Dechová hudba Věnovanka hraje k tanci a poslechu na nejrůznějších festivalech, slavnostech měst a obcí, výstavách, narozeninách a svátcích, vernisážích, svatbách, dechovkových plesech i vánočních vystoupeních. V televizi ji mohli diváci vidět v pořadu U muziky na Silvestra 2023.

| Video: Youtube

Jiří Helán zpívá už od 15 let. V roce 1968 dokonce vyhrál celoarmádní vojenskou soutěž ASUT a v roce 1972 postoupil do finále klání Hledáme nové talenty, které se konalo v Jihlavě. V té době však už začalo jeho působení s nově vznikající dechovou kapelou Moravanka a od roku 1985 pak působil v Moravěnce. Ve své tvorbě se nevyhýbá taneční muzice a rád si zazpívá také s cimbálkou.

close Pozvánka na Jarní koncert Věnovanky s Jiřím Helánem a jeho cimbálem v Dusíkově divadle v Čáslavi. info Zdroj: Dechová hudba Věnovanka zoom_in Pozvánka na Jarní koncert Věnovanky s Jiřím Helánem a jeho cimbálem v Dusíkově divadle v Čáslavi.

Vstupenky za 290 nebo 350 korun si lze zarezervovat nebo zakoupit na internetových stránkách Dusíkova divadla v Čáslavi.