Setkání zahájil Vlastislav Málek, poté vystoupili čáslavští občané a občanky, podle kterých bylo odvolání z důvodů politických, nikoliv odborných. Projevili obavy o kontinuitu kultury v Čáslavi.

Zdroj: Youtube

Podle rady města, která Ladu Bartošovou odvolala, je zřejmé a nezpochybnitelné, že jednatelka společnosti patřící městu musí být schopna či alespoň ochotna komunikovat s vedením města, průběžně informovat o dění ve svěřené organizaci a také o změnách, které jsou prováděny.

Čáslaví známou i neznámou. Z vlastivědné vycházky s historičkou Janou Vaněčkovou v rámci Mezinárodního dne muzeí.
Čáslaví známou i neznámou. Zájemce provedla městem historička Jana Vaněčková

Vzhledem k tomu, že bývalá jednatelka nebyla ochotná přistoupit na oboustranně bezproblémovou spolupráci, valná hromada společnosti nedostávala informace například o personálních změnách v Kině Miloše Formana a obecně nebylo možné dosáhnout smysluplné vzájemné komunikace i vzhledem k otevřeným výpadům jednatelky společnosti, bylo rozhodnuto o změně ve vedení Dusíkova divadla.

Zdroj: Youtube

Jiřímu Žaloudkovi, který byl na tuto pozici jmenován, přejeme mnoho úspěchů a také přání, aby byl stejně úspěšný jako jeho dvě předchůdkyně. Ladě Bartošové děkujeme za odvedený kus práce a přejeme hodně štěstí v osobním i profesním životě. Jistě z čáslavského kulturního života nezmizí, například ve spolku Formanova Čáslav ji čeká nekonečná práce pro Čáslavany a Čáslavanky!

Vladimír Havlíček