tance a poté otevřou taneční dílnu.

| Video: Youtube

Festival vyvrcholí v 17.30 hodin koncertem romské kapely v čele s houslovým virtuózem Markem Balogem. Spolu s ním vystoupí hudební hosté, kteří přinesou nezapomenutelný zážitek s tóny cimbálu, basy a zpěvu.

close Pozvánka na čtvrtý ročník multižánrového faitradového festivalu Bašta pro všechny v Čáslavi. info Zdroj: se svolením Farního sboru Českobratrské církve evangelické zoom_in Pozvánka na čtvrtý ročník multižánrového faitradového festivalu Bašta pro všechny v Čáslavi.

Pro děti budou připraveny výtvarné dílničky, velká fairtradová hra a také pexeso. Celý areál provoní fairtradová káva a čaj a návštěvníci budou mít možnost ochutnat speciality romské kuchyně.